Uplatnění absolventů

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Dragon fly
400 příspěvků 4.11.14 16:58
@Akitaken píše:
No, já mám teď v podstatě na výběr: buď zůstanu pořád tak nějak u toho „Bio“ (výzkum, pharma..) a nebo se na to vykašlu a postupně se přetransformuju do „inženýra“. Jenže otázka je, co je ta správná volba? Kterou cestou se dát, abych na práci měla šanci i po letech? A jednou se třeba mohla vrátit i domů?
Já myslím, že postupem času lidi většinou chtějí práci, která je trvalého charakteru a rozumně placená a na „kariéru“ už více méně kašlou.Personalisty považuju za čiré zlo.

No to aby člověk měl věšteckou kouli, ne? Ten inženýr by měl lepší uplatnění v ČR než BIO?

Akitaken
4960 příspěvků 4.11.14 16:59
@Olinka píše:
@Akitaken To mně právě vadí. Já chci totiž zachraňovat svět. Vyvíjet ty léky proti rakovině :-))Bohužel ve chvíli, kdy si vyzkoušíte něco, co vás baví a naplňuje a nemůžete to dělat jako povolání, tak to bolí o to víc. Co mě třeba šíleně séře je to, že jsme měli 2 semestry technologie léků, každý týden jsme trávili 4 hektické hodiny v laborce mícháním mastiček, vařením sirupů a odlíváním čípků. Já měla to štěstí, že jsem byla na praxi v lékárně, kde se tyto věci stále připravovaly a zjistila jsem, že mě to vlastně baví (nebyl to takový stres jak ve škole). Taky to byl státnicový předmět. Realita? Drtivá většina lékáren tyto věci už vůbec nedělá a pokud ano, tak to připravují farm. asistentky. Já jako magistra jsem se k tomu za rok dostala asi dvakrát, kdy jsem si to doslova vymrčela. Co dodat.

Mě ta idea zachraňování světa pustila ve chvíli, kdy jsem po písemném testu v prvním kole přijímacího řízení, který se podobal kříženci mezi státnicema, zkouškou z botaniky a IQ testem, seděla s dalšími nebohými zájemci o práci a dvě děvčata si vedle mě stěžovala, že už dva roky nemohou nic sehnat. Tak jsem si řekla: takhle skončit nechci, peču na to a jdu dělat cokoliv, co dělat půjde.

Mě baví kreslit, psát a péct moučníky… na uživení to ale bohužel fakt není :)

Tebah
4257 příspěvků 4.11.14 17:00

@teetee Já jsem nemyslela ani tak to, jestli můžou nebo nemůžou pracovat (časově), ale že dost lidí upřednostní práci před školou. Přitom zrovna vysoká je podle mě období, kdy nejvíc hledáte sami sebe a máte před sebou nejvíc možností, kam se nasměrovat. A tím, že už od prváku pracuju, se o tohle ochuzuju. Na VŠ je hodně možností, jak se realizovat - Erasmy a další programy, různé studentské soutěže, semináře, sport atd. Pracovat budu po zbytek života, tak proč se do toho za každou cenu hnát a neužít si ty možnosti, co mi nabízí vysoká?

Akitaken
4960 příspěvků 4.11.14 17:00
@Dragon fly píše:
No to aby člověk měl věšteckou kouli, ne? Ten inženýr by měl lepší uplatnění v ČR než BIO?

No, to je to, co já právě vůbec nevím. Nejlepší uplatnění má programátor, ale na tohle já fakt nemám hlavu :-(

Tebah
4257 příspěvků 4.11.14 17:01

@Akitaken A co třeba vlastní cukrárna / kavárna?

Eden_Prime
3472 příspěvků 4.11.14 17:03

@Dragon fly taky jsem takovy problem nikdy nemela, ale nevadilo mi delat za dost nizky plat napr. it v azylovem dome pro socialne vyloucene (svrab, stenice, silene prostredi), coz je prave prace pro stredoskolaka. Taky jsem delala udrzbu stavebnich stroju, na to vam staci vyucni list a i kdyz to muze vypadat jako prace v oboru, je to uplne mimo. Mela jsem moznost delat v automobilce, take stredoskolskou, ale pro zacatek za tak nizky plat, ze bych si nezaplatila ani dojizdeni. Posledni rok studia prisla skvela nabidka, ale prave mimo Evropu, takze jsem se na to vzhledem k okolnostem vykaslala. Ted podnikam sice take mimo obor, ale spousty znalosti ze skoly pouzivam a kazdy rok se je snazim zapojit vic a vic.

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.14 17:07

@Akitaken @Olinka
Tak vařte drogy. Třeba LSD.

Eden_Prime
3472 příspěvků 4.11.14 17:08

@Akitaken programator jak ceho, uz to take neni jako pred 5 lety. Core programator si najde praci snadno, ale databaze nebo jednoduche objektove jazyky se v dnesni dobe uci na kazde druhe skole, take je velky pretlak.

Oldyn
6401 příspěvků 4.11.14 17:09

@Akitaken
Pokud vás baví kreslení, psaní a pečení, běžte na mateřskou.

Dragon fly
400 příspěvků 4.11.14 17:09

@Eden_Prime A jak jste k tomu podnikání došla? To chce odvahu.

Akitaken
4960 příspěvků 4.11.14 17:10
@Tebah píše:
@Akitaken A co třeba vlastní cukrárna / kavárna?

I nad tím jsem přemýšlela, ale jednak nemám kapitál (a přiznám se, že jsem posera tohle zariskovat) a druhak nevím, jak se prosadit v konkurenci. Nepeču žádné zázraky, neumím potahované dorty, makronky ani RAW.
Dělám obyčejné cukroví, buchty a dorty a snažím se vyrábět věci z kvalitních surovin s minimem cukru.

Něco takového třeba :-)

Eden_Prime
3472 příspěvků 4.11.14 17:11

@Dragon fly sproste jsem to okoukala od uspesneho kamarada :-D mela jsem nejaky vzor, videla jsem, ze to de, netizily me zadne financni zavazky, tak jsem to zkusila.

Akitaken
4960 příspěvků 4.11.14 17:11
@Oldyn píše:
@Akitaken
Pokud vás baví kreslení, psaní a pečení, běžte na mateřskou.

O tom jsem taky uvažovala. Bohužel už několik let není partner. Takže nezbývá, než se věnovat rachotě..

Olinka
2582 příspěvků 4.11.14 17:15

@Tebah Já jsem taky názoru, že rodiče by měli financovat děti na VŠ, pokud na to mají prostředky. Něco jiného je prázdninová brigáda, ale živit se sám na VŠ fakt není tak jednoduché. Teď samozřejmě nemluvím o těch flákačích, co studují VŠ, jen aby nemuseli pracovat, to je jasné. Ale já měla třeba možnost jít na neplacené praxe, na které bych se jinak nedostala. Navíc po tom semestru studia, kdy jsem volna moc neměla a leckdy dělala zkoušky ještě i o prázdninách (někteří kolegové končili zkouškové, když nám začínalo) jsem byla fakt ráda za 2 měsíce volna. Tento názor se snažím marně vnutit bratrovi, který makal celé prázdniny, že nikdy v životě už 2 měsíce volna v kuse mít nebude, ať si ho radši užije někde na výletech:-)

Akitaken
4960 příspěvků 4.11.14 17:15
@Brunhilde píše:
@Akitaken @Olinka
Tak vařte drogy. Třeba LSD.

To by se moc hezky vyjímalo v kolonce povolání: Vařička LSD

Dragon fly
400 příspěvků 4.11.14 17:17

@Eden_Prime Tak jestli kamarád nezkrachoval, tak dobrý!

Olinka
2582 příspěvků 4.11.14 17:18

@Akitaken To chce zjistit díru na trhu. Já mám třeba problém koupit klasický zákusek, když mám výjimečně chuť. Všude samé ovocné dortíky, cheesecaky, tiramisu a podobné vymoženosti, ale klasického dobrého indiánka či větrníka aby pohledal.

Eden_Prime
3472 příspěvků 4.11.14 17:19

@Dragon fly kdepak, kamarad je stale vzorem, vzdy krucek prede mnou :-)

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.14 17:21

@Akitaken
No a nemůžete vymýšlet nějaké lektvary? Však na doplňky stravy se vztahuje jen zdravotní nezávadnost. Můžete to prodávat přes net.
Hubnoucí čaje, topořiče penisu, omlazovací lektvary, čistící (pod tím slovem si lze představit cokoli) tinktury apod. Lepší než drogy. Já bych teda vařila LSD, kdybych to uměla.
LSD totiž bude legální chvíli po marihuaně, kdo to bude umět vyrábět čistý, bude mít náskok.

Příspěvek upraven 04.11.14 v 17:23

sobotage
276 příspěvků 4.11.14 17:22

@Olinka Tak přesně na tyhle dobroty má můj brácha se švagrovou firmu:-)A k tomu tam dělají i vlašák, chlebíčky a všchny ty zdravý věci :-)

Olinka
2582 příspěvků 4.11.14 17:23

@Brunhilde To není dobrý ani jako špatný vtip.
(mně, která nadávám kudy chodím, kolik neužitečných blbostí bez jakéhokoli prospěchu a za nehorázný peníz lékárny nabízejí!)

Olinka
2582 příspěvků 4.11.14 17:26

@Brunhilde Jestlipak víte, jak náš slavnej SÚKL dopadl s marihuanou pro lékařské účely? Dokonale podle hesla, že zítra už bylo včera!

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.14 17:32

@Olinka
je mi to jasné, vy nikdy podnikat nebudete.

MP scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.14 17:56

@Akitaken:

Jak u tady zminili ostatni, proc se do toho peceni nepustite naplno? Vyrobky, co jste ukazala (jsou-li vase), jsou moc pekne, divila byste se, kolik se da vydelat treba pecenim vanocniho a svatebniho cukrovi na zakazku. Mam pocit, ze existuji i rekvalifikacni kurzy na cukrarku, pripadne vselijake soukrome kurzy, kde se naucite prave treba makronky a tak dale. Je zapomenout na vsechno to „jenze to se nikdy nesplni“. Pritom prikladu lidi, co si svuj sen splnili, treba i na stara kolena je tolik…

Zcela sobecky uvedu svuj pribeh, i kdyz jsem ho tu myslim uz nekde psala - mam VS prirodovedneho smeru, nikdy jsem ale v oboru nepracovala. Po skole jsem praci nesehnala, tak jsem sla tocit pivo do hospody (delat v pohostinstvi me na brigadach vzdycky bavilo). Po pul roce mi znamy poslal inzerat, kde hledali pracovniky technicke podpory pro ceskou divizi Dellu se sidlem v Athenach. Vzdycky mi sla anglictina, tak jsem to zkusila - vzali me. Odjela jsem, dalsiho pul roku delala v korporatu v utulne kancelari. Pak nasi divizi zrusili a ja byla opet bez prace, nicmene v te dobe jsem akorat zacinala chodit s mym dnes uz manzelem a ten mi nabidl praci u nich v restauraci - umyvat nadobi.

Vzala jsem to bez vahani a zustala 3 a pul roku. Za tu dobu jsem se vypracovala na manazerku cele jeden pobocky, musela jsem se samozrejme naucit recky, delat sendvice, salaty, burgery, vest ucetni knihy…loni v lednu to diky recke krizi zacalo jit strme z kopce, i oprasila jsem vysvedceni ze statnic z anglictiny a jako bokovku si nasla praci jako prekladatelka. Na internetu. Zacinala jsem za smesne penize, ale nevzdala jsem to a pomalu si ziskavala klientelu. V cervnu jsme s manzelem opustili Recko a odstehovali se, alespon prozatim, do CR.

Dneska si prekladanim v pohode vydelam pres 1000$ cisteho mesicne (a to se dvakrat nepredru) a muzu pracovat odkudkoliv, kde mam pripojeni k internetu, tzn. v dnesni dobe klidne i z lehatka na plazi, nebo od bazenu na zahrade a jeste si k tomu otevru studene pivo. Kdyz jsem s tim zacinala, naprosto nikdo „tomu tvymu psani, dyt ani skolu na to holka nemas“, neveril. Kdybych na ty dobre minene rady dala, jsem dneska na pracaku, nebo za osm a pul skladam zbozi v Tescu do regalu.

Nechat si svuj sen vzit jen proto, ze „na to preci nemam“, „ja bych to teda na tvym miste nedelala“, to je strasna skoda. Pokud clovek neco opravdu moc chce a jde si za tim, tak je daleko vetsi sance, ze se to podari.

Omlouvam se za dlouhy a osobni prispevek, nicmene vsem, kdo se rozhodnou si za svymi sny jit, drzim palce, protoze to za to fakt stoji.

surrik
2571 příspěvků 4.11.14 18:02

@Olinka no od toho tam ty laborantky jsou :-) i když něco smí jen magistr, minimálně navazit opiáty (dřív to tak bylo). Já prošla lékárnou kde se hodné věci připravovalo, protože v okolí byli lékaři co tyhle přípravky psali. Taky jinou lékárnou, kde byly laborantka i magistri jen takovou prodavačkou léku a nic se tam nevyrabelo. To je flustrujici. A málokterá lékárna si poridi dalsiho drazsiho magistra aby byl zavřeny v laborce, když to muže dělat levnější asistent, protože u tary na recepty musí byt magistr vždy. Už to není taková romantika a zábava jako dřív.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek