Váš názor na sebevraždu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »
Dujour
82 příspěvků 18.05.17 14:22

Doufám, že autorce tématu se už skutečně daří lépe.

Když jsem byla v maturitním ročníku, u nás na gymplu se zabila jedna prvačka, tedy čtrnáctiletá holka. Prý měla nějaké úděsné problémy doma. Skočila z okna, takže žádná demonstračka s voláním o pomoc, opravdu chtěla umřít. Myslím, že nikdo od nás ze třídy tu holku neznal (společenské přehrady mezi sedmnácti-osmnáctiletými a čtrnáctiletými se tehdy zdály téměř nepřekonatelné) a přesto si velmi živě pamatuju tu bezprecedentně pochmurnou náladu, která se mezi námi rozhostila ten den, co jsme se to dozvěděli. Na celé škole byla přinejmenším pár dní taková depresivně přitlumená atmosféra.

Tím chci říct, že když i na naprosto sebestředné pubescenty, které normálně zajímal v podstatě jen chlast, drogy a sex (a v některých smutných případech možná ještě gétéáčko nebo něco podobného), takhle zapůsobila sebevražda člověka, k němuž neměli v podstatě žádný vztah, její dopad na lidi, kteří mají k takovému člověku blízko nebo dokonce nejblíž, se asi zmírnit fakt NEDÁ.

Fuflík
247 příspěvků 20.05.17 19:52

To je teda téma.:DD
Já se o sebevraždu pokusila, když mi bylo čerstvých 13. Mám kvůli tomu lehce poškozenou páteř. Taky mám pár krásných jizev z operací. Byla to kombinovaná sebevražda: prášky, zápěstí a skok… no, asi mi holt není dáno umřít.:D

Trochu jsem to tu prolítla a trochu mě tu štve to apelování na ohledy k ostatním, jako že je to sobecké k blízkým atd. Ale není náhodou sobecké po někom chtít aby žil jen kvůli tomu, aby se někdo cítil dobře, neutrpěl šok a měl zaplacený nájem a takové ty věci?

Giuli
2931 příspěvků 20.05.17 19:55
@Fuflík píše:
Trochu jsem to tu prolítla a trochu mě tu štve to apelování na ohledy k ostatním,

To bola povodne nosná téma otázky. Ako spáchať samovraždu najohľaduplnejšie k okoliu.

Fuflík
247 příspěvků 20.05.17 20:07

@Giuli Aha. Dík.

No, já bych poradila spáchat ji aspoň pořádně, to je k okolí ohleduplné, protože mrzák na krku je fakt pruda.

Giuli
2931 příspěvků 20.05.17 22:22

@Fuflík Panebože, vyrazila ste mi reč.

bluuudicka
1037 příspěvků 21.05.17 08:43

@Fuflík Vyrazit řeč @Giuli, toho si važte, to se jen tak někomu nepovede :-)

Jindrason
288 příspěvků 22.05.17 11:11
@czDanda píše:
Těžko utečete před dluhy, před nemocemi, před následky živelných pohrom.
Sebevražda to ale neřeší - jen přehodí deprese na další /vám blízké/ osoby.

dluhy mají řešení a zabít se kvůli penězům??? Jakože peníze jsou více než život?

Ano nemoci jsou bohužel. Ale i tak se dá odejít důstojně.

Jako klidně se zabíjejte, když to řeknu takto dementně. Ale místo toho, aby člověk v případě zadlužení, například vyhledal možnost vyhlášení osobního bankrotu, který třeba zmenší dluhy o 70 % a zastaví exekuce, tak raději skočí pod vlak. Což mě přijde trošku šílené. Jak jsem řekl, hodně věcí má někdy i dost triviální řešení. Ale nikomu to nenutím.

bluuudicka
1037 příspěvků 22.05.17 15:18

@Jindrason Vy asi nechápete, co je to deprese, viďte? To nejsou jen dluhy. Depresí může trpět i dobře zabezpečený člověk a to, co se mu odehrává v hlavě, nemá s racionálním myšlením nic společného. Takže si prosím nechte svoje doporučení od cesty a zůstaňte u svého závazku „nikomu to nenutím“.

czDanda
621 příspěvků 23.05.17 08:57
@Jindrason píše:
Jako klidně se zabíjejte

Nezabíjím se, ani to nikomu nedoporučuji.
Logicky uvažující člověk řešení problémů hledá, většinou nalézá. Člověk v depresi má pocit, že se proti němu spikl celý svět, maličkosti narůstají do obrovských rozměrů, hledá zradu i v účastném nápomocném okolí.
Chování takového člověka někdy šílené je.
Může mu pomoci jen včasná odborná péče.

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.17 16:47

Příspěvek upraven 29.05.17 v 11:42

hukmuk
48 příspěvků 23.05.17 17:15

Navštivte psychologa, tohle trápení musíte začít řešit ( a sebevražda není dobré řešení). Bude to dlouhá cesta, ale máte možnost žít lépe.

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.17 17:32

Příspěvek upraven 29.05.17 v 11:41

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 23.05.17 21:35

@Chardonnay.and.Oxy všechno co píšete mi dává smysl, nepřijde mi na tom nic extra neobvyklého, jen asi ne každý to pociťuje s takovou naléhavostí. samozřejmě že dokonalost je cíl a má smysl o ni usilovat, vzdávat se něčeho/ustupovat z požadavků/být k sobě i ostatním méně náročná se člověk prostě učí v průběhu života. pro vás je ten úkol asi těžší než pro vaše okolí, ale to neznamená že byste na něm neměla pracovat, jen že vás to bude stát větší úsilí.

Barrbarrella
171 příspěvků 23.05.17 22:43

@Chardonnay.and.Oxy Ne psychologa, ale psychiatra, v těchto stavech co popisujete. Nebo krizová centra. Prosím, bojujte jakkoliv, opravdu to stojí za ten boj a námahu, ať se Vám to zdá zoufalé.

hukmuk
48 příspěvků 23.05.17 23:09

@Chardonnay.and.Oxy Vidíte, vy jste rozmluvila člověku pokus o sebevraždu a my se Vám tady rovněž snažíme ukázat, že jsou i jiné způsoby, jak skoncovat s problémy. Říkáte, že Vám pokec nestačí a přesto tady diskutujeme třináct stran. Ostatním se snažíte oponovat a vyložit jim Váš názor na věc. Kdyby jste opravdu chtěla skončit, tohle téma nezaložíte. Je ve Vás jiskra naděje. Možná plná vzteku a negativy, ale to je rovněž nedílnou součástí života. Osobně se domnívám, že Vám chybí podpora a pomoc reálného člověka. Že potřebujete někoho blízkého. A v tom by Vám v krizovém centru, na psychoterapii, mohli pomoci. Zjistíte, že nejste jediná. A že to jde. Možná ne ideálně, ale třeba zajímavě. Jinak, než jak vypadají „veselá selfíčka“ na fejsbuku. Třeba prožijete mnohem reálnější život než jiní lidé. Ale musíte chtít.

Oveeec
2034 příspěvků 4 inzeráty 23.05.17 23:56
@Chardonnay.and.Oxy píše:
@hukmuk …byl nestastny z veci, ktere se daly velmi lehce vyresit, jen je bylo potreba zformulovat tak aby si to uvedomil a par tydnu ho podporit, coz jsem pro nej udelala.

To je ale přesně to, co by měl udělat dobrý psycholog, v jakémkoli případě, a tím pádem i v tom vašem. Sice můžete vědět, co je špatně, nebo co si myslíte, že je špatně, ale psycholog vám může nastínit úhly pohledu a východiska, která vás předtím nenapadla - a to je normální, každý má ten svůj pohled tak trochu omezený, právě proto, že to je jeho vlastní pohled.

Dujour
82 příspěvků 24.05.17 00:03

@Chardonnay.and.Oxy Úplně chápu vaši nedůvěru k psychologům, ale existují i jiní než jen ti, co vás nechají mluvit a pak to opakují, resp. ptají se, jak to chcete řešit. Sama o tom vím celkem houbeles, ale když popisujete, že jste „tak naprogramovaná“, myslím, že tohle je přesně jedna z věcí, kterou se zabývá metoda terapie se strašidelným názvem „modifikace kognitivního zkreslení“ (cognitive bias modification, CBM). Určitě jsou i jiné možnosti odborné pomoci (když už tedy necháme stranou tu neodbornou).

Říkáte, že víte, co je u vás špatně, ale ten váš známý, kterému jste pomohla (což mimochodem samo o sobě znamená dost a vypovídá to o vás něco, co mi rozhodně nepřipadá „průměrné“), byl jistě taky přesvědčený, že moc dobře ví, v čem je problém a že se to nedá vyřešit. A sama jste přece poznala, že mu pomohlo probrat to s vámi, aby to viděl poněkud jinak. Taky říkáte, že víte, že vaše problémy se mluvením řešit nedají, což může být klidně pravda, ale stejně tak ani vy nemusíte mít úplně jasný náhled na to, co je vlastně špatně (a tedy taky co se s tím dá nebo nedá dělat). To má podle mě fakt málokdo a určitě se na to nemůžeme spolehnout vždy a za všech okolností, ani tehdy (nebo zvlášť), když jde o život.

czDanda
621 příspěvků 24.05.17 05:37
@Jindrason píše:
tak raději skočí pod vlak

Pod vlak neskákejte.
Způsobuje to deprese strojvůdců i ostatních zaměstnanců drah.

Bossana
131 příspěvků 24.05.17 15:03
@Fuflík píše:
@Giuli Aha. Dík.No, já bych poradila spáchat ji aspoň pořádně, to je k okolí ohleduplné, protože mrzák na krku je fakt pruda.

Tady je popsáno proč

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 24.05.17 21:19

@Chardonnay.and.Oxy ještě jsem si na něco vzpomněla, vaše psaní mi trochu připomíná jednu knížku kterou jsem kdysi četla - to v žádném případě nemá znamenat že vás nějak tímto směrem diagnostikuju, to si bych si vůbec netroufla - jen, že autorka měla těžké dětství a zvláštní pohled na svět, kterému nikdo nerozuměl, a přitom to všechno zvládla. mně to přišlo úplně neuvěřitelně úžasné, jak je „jiná“ a přitom to mezi námi zvládla a dosáhla úspěchu a snad opravdu pěkného života i po všech těch peripetiích a že byla schopná na ten svůj handicap takhle nahlídnout zvenčí. knížka je opravdu staršího data, četla jsem ji snad před dvaceti lety a nezapomněla…

Jindrason
288 příspěvků 25.05.17 09:23
@czDanda píše:
Pod vlak neskákejte.
Způsobuje to deprese strojvůdců i ostatních zaměstnanců drah.

no dobře teda :D

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.17 22:24

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.17 22:27

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.17 22:28

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.17 22:31

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek