Usazování tuku okolo pasu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
odianis
139 příspěvků 17.10.17 17:38
Uživatel je onlinegiuliettka
9208 příspěvků 17.10.17 17:40
@odianis píše:
Nezlobte se, ale nedám, vím, že bych to tady slízla, minimálně červenými rameny.

Pošlite mi tú SZ tiež, lebo z toho napätia čo je také tajné priberiem! :-D

odianis
139 příspěvků 17.10.17 17:45

@giuliettka Jak chcete, ale ne, že mi zrovna vy vynadáte :-).

9208 příspěvků 17.10.17 17:50

@odianis Tak ja som sa chystala vám vynadať už po tom prvom poste, že píšete k téme a pneumatike na pase a bojte sa to dať vrejne. :-D To ja by som prosím trepala o pečatnom vosku, o deťoch Márie Terézie, o holubovi na streche… kľudne aj v téme o dvanástich mesiačikoch. :-D
Milujem OT! :-D
(ale nie žobranie o vyplnenia dotazníku a predaj teplej vody cez eshop)

catherinne
13518 příspěvků 17.10.17 17:51

Já znám dvě hesla:
Bříško se dělá v kuchyni…
Běháním buchtičky neupečete…což je škoda, protože to by v mém případě byl ukázkový pekáč…

9208 příspěvků 17.10.17 17:56

@catherinne A ja jedno. Tekutá dieta je najlepšia. Dáš si 2-3 poháriky vínka a bude ti jedno, že si tučná. :-D

catherinne
13518 příspěvků 17.10.17 17:58

@giuliettka znam se, nebude…

odianis
139 příspěvků 17.10.17 17:58

@giuliettka Nejde o to, že by to bylo OT, to není. Ale jak už uživatelky (i Vy), kterým jsem psala, zjistily, to cvičení je placené, a to se tady nikdy nemělo rádo, vždyť víte. Považovalo se to za agitaci apod. Já jsem spokojený uživatel služby, která splnila, ba předčila mé očekávání, a ráda se podělím o info, když o ně někdo žádá. Je každého věc, jak s informací naloží.

9208 příspěvků 17.10.17 18:00

@odianis Vlastne vás chápem, vzhľadom na to, že je to platené by ste si to asi fakt zlízla. Ale na druhú stranu… trocha odvahy dievča! :-D Nech nepérujú furt len mňa. :-D
ps a dík za sz. :-)

9208 příspěvků 17.10.17 18:02
@catherinne píše:
@giuliettka znam se, nebude…

Ja sa tiež znám, mne bude aj bez chlastu. :-D

Mysterious
148 příspěvků 17.10.17 23:10

@odianis Můžu také požádat o soukromou zprávu? Díky!

Karin
3950 příspěvků 18.10.17 09:48

@isko samozřejmě, nejedna. Např.: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22190023 (o nadměrném příjmu izolované fruktózy a viscerální obezitě; abstrakt).
Měla jsem za to, že už je to i mezi laiky známá věc, mluví se o tom dost dlouho, každou chvíli o tom někde čtu (třeba https://www.healthline.com/…lly-fat-gain#… , tam jsou ostatně i odkazy na NCBI (Observational studies have shown a link between high sugar intake and excess belly fat. This may be largely due to the high fructose content of added sugars.)

Jemma
226 příspěvků 19.10.17 08:40

Také prosím o SZ, děkuji.

odianis
139 příspěvků 19.10.17 16:28

@Mysterious @Jemma SZ odeslána.

Truespring
3 příspěvky 19.10.17 17:16

Také prosím o odkaz do SZ.

isko
1855 příspěvků 20.10.17 13:22

@Karin
Díky za odkaz, bylo to opravdu zajímavé.

Nicméně přečetla jsem si těch studií víc a myslím, že to tak úplně jednoduché není. Resp. ta aplikace „Nejezte cukr, budete mít velké břicho!“, popř. „Máte velké břicho, protože jíte moc sladkého“ je podle mě velké zjednodušení.

1. v té první studii, kterou zmiňujete, se hned ze začátku píše, že „adolescenti přijímají více fruktózy než všechny ostatní věkové skupiny“ - tedy asi víc, než zakladatelka vlákna, která už dávno není adolescentka.
  2. na viscerální tuk má vliv fruktóza (opět první studie), nikoli sacharóza. Fruktóza má vliv na viscerální tuk, nikoli na podkožní.
  3. větším problémem jsou zřejmě slazené nápoje, ty totiž nesnižují příjem cukru v pevné stravě. Pokud si někdo dá před obědem colu, tak sní oběd stejně velký, jako kdyby pil vodu. Pokud si dá někdo před obědem čokoládu, k obědu sní méně, protože ta čokoláda (pevná strava) ho částečně zasytí.
  4. v té první studii jsem nenašla údaje o tom, kolik té fruktózy adolescenti zkonzumovali. V jiné jsem našla, že vyšetřovaným osobám byla podávána coca-cola - v množství 1 litr denně. Neznám nikoho, kdo by vypil litr coly denně. Myslím, že v realitě - u nás - ten přísun zkrátka není tak velký.

Já tím nechci říct, že pít coca-colu je v pořádku anebo že je v pořádku konzumovat rakvičky po kilech. A určitě nechci říct, že mezi fruktózou a viscerálním tukem není souvislost - ta tam je zcela evidentní. Naše civilizace jednoduše má s cukrem problém a jíme ho moc a máme problém i s pohybem, kterého máme naopak zoufale málo. Ale nesouhlasím s tím, aby ženská, která má jenom tu smůlu, že došla do věku, byla stresovaná tím, že americký adolescent pije litr coly denně. A to je přesně to, co se na úrovni té laické veřejnosti děje. Nějaký „odborník“ je dotázán a protože by se ztrapnil, kdyby řekl, že neví přesně co a jak, tak (občas) neváhá ztrapnit toho, kdo se ptá.

Kalouže
82 příspěvků 20.10.17 18:44

@isko Já jo, já jo! :-)) Já prosím znám někoho, kdo pije litr (a víc) coly denně. A taky na to vypadá…i když pije Zero. (to „i když“ neříkám já, já na žádný Zero nevěřím, podle mě je to jedovatý všecko).

isko
1855 příspěvků 20.10.17 22:45

@Kalouže
No vida, studie mají pravdu:-)

Karin
3950 příspěvků 21.10.17 03:59

@isko Ona ta fruktóza není jen v cole, resp. nápojích, dnes se s ní sladí kde co (glukózo-fruktózový sirup, kukuřičný sirup, HFCS), navíc je bůhvíproč prezentována jako zdravé sladidlo (ač je to jen laciná náhražka řepného cukru, který ovšem není o mnoho zdravější), nota bene pro diabetiky, ač se ví, že to je cesta mj. k jaterní steatóze…

Ale to už se bavíme obecně. Nemám představu, jaké špíčky řeší tazatelka (není-li to třeba, při její hmotnosti, jen povislá kůže) a jak je na tom s viscerálním tukem, s příjmem cukru… Ale enormní příjem sacharidů je opravdu problém naší civilizace.

Zajímavý k tématu je třeba tento článek: https://www.margit.cz/…-vs-hormony/

isko
1855 příspěvků 24.10.17 09:29

@karin
Ano ano, kukuřičný sirup, fruktózový sirup, HFCS… přesně jak říkáte. Polovina studií to měla už v názvu. Dělalo to na mě dojem, jako kdyby se američtí vědci nějak vyrovnávali právě s tou vlnou jakože zdravých potravin - které ve skutečnosti uživatelům škodí. Fruktózu jsem zaznamenala jako „zdravé sladidlo“ i zde, v Čechách, popravdě jsem ji dostala od rodiny cca 2×, aby nám „přilepšili“, od někoho, kdo se o zdravou výživu fakt zajímá. To řešení samozřejmě není nahradit řepný cukr fruktózou či kukuřičným sirupem, ale fakt cukr omezit.

Jinak paní Slimákovou znám, občas se k jejím článkům dostanu, tento je taky zajímavý, děkuji za upozornění

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek