Váš názor na sebevraždu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Giuli
2931 příspěvků 29.05.17 11:45

@011 Ale existuje, iná práca.

011
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.17 11:54

@Giuli pokud je v uk s ceskou maturitou brana jako nekvalifikovana sila, neni to tak jednoduchy neco lepsiho najit.

WvD
31 příspěvků 29.05.17 11:59

.

Příspěvek upraven 30.06.17 v 00:08

011
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.17 11:59

Mmch v cr spouta skol nabizi individualni studijni plan a pak lze vystudovat i pri bydlisti v jine zemi.

Outlon
5 příspěvků 29.05.17 15:25

@WvD @Ava @Oveeec Taky dekuju, jsem rada, ze jesem to napsala snad srozumitelne a univerzalne.

Ono jsou vsechny ty debaty tezke - vzdycky ve stylu „syty hladovemu neveri“ kdo je v poradku, si neumi predstavit, co ma v hlave ten kdo neni, a kdo neni si zase neumi predstavit, ze by to mohlo byt jinak.

S tou stigmatizaci souhlasim, pritom rict si „jsem jsem nemocna a/nebo mam ziskane problemticke mysleni, ktere mi komplikuje zivot a radost z nej“ (vyberte si) uz znamena, ze to je neco, co se da resit, zmenit. Zatim co „jsem proste takova“ zni beznadejne, ale snadno se toho drzi asi proto, ze to neni priznani „slabosti“. I kdyz je to jaksi paradoxni.

Nevim, co ted psala Chardonnay, ale fakt je, ze penize jeste samy o sobe nikoho stastnym neudelaly. Ano, je tezke pokud je jich skutecne malo, ale fyzicky a intelektualne je Ch. evidentne na urovni, uz se ji povedlo dost, prijde mi, ze spise vice nez vetsine vrstevniku, takze vecne ta cesta k necemu co bude fajn, a bude fungovat, urcite existuje. Neni to kazdopadne situace, ktere by odpovidaly tak zasadne negativni myslenky.

Outlon
5 příspěvků 30.05.17 10:53

A propos v mf dnes ma byt dnes rozhovor s belobradkem kde priznava, ze bere antidepresiva.
Tomu rikam odvaha, v praci jsem to nikdy nerekla nikomu. Ale kdyz ma clovek roztrousenou sklerozu tak to asi taky vidi jeste jinak. A stejne se obavam, ze mu to uskodi. Skvele je, ze je ale videt jak vysoce funkcni clovek i tak muze byt.

benyka
7146 příspěvků 30.05.17 13:52

@Outlon Četla jste ten článek celý? Vyplývá z něj, že jiní s touto nemocí z více důvodů, které kromě individuálního průběhu nemoci souvisejí hlavně s fungováním zdravotnictví, takové štěstí nemají.

Outlon
5 příspěvků 30.05.17 14:19

@benyka necetla jsem ho nejdriv vubec, videla jsem jen upoutavku s titulkem na tistenou verzi na twitteru. Prislo mi to zajimave ve vztahu k te stigmatizaci antidepresiv.
Clanek je ted i na idnes, nevim jestli je tam kompletni. Tak ten uz jsem cetla. O rs a jeji lecbe a dostupnosti nevim prakticky nic. Ale urcite jsem tim nechtela rict, ze kazdy s rs na to muze byt podobne kdyby chtel, nebo tak neco. To je asi jasne. Slo mi o to jestli a jak moc ty ad dnes stigmatizuji, ale ze to minimalne ukazuje, ze clovek nemusi byt „jednou nohou v blazinci“, kdyz neco takoveho resi a ad bere, coz muze rade lidi pomoct.

benyka
7146 příspěvků 30.05.17 15:59

@Outlon Je mi jasné, jak jste to myslela. Ale jsou prostě situace (a nemoci), kdy přiznat stigmatizující antidepresiva je prkotina. Naproti tomu jistou vstupenkou do blázince jsou ještě víc stigmatizující myšlenky na sebevraždu, které jsou ovšem v některých případech naprosto racionální a oprávněné. Odtabuizováním a odstigmatizováním sebevražedných úmyslů by se, podle mého názoru, mělo začít, pokud se má lidem s takovými problémy pomoci.

Outlon
5 příspěvků 30.05.17 16:55

@benyka tak ja si nejsem uplne jista, co chcete rict, ale asi s vama vicemene souhlasim. Pro politickou karieru to podle me prave prkotina neni. Pro PB jiste muze byt prkotinou cela jeho kariera:) Ale resim tu porad spis tu druhou stranu skaly, tedy zvladani normalnich a treba tezsich obvyklych situaci nez tragickych (o kterych puvodni tema neni, jestli mi neco neuniklo). K tem dikybohu nejak nemohu rict nic moc konkretniho.

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek