"Úřednický outfit" s vtipem, jak a kam na něj

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zajuša
16 příspěvků 04.01.18 22:07
"Úřednický outfit" s vtipem, jak a kam na něj

Prosím o radu. „Ocitla“ jsem se v pozici úředníka a najednou zjišťuju, že v garderobě vlastně nemám žádné oděvy, které by byly dostatečně vhodné na takovou pozici - ne že bychom měli nějaký dresscode, ale v úřední dny bychom přeci jen měli vypadat trochu solidně.
Doposavad jsem oblečení kupovala po sekáčích, když mi něco padlo do oka, stylově mám ráda retro a tak trochu punk (je to tak, moc to nejde dohromady, střídám podle nálady:), kousků mám pár, skoro nic z toho se do nové práce nedá použít.
Z nabídky obchodů jsem dost nešťastná, buď je to hadr na podlahu, nebo umělotina, po nakupování v sekáčích mi to i v řetězcích vzhledem k nekvalitě přijde vše strašně předražené…a tak si nějak nevím rady. Potřebovala bych alespoň dva komplet „solidní“ outfity, které by byly kvalitní, kombinovatelné, nadčasové, třeba trochu vtipné (černým kalhotám s bílou košilí moc nefandím) a ideálně mě nezruinovaly…
Napadá vás, jak to pojmout? Podotýkám, že je mi 31. Kam vyrazit na kvalitní nadčasové kousky, které se po pár vypráních nerozpadnou a vypadají k světu? Nepotřebuju sledovat modní trendy.. Dnes jsem oběhala půlku Brna a vůbec nic mě neoslovilo:/
Za všechny rady a tipy, ideálně s fotkou, děkuju!

Reklama

Reklama

Reakce:

Puffin
97 příspěvků 04.01.18 22:23

Co šaty? Třeba jako tady v diskusi pod článkem… https://www.modnipeklo.cz/…ness-outfit/

zelwice
18 příspěvků 05.01.18 18:08
Hledat a kombinovat

Nebudu vám stoprocentně radit, protože jsem mladší než vy a navíc neznám vaši postavu a styl…

Osobně jsem toto řešila před pár lety s VŠ zkouškami a prvními pracovními pohovory… Já mám postavu přesýpací hodiny, ale v plné verzi, velikost 42 cca. Zvolila jsem kostkovaný kostým se sukní, černé sako, černou pouzdrovou sukni, pouzdrové šaty, černé kalhoty… K tomu různě barevné košile, body, trika, roláky… par kousků bižuterie a dva připínací svetry, nějaký ten šátek…Potom se dá kombinovat vše se vším a stále dokola máte nové kombinace. Nakupuju také primárně v sekáči a z online bazarů, sekáče preferuju pro osobní vyzkoušení. Tento komplet mě celkem vyšel cca na měsíc/dva shánění a cca 1400 Kč. Pro začátek určitě stačí pár kousků. Určitě bych ale víc investovala do kabátu a bot.

Pokud chcete i něco originálního, nebála bych se třeba sukně s krajkou dole, saty se srdcovym výstřihem, brož na sako, bižuterii, košile s vázankou či motýlkem/kravatou… Nemusí to nutně být černé kalhoty s bílou košilí. Tečka.
Ať vám to sluší!

asimh
2 příspěvky 10.01.18 15:33
Zpestřete to doplňky

Měla jsem to podobně, chtěla jsem něco pěkného a zajímavého, v obchodech nic, 25leté kolegyně v práci si daly džíny, bílou halenku a sáčko a vypadaly dobře, já vypadala v tom stejném jak uťáplá postarší pani. Tak dávám foto pro inspiraci, hodně používám teď růžovou, abych nebyla tak černá, ale může to být jakákoliv barva, kterou máte ráda. A v sekáči se dá najít, obzvlášť příjemné halenky, svetry, šaty, hromada šátků. investujte do černých nebo tmavě modrých kalhot, které prostě musí sedět. Já teď hodně nosím šaty, protože v nich mám lepší postavu a nemusím moc vymýšlet, s čím zkombinovat. Nosím i kravaty, různé šátky (nebo náhrdelník, naušnice). Pro začátek jedny černé kozačky na malém podpatku, černý kabát (doplnit barevným šátkem nebo broží, barevnou kabelkou, dost to zjednodušuje ranní výběr) a do práce lodičky.

Kombinace z věcí na fotce:
Modré pouzdrové šaty ke kolenům - střídám svetry, sako, šátky, různé boty, pásky
Pletené šaty (nebo úpletové) - se silonkamu, leginami, s trikem z dlouhým rukávem, s 3/4 rukávem, bez trika, s dlouhým svetrem, s krátkým svetříkem…
Kalhoty s halenkami (i s kravatou, šátkem), někdy zastrčím vepředu a vezmu výrazný pásek, někdy nechám volně, se svetříky, někdy kozačky, jindy lodičky nebo kotníkové boty.

Spíš si kontrolujte, ať vám to jde kombinovat, takže si promyslete barevný koncept - já jedu hodně černá, tmavě modrá, růžová, příp. tyrkysová, fialová. A hlavně vyhazuju vše co si na sebe 2× vezmu ale jdu se před odchodem z domu ještě převléct, že to není ono, akorát to překáží ve skříni a s míň věcmi se nakonec líp kombinuje.

Beruska13
173 příspěvků 12.01.18 08:49

Zdravím, v „úřednické“ pozici jsem už 20 let a co funguje, jsou halenky a košile. Vyplatí si připlatit za kvalitu, vydrží pak řadu let - Gant, Ralph Laurent mám jako top poměr cena x kvalita. Nebo dojedu do Drážďan do TK Maxx, tam se dají vybrat opravdu levně. A mám je v celé barevné škále. Nebo jednobarevné roláčky, ideálně kašmír, zase se vyplatí investice do kvality, třeba do jednoho černého, bude dělat službu řadu let. K tomu cigaretové kalhoty a lodičky - opět v různých barvách, i třeba svítivě žluté nebo zelené - pak to není nuda. Dál pouzdrové šaty nebo košilové. a co už tu padlo - doplňky. Šátky, šálky, výrazný šperk…a nudná nebudete:-)

weruberu
1152 příspěvků 3 inzeráty 22.02.18 09:40

Oblečení „do kanceláře“ nakupuju ráda třeba v Pietro Filipi, Gantu, Van Graaf, pár kousků mám od Bosse…ale pokud nechcete moc utrácet, dá se vybrat třeba i v Orsay, nedávno jsem tam objevila tyhle celkem podařené „kancelářské“ šaty…

Bossygirl
619 příspěvků 22.02.18 14:19

@Misha.in.power Míšo, jděte do hajzlu i s těmi svými náramky.

Reklama

Váš příspěvek

Elsa Schiaparelli se otáčí v hrobě. Její odkaz pošlapali na přehlídce plameňáci!

V roce 2014 módní návrhář Marco Zanini oživil značku Schiaparelli... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Kufr is dead. Proč mi na cesty stačí málo

Autor: Monika

Jste batůžkářka, nebo na cesty vyrážíte s velkým kufrem? A co typ... Celý článek

Reklama