Vánoční dárky - inspirace

Fotoalbum tématu (74) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
marikahr
1031 příspěvků 11.12.18 15:41
@if5 píše:
@Gabka_Suchy „Kvalitka“ znamená malá kvalita?

Teda shit :-P
Gabka, tu sa zbytocne snazite, my vam tam klikat nebudeme :-D

Oveeec
2303 příspěvků 11.12.18 22:09

@Gabka_Suchy My jsme zase úúúplně na větvi z toho, jaký je někdo zoufalec a myslí si, že tahle trapná, nevěrohodná a otravná reklama bude fungovat. Přestaňte otravovat, nikdo vám tu na to neskočí.

Edit: Dtto @fashionandchains

Veronika P
577 příspěvků 2.1.19 15:43

Dostali jste něco, co Vám opravdu udělalo radost, překvapilo nebo naopak naštvalo? Ať víme jak letos :)

AlesBerny
15 příspěvků 28.7.19 21:21
re

Já byl vždy od 20 let rád za nějaký zážitek a ne za věc..

Lauris6
9 příspěvků 28.10.19 20:54

Já mám pocit, že jsem pozadu s dárky každoročně. Letos ale nehodlám lítat po obchodech a hodlám všechny dárky objednat na eshopech. Pro manžela mám vybranou super košili a pro dceru boty. Ještě zbytek rodiny a snad aspoň letos budu objednám vše s předstihem.

vlm
4871 příspěvků 28.10.19 20:58

@Lauris6 my nezlobime, tak nám dárky nosí Ježíšek, nemusím nic shánět, jen se těším

Judy24
1044 příspěvků 29.10.19 09:08

@Lauris6 Mám pocit, že příspěvkem tohohle typu v tomto vlákně pro mě posledních pár let začínají Vánoce. Tak děkuju. :)

benyka
7969 příspěvků 29.10.19 11:52

Vánoce začínám brát vážně, když se změní letní čas na středoevropský. Jak se začne stmívat ve čtyři, je zle. :-)

herby
1 příspěvek 19.12.19 10:07
Svíčky

Chtěla jsem se zeptat zda jste někdo kupoval na Vánoce kvalitní fakt pěkné svíčky jako dárek? Ráda bych nějaké inspirace kde jste koupili. Děkuji

surrik
2517 příspěvků 19.12.19 10:54

Já mám největší radost z dárků pro útulkové kočky. Nebylo úplně snadné to doma prosadit (není každý takový blázen jako já), ale nakonec se to ujalo :)
Moc se mi líbí akce Kočičí přání, sama tam finančně přispívám. Po štědrovečerní večeři ukážu jaký projet nebo konkrétní kočku/kočky jsem si vybrala a pošlou se tam peníze. Máme na to daný finanční limit a je to jednoznačně můj nejoblíbenější dárek :)

Matmys
2563 příspěvků 19.12.19 12:47

Citace z jednoho článku : … Při rozhovoru ohledně dárků si určete, kolik chcete do každého člena rodiny investovat…"

Nezohledňuji nyní neobratnost formulace, ale napadlo mě, že někomu prostě udělá radost dárek za pár kaček a na nějaký dárek prostě je třeba vynaložit větší obnos (aby to stálo za „to“)

Jak to máte v rodině? Snažíte se „investovat“ rovnoměrně nebo spíš přihlížíte k osobitosti dárku?

Ghost B.C.
3885 příspěvků 19.12.19 13:01

@Matmys Souhlasím s tím, že co komu udělá radost se tak úplně neodvíjí od určeného „rozpočtu“ na hlavu, ale osobně se snažím každému dát za cca stejnou částku.
Ono co si budem povídat, když jeden dostane dárek za tisíce a druhý za stovku… Představte si to u rodičů nebo sourozenců. Byť to udělá radost.

Mám jednu rodinnou historku - roli naštěstí nehraje ta moje. To si tak představte, jak jeden člen rodiny opravdu přemýšlí, co by komu dělalo radost a je v tom obdarování relativně štědrý (a to ani nehledím na další věci, které dělá se samozřejmostí, ale vůbec samozřejmé nejsou) a když pak dojde na něho, dostane akorát lahev levného pití, které ani nepije… Nebudu trvdit, že ho to nemrzelo.

Matmys
2563 příspěvků 19.12.19 15:07

@Ghost B.C. Tak to je smutný…a poučila se dotyčná osoba? Nebo je to dobrák od kosti a v nadělování pokračuje?

Fabienne_m
75 příspěvků 19.12.19 19:52

@surrik Tak to mi přijde skvělé! O tomto projektu čtu prvně, ale ráda se také zapojím.)
@Matmys Já to mám třeba tak, že mám vždy takový „limit“ pro určitou skupinu - nejdražší dárky dostává přítel a rodiče, o trochu méně sourozenci a prarodiče, menší dárky přátelé a s pár lidmi si dávám maličkosti. Vždy se ale v rámci daného „budgetu“ snažím vymyslet něco, co by se té osobě líbilo. A jedna mi kamarádka mi vyprávěla, že s větší skupinou přátel si dávají dárky, které musí být do 50 Kč.

Jóna
131 příspěvků 20.12.19 07:58

@Ghost B.C. To by mne opravdu mrzelo, být obdarovaným. Někteří lidé sice nemají na vymýšlení dárků moc talent, ale něco lepšího než flaška se dá přece najít vždy.

Jinak u nás rozpočet moc neřešíme. Jednou jsem například dávala jako dárek kostkový cukr, takový interní žertík - a to byste nevěřili, kolik z něj bylo radosti :-D Obecně nejhůř se mi vymýšlejí dárky pro někoho, kdo má víceméně vše a zároveň nemá žádné zájmy. Například tchýně. Letos jsme s manželem byli tak bezradní, že jsme zakoupili poukaz na wellness víkend. Pro moji mamku to už také začíná být oříšek. Ne že by neměla zájmy, ale prostě už to má sama vždycky tak zorganizované a promyšlené, že jí nechci házet do systému vidle třeba předplatným do divadla atp. A kupovat spotřební zboží mi moc nejde, vždycky to dělal otec - takže pak měla maminka jeden rok pod stromkem žehličku, pak žehlící prkno nebo hrnce…

Naštěstí ale obecně má ráda hezké věci s nápadem a příběhem. Takže jsem letos po dlouhém hledání a zkoumání ulovila krásný hedvábný šátek od Diora. Ne však nový, ale „vintage“, přičemž nešlo ani tak o značku, jako spíš o motiv. Původně jsem hledala Hermès, ale jednak i z druhé ruky jsou poněkud přes mé finanční možnosti a za druhé se mi vlastně jejich motivy až tak nelíbí a k ní by to ani nesedělo. Má to jeden háček - našla jsem během hledání tolik krásných věcí, že bylo opravdu těžké udržet se, a nepořídit něco i sobě :-D

Ghost B.C.
3885 příspěvků 20.12.19 09:19

@Matmys Zatím je to pořád dobrák. Byla jsem tedy vzdáleným svědkem asi jen 3×, ale minimálně na letošní Vánoce bude za dobráka ještě jednou. Ačkoliv po té lahvi už sám zapřemýšlel, jestli se na to příště nevykašlat. Ale má tu „nevýhodu“, že slaví narozeniny pár dnů před Vánoci (to dostal právě onu zmiňovanou lahev), takže už má pro ostatní pořízeno.

@Jóna píše:
@Ghost B.C. To by mne opravdu mrzelo, být obdarovaným. Někteří lidé sice nemají na vymýšlení dárků moc talent, ale něco lepšího než flaška se dá přece najít vždy.

Přesně. A když už jó nevím, tak se normálně zeptám. Zvlášť pokud má někdo specifické záliby, případně je to vámi popsaný typ, který má vše. U nás v rodině to funguje leta a nikdo si z toho trauma ještě neodnesl.

benyka
7969 příspěvků 20.12.19 18:59

Tak jsem na poslední chvíli na zvláštní přání sháněla pokladničky pro děti. Požadavek: aby měly škvírku na vhazování mincí, ale aby šly odemknout a vysypat bez rozbití. Zabralo mi to dva dny, dětské pokladničky z hračkářství vypadaly jako nepovedené krabičky od čaje a zámečky včetně pantů už z dálky deklarovaly, že vydrží tak pět minut. Rozhodla jsem se tudíž pro původní koncepci a vrátila se do železářství pro poctivou plechařinu domácí výroby, i když jinou barvu než modrou si výrobce zjevně nevzpomněl. Zvrhla jsem nápad přestříkat jednu růžovým autolakem (ten bych asi taky těžko sháněla) a zakoupila jsem aspoň nalepovací pásky růžových korálků, že to holce ozdobím, aby nebyla ukřivděná, že nemá pokladnu už z podstaty holčičí. V železářství měli pochopitelně poslední kus. Takže jsem s vypětím všech sil musela navštívit ještě jedno železářství úplně jinde (to by člověk nevěřil, jak málo jich ve městě zbylo) a tam se mi poštěstilo koupit druhý kus. Ovšem rozdíl v ceně byl docela zajímavý: První za 180, druhý za 294. (Docela by mě zajímalo, co za to dávají tomu chudákovi výrobci.) Ale což, Vánoce jsou jednou do roka, naženu to zlevněnými majonézami v Kauflandu. :-)

giuliettka
5581 příspěvků 20.12.19 19:43
@Ghost B.C. píše:
@Matmys Souhlasím s tím, že co komu udělá radost se tak úplně neodvíjí od určeného „rozpočtu“ na hlavu, ale osobně se snažím každému dát za cca stejnou částku.
Ono co si budem povídat, když jeden dostane dárek za tisíce a druhý za stovku… Představte si to u rodičů nebo sourozenců. Byť to udělá radost.

No musím sa priznať, že by ma šľak trafil, keby som mala riešiť to, že každému v rovnakej cene, alebo aspoň približne rovnakej. Fakt ja u Sheldona. :-D
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
jo a ja kľudne kúpim jednému za 10 tisíc a inému za tisícku a ak to ten s tým menším darčekom tomu druhému závidí, tak je to jeho problém a nie moj.

Oveeec
2303 příspěvků 20.12.19 23:16

@benyka Vy vůbec nejste genderově neutrální! :)

benyka
7969 příspěvků 21.12.19 00:12

@Oveeec Genderově neutrální není výrobce pokladen. Má je natřít zelenou a žlutou, šedou a oranžovou nebo černou a bílou, no ne?

Příspěvek upraven 21.12.19 v 00:20

Yaay
320 příspěvků 21.12.19 00:18

@Matmys uz je to par rokov, co nam jedna znama zo zahranicia povedala, ze u nich je bezne davat k Vianociam darceky iba detom, dospeli sa navzajom neobdaruvaju. Tak nejak sa to u nas chytilo, pokial niekto po niecom vyslovene netuzi, alebo nepotrebuje (novy tablet, lebo stary dosluhuje napriklad) dary medzi dospelymi neriesime. Za seba mozem doporucit, je to velmi oslobodzujuce, casovo, financne, organizacne. Ono, predtym, ked sme boli este iba ja, surodenci a rodicia, este to slo, ale teraz je nas 8 dospelych, ak kazdy kupil kazdemu nieco, skrz tie balicky pomaly nebolo vidiet stromcek.

lorens
2276 příspěvků 21.12.19 00:51

@benyka Jsem poměrně odolný model, ale stejně mi problesklo hlavou, že růžová pokladnička je strašně nekorektní, vzápětí mi došlo, že modrá taky a následně se mě zmocnila hrůza, že už taky blbnu. :D

benyka
7969 příspěvků 21.12.19 00:54

@lorens No, on ten prvotní záměr byl koupit hlavně dvě srovnatelné, ale odlišitelné, což nešlo, takže další fáze byla, jak je odlišit, když jsou stejné. Už to mám jaksi vyřešené, ale i tak každý rozumný návrh uvítám. :-)

lorens
2276 příspěvků 21.12.19 01:38

@benyka Máte to vymyšleno dobře, jen jak je člověk stále masírovaný kde čím, občas znejistí. :D

benyka
7969 příspěvků 21.12.19 10:25

@lorens Já mám pocit, že čím víc genderovci masírují, tím víc se hračky a oblečení pro holky a kluky od sebe vzdalují. Ale ta naše si to vynahradí jinde. Má ambici staršího bráchu přeprat a občas se jí to i daří. I s růžovou čelenkou ve vlasech a růžovými flitry na triku. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek