Vánoční oblečení

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Rosalyn
925 příspěvků 30.10.12 21:04

@gulietta Koukám, že děda Mráz čte Módní peklo - kvalitní kabát, barvy atd. :-)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.12 22:04

@mujercita Já jsem s Dědou Mrázem jako dítě taky problémy neměla - ten patřil na školní besídky, kde se zpívaly ruské písničky a s koncem besídky pro mě skončil i on. Doma naděloval Ježíšek. Ale já mám vůbec problém s tím západním importem, nic mi neříká Valentýn a Haloween… Ale to je už fakt mimo téma :)

Kateřina
246 příspěvků 31.10.12 11:54

@gulietta Já nevím, ale když už tady ty křesťanské Vánoce slavíme, tak u nás se normálně používá Ježíšek teda. A řekla bych, že ve velkém množství domácností. Když jsou ateisti a dělá jim problém syn Boží, tak proč vůbec tenhle svátek slaví? Já ho slavím taky, i celá moje rodina a řekla bych, že už to dávno nemá s tím křesťanstvím u hodně lidí nic společného. Dokonce se říká i Ježíšek místo Ježíš, že. Pro děti je to prostě ten někdo (já si ho nevím proč představovala jako ježka, který má na bodlinkách napíchané dárky :-D), kdo jim donese dárečky, když budou hodné a zazvoní na stromeček, když jsou ČIROU náhodou s jedním rodičem v koupelně nebo kuchyni :-D. Mluvím teď tedy hlavně o dětech, kde bych jim chtěla předat to poselství Vánoc, nic jiného. My starší si ale taky říkáme, co jsme dostali od Ježíška, jako u Diankenstein, jen už nehrajeme tolik ty hry se schováváním dárků, a tak :-).

Pirek
7062 příspěvků 31.10.12 12:02

Jééé, ženské, co mi to děláte?
Já si říkám, co v těch marketech blbnou s vánoční výzdobou, vždť je ješte před námi kus podzimu, a teď se sama nemůžu Vánoc dočkat!
Adventní koncerty, koledy, Mikuláš, svařáky na vánočních trzích, kapr s brsalátem, hromady cukroví, voňavý stromeček (ach jak mne mrzí, že už nezdobím s rodiči, máme super staré ozdoby, i Dědu Mráze, a posloucháme rybovku a „už se zase těšíme na jéžíška“ na gramofonových deskách), pohádky a rodina pohromadě!

666mahu
1490 příspěvků 31.10.12 13:51

Myslela jsem, že u nás v Čechách převažuje Ježíšek i u ateistů.
U nás v rodině všechny děti odmalička vědí, jak Ježíšek vypadá. :-)) Čte se jim a ukazuje v knížce Pohádky před spaním (od Franka Weniga) už několikátou generaci. Ježíšek je malý chlapeček s faldíky - batole?, a pro dárky chodí na trh k babičce Strouhalové. :-)) Knížka je moc pěkná, měla jsem ráda taky pohádku o Černušáčkovi (ten bydlel v uhláku) a o Michelinovi (přišel za nemocnou holčičkou z reklamního plakátu podobně kamarád ve večerníčku Kluk z plakátu - podezřívám autora, že nápad převzal odtud). :-))

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 15:30

@666mahu Znám :) To jsou moc krásné pohádky, měli jsme to s ilustracemi od Kvěchové.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 21:52

Jeden odkaz na svetr s dvěma jeleny (!!). Jako bonus je vánoční (svetr).

http://www.aliexpress.com/…2251229.html

Je mi líto, zatím neumím takové to elegantní, odkaz je „tady“. Já se to doučím.

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 22:21

V panelu nástrojů kliknete na třetí ikonku zprava. Do textu odkazu napíšete „tady“, „klik“ ap. Do adresy odkazu vložíte zkopírovaný odkaz na stránku. Myší kliknete na tlačítko vložit odkaz. Po přidání příspěvku nebo při zobrazení náhledu bude vidět ono elegantní „tady“.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 22:34
Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 22:45

Docela jsem se bála, co ne mě vyskočí. Vy jste strašná ženská :-D

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 22:50

@Andrássy ale učenlivá. :-D A dúfam, že nedopadnem ako on

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 31.10.12 22:53

@Andrássy @gulietta styďte se! v tuhle noční dobu může můj hlasitý smích vzbudit pohoršení u sousedů a já to svedu na vás!!:-))

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 22:56
gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 22:58

Keď @Andrássy mi dala novú hračku :-D

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 31.10.12 23:00

@gulietta a zas jste mě na ni nachytala:-)

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.12 06:32

@Andrássy
Děkuji! Tak uvidíme, jak se osvědčím :-)

MP Monny
480 příspěvků 1.11.12 08:58

My jsme se doma vždycky oblékli slavnostně, když jsem byla malá tak asi od 3 let jsem si mohla sama vybrat co si obleču a většinou to byly moje nejhezčí letní šaty, takže stylově úplně mimo :) Oblečení se soby nebo sněhuláky mi jako recese přijde v pořádku, ne ke štědrovečerní večeři, ale jak už někdo psal, na posezení u horké čokolády k pohádce…
Osobně jsem ateista, na Štědrý den mi bude 26 let a přestože moje představa Ježíška tak vznikala ještě za komunismu, představovala jsem si ho jako Santu nebo možná Mikuláše (a to u nás doma žádná americká propaganda nebyla). Vánoce slavím, protože je vnímám jako „svátky klidu a míru“, každý má příležitost zastavit se, popřemýšlet o sobě i blízkých, strávit s nimi čas, který si během roku třeba neudělá a jako bonus jim můžu koupit dárky a těšit se, že jim udělají radost. A miluji večerní vánoční procházky, když všude svítí světýlka, okolo je sníh, na hlavě mám teplou čepici a dám si třeba kalíšek punče…

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.12 09:49

@MP Monny Punč a světýlka, to ano, ale marně si lámu hlavu, kdy byl naposledy v prosinci sníh :)

MP Janka
807 příspěvků 1.11.12 12:06
@Pavučinec plyšový píše:
„@MP Monny“: ale marně si lámu hlavu, kdy byl naposledy v prosinci sníh :)

My loni v Praze na Štědrý den měli zbytek sněhu z předchozího týdne, ale do konce dne odpršel :-( a myslím, že v prosinci 2002 byl sníh, i když pro mě to byly nejhorší Vánoce v životě, ale sněhu bylo hodně.

MP Monny
480 příspěvků 1.11.12 12:50

@Pavučinec plyšový To nemusí být procházka jen na Štědrý den, světýlka i punč frčí už od Mikuláše a to bývá i sníh (a do Štedrého dne pak roztaje…)

Mahtiel
443 příspěvků 1.11.12 13:46

Mno…minulé Vánoce jsem na uších měla náušnice-ozdobičky (a hrozně mě štve, že nevím, kam se poděly:() a vánoční řetěz, jako svatozář na hlavě…Počítá se to? :D
PS: Svetr s tim tučňákem a santa čepicí bych, ale brala hned!! :D Sice nepodporuju santování, ale chápu, že trnovou korunu, tam prostě mít nemůže, že?

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.12 00:18

@Mahtiel Zkuste svatozář :D

Karoleenah
2322 příspěvků 2.11.12 12:43

Já si dnes při chystání svetrů k praní uvědomila, že jeden super vánoční svetr vlastně mám a dokonce je z Fleru! :D Přesně tento , je dokonce z většiny vlněný a i když na něm žádní sobi ani sněhuláci nejsou, zdá se mi stylový i tak. Ale je fakt, že nějaký sobí svetr by se mi líbil, nejlépe přesně ten, co má na sobě norský musher z reklamy na Amundsen vodku. :)

Mahtiel
443 příspěvků 2.11.12 14:34

@Kokoska1 Myslím, že jste vyhrála zlatého bludišťáka!! A já se teď prosím půjdu rychle a nenápadně zakopat…
(Kdybych to aspoň nepsala o dva řádky výš :O )

zwedavka
1274 příspěvků 2.11.12 15:11
@Pavučinec plyšový píše:
@MP Monny Punč a světýlka, to ano, ale marně si lámu hlavu, kdy byl naposledy v prosinci sníh :)

já si zas nevzpomínám, kdy by v prosinci sníh nebyl, loni málo, předloni závěje, že jsme se jednou normálně nedostali do práce, na cestě skoro metr sněhu a v něm uvízlý sněhový pluh čekal na frézu, až ho dostane ven.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek