Vánoční dárky - inspirace

Fotoalbum tématu (74) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Jordaan
9321 příspěvků 7.1.20 09:58

@Yaay

No a co. Ja jsem z malomesta a ty panenky mi pripadaji hnusne a zenske, ktere je maji doma na polici jsou imho nevkusne slepice.

MP blanka
2839 příspěvků 7.1.20 10:11

@Yaay - ja súhlasím s tým, že komu sa čo páči, je jeho vec. U tých anjelov a ich takmer masového kupovania a obdarúvania sú mi nepochopiteľné hlavne tie tanečky okolo - aký má ten ktorý anjel význam pre koho a vplyv na čo, a ta - či už skutočná, alebo hraná predstava, že niekomu pomôže. Ja v tom vidím hlavne obchod.

Yaay
391 příspěvků 7.1.20 10:15

@Jordaan len upresnim, ze vyraz malomestskost som pouzila ako popis stavu mysle, bez ohladu na skutocny povod dotycneho. Aj rodeny Newyorcan moze byt dusevny malomestiak.

Příspěvek upraven 07.01.20 v 11:32

bao-baba
1530 příspěvků 7.1.20 10:23

@Yaay
No, víte, samozřejmě má každý právo si vyzdobit místo, kde žije, podle sebe a tak jak se mu to líbí. Nicméně to o něm něco vypovídá, třeba jako tepláky v divadle.

Yaay
391 příspěvků 7.1.20 11:39

@bao-baba teplaky v divadle som zatial nestretla, dzinsy napriklad ano. Predstavenie mi to nijako neznechutilo. Analyzovat co to vypoveda o nositelovi mi pride ako zbytocnost a strasne mrhanie casom, preto to nerobim. Zaujima ma iba ci som vhodne oblecena ja. Rozhodnutie o tom, ci je to preto, ze som nadmieru tolerantna, alebo iba prilis zahladena do seba prenecham na glossatorky z miestnych diskusii.

Jordaan
9321 příspěvků 7.1.20 11:49

@Yaay

Urcite je to proto, ze jste lepsi a uslechtilejsi, nez jini lide.

Yaay
391 příspěvků 7.1.20 11:58

@Jordaan vidite, to mi ani nenapadlo. To bude ono.

pavka_l
1253 příspěvků 7.1.20 12:24

@Oldyn Jak TEN anděl? Andělé jsou bytosti bezpohlavní přece.

bao-baba
1530 příspěvků 7.1.20 12:24

@Yaay
Nemusíte dělat analýzu, ale podvědomí s tím stejně pracuje. Viz různé výzkumy, které ukazují, že vysocí lidé mívají vyšší plat a větší pravděpodobnost, že se dostanou na vedoucí pozici, pohlední spíše získají pracovní místo. Dlouho používané úsloví „šaty dělají člověka“ má racionální základ. Člověk oblečený přiměřeně situaci vždycky působí na okolí lépe - u přijímacího pohovoru, v divadle nebo na treku v horách.

Yaay
391 příspěvků 7.1.20 13:16

@bao-baba no, lenze povodne to bolo o dekoraciach v sukromi kazdeho doma. Kto sa moze pasovat do pozicie takej autority aby mohol povedat, takto je vhodne vyzdobit si pribytok, toto je zlo a ako moze byt nejaka dekoracia “zlo” a v com to zlo spociva? Cele je to take: Majda je slepica, lebo ma na polici anjelikov, ale Zuza musi okomentovat kazdu malickost v Majdinom byte a podelit sa o tom s kamoskami a neuvedomuje si, ze to z nej robi rovnaku slepicu, iba v inom “odbore”.

BeKaa
633 příspěvků 7.1.20 13:43

@Yaay Máte pravdu, každý by si měl všímat jen sám sebe atd., ALE vždyť proto jsme tu a můžeme anonymně „zdrbnout“ rifle v divadle a nevkusné andílky a interiéry a spoustu dalších věcí, nad kterými pak v reálu mávneme elegantně rukou.

Yaay
391 příspěvků 7.1.20 13:59

@BeKaa to je mi jasne. Ja len nastavujem zrkadlo, aby sme sa aj ako anonymovia drzali pri zemi. Mozem si to dovolit lebo som najlepsia a najuslachtilejsia.

Matmys
2595 příspěvků 7.1.20 15:11

@Yaay Nehledě na to, že nazývám-li některou ženu slepicí, střílím do vlastního houfu :)

Oldyn
6401 příspěvků 7.1.20 15:53
@Yaay píše:
Asi mam inu definiciu zla, lebo ma anjeliici nijako neurazaju. A vlastne, ci ma niekto na polici anjela, knihy, trpaslikov alebo pentagramy, ma na moj zivot minimalny vply. Naozajstne zlo je podla mna, ked sa zenska citi povznesena nad anjelikov ale nie nad to rozoberat a ohovarat co ma v byte ina zenska.To je pre mna vrchol malomestskosti a nevkusu. Neviem ako ostatni, ale ja som si svoje byvanie zariadovala tak, aby sa pacilo mne, vkus-nevkus, lebo, zijem tu ja, ci bude esteticky uspokojovat susedu alebo navstevu som nikdy neriesila.
A co sa tyka mojich polic, okrem knih a fotografii na nich mam suveniry z ciest, tam je vam vsetko mozne od sochy slobody po trojskeho kona. To je jeden gyc vacsi od druheho, pozyvam vas teda ohovarat a rozoberat moj nevkus.

Díky, ne. Nechte si svůj nevkus a já si nechám svůj názor.
Dyť píšu skoro každá.:P

giuliettka
8110 příspěvků 7.1.20 15:54
@Yaay píše:
@bao-baba teplaky v divadle som zatial nestretla, dzinsy napriklad ano. Predstavenie mi to nijako neznechutilo. Analyzovat co to vypoveda o nositelovi mi pride ako zbytocnost a strasne mrhanie casom, preto to nerobim. Zaujima ma iba ci som vhodne oblecena ja. Rozhodnutie o tom, ci je to preto, ze som nadmieru tolerantna, alebo iba prilis zahladena do seba prenecham na glossatorky z miestnych diskusii.
…povedala blahoslavená chudobná duchom a zanalyzovala príspievateľky čo hodnotili anjelov. :-D
giuliettka
8110 příspěvků 7.1.20 15:57
@Yaay píše:
A co sa tyka mojich polic, okrem knih a fotografii na nich mam suveniry z ciest, tam je vam vsetko mozne od sochy slobody po trojskeho kona. To je jeden gyc vacsi od druheho, pozyvam vas teda ohovarat a rozoberat moj nevkus.
Čo keby náhodou niekto z návštevy nevedel, že ste na tom mieste bola, čo? To by bola tragédia.
benyka
9115 příspěvků 7.1.20 18:13

Každý má právo na svůj kýč. Taky mám doma jednoho andělíčka. Suvenýry většinou nekupujeme, ale tady jsem prostě neodolala a tenhle koupila ve „firemním obchůdku“ kláštera, kde jsme byli o dovolené ubytovaní, k sadě piv z klášterního pivovaru. :-)

Yaay
391 příspěvků 7.1.20 18:55

@giuliettka no, viete nie pre kazdeho je vrcholom cestovatelskych uspechov to, ze sa prestahuje z rodnej dediny do Liberca :D

giuliettka
8110 příspěvků 7.1.20 19:46
@Yaay píše:
@giuliettka no, viete nie pre kazdeho je vrcholom cestovatelskych uspechov to, ze sa prestahuje z rodnej dediny do Liberca :D

Cestovanie je úspech?! No tak to už tie suveníry na poličke chápem. Až pojdete do Alp, tak nezabudnite na ten kravský zvonec, bude sa na poličke vynímať. :-D

Yaay
391 příspěvků 7.1.20 20:13

@giuliettka citanie s porozumenim: cestovatelsky uspech nerovna sa cestovanie je uspech. V Alpach som uz, samozrejme, bola mam aj suvenir.

Ivana32
375 příspěvků 7.1.20 21:33

@Jordaan
Tak podle množství „lapačů prachu“, které má kdokoliv doma na poličce nebo knihovně (nebo kam se to všude dává), bych se neodvážila posuzovat, zda to je či není „slepice“ nebo bytost bez vkusu. Například nevím, jestli tyto věci pro lidi nemají nějaký citový význam, nedostali je od někoho, koho si váží nebo kdo pro ně hodně znamenal a už zemřel, nejsou s nimi spojené příjemné vzpomínky na zcela konkrétní chvíle atd… Takže nesoudím. V bytě mám také pár věcí, které jsem dostala, andělíčky, keramické zvonečky- od dětí, se kterými jsem se ve škole loučila- u každého kousku si pamatuji, od koho jsem ho dostala a je to hezké vzpomínání na fajn léta. Jinak samozřejmě- úplně nejlepší dárek od dětí byl wellness víkend v Harrachově. :-)

V3S
59 příspěvků 12.1.20 01:24

Tak nevím, žila jsem v přesvědčení, že upozornit, taktně a s citem, na některé nešvary (např. v dobách mládí MP na sexí samičky s věkem zajímavým tak pro veterána) je, řekněme, výchovné. Jsou lidé, kterým se líbí prvoplánově „hezké“ věci, pokud jim ukážete podobnou věc lépe řemeslně zpracovanou, z kvalitnějšího materiálu, decentnější, etc. postupně získají cit a od kýčů se oprostí (většinou). :-)

P. S. Kritici umění se prý doposud nedokázali dohodnout jaká jsou kritéria kýče. (= odlehčení mého příspěvku)

bao-baba
1530 příspěvků 12.1.20 10:07
@V3S píše:
Tak nevím, žila jsem v přesvědčení, že upozornit, taktně a s citem, na některé nešvary (např. v dobách mládí MP na sexí samičky s věkem zajímavým tak pro veterána) je, řekněme, výchovné. Jsou lidé, kterým se líbí prvoplánově „hezké“ věci, pokud jim ukážete podobnou věc lépe řemeslně zpracovanou, z kvalitnějšího materiálu, decentnější, etc. postupně získají cit a od kýčů se oprostí (většinou). :-)P. S. Kritici umění se prý doposud nedokázali dohodnout jaká jsou kritéria kýče. (= odlehčení mého příspěvku)

200% souhlas. Dlouholetá četba Módního pekla mě přiměla, abych se nad svým oblékáním více zamyslela, i když sexí a vylezlá ramínka od prádla jsem nikdy neměla.

Matmys
2595 příspěvků 12.1.20 18:40

@V3S @bao-baba
Já myslím, že výchova, co se týká „kýčů“ v soukromí, je nadbytečná. Jednak - jak jste psali, neexistuje přesná definice, co je a co není kýč, anžto se na jednu věc dívají různí lidé svýma očima a svojí duší. Něco jiného je upozornit na nevkus veřejný - sexy oblečky nošené na nevhodných místech, OTP pod krátkým tričkem, džíny a/baťohy v divadle atd. …, zbytečné vypisovat. Tam už trpí i přihlížející.
Ale co si kdo postaví do kredence, to je jen a jen jeho věc (když mě nenutí příslušnou věc obdivovat)

Vinca_minor
2328 příspěvků 12.1.20 19:43

@Matmys No to mě tchyně nutí! Teda nutila. Libuje si v kýčovitých soškách na zahradu a chlubívala se mi, jakou má zase novou krásnou. Ať si má na zahradě, co chce, ale náš vkus se dost liší a nedokázala jsem se nad soškami rozplývat, tak jsem jen taktně mlčela. Tchyně díkybohu pochopila, že máme vkus rozdílný, takže sošky omezuje na svou domácnost a mně je nedává :D

Stránka:  « Předchozí 1 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek