Vánoční stromeček

Fotoalbum tématu (61) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
catherinne
13518 příspěvků 21.12.15 22:26

Tak pan prodejce mi za opadaný stromeček vrátil peníze :-)

candance
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.15 22:41

@catherinne a novy uz mate?

catherinne
13518 příspěvků 21.12.15 22:45

@candance ano, hlava rodiny obstarala nový.

catherinne
13518 příspěvků 21.12.15 22:52

@Pirek
zdobit stromeček na zlatou neděli se mi osvědčilo od té doby, co podnikám.
23 prosince chodím domu mezi devátou a desátou hodinou. V jedenáct začnu dělat salát, skončím o pul jedné a začnu balit dárky. S nimi většinou skončín okolo čtvrté a v pět jdu spát. Naštěstí Štědrý den trávím pod dekou, obložená mandarinkami a koukám na pohádky. A u nich se to dobře dospává… :-)

Chamonix
650 příspěvků 22.12.15 07:50
xxx

Stejný jako loni

Oldyn
6401 příspěvků 22.12.15 13:51

Asi tu rozpoutám další peklo, ale máte raději na stromku nahoře hvězdu, nebo špici? Pamatuji jeden předvánoční nákup s mojí babčou, kdy si sadu baněk nekoupila jen proto, že tam byla špica a ne hvězda či kometa.

MoDiG
271 příspěvků 22.12.15 13:56

@Oldyn Já mám raděj hvězdu, neboť špici (ani klasické koule, ke kterým by se hodila) nevlastním :-)

711990
3200 příspěvků 22.12.15 13:57

@Oldyn já dávám na špičku stromku ptáka…:D

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.15 13:58

@Oldyn Řekla bych, že je mnohem snazší sehnat hezkou špici než hvězdu.
Doma jsme mívali špici (hvězda stačila ta nad betlémem), na „svých“ stromcích jsem vždy chtěla mít hvězdu, ale většinou jsem skončila s nějakou, která se ke zbytku dekorace stromku absolutně nehodila (s výjimkou stromku zdobeného jen slaměnými ozdobami.)

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.15 14:30

@Oldyn Je mi to celkem jedno, ta věc nahoře se mi musí líbit, ale na tvaru nezáleží :) Vlastní stromek jsem ještě neměla, na Vánoce jsme vždycky u mých rodičů a tam máme špici, takže jsem na to zvyklá, ale líbí se mi i stromky s hvězdou. Sestra si jednou špici při zdobení rozflákala, tak si museli vyrobit narychlo náhradu, tak vytvořili hvězdu z takových těch chlupatých zlatých řetězů a nakonec to taky bylo hezké :)

Strašidlák
59 příspěvků 22.12.15 14:54

Koupila jsem přesně tuhle špičku http://www.ozdobacz.cz/…etail/5054-d
měli jsme hvězdu, červenou a pěticípou…to navrhoval nějaký magor :D Špička zakoupena v oddělení domácích potřeb a drogerie Jednoty za 69,– mají na netu nějaké speciální ceny.

Oldyn
6401 příspěvků 22.12.15 17:19

Ovlivněna prarodičem mám hvězdu, slaměnou. Chtěla bych ale ze skla, čirou a nebo vkusnou svítící, velikost tak akorát.

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.15 17:22

@Oldyn
Tak až takovou objevíte, dejte prosím vědět. Já zatím potkala samé velmi masivní drátěné a nebo ty pěticípé hrůzy.

Oldyn
6401 příspěvků 22.12.15 17:24

@SweetPotato
Ok, píšu si.

Betty J.
2031 příspěvků 22.12.15 17:27

@Oldyn: máme skleněnou stříbrnou špici, na níž je již dlouhá léta nasazena dcerami zhotovená zlatá kometa. Ráda bych ji vyměnila za velkou stříbrnou hvězdu z Rautisu, ale jak začínám být s přibývajícím věkem sentimentální, asi k tomu nedojde…

3nitka
90 příspěvků 22.12.15 18:28

@Chamonix: veľmi pekná dekorácia a a klobúk dolu za využitie orezaných konárov, ešte poslúžia :)

3nitka
90 příspěvků 22.12.15 18:34

Hviezdu sme nikdy doma nemali, som zvyknutá na špice, iba mením farby. Tento rok je stromček sedemfarebný, iba na fotke to pekne nevidieť.

surrik
2565 příspěvků 24.12.15 08:28

Teď jsem se domorila se stromkem. Kvůli kocourum nemám žádné rozbitne ozdoby (chjo ty krásné po babičce mám schované ve skrini nevím na kdy!) a přesto se mi podařilo nerozbitnou ozdobu rozflakat. Zarovicky jsem prozkousela ještě před nainstalovanim na stromek a v pohodě, ovšem na stromku jich tak třetina přestala svítit (proč!?). Ozdoby ptáčků jsem umístila hodně vysoko a teď si říkám blbej nápad, oni tam ti chlupati škůdci tím spíš polezou… No prostě neumím ozdobit stromek.

Salinas
117 příspěvků 24.12.15 09:28

Tak to máme stejné. Mám jednoho chlupatého záškodníka a ptáky na stromečku, skleněné ozdoby schované nevím na kdy a světýlka na heslo.

defilenaiguille
2824 příspěvků 24.12.15 10:51

@shanimplavkynahrocha
A kdo byl tak hodný, že dostal ty dveře vlevo? Nebo by to také mohla být nové deska k jídelnímu stolu pro 12 osob :-)
EDIT: Nevšimla jsem si, že jsem teprve na straně 3 a na další straně se už vše vysvětlilo :-)

candance
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.15 13:20

Mam male deti ale 4 pamatecni sklene koule jsem postupne rozflakala ja, kdyz jsem je nesla z komory (mela jsem je v krabici a sacku a abych nemusela odnaset krabici, vzala jsem jen sacek, - dvakrat jsem zavadila o dvere, jednou mi do sacku spadly klice a ctvrta se rozbila, kdyz jsem sacek polozila na stul). Patou rozbila mladsi dcera. Sestou jsem schovala na pamatku. Jeste ze nemame kocku.

CatMína
265 příspěvků 24.12.15 15:39

Nas letosni :-)

MP blanka
2859 příspěvků 25.12.15 16:45
vianočné stromčeky

V roku 2012 sme boli cez vianočné sviatky u dcéry v Pariži a boli sme sa pozrieť na zámku Chateau de vavy Le Vicomte. Celý zámok bol vianočne vyzdobený, a to doslova. Každá sála bola poňatá inakšie, boli tam vianočné stromčeky z rôznych historických období, a z rôznych kútov sveta, až oči prechádzali. Všetko bolo zdobené systémom vraž tam všetko, a ešte pridaj “, a každý jeden takto prezdobený stromček ako samostatný by vyzeral ako riadny gýč. Aj sme spočiatku mali - my dospelí - tendenciu usmievať sa nad tou spústou ozdôb a „ třpytu “, ale aj tak sme tomu čaru podľahli. Deti nemali potrebnú trpezlivosť, a tak sme museli tempo prehliadky prispôsobiť im. Fotila som o dušu s tým, že doma si to pozriem v kľude, ale bohužiaľ nemám dokonalý aparát. Ale snáď aspoň malý výber, pre predstavu. Doma máme tento rok len jemne ozdobené vetvičky vo vázach. Dôvod je jednoduchý - tento rok sme bez detí a vnukov, a tak nemáme tú správnu náladu, inakšie sa do zdobenia ponorím rada, a minule už zdobili stromček so mnou aj moji, vtedy 6 roční vnuci.

Příspěvek upraven 26.12.15 v 23:11

LorelaiH.
3389 příspěvků 26.12.15 13:18

Už nevím, ve kterém vlákně byla zmínka o ozdobách-letadlech, ale s úžasem jsem při zdobení stromečku vytáhla z krabice tohle. Úplně jsem zapomněla, že ho máme - resp. kdysi dostali od manželovy babičky, která rušila vánoční výzdobu. Pak taky ještě tyhle ručně malované koule - máme už jen 3: růžovou, zelenou a zlatou. Nevíte náhodou, kde by se daly sehnat (pokud se teda ještě vyrábí)?

Jiná Realita
13791 příspěvků 26.12.15 13:27

@LorelaiH.
myslíte přesně takové s domečky? ty už asi nikde, výrobci baněk mají každý rok nové kolekce. možná zkusit aukro nebo podobný server a vintage baňky, tyhle jsou hodně staré, taky nějakou poslední doma máme ještě po babičce.

ale ručně malované skleněné koule s jinými dekory seženete v čr běžně, a to i celoročně. dělá je třeba vsetínská irisa, nebo nádherné mívají v galerii mariette ve vizovickém zámku.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek