Váš názor na sebevraždu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »
Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.17 22:34

Příspěvek upraven 29.05.17 v 11:40

Demode
1933 příspěvků 25.05.17 22:34

@Chardonnay.and.Oxy Chcete být zajímavá, ale já ty vaše pindy považuju za bolestínské, slabošské výlevy.

Maedel
88 příspěvků 25.05.17 22:39

@Chardonnay.and.Oxy Tak to byla spatna psycholozka pro Vas. Prosim nevzdejte to, muze to trvat, ale najdete nekoho, s kym si sednete. Blby priklad, ale - ani kazda kadernice (make-up, boty, nebo jakakoliv jina sluzba) nesedne kazdemu, nezavrhnete proto koncept strihani vlasu, make-upu, noseni bot… Je mnoho druhu terapii a je mnoho terapeutu. Pokud mate pocit, ze nejdrive za deset let muzete uzivat plody sve prace a uzivat si zivota a do te doby bude vas zivot sed a splin, melo by Vam byt zjevne, ze problem je ve Vasem pohledu na svet a ocekavani, co mate. A bohuzel ocekavani velmi urcuje Vase budouci zkusenosti, respektive, to, co budete vnimat… Vychodiskem neni zmenit svet (zivot) primarne, ani ho ukoncit, ale zmenit pohled a sva ocekavani…

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.17 22:40

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.17 22:44

Demode
1933 příspěvků 25.05.17 22:50

@Chardonnay.and.Oxy Diskuze s vámi nikam nevedou. Píšete samé nesmysly.

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.17 22:55

Oveeec
2032 příspěvků 4 inzeráty 25.05.17 22:55

@Chardonnay.and.Oxy Věřím, ale v tom případě je lepší hledat dál, někoho, s kým si i lidsky sednete (taky ale chápu, že na to není energie).

Demode
1933 příspěvků 25.05.17 23:02

@Chardonnay.and.Oxy Projevuju zde veřejně svůj názor na to, co vy píšete ve veřejně přístupném vlákně.

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.17 23:13

Příspěvek upraven 29.05.17 v 11:39

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.17 23:13

Demode
1933 příspěvků 25.05.17 23:30

@Chardonnay.and.Oxy Vaše výlevy roztahané na 14 stránkách jsou hloupé kecy.

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.17 23:44

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 26.05.17 07:18

@Chardonnay.and.Oxy vypadl mi v prispevku link, omlouvam se
nikdo nikde
ale jak jsem psala o tu diagnozu mi nejde, ta konkretni se vas tezko
muze tykat.

system_error
855 příspěvků 26.05.17 09:54

@Demode a já si o vás myslím, že jste neomalená, netaktní, prostě takový ten typ mého tchána, co je podle mě je ok, jestli to mají ostatní jinak, jsou to blbci.

Outlon
5 příspěvků 26.05.17 16:08

Tak ja se kvuli tomuto tematu take poprve prihlasim. Uplne v tom co pisete slysim sebe asi ve vasem veku. Ted mi tahne na 40 tak snad vam nebo nekomu v podobne situaci par mych osobnich poznatku a zkusenosti muze pomoct. Bude to dlouhy, hromadi se mi to od zalozeni vlakna :)

Co je jine - ja si tedy nemuzu nejak stezovat na okolnosti a rodinu, ale myslim ze je to skoro jedno. Kazdy mame nejakou miru odolnosti a podminek, a nejde to snadno rozplest co je pricina a dusledek. Jde jen resit co zrovna pomuze, a kdy uz je co potreba.

K psychologum - skoro kazdy myslim ma prvni zkusenost spatnou :) jednak neni snadne najit dobreho, ktery vyhovuje a oni taky na prvni dobrou uplne nepoznaji, nepochopi.. Psycholog ale muze asi vyrazne pomoci az kdyz se rozhodnete pro rizenou terapii - to je na dlouho, a zabira to hodne casu. Je to i dost financne narocne zvlast v zahranici, a hlavne - clovek skutcne musi uz byt rozhodnut, ze a jak se chce zmenit. (To jak asi pomuze psycholog najit.) A uplne chapu, ze se vam do toho ted vubec nechce - je to mentalne narocne samo o sobe. V mladi takove veci jeste moc nevite, teprve se jeste utvarite. Ale serioznich metod je vic a proc neco nezkusit. Muzete si naopak zivot vylepsit drive. S psychoterapii tedy nemam osobni zkusenost, jen co vim od pratel. I treba jen cteni knizek o tom (viz treba zminovany berne) ale je zajimave, a clovek si z toho neco vezme.

Naopak bych se nebala tolik prasku - dneska jsou uz velmi dobre ucinne leky, ktere samozrejme pod dohledem lekare, vam mohou proste dat ten pocit ulevy a vratit naladu a silu veci resit. Ja jsem v tom exemplarni priklad - neumela jsem si vubec predstavit, ze by mi neco pomohlo, brala jsem to jako sve zivotni „nastaveni“ nebo osobnost, ze pod praskama uz bych to nebyla ja..a ja samozrejme nechci byt nekdo jiny.. navic si to priznat, ze uz je clovek potrebuje, je silene tezky. Ale ve chvili kdy spravne zabraly, to byla nesmirna uleva - a jsem to porad uplne ja :) jen moje lepsi cast (jak to popsat?) v me dobre nalade, klidu, ktery jsem treba od detstvi nepamatovala, bavi me veci. Mam silu delat co chci a chovat se jak chci. (Vetsinou teda :) Mimochodem uz je neberu, a momentalne (=roky) nepotrebuju. Dnes tyhle leky i leci, nejen prekryvaji priznaky. Ale i kdyby vam jen ulevily, a umoznili si predstavit, ze se muzete citit jinak - uz to je velky rozdil. A to nejlepsi nakonec, nektere leky vam muze predepsat v cr i prakticky lekar, psychiatr neni potreba. Zase - mozna je vy nepotrebujete a kdy to resit jakou metodou asi nejvic zalezi na tom, jak casto a jak hluboko mizerne se citite. Jak moc to ovlivnuje vas zivot. Casem se clovek nauci se znat, vi co mu pritezuje, jak se s tim vyrovnat, uz ho to tolik alespon nezaskoci. Ale mezitim se vlastne vysiluje, zkousi co jeste vydrzi, co v zivote potrebuje, o co fakt nestoji.., pritom si vytvori si psychosomaticke potize :) atd. Proste zivot :) Me to trvalo treba 15 let, nez jsem k nim dosla. A to taky vlastne trochu spis na navrh lekare, nez ze bych si dokazala primo o lecbu nebo pomoc rict. Ale uz jsem teda byla blizko.

Prakticka rada - pozor na jaro a stres, z nejakeho duvodu se to typicky zhorsuje na jare. Stres je asi jasnej - a zit samostatne v cizi zemi uz sakra zatez je, ale prekvapive i dovolene, spolecenske akce apod.

A podle me velmi dulezite je - jestli se citite mizerne z vnejsich (prace, penize, ambice, vztahy) nebo vnitrnich pricin. Ono se to opet spatne oddeluje, ale ve chvili, kdy se vam objektivne dari dobre a dobre se necitite, zacne to byt dost jasne.. V tu chvili se leckdo zacne citit hur a spadne do krize protoze si uz neumi sve mizerne vnitrni pocity „hodit“ na vnejsi priciny, a prusvih je na spadnuti. Proste kdyz z dobre zpravy mate vecne radost ale necitite ji - tak si clovek pripada zlej, myslim, ze je to jasna znamka spatne chemie v mozku, coz je fakt resitelne.

Asi je proste potreba si byt vedom toho, ze cloveku „hlava“ nefuguje uplne stoprocentne, nevycitat si to, neocekavat od sebe opak nebo okamzite genialni reseni, ktere neexistuje. Proste si od toho dat na chvili „oraz“ - je mi mizerne? No tak ted chvili je, budu se chovat divne, pak to zase prejde. Jedna z nejlepsich rad na stres a uzkosti podle me je - hlavne si nepridat dalsi ukol „vyresit stres a uzkosti“. Nikdo se netrapi tim, ze se sam neumi zbavit treba cukrovky, ze.

No a nakonec pro vsechny doporucuju knizky a blog Jenny Lawson http://thebloggess.com/ , ktera se se zatezi depresi a uzkosti potyka opravdu hodne - a pise fakt vtipne knizky i na toto tema. Myslim, ze jedna vysla i v cestine. A jeji moto je - deprese vam lze - hlavni je si to pamatovat, kdyz je spatne, ze to neni ten normalni a trvaly stav, ze bude zase dobre.

Drzim palce.

Ps: ty smajliky vypadaji po zmene na obrazecky dost nepricetne, ale uz je neprepisuju..

WvD
31 příspěvků 26.05.17 23:39

.

Příspěvek upraven 30.06.17 v 00:09

Ava
650 příspěvků 27.05.17 20:04

@Outlon taky děkuji za Váš příspěvek. Už delší dobu jsem chtěla sem o lécích něco napsat, ale udělala jste to za mě a výstižně. Ještě by bylo fajn, kdyby se AD apod. zbavily společenského stigmatu, tak jako se to snad už povedlo u psychoterapie.

Oveeec
2032 příspěvků 4 inzeráty 28.05.17 18:08

@Outlon Já taky děkuju, krásně a mile jste to napsala a jsou to moc zajímavé postřehy!

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.17 10:26

011
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.17 11:13

@Chardonnay.and.Oxy pokud chce clovek studovat v zahranici, musi na to mit penize. ty podle vvseho nemas penize ani rodinu co hy te finance podporila. co takhle navrat do vlasti. 5 let to vydrzet a pak se rozletet do sveta? v cr jde pohodlne pracovat i studovat naraz. bzdes nezavisla, budes mit praxi a treba pomuze i zmena prostredi.

Příspěvek upraven 29.05.17 v 11:15

WvD
31 příspěvků 29.05.17 11:14

.

Příspěvek upraven 30.06.17 v 00:08

Jordaan
8712 příspěvků 29.05.17 11:17

@011 @Chardonnay.and.Oxy

Nebo zmenit zemi pobytu. V Nemecku se studovat a pracovat da soubezne (pokud si nevyberete neco extremniho, napr. medicinu), hlavne pokud vynechate velmi draha mesta, kde je obtizne sehnat bydleni.

Chardonnay.and.Oxy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.17 11:26

011
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.17 11:32

@Chardonnay.and.Oxy sorry nemam kristalovou kouli. proste jit nekam kde budes moct studovat a pracovat. pokud nemas na zivot v uk, tak jiny reseni proste neexistuje,

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek