Váš názor na dlouhé vlasy

Fotoalbum tématu (37) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Coraline
1980 příspěvků 6.12.13 18:20

@Giulietta V pořádku :D

jennyfor
758 příspěvků 6.12.13 19:28

@Sekhmet ten od Schwarzkopf jsem kdysi…cca 8 let…taky zkusila, ale to bylo o něčem jiném, ten smrděl kysličníkem na sto honů a při pokusu mi okamžitě z toho zkušebního pramínku udělal takový ty spálený „gumičky“. Tak jsem pak pár let všechny tyhle zesvětlovače zavrhovala. Ale ta Balea má jen 2% kysličníku, taky moc neodbarvuje, jen tak jako prosvětlí, hlavně mi připadá, že ty vysloveně už bílé vlasy mírně zabarví do plava a ty tím splynou s ostatními, které jsou jen lehce zesvětlené. Však já mám taky strachu plný kalhoty :), ale zatím dobrý, dokonce ani konečky, které jsem v létě tím dost prolívala, že to když tak ustřihnu, se netřepí.
Snažím se regenerovat, nefénuju, mezi zesvětlením dělám dlouhý pauzy, tak uvidíme…já po melíru vždycky obírala ze svetrů ulámané vlasy minimálně ještě týden po návštěvě holiče, teď mi připadá, že i v odpadu je těch vlasů míň.

Lí-ba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.13 21:30
@mikita.miki píše:
Jak se Vám líbí dlouhé vlasy? Odkdy na vás působí lesanovitě? Jsem nějak nahlodaná, že se nechám výrazněji přistřihnout, ale moje vlasy… ach mé vlasy! Často svazuju do culíku, často zaplétám, vyrábím drdůlky, ale už 2 známé mi řekly, že se diví, že to tak mám a že bych měla nosit nějaký účes… jenže ony tvrdí, že sestříhat, prostříhat. Už z toho sem i dělá mlha před očima, jednou teda padlo i slovo oživit :-D Jak to máte Vy?

Ahoj, mám kamarádku vyučenou dámskou krejčovou a tak jsem předpokládala že ví kolik/jak vypadá 10 cm!! Spletla jsem se a krutě! Měla jsem vlasy tak že jsem si na nich už seděla, proto to zastřihnutí, a dávat 400kc že chci o 10 cm zkrátit vlasy, se mi nechtělo!
No to jsem dopadla… minimálně 30 cm ustřihla. Vypadala jsem jak debil. Tak cca o půl roku jsem teda šla ke kadeřnici a nechala jsem si,,vytvořit,, jeden ze dvou účesu co se mi vždycky líbily… No vypadalo to moc pěkně… Ale nebyla jsem zvyklá se starat o kratší vlasy. S fénem a kulatým kartáčem jsem si připadala jak postižená! No to prostě nebylo nic pro mne! A pak to zase udržovat? Každých 6 týdnu na dostřih, a hlavně nad očima - teda pokud bych chtěla bílou hůl, tak ne :-)
To se mi také nelíbilo a hlavně to už nebylo takové jako poprvé! Marodila paní, a tak jsem šla jinam a to jsem teda dopadla… Tak jsem se rozhodla že si nechám zase narůst dlouhé - teda né až tak, jen na záda… Chtěla jsem chvíli udržovat ofinu a vzadu už nestříhat. Zase problém! Ty NÁNY kadeřnice jsou snad hluché!!! Říkám vzadu nic nestříhat - nechávám si dlouhé, jen ofinu, abych viděla na kapra (jo 2 dny před Vánocemi) a ta Nána mne vylepala vzadu vlasy až na krk! Jsem pak musela doma nosit šálu… Naštěstí mi rostou vlasy celkem rychle. Takže dnes už mam po lopatky a udržovat v mém případě krátký účes nemá cenu! To bych musela víc vydělávat, a nic nesplácet :-)

První foto - ještě než jsem si na nich seděla :-)
Druhé foto - dámská krejčová /rok 2000
Třetí foto - pořádný střih /rok 2006 čtvrtý foto - vylepaná / rok 2008
páté foto - loni - a tuto délku udržuji. A stříhám se raději sama :-)

Asi jsem ti moc nepomohla. Uvidíš sama, zdali tě bude bavit každodenní údržba krátkého střihu :-) Nebo jako já, se vrátíš k tomu svému… Pro mne byla velká práce s krátkým účesem, než s dlouhými :-)

gummybee
4596 příspěvků 8.12.13 22:17

@Lí-ba wow, tu kadeřnici co vám vyrobila číslo 3 a 4 bych pověsila za koule do průvanu :D

Lí-ba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.13 23:08
@gummybee píše:
@Lí-ba wow, tu kadeřnici co vám vyrobila číslo 3 a 4 bych pověsila za koule do průvanu :D

No já hlavně tu,,4,, hruza.

jennyfor
758 příspěvků 9.12.13 00:14

@Lí-ba, přesně, od dlouhých v mládí jsem se přes různé pokusy dostala zpátky ke dlouhým ve zralém věku. Je mi jedno, že se to pro můj věk podle něčích pravidel nehodí, já jsem takhle spokojená, s vlasy mám minimum práce, umeju, nechám proschnout, případně krátce v předklonu dosuším, narazím sluneční brýle místo čelenky, případně udělám nějaký motanec a můžu vyrazit. Když si vzpomenu, co práce mi dalo upravit jakýkoliv kratší střih, kartáče, kulma, tužidla, pěny, natáčky, kulmokartáč…a stejně mi to splihlo a každej chlup se točil jinam, ráno pokaždý namočit a foukat, jinak nešlo vyjít z domu…teď už jen řeším bohužel ty šediny, ale to je problém i u krátkých, to je prostě život…netvrdím, že nepůjdu do kratších, až mi vlasy stářím prořídnou, ale zatím mi to vyhovuje, tohle jsem prostě já, je to i v souladu s mou duší, co zůstala zamrzlá někde v sedmdesátejch v éře hippies a miluju, když mi vlajou vlasy ve větru…ať si o tom každej myslí, co chce… mmch, jsi mi podobná, úplná já před hóódně lety :)

Jiná Realita
13791 příspěvků 9.12.13 10:32

@Lí-ba prostě musí být troll…jinak fakt nevím.

Betty J.
2031 příspěvků 9.12.13 11:22

@Jiná Realita: uvidíme po 19. hodině, až požije…

Matmys
2379 příspěvků 9.12.13 11:52

@Jiná Realita @Betty J.
On to ale není obyčejný troll, on je to troll polífkový :)

coralline
835 příspěvků 9.12.13 13:06
@Lí-ba píše:
Ty NÁNY kadeřnice jsou snad hluché!!! Říkám vzadu nic nestříhat - nechávám si dlouhé, jen ofinu, abych viděla na kapra (jo 2 dny před Vánocemi) a ta Nána mne vylepala vzadu vlasy až na krk! Jsem pak musela doma nosit šálu… Naštěstí mi rostou vlasy celkem rychle.

A vy jste slepá nebo němá? Kdybych řekla kadeřnici, že chci ostříhat JEN ofinu a ona se hnala po vlasech vzadu, tak se snad OZVU!

Matmys
2379 příspěvků 9.12.13 13:13

@coralline
Nekrmit trolla!

Mmch, když už jsme u toho jídla - nemohla byste si změnit obrázek?
Děláte mi chutě a já tu dnes v práci nic dobrého nemám ;)

coralline
835 příspěvků 9.12.13 13:32

@Matmys Když já jsem se nemohla udržet. Představila jsem si Lí-bu, jak sedí přivázaná ke kadeřnickému křeslu s roubíkem v ústech, a zvlčilá kadeřnice jí kudlá vlasy nakrátko :-D

Ten obrázek - no já nevím, já bych ho nejspíš vyměnila za jinou dobrotu. Asi by Vám to nepomohlo :-D Ale aspoň se omlouvám za způsobené potíže.

Matmys
2379 příspěvků 9.12.13 13:45

@coralline
To je ok, já si to vynahradím večer při pečení :lol:

Zebra33
2038 příspěvků 9.12.13 14:31

K neschopnym kadernikum - osobne nemam zkusenost s tim, ze by mi kadernice zkratila vlasy o vic, nez jsem chtela, za to mam mraky zkusenosti s tragickym vyfoukanim. Mam vlnite az kudrnate vlasy, ktere sama foukam difuzerem do vln a podle me kdyz ke kadernici prijdu s takto upravenym ucesem, takze je asi jasne, ze si haro nefoukam pres kulaty kartac do rovna. Presto se 90% kadernic bez ptani zacne pokouset o foukani do rovna (asi abych odesla „jina“ a kazdy si zmeny vsiml nebo nevim) a vysledkem vic jak pulky techto pokusu je model „pudl“ a zoufale dokoncovani zehlickou, aby to vypadalo nejak uhlazene. Jednou jsem byla cela natesena, kdyz mi kadernice nabidla, ze mi hlavu vyfouka difuzerem, ze si tim pry sama svoje vlasy obcas fouka. Ok, ta to bude mit urcite na haku. No a nemela :D. Az jsem mela chut se zeptat, jestli s takovym ucesem fakt ona sama chodi mezi lidi a dela si tak reklamu. Pokud hledate noveho kadernika, tak podle me nejlepe na doporuceni nekoho znameho, kdo ma nejlepe podobny typ vlasu, jako vy.

catherinne
13497 příspěvků 9.12.13 14:35

@Zebra33 no nedej bože, jestli nějaká dáma chodí k plešatému chlapovi :-)

Zebra33
2038 příspěvků 9.12.13 15:17

@catherinne - ale neee, ja to myslela jako ze aby nejaka ta vase znama, ktera doporucuje, mela stejny typ vlasu, jako vy :). Ja si takhle nechala od kamaradky s rovnymi vlasy doporucit jeji dlouholetou kadernici a u me se teda zadne velke nadseni nekonalo, ba naopak. Tyden pred mym maturitnim plesem, ja myslela, ze se rozbrecim.

coralline
835 příspěvků 9.12.13 15:34

Tak, Lí-ba je smazaná a já se nedozvím, jestli má její kadeřnice skutečně sadistické sklony.

Temperance
1896 příspěvků 9.12.13 16:07
@jennyfor píše: …stejně mi to splihlo a každej chlup se točil jinam…

Hehe, já jsem četla „každej chlap“ :-/

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.13 18:11

@Zebra33
Potvrzuji, mám také vlnité vlasy se sklonem ke krepatění a každá kadeřnice ráda natahuje, žehlí a udělá mi na hlavě helmu. Řešila jsem to tak, že jsem raději odcházela s mokrou hlavou, čímž jsem je neuvěřitelně urazila. Až ta poslední je příčetná, ale dovolila si otěhotnět, potvora.

catherinne
13497 příspěvků 9.12.13 22:39

@cibetka 1 tak já se vždycky ptám, jestli chtěji své kudrlinky nebo pro změnu vyfoukat dohladka. Zrovna dnes taky.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.13 13:45

@catherinne
No jo, ale na vás jsem holt nenarazila.

xromance
76 příspěvků 12.12.13 10:12

Nedá mi to, musím se zapojit :)

V mém období krátkých a polodlouhých vlasů, což bylo nějak od 18 do 30 let, to bylo pořád to stejné, a to, že střih se povedl tak jeden z pěti, ten vydržel cca 6 týdnů. Další pokusy kadeřnic vydržely týdny dva a pak byly už neupravitelné a já jsem se špatně cítila. Taky se mi hodněkrát stalo, že nová kadeřnice mě napoprvé ostříhala, nabarvila a upravila skvěle, pokud jsem k ní šla podruhé, v naději, že to bude zase tak, byla jsem zklamaná, protože to v lepším případě nezvládla, v horším případě úplně odflákla. Takže po těchto špatných zkušenostech s několika kadeřnicemi jsem se vrátila ke svým dlouhým vlasům, které jsem měla v mládí a mám klid.

Mám vlasy pod lopatky, tak 5-10 cm nad pas, dál do pasu to nepouštím, delší už jsou nepraktické pro mne. Zastřihuju si konečky sama tak dvakrát do roka a to tak, že v předklonu přečešu všechny vlasy dopředu, nad čelem utáhnu do gumičky. Culík nad čelem natáhnu, zagumičkuju ještě jednou a koneček culíku zastřihnu ostrýma nůžkama do rovna. Takto se mi vytvoří postupný sestřih, kdy vzadu na krku jsou vlasy dlouhé a vpředu a na bocích kratší. Existuje i nějaké video na youtube podle kterého to dělám, ale nemohu ho teď rychle najít.

Barvím se taky sama, no spíše dobarvuju jen odrůsty, protože dost už i šedivím. Musím u kořínků dobarvovat hodně často, tak i co dva týdny. Barvím na tmavohnědo takže moje vlasy nijak netrpí. Časem jsem získala takovou zručnost, že to mám napatlané na kůži hlavy za chvilku.

Moje vlasy jsou taky vlnité s tendencí ke krepatění, na to mám jeden systém - olejovat. Na dlaň si kápnu pár kapek oleje a vetřu do konců vlasů. Po umytí více, den kdy si je nemyju tak jen trošku a opatrně. Považuju se za typickou dlouhovlásku, hodně dobrých rad jak s vlasama jsem načerpala na dlouhevlasy.cz.

xromance
76 příspěvků 12.12.13 10:35

@jennyfor ano :) názor, že dlouhé vlasy by žena po čtyřicítce neměla mít, slýchávám právě od kadeřnic, které baží po tom, si do mých vlasů střihnout. Dlouhé vlasy mají oproti krátkým střihům nesrovnatelně mnoho výhod. Každý den můžeš mít jiný účes, můžeš střídat ozdoby do vlasů, s krátkým účesem to nejde, v něm jsi pořád stejná. Dlouhé vlasy oceňuju třeba na dovolené. Když se mám večer rychle nachystat vyrazit za zábavou, umyju si vlasy, protřepu prosuším na balkóně na větru, zatočím culík do drdolu, ozdobím něčím, anebo nechám rozpuštěné a jdu. Moje kamarádky kartáčujou natáčejí pod fénem, patlají gely, lakujou, tvarujou a stejně nejsou pak spokojené, protože se třeba jen trochu zpotí a pracně vytvořený účes hned zplihne. A to už ani nemluvím o tom, že mužům se na ženách víc líbí dlouhé vlasy než různá mikáda, květáky a tak

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.13 11:03
@xromance píše:
právě od kadeřnic, které baží po tom, si do mých vlasů střihnout.

Žiš. To je zase hovadina…

Sekhmet
1918 příspěvků 12.12.13 11:08

@xromance Moje slova. Dlouhé vlasy jsou naprosto bezúdržbová záležitost, jen žerou spoustu kondicioneru. Už jsem tu psala, že moc nerozumím tomu martýriu, které kolem vlasů je. Já umyju, nakondicioneruju, opláchnu, zabalím do ručníku, vybalím a hotovo. Nefénuju nikdy, češu hřebenem se širokými zuby výhradně vlasy suché. Chodím spát s mokrou hlavou a vůbec dělám svým vlasům takové prasárny, že by některým vlasomaniačkám vstávaly vlasy hrůzou na hlavě… A co, vypadají pořád stejně - dlouhé, zlaté, husté. Vím, že asi hřeším na genetiku, protože se mi vlasy netřepí ani nepadají (a to díky bohu ani po vysazení HA, po které se mi dost zhoršila pleť)

Stránka:  « Předchozí 1 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek