Uniforma do divadla?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.13 08:41

Tak pokud je to ta slavnostní verze uniformy, tak potom snad ano. A nechcete nám ho potom vyfotit? Aspoň bez hlavy, prosím.. samotnou mě zajímá, jak to bude vypadat.

NISHTA
49 příspěvků 10.04.13 08:42

Slavnostní lesnická uniforma je speciálně do Národního divadla naprosto v pořádku. Bude to působit trochu starosvětsky, ostatně stejně jako Národní divadlo. V Rakousku jsem se setkala s tím, že na společenské akce určitého typu se nosí buď klasické black tie oblečení nebo kroj, stavovský nevyjímaje. Je v tom něco ze starého mocnářství, přesně takto se totiž chodilo k císařské audienci. Pokud se přítel v uniformě cítí dobře, ať si ji vezme. Rozhodně to bude stylovější než nějaký levný polyesterový oblek, který by si narychlo pořídil. Myslím, že většinu běžných společenských akcí může v té uniformě v pohodě absolvovat. Klasický oblek by si samozřejmě pořídit měl, ale jak jste psala, chystá se na to.

waw
336 příspěvků 10.04.13 09:18
@Amonute píše:
Je to odev slávnostný a teda kam inam okrem polovníckych plesov (či skôr tanečných zábav) sa dá podobná uniforma nosiť?

Myslivci nosí uniformu často na akce jako jsou jarní svody loveckých psů, případně výstavy psů - ať už jsou tam v roli posuzovatelů nebo vystavovatelů. Naopak na hony se nosí úplně jiné oblečení.

Sekhmet
1918 příspěvků 10.04.13 09:51

Jestli je na výběr jen ze dvou variant: džíny, nebo uniforma, pak asi není co řešit, ne? Navíc, když se někdo dostaví na společenskou akci v uniformě svého povolání, beru to jako vyjádření stavovské hrdosti a je mi to sympatické. Berte uniformu, stejně budete skoro overdressed, mezi turistama v keckách…

Jindra N
8 příspěvků 10.04.13 10:22

Neviděl bych v tom žádný problém, slavnostní myslivecké uniformy jsou krásné. Např. http://www.marko1935.sk/…leky__saka/3

Tequila
35 příspěvků 10.04.13 10:25
@Sekhmet píše:
Jestli je na výběr jen ze dvou variant: džíny, nebo uniforma, pak asi není co řešit, ne? Navíc, když se někdo dostaví na společenskou akci v uniformě svého povolání, beru to jako vyjádření stavovské hrdosti a je mi to sympatické. Berte uniformu, stejně budete skoro overdressed, mezi turistama v keckách…

Je pravda, že jiná varianta není, ale pokud by významně převažovaly názory, že se to absolutně nehodí, asi bych zvažovala, jestli se představení nevzdat, dokud přítel nebude mít oblek. Takhle jsem klidnější, že nezpůsobíme společenské faux pas :-) Přítel v uniformě chodí rád, padne mu a sluší (a v životě by si ve společnosti nesundal sako, ani kdyby se měl uvařit :-) ), a vůbec mu nevadí, když na něj kvůli tomu lidé zvědavě koukají (jednou jsem s ním jela metrem, když ji měl na sobě, a byla docela legrace jak většina lidí kouká :-) ) takže tohle problém taky nebude :-)

A k tomu, co si ostatní oblékají do Národního divadla na odpolední ale i večerní představení se radši ani vyjadřovat nebudu. Já si vezmu černé lodičky a jednoduché elegantní šaty.

Jenny w.
18 příspěvků 10.04.13 10:36

Nevidĕla bych v tom žádný problém ať už je uniforma slavnostní anebo pracovní horší než džíny to určitĕ nebude :-)

uživatel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.13 10:45

Záleží na typu uniformy. Pokud je to skutečně ta slavnostní, tak ty vypadají pěkně, bývají ušité z kvalitních materiálů a se sněhobílou košilí mužům moc sluší. Uniforma je dostatečně slavnostní a vhodná pro ženicha, tak snad do divadla také…

v2e2rka
477 příspěvků 10.04.13 10:50

Bývalý přítel byl taktéž lesák, klasický oblek snad ani nevlastnil, všude chodil ve slavnostní uniformě a nejen ženské se po něm obdivně otáčely. Takže uniforma do divadla rozhodně ano.

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.13 11:03

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 12:02

Nabule Mooshabrová
42 příspěvků 10.04.13 12:25

Když to byste ty lesáky museli znát, studovala jsem na Mendelovce a oni to mají prostě místo obleku - zkoušky, plesy, promoce. V prostředí, kde je člověk čekal a bylo jich více pohromadě, to nikdy nebylo nepatřičné. Budí to i respekt:) V Národnim možná bude trochu za exota, ale zas až tak moc bych to neřešila. Užijte si balet a ten oblek si každopádně výhledově kupte, doma by fakt měl být, třeba na pohřby…

zwedavka
1011 příspěvků 10.04.13 12:45

Tak můj byl v uniformě zatím na všech pohřbech - když má uniformu nebožtík, tak proč ne pozůstalí.

Amonute
360 příspěvků 10.04.13 14:57

Lesníci, polovníci a rybári by si slávnostné obleky mohli požičiavať. Čo viem, poľovníci zvyknú mať kostené gombíky a rozdiel medzi tými troma je v odtieňoch zelenej. Napríklad priateľovi veľkosťou nesedel ani jeden rybársky oblek, tak si zohnal lesnícky a rozdiel je len vo výložkách, pričom nikto si z tej inozelenej farby ťažkú hlavu nerobil. Na jeho uniforme sú zlaté kapríky a na ramene nosil znak školy. Našla som len miniaturnu fotku, ešte zo školských čias. Musím sa priznať, že na pohľadných mužov v uniformách sa mi vždy dobre pozeralo. Uniformy majú svoje čaro :)

Bartesva
92 příspěvků 11.04.13 00:42
@zwedavka píše:
Překvapuje mě, že si dospělí svéprávní lidé pletou lesníky a myslivce, včetně zakladatelky, která má lesníka doma.
A ten nápad ladit k lesnické uniformě brož ve tvaru soba byl doufám vtip, to snad nemůže nikdo myslet vážně.
Slavnostní uniforma LČR (nebo máte na mysli jinou?) se podle mě do divadla zcela hodí (s bílou košilí), je z kvalitního materiálu, má pěkný střih - rozhodně líp než laciné obleky od Vietnamců či z řetězců…

Mě teda rozdíl mezi myslivcem a lesníkem není jasný ani náhodou, ale zase nechápu, jak si někdo může plést knihkupce, knihovníka a knihaře…

LuisaLeelou
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.13 00:48
@Bartesva píše:
Mě teda rozdíl mezi myslivcem a lesníkem není jasný ani náhodou, ale zase nechápu, jak si někdo může plést knihkupce, knihovníka a knihaře…

Dekuju, bala jsem se priznat k temuz…

Nemohl by nam to nekdo osviceny vysvetlit? :)

Lachenauerin
544 příspěvků 11.04.13 01:36

@LuisaLeelou
K osvícenosti mám sice dál než na Mars, ale mám dojem, že ten rozdíl je zhruba v tom, že lesník je vlastně hajný – v podstatě něco jako správce lesa jako takového (dřevařství, půda, voda, ekosystém…); a je to profese. Zatímco myslivost (aspoň doufám) je spíš zájmová aktivita, takže myslivec chodí na hony a snad se také stará o zvěř.

zwedavka
1011 příspěvků 11.04.13 07:47

@Lachenauerin ano, tak tak
Lesník je povolání, stará se o les - zalesňování, ochrana před zvěří a buření, prořezávky, probírky, ochrana lesa před škůdci, těžba a prodej dřeva a zase zalesňování…
Myslivec je zájmová činnost, kromě lovu (ať už hony nebo čekaná) péčuje o zvěř zimním přikrmováním a zvyšováním úživnosti honitby, podávají léčiva, procházejí louky před sekáním (pokud se zemědělec uráčí dát vědět) a další aktivity.
(Existují i profesionální myslivci - oborníci, bažantníci apod, ale to je minimum)

Park
441 příspěvků 11.04.13 07:59
@razorblade píše:
Mno… kdyby to byla letecka nebo vojenska… ale v myslivecky bude podle me pusobit uchylne, stjene jako treba nadrazacka

no já ňák mezi myslivcema a vojákama nevidim rozdílu… úchylný je vobojí

zwedavka
1011 příspěvků 11.04.13 08:01

Vobojí nutně potřebuješ

LuisaLeelou
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 10:05

@Tequila Tak jak jste to nakonec vyřešili a jak to cele dopadlo? Fotku pro nas mit asi nahodou nebudete? :)

Tequila
35 příspěvků 15.04.13 18:37
@LuisaLeelou píše:
@Tequila Tak jak jste to nakonec vyřešili a jak to cele dopadlo? Fotku pro nas mit asi nahodou nebudete? :)

fotku bohužel nemám, přítel není zrovna nadšený model :-) nicméně v uniformě mu to slušelo, nikdo se nad tím nepozastavoval a musím říct, že jsme byli jedni z nejlépe oblečených návštěvníků představení, až na dvě slečny ve večerních dlouhých toaletách (nicméně nepřehnané, slušelo) Jinak jsem byla z oblečení některých lidí doslova zhnusená, hned pod náma seděl pán v kšiltovce(!!!) s nápisem, šedivé teplákovce a v ošoupaných džínách, možná i „náhodou“ zaslechl moji poznámku o tom že někteří přišli jako by si odskočili od venčení psa, a další kousek vedle měl šusťáky.

Nicméně doporučuju představení Čarodějův učeň, je skvělé, byla jsem nadšená :-)

LukasStyle
9 příspěvků 08.02.15 13:36

Aby bylo možné odpovědět na takovou otázku správně, musíme si rozdělit uniformy neboli stejnokroje do dvou kategorií: profesní (pracovní) a vycházkové (společenské). Vycházkovou, dříve se říkalo též „parádní“ uniformu si může a někdy musí její nositel vzít i za účelem reprezentace nebo společenské události. Třeba i u příležitosti premiéry v Národním divadle. Pracovní uniformu je třeba ponechat jejímu účelu, tj. výkonu práce. Členové organizací a spolků, které uniformy používají, mívali vždy obě varianty. Rozhodnutí proto záleží na tom, jak je to v případě uniformy Vašeho manžela.

Motyka
329 příspěvků 08.02.15 23:03

Škoda, že nejdete na operu der Freischütz ;) hodil by se tam. A jen pro uklidnění, jeden kolega šel na promoci v nějakém kroji. Nepovedlo se mi to identifikovat, ale bylo to divočejší než uniforma Vašeho doprovodu.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.15 23:19

Hlavně škoda, že už tam byli předloni :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek