Usazování tuku okolo pasu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Osuška
104 příspěvků 13.10.17 21:27
Usazování tuku okolo pasu

Jsem malá a drobná. Netloustnu váhově, ale začíná se mi přemisťovat tuk okolo pasu. Nechci ho tam, překáží mi, cítím to i na oblečení, že mám v pase centimetry navíc. Blíží se mi 50, takže asi hormonální změny, přechod… Jím normálně, diety nedržím, vážím 48kg, ale ten tuk v pase mě mrzí. Co se s tím dá dělat? Co cvičit? Co jíst? Zhubnout? Pracuju ve školce, přirozenýho pohybu mám myslím dost, navíc i mimo práci chodím hodně pěšky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
odianis
139 příspěvků 14.10.17 09:40

Nechci vypadat, že tu trolím s reklamou, tak Vám píši SZ o tom, co cvičím a funguje to na mě. Jinak mám obdobnou postavu, jako Vy, včetně problému s pasem. Nyní od konce července díky cvičebnímu programu (denně doma u videa) pas ze 78 na 71 cm, doufám, že to není konečná, ještě mám měsíc před sebou.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.17 07:09

@odianis Mám také zájem o SZ, pas je moje kritické místo. Díky

liskarysava
301 příspěvků 16.10.17 07:31

@odianis Prosím teky o SZ, děkuji

Jindrason
288 příspěvků 16.10.17 10:29

Doporučil bych se kouknout třeba na youtube. Já takto našel cvičení na bolavá záda a nemohu si stěžovat. Je tam toho dost k pokoukání. Asi to necvičím, tak přesně jak s lektorkou, ale zatím dobré.

benyka
8796 příspěvků 16.10.17 11:15

Hledala jsem na internetu, ale našla jsem jenom samé cvičení na zpevnění břišních svalů. Jenže ty špeky jsou až nad nimi, pod kůží. Taky by mě zajímalo, co (když nepočítám liposukci), se dá udělat s takovým lokálním špekem, který se odmítá zmenšit i při celkem výrazném zhubnutí jinde.

Gorilka
1344 příspěvků 16.10.17 14:42

@benyka Odpověď kterou nechceš slyšet je: liposukce. Tuk v téhle oblasti se prý odbourává nejhůře.

isko
1855 příspěvků 16.10.17 15:10

Hlavně, je to opravdu jenom tuk? Nerozvolňují se vám taky břišní svaly? To se děje hormonálně, prý ženy už v raném stadiu těhotenství (i když je plod ještě fakt malý, takže těhotenství není vidět) ztrácí pas, protože hormony ho povolí, další takové stadium je klimakterium.

isko
1855 příspěvků 16.10.17 15:18

@Gorilka
Obávám se, že to tak nějak bude. TENHLE tuk se hromadí nejdřív a odchází naposledy.

Otázka je, jestli by i ta liposukce pomohla (stoprocentně). Pořád se mluví o viscerálním, tedy meziorgánovém tuku - ten je v tomhle případě asi přítomný - dal by se takový meziorgánový tuk z břišní dutiny odstranit právě tou liposukcí? (Já nevím, třeba jo…)

Karin
3948 příspěvků 16.10.17 17:36

Bříško mívají lidé, kteří mají ve stravě nadbytek sacharidů (především jednoduchých). Ono to naše „jím normálně“ bohužel není až tak normální, resp. nevyhovuje to přirozeným potřebám organismu.
Na druhou stranu (podle situace), v padesáti bych se asi netrápila tím, že už nemám bříško jako ve dvaceti… Pokud máte 48 kg, asi to není nic rizikového, spíš jen neestetické faldíky. A na ty bude platit chirurgie spíš než cokoliv jiného.

Karin
3948 příspěvků 16.10.17 17:42

Viscerální tuk se neodstraňuje liposukcí. A pokud paní nemá obvod pasu nad 88 cm, neviděla bych tady problém.

benyka
8796 příspěvků 16.10.17 18:00

@Gorilka Na liposukci nepůjdu, to mi za to nestojí.
Co se týče vnitřního tuku, tak ten tam bude určitě taky, stejně jako povolené svaly (když se nehlídám). Ale tohle je prostě měřitelný „záštip“ kožního záhybu. Na žebrech centimetr, na pupku šest. :-)

An.Fial
183 příspěvků 16.10.17 18:15
@odianis píše:
Nechci vypadat, že tu trolím s reklamou, tak Vám píši SZ o tom, co cvičím a funguje to na mě. Jinak mám obdobnou postavu, jako Vy, včetně problému s pasem. Nyní od konce července díky cvičebnímu programu (denně doma u videa) pas ze 78 na 71 cm, doufám, že to není konečná, ještě mám měsíc před sebou.

Nechcete odkaz na to cvičení dát přece jenom sem? Ať nepíšete milion SZ :-)

An.Fial
183 příspěvků 16.10.17 18:17
@Gorilka píše:
Tuk v téhle oblasti se prý odbourává nejhůře.

Jak komu, jablkům určitě, u hrušek odchází jako druhý (hned po prsou).

isko
1855 příspěvků 16.10.17 19:25
@Karin píše:
Bříško mívají lidé, kteří mají ve stravě nadbytek sacharidů (především jednoduchých). …

A na to existuje nějaká seriózní věděcká studie?

Osuška
104 příspěvků 16.10.17 20:48

V pase mám cca 70 cm. Mívala jsem o 10 míň. Mám úzký boky a nikdy jsem neměla výrazný pas, teď tuplem žádný nemám. Navíc mi ta pneumatika překáží. Vadí mi, když sedím, když se předkloním atd. Přitom jsem nepřibrala, vážím už roky stejně. Tím, že jím normálně, myslím to, že se nepřejídám, jím malý porce, ale jím vše. Piju neochucenou perlivou vodu, denně jedno kafe a příležitostně bílý víno. Koupila jsem si točnu - rotan, cvičím denně, ale přiznávám, že chvilku, cca 10 minut.

Josefínaa
429 příspěvků 16.10.17 21:40

@Osuška
Také cvičím na totálně. Výsledky jsou viditelné pokud cvičím denně cca 25 minut v dost svižném tempu.

Edit: Rotaně.
Ach ty automatické opravy a návrhy…

Příspěvek upraven 17.10.17 v 21:45

odianis
139 příspěvků 16.10.17 22:14
@An.Fial píše:
Nechcete odkaz na to cvičení dát přece jenom sem? Ať nepíšete milion SZ :-)

Nezlobte se, ale nedám, vím, že bych to tady slízla, minimálně červenými rameny.

odianis
139 příspěvků 16.10.17 22:15
odianis
139 příspěvků 16.10.17 22:17
@Josefínaa píše:
@Osuška
Také cvičím na totálně. Výsledky jsou viditelné pokud cvičím denně cca 25 minut v dost svižném tempu.

Nic není zadarmo, těch 25 minut cvičení denně je minimum.

mandragora4
1 příspěvek 17.10.17 06:17

@odianis Prosím také o SZ. Děkuji předem.

citrin
34 příspěvků 17.10.17 06:40

@odianis
Prosím také o SZ a děkuji.

lenag
9 příspěvků 17.10.17 09:52

@odianis
Prosím také o SZ, díky

lenag
9 příspěvků 17.10.17 09:52

@odianis
Prosím také o SZ, díky

Tankap
6 příspěvků 17.10.17 12:39

@odianis Prosím tiež o SZ, škoda, že to nemôžete napísať verejne. Ďakujem pekne vopred.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek