Vánoční dárky - inspirace

Fotoalbum tématu (74) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Fabienne_m
75 příspěvků 21.12.19 17:41

@benyka Moje mamka jednou jako dárek dostala luxferu, která měla vybroušený otvor na vhazování mincí. Přišlo mi to celkem originální.)

MP blanka
2839 příspěvků 4.1.20 12:48

Zatiaľ čo pred Vianocami sme riešili, ako vybrať správny darček tak, aby z neho mal obdarovaný radosť, alebo úžitok, po Vianociach niekto musí riešiť, čo si počať s darom, ktorý sa tak úplne nepodaril.Dnes mi povedala kamarátka, že včera dostali vianočný balík od dcéry. Malá vsuvka : my, čo máme deti ďaleko po Európe, či po svete, a tie deti tiež, to máme asi ťažie. Vídame sa menej, a príležitostí, ako nenápadne zistiť, komu by sa čo hodilo, je tiež menej. V našej rodine to riešime priamym dotazom, ale dcéra tejto našej kamarátky chcela mamu prekvapiť. A podarilo sa jej to, v balíku boli dve dlhé sukne,… ehmm, trochu hippiesovského štýlu. Podotýkam, že kamarátka je môj ročník, ale zatiaľ čo ja sa ešte snažím oblečenie trochu prestriedať, ona je spokojná v rifliach - v lete s tričkom, v zime so svetrom. A pritom to tá jej dcéra myslela dobre. Keď boli v lete rodičia u nich, pozerala si v zásielkovom obchode nejaké oblečenie / podobného rázu, ale je mladá, tak čo / a mama, keď videla, že sa rozhoduje či áno, a či nie, jej povedala, to, čo si myslela, že chce dcéra počuť: Je to pekné, kúp si to, aj mne by sa to páčilo. Mama to myslela skôr obrazne, ale dcéra tak dostala nápad, čím maminku poteší na Vianoce.

Matmys
2595 příspěvků 4.1.20 13:49

@MP blanka Takové sukně užije ona máma v létě, to se klidně unosí. I kdyby se v ním měla jen tak sednout večer se sklínkou na balkónku
(tedy, pokud jsou z lehčího materiálu).
Od dcery mi to přijde v pořádku, je vidět, že poslouchá, co máma říká.
No a máma si příště dá pozor na pusu :)

MP blanka
2839 příspěvků 4.1.20 14:46

@Matmys -niečo podobné som kamarátke poradila tiež. Nie, ona určite sukne nosiť nebude, ale ak príde dcéra v lete na prázdniny, tak sa holt bude musieť premôcť, a raz - dvakrát v tom s nimi niekam ísť, aj keď by si sama sebe nepripadala práve najlepšie. Rozhodne dcére sukne nevracať s tým, že ona by je užila viac, ako to kamarátku najskôr napadlo.
A na budúce si dať väčší pozor, presne ako radíte vy.

bao-baba
1530 příspěvků 4.1.20 16:03
@benyka píše:
@Oveeec Genderově neutrální není výrobce pokladen. Má je natřít zelenou a žlutou, šedou a oranžovou nebo černou a bílou, no ne?Příspěvek upraven 21.12.19 v 00:20

S tou žlutou, černou nebo bílou by si tedy naběhl…

BeKaa
633 příspěvků 4.1.20 22:07
@bao-baba píše:
S tou žlutou, černou nebo bílou by si tedy naběhl…
:joy: Super!!!
cerruti
647 příspěvků 5.1.20 10:13

@MP blanka tak na to si už ja dávam veľký pozor. Dvakrát som urobila tu chybu. Raz v drogerii, kamarátka sa opýtala či ten parfém sa páči. Ja že pekny. Dostala som ho pri najbližšej prilezitosti. Pritom uplne ina vôňa aku používam. Druhýkrát. Nevedela sa rozhodnúť medzi 2anjelikmi sadrovymi. Totálny gýč. Chcela ho. Ukazala som prstom ten. A už vypadnime. A čo myslíte, kde skončil. U mňa.

MP blanka
2839 příspěvků 5.1.20 12:38

@cerruti - ako veselo sa to číta, čo? :-)

Jordaan
9321 příspěvků 5.1.20 13:58

@MP blanka

Ta veta „rekla, co si myslela, ze chce dcera slyset“, me mirne nadzvedla. Presne totiz vystihuje muj obcasny problem (nejen) s mou matkou. Kdyz se totiz na neco ptam nekoho, komu duveruju, tak ocekavam pravdivou odpoved a ne zdvorilostni kecy, ktere pak vedou akorat do problemu. Jako jo, vetsinou dokazu cist mezi radky, ale trochu me to unavuje a i mrzi a v podstate to vede k tomu, ze mam sklon i v dulezitych vecech dotycnemu pak moc neverit.

MP blanka
2839 příspěvků 5.1.20 15:03

@Jordaan - úplne s vami súhlasím, ja tiež, dúfam, hovorím na rovinu. Bavíme sa o normálnych situáciách, nemyslím teraz rozhovor, keď dodávate chorému vieru, že sa vylieči, lebo vidíte, že práve to potrebuje počuť a pod.

Oldyn
6401 příspěvků 6.1.20 11:01

@cerruti
Ty andělé, andělky, vílky jsou čiré zlo, strašný, strašný! Skoro každá ženská v čr to má doma na polici a když nemá, tak si to přeje. Já tedy ne, pro mně je to stejnej nevkus jako prováns, tabulky s nápisem a pod…

MP blanka
2839 příspěvků 6.1.20 11:34

@Oldyn - a k tomu si zoberte - iba malinko odbočím,– že okolo tých anjelov je celá veda : majú svoje mená, oblasť v ktorej „ pôsobia “ a dospelí /!!! / ľudia sú z toho celí unesení, viď jeden populárny program STV. Tiež nie som priateľ podobného zdobenia príbytkov, to už mi pripomína zvrátenú podobu domácích oltárov.
Ale späť k tomu vystavovaniu: jedna výnimka je povolená, teda presnejšie my sme si ju povolili. Pred rokmi, keď sa nám vo Fr. narodili prví vnuci, dvojčiatka, sme si vo vianočnom období, práve sme boli u syna vo Šv., kúpili dve „ veselé “ sošky - dvaja malí anjelíci, deti, ale v postaveniach ako bojovníci, zápasníci. Chlapci sa narodili veľmi, veľmi predčasne, spolu obe deti vážili presne dve kila, a to bol jeden z nich ešte menší, ako ten druhý a už druhý mesiac prežívali ešte stále v inkubátoroch. Kúpili sme tie gýčové postvičky ako úlitbu osudu, s prianím, aby chlapi zabojovali, aby vydržali. Obe figúrky si - ale iba na Vianoce - skutočne položíme na poličku. Nie som poverčivá, už som to tu písala, a chlapci sú zdraví z úplne iných dôvodov, ale my si pri tých anjelíčkoch proste zaspomíname.

Příspěvek upraven 06.01.20 v 11:44

Matmys
2595 příspěvků 6.1.20 11:40
@Oldyn píše:
@cerruti
Ty andělé, andělky, vílky jsou čiré zlo, strašný, strašný! Skoro každá ženská v čr to má doma na polici a když nemá, tak si to přeje. Já tedy ne, pro mně je to stejnej nevkus jako prováns, tabulky s nápisem a pod…

Já bych vás opravila…
Skoro každá ženská v čr to má doma na polici a když nemá, tak to DOSTANE!

Jordaan
9321 příspěvků 6.1.20 12:17

@Oldyn

Ja ne, ja ne, ja ne! A nepreju a nedostanu. A jestli dostanu, tak bez milosti vyhodim.

Jordaan
9321 příspěvků 6.1.20 12:22

@Oldyn

Taky jsou pry popularni takovi trpaslici s cepici pres oci. Minule se v jedne fcb skupine nekdo rozciloval, ze jsou v obchode tak levni, ze se je nevyplati doma tvorit.

sirena007
1198 příspěvků 6.1.20 13:24
@Jordaan píše:
@OldynJa ne, ja ne, ja ne! A nepreju a nedostanu. A jestli dostanu, tak bez milosti vyhodim.

Jestli to není tím, že nejste „ženská v čr“ :-)

Oldyn
6401 příspěvků 6.1.20 13:24

@MP blanka
Jj, děsný tanečky kolem toho, anděl nesmí mít xicht, aby nebyl poznat výraz a když má tak jen oči, ale zavřený. Sepnutý ručičky, od pasu dolů dlooouhatánská sukně, útlý pas, dlouhé vlasy.

Oldyn
6401 příspěvků 6.1.20 13:26

@Jordaan
Něco podobného jsem o tom četla taky, tam se ale vyjadřovali spíš k tomu, že k českým Vánocům ten skřítek moc nepasuje.

MP blanka
2839 příspěvků 6.1.20 13:39

@Oldyn : sepnutý ručičky, od pasu dolů dlooohatánská sukně, útlý pas, dlouhé vlasy.

Viete, čo ma pri napadlo - ale vážne sa nechcem dotknúť citov veriacich - že by to nusela byť sranda, keby niečo ako anjeli, niekde ako v nebi, existovali, a mali podobu dajme tomu medúzy skríženej s rotačným motorom, v divokých farbách - to by bolo potom u nebeskej brány překvápko!

Oldyn
6401 příspěvků 6.1.20 13:45

@MP blanka
Tak von tento anděl s tím kostelním, prdelatým, barokním nemá lautr nic společnýho.

bao-baba
1530 příspěvků 6.1.20 20:32
@Jordaan píše:
@OldynTaky jsou pry popularni takovi trpaslici s cepici pres oci. Minule se v jedne fcb skupine nekdo rozciloval, ze jsou v obchode tak levni, ze se je nevyplati doma tvorit.

Fuj, z těch se mi dělá nanic. Bohužel znám lidi, co si je dělají a považují je za nesmírně cool.

Jordaan
9321 příspěvků 6.1.20 22:10

@sirena007

Klidne by se to nechalo rozsirit i na Nemecko a prilehle konciny, tvorilky a kyc neznaji hranic :-).

Jordaan
9321 příspěvků 6.1.20 22:12

@Oldyn

Proporcema pripomina modelky na fotkach svatebnich satu z Aliexpresu :-).

Oldyn
6401 příspěvků 7.1.20 07:22

@Jordaan
Jasná modelka. No a přitom to je TEN anděl…

Yaay
391 příspěvků 7.1.20 08:38
@Oldyn píše:
@cerruti
Ty andělé, andělky, vílky jsou čiré zlo, strašný, strašný! Skoro každá ženská v čr to má doma na polici a když nemá, tak si to přeje. Já tedy ne, pro mně je to stejnej nevkus jako prováns, tabulky s nápisem a pod…

Asi mam inu definiciu zla, lebo ma anjeliici nijako neurazaju. A vlastne, ci ma niekto na polici anjela, knihy, trpaslikov alebo pentagramy, ma na moj zivot minimalny vply. Naozajstne zlo je podla mna, ked sa zenska citi povznesena nad anjelikov ale nie nad to rozoberat a ohovarat co ma v byte ina zenska.To je pre mna vrchol malomestskosti a nevkusu. Neviem ako ostatni, ale ja som si svoje byvanie zariadovala tak, aby sa pacilo mne, vkus-nevkus, lebo, zijem tu ja, ci bude esteticky uspokojovat susedu alebo navstevu som nikdy neriesila.
A co sa tyka mojich polic, okrem knih a fotografii na nich mam suveniry z ciest, tam je vam vsetko mozne od sochy slobody po trojskeho kona. To je jeden gyc vacsi od druheho, pozyvam vas teda ohovarat a rozoberat moj nevkus.

Stránka:  « Předchozí 1 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek