Upravené nechty - čo to znamená?

Fotoalbum tématu (14) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
mikita.miki
1935 příspěvků 29.11.12 19:44

@ofeliet ten gel-lak, jak to zvládá domácí práce v plným zápřahu? nesnáším gumové rukavice a i s kvalitnějšími laky musím říci, že mi lak vydrží max 2-3 dny hezký, pak se začne prýskat. jaká je cenová hladina?

Atinka
262 příspěvků 29.11.12 19:47

@Nitty Tak ja mam ten isty problem ako vy, najlepsie je stale si kremovat ruky ale v mojom pripade parkrat umyjem riad, upracem doma, zavesim pradlo a mam spat zadery, lak mi staci bezfarebny, konce nechtov mam od prirody biele, staci ich zapilovat, farebny lak by mi vydrzal pol dna, lakovat si kazdy druhy den nechty sa mi nechce.

llolla
2102 příspěvků 29.11.12 20:06

@modny guru @vespinka
Přidávám se ke klubu houslistů=) Zajímalo by mě, lakujete si nehty barevně, případně, jestli vás to při hraní vizuálně neruší?

ofeliet
429 příspěvků 29.11.12 20:56
@mikita.miki píše:
@ofeliet ten gel-lak, jak to zvládá domácí práce v plným zápřahu? nesnáším gumové rukavice a i s kvalitnějšími laky musím říci, že mi lak vydrží max 2-3 dny hezký, pak se začne prýskat. jaká je cenová hladina?

Chce to dražší salon s kvalitními přípravky, já chodím za 680,– každé 3 týdny. Doma pracuju v rukavicích, doporučuju koupit v lékárně krabici doktorských jednorázovek, jsou na ruce mnohem příjemnější a lépe se s nimi dělá.

nimui
7 příspěvků 29.11.12 21:29

Já jsem klavíristka :-) Doufám, že mě houslisti vezmou mezi sebe… Nehty musím mít také krátké, co dva dny pilovat, lakuju bezbarným nebo nude lakem, to snese i trochu pilovani. Ale mám problém se záděrami, klavíristi znají… běžné krémy na ruce mi nestačí - na nehtovou kůžičku ale doporučuji takový ten velký jelení lůj - to je úžasná věc a pomáhá téměř okamžitě. Kůžička se snáz upravuje, záděr je méně…

Aarmenka
16 příspěvků 29.11.12 21:43

Pro mě ze všech laků jednoznačně vede Sally Hansen, to byl první lak, kterej mi na nehtech vydržel nejdelší dobu-cca 6 dní, za běžného provozu v domácnosti. A ještě Rimmel Lycra PRO jsou dobré s tím zaobleným štětcem.

ofeliet
429 příspěvků 29.11.12 21:48

Ono to, jak dlouho vydrží lak, hodně závisí na kvalitě nehtů. Mně žádný, včetně Sally Hansen, nevydrží déle než do druhého dne. Nehty mám slabé, při běžných pohybech se mi prohýbají, samozřejmě krátké, dlouhé mi nevyrostou, no a to dělá ty prasklinky a oprýskání…Tak jsem se dala na gel lak a jsem nadšená :-)

vespinka
149 příspěvků 29.11.12 22:12

@nimui vezmeme ;-)
@llolla barevně si nelakuji, ale je to spíš součást mého stylu než kvůli nástroje- nemám ráda extravaganci. Za x let mé praxe jsem viděla pouze jednu kolegyni, která si výrazně lakuje nehty. Ale mi osobně to nevadí, nemám s tím problém. To spíše někteří profesoři na konzervatořích a VŠ kvůli tomu vyhazují žačku z hodiny. Je fakt, že u hráčů na nástroje to bude působit vždycky výrazněji, protože mnoho lidí kouká právě na ruce, a nehty tak jsou více na ráně než u „civilistů“. Tož ale proč by si klasici nemohli lakovat nehty- já v tom problém nevidím.

vespinka
149 příspěvků 29.11.12 22:17

@Nitty To znám, problém nemusí být hned v kůžičce okolo nehtu, ale v nedostatku vitamínů a minerálů-zkuste zvážit tuhle možnost. Na pleť a kůži je skvělý Dermabion, s kvalitou dokáže udělat mnoho, ale není nejlevnější. Jinak pomáhá nějaký výživný olej nebo krém dennodenně v hrubší vrstvě nanášet na kůžičku (nejlépe večer u tv ;-) ), ale je to dlouhodobější záležitost, výsledky tak za 14 dní.

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.12 23:34
P.shine doma

Delate si nektera P. shine doma? Je tezke se to naucit s tou profi sadou.

Bugatti
4086 příspěvků 30.11.12 00:26

@yamama Olivový olej funguje skvěle. Ještě přidávám pár kapek citrónu, promíchám a olejem pak masíruji kůžičku kolem nehtu a celé ruce. Citrón by měl vybělit ruce a nehty (říkávala moje babička). Dělám zhruba dvakrát týdně, jak si vzpomenu. Skoro nic to nestojí a (alespoň mně) to pomáhá.

yamama
185 příspěvků 30.11.12 07:01

@Rosalyn nejlepsi jsou ty profesionalni, tedy od firem, ktere vyrabeji „pouze“ laky a pripravky na nehty, jsou to dve vyhranene znacky (neco jako Nikon a Canon pro fotografy :-): O. P.I. a ESSIE

http://www.essie.com/
http://www.opi.com/

Ostatni znacky, jako napriklad Dior od nich nechavaji casto laky so svych kolekci pripravit a pak je pouze bali do svych baleni. Kazdopadne s O. P.I. a ESSIE nikdy neslapnete vedle, obe znacky vyrabeji take specialni laky na gellish.

yamama
185 příspěvků 30.11.12 07:09

@mikita.miki gellish (neboli gel-lak) mi vydrzi v intenzivnim zaprahu klidne mesic, ani pak se neodloupava, ale proste odrusta spolu s nehty (nechavam si vzdy udelat hodne kratkou mani). Ze svoji zkusenosti mohu doporucit, budete mit krasny lak bez jakychkoliv starosti.
Jinak normalni lak by vam mel vydrzet aspon tyden, pokud je spravne nanesen (vyziva nehtu, base coat, dve vrstvy barvy, top coat, vyziva na kuzicku).

Chanel-Diorová
27 příspěvků 30.11.12 07:25

Moje nehty jsou strašně slabé.. nevyrostou mi, když už náhodou jo, tak si můžu být jistá, že se hned zlomí. Navíc se mi třepí.
Jak tu někdo psal, že je potřeba si nehty odlakovat a znovu nalakovat…já si nehty nalakuji ráno a tím, že se mi nehty sami třepí a loupou, se většinou odloupne i kus laku, a je jedno, že jsem si je nalakovala třeba před pár hodinama.
Navíc taky má svůj vliv i práce. Ale každopádně, poslední dobou používám jen bezbarvou výživu na nehty, protože se mi oloupaný lak nelíbí, ale nevím co s tím… zkoušela jsem milion různých laků od různých firem, ale vzhledem k tomu, že to je nehtem a ne lakem…

Betty J.
2031 příspěvků 30.11.12 08:16

@i-vana: používám sice jen pastu, ale nic komplikovaného to není, jen si před nanášením musíte nehty mírně obrousit příslušným „smirkovým papírkem“, jinak k nim vosk nepřilne. Obvykle mám během pěti minut hotovo.

Narcisa
100 příspěvků 30.11.12 10:05

Dříve se mi hodně třepily a lámaly nehty, takže jsem nosila gelovky, nebo své, krátké a nenalakované, nehty. Ale pak jsem se o ně naučila pořádně pečovat a nechala jsem si narůst své. Teď nosím delší nehty a zamilovala jsem se do velmi tmavých odstínů, vypadá to báječně.

trnk
330 příspěvků 30.11.12 11:53

@Chanel-Diorová Máte-li nekvalitní nehty nejspíš není nejlepší je lakovat (hlavně odlakovač a to i bezacetonový na ně není dobrý).Sama mám nekvalitní nehty, třepí se. Nosím je krátce opilované. A ještě mám problém se záděrami. Na ty mi pomáhá Karité balzám na nehty od Saloosu k dostání ve zdravé výživě a některých drogeriích. Ale je třeba vytrvat, masírovat kůžičku alespoň 1× denně - lépe 2×. Záděry se rychleji hojí.

Aarmenka
16 příspěvků 30.11.12 12:20

Mimochodem někde jsem četla, že bezacetonový odlakovač neexistuje, je to blud, kdyby tam aceton nebyl, nic byste neodlakovali.

Khajka
506 příspěvků 30.11.12 12:25

@Aarmenka Tak já tedy nevím, ale používám už nějakou dobu přírodní s následujícím složením: Alcohol denat., Ethyl Lactate, Ricinus Communis (Castor Oil), Aqua, Citrus Dulcis (Orange Oil ), Limonene, Linalool. A nepřijde mi, že by neodlakovával ;-)

Amonute
360 příspěvků 30.11.12 12:38

@Lenka M. tiež som mala nechty zničené obhrýzaním si ich. Nechala som sa nahovoriť na gelové (mandlového tvaru s francúzkou manikúrou) mala som ich asi tri roky a za ten čas, tým že moje vlastné nechty boli pod gelovým „puzdrom“, sa mi prirodzené nechtové lôžko o niekoľko milimetrov predĺžilo. Potom som sa rozhodla skončiť s gelovými a asi pol roka trvalo kým mi odrástli lôžka kde boli umelé nechty pripevnené. Je známe, že tesne po geláčoch sú nechty ako z papiera…
Keď si to zhrniem teraz mám moje vlastné nechty silnejšie, s neporovnateľne dlhšími lôžkami a sú krajšie než pred gelovými. Občas ich malujem nejakou divokou farbou, no nateraz ostávam verná prirodzenosti:)

Pirek
7062 příspěvků 30.11.12 12:42

Mne by jen zajímalo, proč mají ty nositelky gelovek vždy tak divně lesklý celý článek prstu? To je ten gel, nebo nějaký olejíček?

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.12 12:45

Donutily jste mě se kriticky podívat na své nehty.Odpo se půjdu objednat na gelové. Už jsem je jednou měla, líbilo se mi to, ale vadilo mně, jak se mi pod tím ničily ty mé. A také ten pravidelný výdaj. Ale moje nehty se mně hodně lémou a ani hezký tvar nemají.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.12 12:46

@Pirek Já ho lesklý neměla.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.12 12:48

@Pirek No, moje nehtařka mi vždycky jako psoledni potřela lužka takovým regenerujicim olejičkem, kterej se za chvili vstrebal, takže je to foceny asi v tomhle stadiu.

Aarmenka
16 příspěvků 30.11.12 12:51

Aha, tak to jsem četla nějaký blud, protože já mám taky bezacetonový a až teď jsem si přečetla složení a opravdu tam není, místo něho je tam ethyl acetate, což je rozpouštědlo a asi méně toxické než aceton.
A co máte za značku?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek