V čem jste snob?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Šošanah
1224 příspěvků 13.12.13 11:04

@pavla.ku Jasně, díky :-)

Garfie
4456 příspěvků 13.12.13 11:10

V Betlémě „něco“ je. Opravdu zvláštní atmosféra, specifická energie. Nejsem praktikující křesťanka, ale cítila jsem to. Nevím jestli k tomu přispěl fakt, že jsem zažila Betlém prakticky bez turistů, ale rozhodně to je zážitek. Chtěla bych se tam o Vánocích podívat znovu.
Mimochodem, spřátelení Židé nám vždycky přejí hezké Vánoce!

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.13 11:54
@pavla.ku píše:
Ráda bych se jela někdy podívat o svátcích do biblických měst Jeruzaléma a Betléma. Chtěla bych zažít tu atmosféru. Možná by se moje iluze rozplynula po zjištění, že i na svatých místech je to jen o byznysu s davech turistů.

Ja som vždy chcela vidieť Częstochowú ten kláštor na Jasnej Gore a keď som tam prišla, tak som zitila, že mesto sa zaseklo v dobe keď tam bol Ján Pavol II. ale návšteva samotného klaštora a kostola bol zážitok. Ten strop s toho bieleho mramoru bol tak nádherný a cela ta atmosfera tak zvláštna, že mi nevadili ani davy turistov a ani bývalý priateľ zarytý ateista, ktorý ma stále otravoval s tým, že si potrebuje zapaliť cigaretu a prečo nemá tak veľký kostol fajčiarskú miestnosť. Tak možno aj ten Betlehem bude mať niečo v sebe.:-)

Adeena
1430 příspěvků 13.12.13 15:58

Ja zas tohle „neco“ citila v Jeruzaleme. A to i pres davy turistu.:-)

@Garfie píše:
V Betlémě „něco“ je. Opravdu zvláštní atmosféra, specifická energie. Nejsem praktikující křesťanka, ale cítila jsem to. Nevím jestli k tomu přispěl fakt, že jsem zažila Betlém prakticky bez turistů, ale rozhodně to je zážitek. Chtěla bych se tam o Vánocích podívat znovu.
Mimochodem, spřátelení Židé nám vždycky přejí hezké Vánoce!
Garfie
4456 příspěvků 13.12.13 16:08

@Adeena Jasně, Jeruzalém je naprosto magické místo!! Já jen, že jsme se bavily hlavně o Betlémě v době Vánoc…

Eleanor Rigby
686 příspěvků 13.12.13 16:40
@pavla.ku píše:
spíš je zajímavé, že Židé Betlém nazývají Dům chleba a Arabové Dům masa. Třeba se tu zjeví nějaká studentka hebrejštiny a záhadu rozlouskne. Jinak už nevím :-)

Hm, studentka hebrejštiny tedy nejsem, ale hádám, že existovalo nějaké staré semitské slovo, které znamenalo jídlo, a do hebrejštiny se vyvinulo jako chleba a do arabštiny coby maso.
Což se buď stalo až po založení toho města, anebo ten název prostě v arabštině jenom tak zní, a možná si ho lidi i trochu pozměnili právě na základě té podobnosti (podobně jako třeba osud názvu usedlosti Bořekovka ve Střešovicích - tamější oblasti se dneska říká Ořechovka).

Eleanor Rigby
686 příspěvků 13.12.13 16:52
@pavla.ku píše:
I když na můj dotaz zda si je hebrejština a arabština podobná mi někdo řekl, že pouze tím, že oba jazyky se píší zprava doleva.

Jasně, jedni se zdraví salám alejkum, druzí šalom alejchem, ale podobnost tam není naprosto žádná… To je jak řeči některých Poláků o tom, jak zaboha nerozumějí ani slovo česky. („Koukej, netopýr!“ Totální nechápavost. Až když si všimne netopýra: „Á, nietoperz!“)

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.13 17:31

@Eleanor Rigby
Moc se mi líbí, jak se s polštinou popasovala Nicky Tučková ve svém klipu Szukam cie Miloszu.

Eleanor Rigby
686 příspěvků 13.12.13 19:01

@pavla.ku Vida, doteď jsem měla za to, že aramejština není rodič, ale bratříček.

Kvidaa
5 příspěvků 6.1.14 14:20
snob je

Ten kdo přisuzuje přílišnou důležitost majetku, společenskému postavení a módním trendům je snob…tolik slovník.
Pokud nosíte kožené boty pro jejich pohodlí, praktičnost nebo cokoliv jiného co je pro Vás důležité je vše ok.
Pokud je nosíte a všudu to inzerujete, informujete o ceně, značce a dožadujete se pozornosti, protože je to NĚCO jste snob.

Ale ruku na srdce..kožená bota, je kožená bota :) a co teprve dvě

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.14 14:29

@Kvidaa já mám dokonce tři, heč :-)
(netuším, kam se poděla čtvrtá)

Ghost B.C.
4019 příspěvků 6.1.14 14:47

Nemůžu si pomoct, ale tohle téma (respektive odpovědi) mi spíš přijde jako „V čem jste nároční“, než jako „V čem jste snob“.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.14 14:53

@Ghost B.C. no tak si zkuste představit, že sem někdo přijde a prohlásí „nikdy nepochopím, jak někdo může snést cokoliv, co není od světoznámé značky, kdybych neměla věc X z poslední kolekce, tak bych hanbou nevylezla z domu, zásadně si dávám pozor na to, s kým se stýkám, protože není nic horšího než nevhodná společnost, to vás znemožní jednou pro vždy a na stoupání na společenském žebříčku můžete zapomenout, a pochopitelně má oblíbená četba je Dante, Goethe, nickcarterovky… ehm, vlastně ty ne, fuj, nikdy!“
Zkrátka sympaťák už od pohledu :-)

Ghost B.C.
4019 příspěvků 6.1.14 14:57

@stricc Ale jo, rámcově vím, jak se takový snob chová. Jenže zatím sem nikdo takový nepřišel nebo jo (třeba jo, já jsem si fakt nevšimla)? To jsem myslela. Zatím jsou tu poměrně normální odpovědi, které se za snobství snad považovat nedají.

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.14 14:59

Žádné snoby neznám, snob by se totiž se mnou už z principu nestýkal.

Ghost B.C.
4019 příspěvků 6.1.14 15:00

Nicméně jednoho snoba asi znám. Ten ohrnuje nos snad nad vším. Vše je hnusné, trapné, nechutné, on by nikdy… A když jsem se jednou ze srandy ptala na řešení té strašné tragédie, tak radši změnil téma :D

Příspěvek upraven 06.01.14 v 15:00

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.14 15:00

@Ghost B.C. no protože tohle těžko někdo přizná na plnou pusu :-)

Ghost B.C.
4019 příspěvků 6.1.14 15:07

@stricc Já právě čekala, že se někdo prozradí alespoň nevědomky :) Většinou se to tak nějak pozná nebo si to dotyčný fakt neuvědomí.
Ale pokud si to uvědomuji a nepřiznám se, tak vím, že je něco špatně - takže to se mnou asi není až tak zlé? Myslela jsem, že snobům jde o to TO ukázat, ať to stojí, co to stojí - třeba i dobré mínění u ostatních. A často bych právě očekávala pořádný despekt nad těmi, co to mají jinak, případně vůbec nemají.

Alterations
753 příspěvků 6.1.14 15:15

@Akitaken A máte někdy pocit, že někdo opovrhuje Vámi? Ne že bych Vám to přála, ale pochybujete o sobě?

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.14 15:15

@Ghost B.C. ne že by se tady občas někdo podobně neprojevil jinde a v jiný souvislosti. Ale pořád se lze utěšovat tím, že to byl určitě jen vtip

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.14 22:21
@DanielaS píše:
No, co vypraveli ti, co tam byli, o Vanocich je tam k nepohnuti plno turistu, co koukaji kolem a hledaji vanocni atmosferu, ktera tam sama o sobe neni. To radeji jedte do Assisi, tam betlem/jeslicky vynalezli.

Ach ach. To je asi nejromantičtější místo, jaké znám… Jak je tam všechno z toho krásného růžového kamene, cesta k San Damianu lemovaná olivami…

Akitaken
4960 příspěvků 6.1.14 22:30
@Alterations píše:
@Akitaken A máte někdy pocit, že někdo opovrhuje Vámi? Ne že bych Vám to přála, ale pochybujete o sobě?

Možná se budete divit, ale pořád. Tedy.. měla to být odpověď na Vaši druhou větu, ale klidně ji můžete vztáhnout i na tu první. A ne, není to jen pocit, vím o lidech, kteří mnou opovrhovali/opovrhují.

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek