Váš názor na boty Glády

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Punk

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
TheAnee
32 příspěvků 27.11.12 17:54

Děkuju moc za rady. Jsem ráda, že nejsou úplně odsuzované. :) ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to s ošetřováním? Ošetřujete je někakými přípravky? Jsou celkem drahé, co jsem koukala, ale taky znám lidi, které je nijak speciálně neošetřovali. Děkuju :)

Risti
36 příspěvků 27.11.12 18:48

Ja to matlu vcelim voskem na boty nebo olivovym olejem.

Barr.b
143 příspěvků 27.11.12 22:15

Já myslím, že nejde říct nějaký objektivní názor - tenhle styl lidé buď „vyznávají“ a nebo vůbec…

halinate
18 příspěvků 28.11.12 02:36

Ošetřuju je balzámem na kůži. Je v něm včelí vosk, lanolin, a rostlinné oleje a podle krabičky se dá použít i na obnovu a konzervaci dřevěného nabytku, ale to už jsme někde jinde.

Zuza Karadzic
30 příspěvků 28.11.12 09:49

Glády mám taky spojené se svými mladými bouřlivými lety. Měla jsem tehdy ještě značku Gladiator. Nosila jsem je k černým kalhotům a taky k dlouhým sukním. Něco jako na obrázku.

Slovo glády/gladiátorky mám prostě spojené s tímto typem bot a tak mě nejdřív zaráželo, když někdo mluvil o gladiátorkách na léto k letním šatům a samozřejmě myslel páskové sandály.

http://nd02.jxs.cz/…79893_o2.jpg

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 28.11.12 10:02

Mně se líbí moc, i když spíš jednobarevné. Uvažuju vážně o martenskách. Akorát nevím jistě, jestli se to hodí pro 30 tiletou matku od dítěte. Co myslíte?

Zuza Karadzic
30 příspěvků 28.11.12 10:04

A to hlavní jsem nenapsala…

Určitě se jich nevzdávejte! Ráda potkám slečnu s gládami pěkně/vtipně/originálně ladícími s ostatním oblečením. Běžeckých a trekových bot je ve městě dost.

chev
187 příspěvků 28.11.12 14:16

TO: Silver-Edged Axe - Rozhodně bych se toho nebála! Je to kvalitní bota, svoje mám už 10 let a při správné péči mi dalších deset vydrží v pohodě. Nepromoknou, je v nich teplo, noha se v nich nepotí tak moc, jsou kožené a když vyberete bez kovové špice a v nějaké elegantnější úpravě, tak uděláte i parádu. Moji favorité:
http://store.drmartens.co.uk/…al-boot.aspx
http://store.drmartens.co.uk/…an-boot.aspx

bublinka4
11 příspěvků 28.11.12 19:50

Já glády hrozně milovala. měla jsem troje steely a se všema byla hrozně spokojená. no, dokud se mi po cca třech letech nezbortily klenby u nohou. nemohla jsem chodit, jak to bolelo, asi čtyři měsíce jsem chodila na rehabilitace a už si budu muset dávat do konce života pozor, v čem chodím. už si je nikdy na nohy nedám a nedoporučuju to nikomu.
lepší alternativa jsou martensky, ty jsem si koupila pak. nemají tak nepoddajdou tvrdou podrážku a proto nohy neničí.
tento příspěvek nijak nesouvisí v módou, jako spíš se zdravotními důsledky. alespoň je nenos každý den..

TheAnee
32 příspěvků 28.11.12 21:01

@bublinka4 .. Já sama mám ploché nohy, takže jsi mě tímhle komentářem slušně vyděsila.. Myslíš, že když mám ortopedické vložky do bot, bude to lepší..?

Ygritte
9 příspěvků 28.11.12 21:52

Gratuluji k báječnému vánočnímu dárku. Pro mě jsou takové boty (nosím tedy martensky) stálicí botníku už 20 let. Pokud to budeš mít podobně, je to láska na celý život, stačí je zajímavě kombinovat. Letos jsem si konečně pořídila martensky na podpatku (9 cm), tak v nich předstírám elegantní dámu :-). Takže to vidím tak, že za dalších 20 let si budu v martenách chodit z koncertů rovnou pro důchod :-)

Ygritte
9 příspěvků 28.11.12 22:30
@Silver-Edged Axe píše:
Mně se líbí moc, i když spíš jednobarevné. Uvažuju vážně o martenskách. Akorát nevím jistě, jestli se to hodí pro 30 tiletou matku od dítěte. Co myslíte?

Myslím, že hodí ( 42 letá matka od dítěte, obutá v martenskách)

bublinka4
11 příspěvků 29.11.12 05:23

@TheAnee rok nebo dva jsem tam měla kvalitní gelové vložky tvarující nohu.. a stejně byly problémy

Adellain
60 příspěvků 29.11.12 07:18

Jsem velký fanda značky Dr Martens. Mám doma dvoje (viz. odkaz 1 a 2), nízké do města unosím stále, vysoké už míň, do práce je vzít nemůžu, ale na koncert službu udělají. Tyhle botky vydrží věky a po vyšlápnutí jsou jako bačkůrky. Do steelů bych nešla, hodně lidem se díky povrchové úpravě lámou v ohybech. Jinak ke smradu - noha vám nikdy nebude smrdět tolik z kožené boty, jako z umělotinové, nosím výhradně bavlněné ponožky a nikdo si nikdy nestěžoval, i když po fialkách mi nožky nevoní, to zase ne :D.
http://store.drmartens.co.uk/…ha-shoe.aspx
http://store.drmartens.co.uk/…09-1b60.aspx
ještě dvoje které se mi moc líbí
http://store.drmartens.co.uk/p-464-2976.aspx
http://store.drmartens.co.uk/…na-shoe.aspx
ty poslední mají bohužel pro mě vražedný podpatek.

Alizon
1235 příspěvků 29.11.12 13:41

Tohle jsou boty ktere se hodi k urcitemu stylu oblekani. Pokud jsou boty s celkem pekne sladene, tak se mi to libi, i kdyz sama bych si podobne boty nevzala, protoze proste chodim oblekana uplne jinak.
I jako vyznavacce klasicke elegance se mi rozhodne libi vic kdyz ma nekdo takove boty a k tomu vhodne obleceni (a vubec svuj styl) nez nejaky radoby elegantni/seksi/slecinkovsky uniformni styl.

matkaspratka
180 příspěvků 29.11.12 14:00

Moje kamarádka se v martenskách i vdávala… sice měly 15 dírek, ale byly vlastně „decentní“ - světlá přírodní kůže vyšívaná tón v tónu… těžko popsat.
a já si svoje ještě původní gladiatory kupovala před 19 lety taky k vánocům… tý bláho, to je ale nostalgie :)

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.12 14:02

Pozitívnych ohlasov už máte dosť, ale cítim potrebu napísať vám ešte jeden :)!!
Akurát včera som v meste stretla slečnu - mala krátky zelený kabát, tesné šedozeleno kockované nohavice a červené martensky..no vypadalo to tak bezvadne, že som hneď zatúžila nosiť štýl ku ktorému by sa hodili:)

zelena
157 příspěvků 29.11.12 17:00

Ja vlastním dvoje, jedny 10-dierkové, ktoré sú vhodné už len na fesťák do blata a na motorku a 20-dierkové biele steely. Iné „kozačky“ zatiaľ nemám, takže ich nosím k šatám, sukniam… k nohaviciam málo, majú vlastnú osobnosť, ktorej nevyhovuje, keď sú zakryté nohavicou a nie je ich vidieť. Vždy mi oderú paty. :)
Doporučujem pri kúpe 20-dierkových ísť radšej do takých, ktoré majú na vnútornej strane zips ;)

@Silver-Edged Axe určite sa toho nebojte. Martens robí aj boty, ktoré nemajú takú masívnu podrážku a vyzerajú trošku subtílnejšie ako napr. Steely.

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 3.12.12 16:40

Tak jsem se odhodlala a šla se podívat po martenskách. Ale ouha: preferované modely v mém čísle nejsou ani nebudou. A nová kolekce? Na jaře… Tak začínám uvažovat o objednávce z UK. Nemáte už někdo tuto zkušenost?

aailyyn
809 příspěvků 3.12.12 21:26

Mám, nosím, miluju. :-) Jsem schopná je mít jako univerzální boty na třičtvrtě roku. (Ne, ve třiceti stupních je v létě fakt nenosím. Je to uzavřená bota, propána, chodím v normálních, netrekových sandálkách.) Koupila jsem si Steely, už je mám snad dva roky, ne-li víc, ještě pořád se mi líbit nepřestaly. Černobílá stíraná barva. Pokud nebudou zrovna zelený s neonově růžovýma tkaničkama, dají se fakt nosit jako normální obutí. Černý budou ještě nenápadnější a s úspěchem je obujete i „do civilu“. Koupila jsem si je až ve věku, kdy mě začalo bavit být tak trošku za dámu a na rebelská léta puberty a nekritické milování metalové muziky už jen s úsměvem vzpomínám, ač mám tuhle hudbu stále ráda (ale už neposlouchám jen to). Jsou to normální boty, pokud je máte čistý a nesešmajdaný. Samozřejmě, když si koupíte patnáctidírkové, budete ráno vstávat o půl hodiny dřív, abyste se stihla zašněrovat do bot… (Berte mě s nadsázkou, ale Steely si radši neberu někam, kdy vím, že se budu potřebovat rychle zout a hned zase obout, to šněrování mě nebaví. :-) ) Jinak jsou ukrutně pohodlný, ale je fakt, že ze začátku s oblibou dřou.

TheAnee
32 příspěvků 3.12.12 21:57

Děkuju moc všem za jakékoliv názory. Boty už mám doma (červené - první obrázek) )a už jsem v nich strávila jeden den. Začala mě dřít jedna pata, ale možná to bude tím, že jsem je měla málo utažené.. Uvidím jak se to dál vyvine..
Co myslíte, mám si je vzít zítra na celodenní výlet (jen tak po městě) nebo radši nemám riskovat, že bych si sedřela nohy..? Mám v tom celkem dilema, protože mi v těch botech není vůbec zima, ale zase se bojím, že je nejspíš nemám pořádně rozchozené..

aailyyn
809 příspěvků 3.12.12 22:07

@TheAnee

Já to řešila silnější ponožkou (kupovala jsem si je na podzim, když už nebylo úplně teplo). Dřely mě na kotníku, obě botky. Nicméně v ponožce to šlo, tak jsem v nich normálně šla do školy a celý den v nich vydržela. (Že budou dřít, to jsem zjistila už, sotva jsem si je prvně vyzkoušela a měla jsem je na noze pět minut, takže jsem věděla, které krizové místo musím „vychytat“.) Teď už není problém vzít si do nich ani tenkou kotníkovou ponožku, jsou to ty nejpohodlnější botky.

TheAnee
32 příspěvků 3.12.12 22:14

A jak dlouho je máš? A děkuju za tvou zkušenost.. Bohužel, mám v nich ortopedické vložky do bot a tlustší ponožka se mi do nich nevejde. Ale děkuju moc, nejspíš si je vezmu, jsou fakt moc pohodlný.. :)

aailyyn
809 příspěvků 3.12.12 22:21

@TheAnee

Tak já mám normálně malou nohu a tak glády jsou mi tím pádem o fous větší. Což mi ale zrovna u nich fakt nevadí, protože do nich nacpu právě i silnou ponožku, loni jsem v nich takhle vydržela asi do ledna… (A to nemám ty vyteplené s kožichem.) Mám je… mno, přes dva roky, myslím.

Ygritte
9 příspěvků 4.12.12 06:02
@Silver-Edged Axe píše:
Tak jsem se odhodlala a šla se podívat po martenskách. Ale ouha: preferované modely v mém čísle nejsou ani nebudou. A nová kolekce? Na jaře… Tak začínám uvažovat o objednávce z UK. Nemáte už někdo tuto zkušenost?

V poslední době jsem si dvoje koupila v eshopu v UK. Zkušenost skvělá, v neděli jsem si je objednala a v pátek měla doma. A co je dost důležité, tady ty moje vyhlédnuté stály 2800,–Kč, z UK mě i s dopravou přišly na 1500,– Kč.
http://www.ebay.co.uk/…53557/i.html?…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek