Uplatnění absolventů

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Gabča68
6 příspěvků 16.11.14 16:34
@Karja píše:
@jennyfor @Potrefenáhusa Uuu,to je docela náročné. Respektive na VŠ mi přijde půl úvazku normální, taky záleží, kdo má jaký povinnosti doma, jak ho doma rodiče podporují (jako i obyčejnými věcmi, že mu třeba leccos uvaří, připraví, zkrátka s full servisem od mámy se toho určitě zvládne víc:-)). Já jsem jednu dobu při gymnáziu také pracovala na cca třetinový úvazek a řeknu Vám, dělat to moje dítě, tak mu to zakážu. Nestálo to za to. Nebyla to ovšem práce k praxi, to bych se na to asi taky dívala jinak.

Mám taky dvě děti. Teď už teda starší, ale kluk má přítelkyni, pracuje na plný úvazek, dělá dálkově VŠ a hraje fotbal (krajský přebor - 3 až 4× týdně trénink) a do toho se ještě snaží rozjet vlastní firmu. Nechápu, ale zvládá to celkem s přehledem. Takže si dokážu představit takový zápřah…

Karja
4837 příspěvků 16.11.14 17:20

@Gabča68 Já nevím, stále vidím rozdíl práce plus dálkově VŠ a ostatní aktivity (ty jsou snad i nutné pro udržení zdravého rozumu:D) a model střední škola a poloviční úvazek práce.
Já toho taky stíhám podstatně dost, ale přece jen už jsem trochu starší dcérka a není mi 18:D.

Frantiska
3578 příspěvků 16.11.14 17:28

@jennyfor a do kolika ma skolu? Ja na stredni mela často az do 16h. Takze si neumim představit, jak jdu na 4 h do práce a pak na trenink.

Nehlede na to, ze a to není jen na Vas. Ta teorie jak IT muze delat každý mamlas a není to nic těžkého… no jak, která pozice. Admina, testra a udrzbu za IT nepovazuji :)

Gabča68
6 příspěvků 16.11.14 17:35

@Karja Pravda je, že na VŠ chodit vlastně „nemusí“, kdežto na SŠ musí. To je rozdíl. No ale i tak, zápřah to být musí :))

Karja
4837 příspěvků 16.11.14 17:45

@Gabča68 Hlavně ono to jde, než se něco, jak se říká nepose. e. To už se potom někde čas a energie krást musí a chybí taková ta rezerva, která je jindy používaná pro sledování filmů, vaření, zvelebování domova a přestává to být legrace…

Linie
2020 příspěvků 16.11.14 19:10

@Draki S „mistry světa“ jsem se také potkala a je o nervy s nimi být. Poradit nechtějí, oni vše znají, vždyt to studovali. Pomohlo až zadat samostatný úkol, který nezvládli, stálo mne to dva dny přemáhání a zničený materiál. A ještě jsem je musela platit /zaměstnanci/, pak teprve uznali, že nejen teorie, ale i praxe je důležitá.

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 20:01

To je zajímavá debata, já řeším zase jiný problém. Do dneška jsem nedokázala přijít na to, co by mě bavilo dělat. S přibývajícím věkem se z toho stává docela slušné trauma.

Začala jsem po škole s účetnictvím na živnostenský list, ale to mě nebavilo, i když se daly vydělat poměrně slušné peníze. Protože jsem chtěla mezi lidi, nastoupila jsem do práce v jedné české firmě, která patřila k lídrům ve svém oboru. Začala jsem jako asistentka jednatele a skončila na obchodním oddělení. Práce to byla docela zajímavá, ale pak se majitelé rozhádali a firmu začali tunelovat. Tak jsem si začala hledat něco jiného. Pracuju v administrativě, ale cítím, že mě to nenaplňuje. Přece jenom, v zaměstnání trávíme významnou část našeho života a mně s přibývajícím věkem začíná být líto toho „promarněného“ času. Hrozně závidím všem, kteří už od dětství věděli, čím budou a šli si za svým snem. Já na to dodnes nepřišla a nevím, jak to vyřešit.

Máte někdo podobnou zkušenost?

jennyfor
758 příspěvků 16.11.14 20:04

@Frantiska On má většinou do dvou. A má štěstí, že má tu školu pár stanic od domu, treningovou halu taky a pracoviště o stanici dál. A je pravda, že má doma full servis. Ale já právě v oblasti IT dělám už iks let, v podstatě v tý první vlně, co se to dalo částečně studovat na VŠ(MATFYZ), dělala jsem ledacos, od programování původních desktopových aplikací přes analytika, webové technologie až po různé projekty z oblasti DWH. A moc dobře vím, že ne každý, kdo tu informatiku vystuduje, je pak schopen dělat i něco jiného, než rutinní technickou práci. Ale právě proto tvrdím, že v oblasti IT se práce hledá snadno, protože těch ajťáků je sice hrozně moc, ale málokdo je dobrej a u tý práce vydrží a navíc, třeba práce s datama musí člověka opravdu bavit a tak firmy pořád hledají někoho, kdo tomu bude fakt rozumět. Říkám to z pozice člověka, který už je dávno za věkovým zenitem pro hledání práce a přece si ještě pořád můžu pro svou specializaci z nabídek vybírat. No a protože se kluk kolem počítačů od mala motal a navíc na to má fakt buňky - kdyby neměl, tak bych ho radši směrovala jinam, protože by se pozdějc dost trápil - tak ho v tom podporuju, protože každá zkušenost, kterou kolem tohohle oboru posbírá, se mu bude hodit. I ten testér, vývojář, admin, správce sítí, ať si všechno ošahá a pak může klidně pokračovat jako systém analyst, architekt, ale ty základy potřebuje…

Frantiska
3578 příspěvků 16.11.14 20:08

@jennyfor prave me to tak snadne z hlediska zamestnavatele neprijde :) Protože každý říká, ze umi IT, ale ve skutecnosti je jich fakt malo. A to je i penezich, ten kdo umi, tak je ma moc hezke. Ale nemůže je mit každý, je to proste o schopnostech. Vidim to ted uplne nadherne, jeden clovek pracuje 10h opravdu se tomu venuje, ale jelikož neumi nebo nevim proc, tak jeho práce je naprosto nahouby, problém nevyresi, nic neudela a musí to za nej delat ostatní… na co to je věnovat tomu tolik casu, když se to pak po nem musí predelavat. Nehlede na to, ze jini lide to zvladnou vyresit za dve hodinky a on ani po dvou dnech. Jo mluvim ted o programovani.

jennyfor
758 příspěvků 16.11.14 20:12

@Frantiska S tím naprosto, ale naprosto souhlasím! Přesně. A právě doufám, že zaměstnavatel pak toho nevýkonného po nějaké době nahradí výkonným, akorát je blbý, že to ten zaměstnavatel často nedokáže rozlišit.

Linie
2020 příspěvků 16.11.14 20:16

@Frantiska Ale to platí o všech oborech, nejen o vašem. Někomu jde vše lehce, protože má zájem, práce ho baví, hledá zlepšení a učí se. Jiný se trápí, nebaví ho to a na výsledku je to vidět.

jennyfor
758 příspěvků 16.11.14 20:21

@Frantiska Já jsem teď v pozici, že zadávám práci programátorům a analytikům z externí firmy. A je strašný, jak někteří ti mladí kluci, co „umí IT“, vůbec nemají analytický myšlení, člověk aby to vymýšlel za ně a oni se ještě brání, mají naučený postup ze školy a zásadně nechtějí něco dělat jinak, než je učili. A kdyby aspoň i to, co se naučili, uměli použít. Já u toho rostu, kdo všechno je dnes IT odborník. A pak ale třeba přijde skromnej kluk, pozorně mě poslouchá a během chvilky vymyslí tak nádherný řešení, že úplně zaplesám, jak to někomu v tý hlavě běhá. A většinou jsou to ti skromní, nenápadní, co míň mluví a o to víc konají. A co si s nima člověk rozumí na jedno slovo a pak to sviští a ta radost z práce. Setkání s někým, s kým to krásně odsejpá a je vidět výsledek, to mě vždycky nabije zas na pár týdnů…

Akitaken
4960 příspěvků 16.11.14 20:26
@edge píše:Máte někdo podobnou zkušenost?

Jo, jo. Já. :-)
Taky teď aktuálně řeším, co s tím a nevím. Napadá mě jen, co mě baví a v čem jsem dobrá, ale žádná konkrétní pozice z toho neleze.
Ale zas tak mě to netrápí, těžiště svého života nevidím v práci, takže je mi tak nějak jedno, jestli udělám závratnou kariéru a nebo ne.
Zkuste si sepsat, co vás baví a podívat se, jestli se na to nedá napasovat nějaká pozice..

Frantiska
3578 příspěvků 16.11.14 20:39

@Linie nastesti to není muj obor, to by to pak vypadalo… :) Jasne, ze ve všech. Ja jen ze posledních par strankach se objevovalo IT

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 20:54

@Akitaken Já taky nevidím v práci středobod svého života. Navíc nejsem vůbec ambiciózní, což není taky zrovna značka ideál.

To sepisování jsem už zkoušela, ale nic mě nenapadlo. Ráda čtu a v dětství jsem docela dobře malovala. Zároveň jsem perfekcionistka. Bavilo by mě něco vytvářet rukama, ale nevím co :-) Líbí se mně třeba podnikání Kamily Písaříkové (deers.cz). Vím, že by mě uspokojovalo dělat něco podobného, ale v minimalistickém duchu.

Akitaken
4960 příspěvků 16.11.14 20:58
@edge píše:
@Akitaken Já taky nevidím v práci středobod svého života. Navíc nejsem vůbec ambiciózní, což není taky zrovna značka ideál.To sepisování jsem už zkoušela, ale nic mě nenapadlo. Ráda čtu a v dětství jsem docela dobře malovala. Zároveň jsem perfekcionistka. Bavilo by mě něco vytvářet rukama, ale nevím co :-) Líbí se mně třeba podnikání Kamily Písaříkové (deers.cz). Vím, že by mě uspokojovalo dělat něco podobného, ale v minimalistickém duchu.

Vidíte, jste kreativní. Teď jen popřemýšlet, kde by se to dalo využít… pokud teda nemáte v plánu rozjet vlastní byznys :)

continuity
5853 příspěvků 16.11.14 21:00

@jennyfor potiz je v tom, ze tech analytiku je v populaci jenom omezene mnozstvi a je jedno jestli delaji data, ekonomii nebo chemii. a naucit to moc nejde, mozna kdyz je clovek velice mlady, tak se trochu da priohnout mysleni a ty vlohy rozvijet (myslim tim mlady tak do 15 let).

mela jsem kolegu, fakt to byl dric, hroznej. ale typ takovy ucetni. na veci, ktere ja vidim na prvni dobrou on musel slozite prichazet a je to proste na ty praci znat. zas se hodil na jine problemy a to pak na dobrem sefovi, aby vyuzil potencial tech lidi a netlacil je nekam, kde jim to nepujde ani kdyz budou potit krev.

g.kala
437 příspěvků 16.11.14 21:03

Příspěvek upraven 03.10.17 v 00:27

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 21:08

@Akitaken No jo, kreativní sice jsem, ale bohužel se nedokážu vybičovat k tomu, abych to dotáhla třeba k tomu vlastnímu byznysu :-)

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 21:13

@g.kala Jj, to znám. Ve škole samé jedničky a vzorná pečlivka k tomu. Na ten radikální řez prostě nemám koule. Na druhou stranu si říkám, že život je moc krátkej na to, abych dělala to, co mě nebaví…

continuity
5853 příspěvků 16.11.14 21:25

@edge jako radikalni rez se da udelat kdykoliv, i v 45. otazka zni, jestli opravdu vite, co by jste chtela delat.

kancelarska prace neni jenom prace v administrative, mozna prisel cas udelat zmenu zamestnani, ale nemusi to byt zrovninka rukodelne prace. jestli vas bavi obchod, tak dobreho obchodnika taky, aby pohledal.

g.kala
437 příspěvků 16.11.14 21:32

Příspěvek upraven 03.10.17 v 00:26

Akitaken
4960 příspěvků 16.11.14 21:44

Já ten radikální řez udělala a nelituju. Z labiny jsem šla do „průmyslu“. Nebylo to lehké, ale po dvou letech jsem se v té práci našla a začala ji dělat s lehkostí a nadšením. Moje místo nicméně zrušili, takže taky přemýšlím, co dál. Můžu pokračovat v nabraném kurzu nebo udělat další řez. Teď už ale aspoň vím, v čem jsou mé silné stránky, takže se budu rozhodovat podle dvou věcí:

• můj „talent“
  • abych případně našla práci i v budoucnu

A možná jednou najdu peníze a koule na tu vlastní cukrárnu :))

Akitaken
4960 příspěvků 16.11.14 21:45

Jinak radím nestresovat se těma všema cílevědomejma lidma. Každý jsme jiný :-)

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 21:55

@continuity Obchod jsem zkoušela, ale chybí mně dravost a schopnost vymámit z jalové krávy tele. V tom je dobrý můj manžel, já na to nemám buňky.

@g.kala Tak ať vám to vyjde. Ta postupná cesta je určitě řešení, také jsem uvažovala, že bych začala dělat něco při práci. Naštěstí ji nemám časově náročnou a s tím, jak děti začínají být soběstačné, přibývá i volný čas. Třeba budeme za 10 let někde úplně jinde :-)

Stránka:  « Předchozí 1 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek