Vánoční zvyky a tradice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Veselý Puntík
223 příspěvků 28.11.12 13:33

Juchuch, já už vím, já už vím! Udělám to, co jsem měla na slavností vánoční večeři, když jsem žila v Anglii, chacháááá :) http://www.dashrecipes.com/…ib-beef.html Tradiční anglický vánoční pokrm. Jen teda sehnat to maso tady v Čehách je oříšek, už jsem to jednou zkoušela, ale prý to mívají v Globusu, tak třeba budu mít štěstí. Poté, co jsem ochutnala tuhle lahůdku, přede mnou prostě české menu nemohlo obstát, i kdyby mi ty řízky se salátem opravdu chutnaly. Je to prostě božské!

macidlo
33 příspěvků 28.11.12 13:34

@MP Monny To je u nás běžný, pokaždý na ten dopis za oknem zapomenu a synovi pak zarytě tvrdím, že si Ježíšek dopis neodnesl proto, že synáček zlobí ;-)

MP Janka
429 příspěvků 28.11.12 19:21

@MP Monny
Mě to mrzí i dneska ve 22 letech, když dopis pro Ježíška do druhého dne nezmizí, i když chápu že Ježíšek-táta nebude vstávat v 6:15, aby dopis schoval, když já vstávám do školy v 6:30. (rodiče nemají moc fantazii na dárky, tak jsou rádi, když si řeknu a aby bylo zachováno kouzlo Vánoc a taky proto, že vždycky, když něco chci, tak to ze mě leze jak z chlupaté deky, tak píšu Ježíškovi)

bestia
2300 příspěvků 28.11.12 22:34

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:45

Garfie
4456 příspěvků 29.11.12 06:51

@Veselý Puntík @bestia Makro, cca 400/kg

valery
1580 příspěvků 18.12.12 12:40

Nejvyšší čas učit se vánoční songy!
http://www.youtube.com/watch?…

Mylady2
12413 příspěvků 18.12.12 13:11

@valery tak takhle teda jó;-)

Draki
114 příspěvků 17.12.13 08:44

Stromeček zdobíme na Štědrý den já s mladším bratrem, zatímco táta vaří. Když jsem byla malá, zdobilijsme ho dříve, ale když se narodil bráška, začal nám ho, neozdobený, nosit Ježíšek. Na Ježíška jsme s bráškou (k posměchu spolužáků) věřili do 12 let. I nyní mu však píšeme dopis, píšeme adresu, dáváme ho za okno. Většinu zvyků jsme dodržovali do doby, nežse odstěhovala mamka, nyní na to nidko nějak nemá náladu. Ale tenkrát se lilo olovo, pouštěly lodičky, házelo střevícem,… Z cukroví pečeme maximálně 3 druhy, jen to, co nám nejvíce chutná (úly, rohlíčky a kokosové kuličky). Co se jinak vaření týče, tak vaří vždy táta, akorát já „musím“ míchat a dochutit salát. Takovou zajímavostí je, že se u nás na Mladoboleslavsku jí na Vánoce kromě kapra i vinné klobásy. Prý je to zvyk pocházející až od Keltů, pro které symbolizovaly sluneční kotouč a prý se kromě nás držel ještě ne Náchodsku, navíc se nyní „rozlejzá“ všude možně. Jsem za tento zvyk vděčná jelikož nejím ryby.:)

Příspěvek upraven 17.12.13 v 20:56

guinejske_prase
178 příspěvků 17.12.13 09:21

@continuity
Já jsem kupříkladu loni nebo předloni měla pečený lilek, protože ho mám ráda :) a jestli to v nějaké zeměpisné šířce nebo délce je nebo není sváteční jídlo mi bylo upřímně celkem fuk

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek