Vaše dovolená snů

Fotoalbum tématu (149) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
JanieB
134 příspěvků 21.1.17 11:42

Nemáte někdo tipy na částečně organizovanou cestu na Kubu? Chtěli bysme tam s přítelem zajet, mluvíme sice hodně jazyky, ale španělsky ne:-( A slyšeli jsme, že do některých míst se turisti na vlastní pěst nedostanou… proto bychom si chtěli zabookovat dovolenou přes nějakou agenturu, např. polovina organizovaná s průvodcem, druhá polovina volný program. Nevíte někdo, která agentura by toto nabízela? Děkuju.

dagino
812 příspěvků 21.1.17 20:14

@JanieB Skúste osloviť BUBO, obišli sme s nimi pol sveta. Doporučujem.

Bara06
2039 příspěvků 2.2.17 14:40

Prosím pěkně, chci se zeptat na vaše zkušenosti s airbnb. Našla jsem spoustu pozitivních a spoustu negativních názorů různých virtuálních lidí - tedy ano, vy jste taky virtuální, ale tak nějak známější než ty cizí lidi na jiných diskuzích :D - a nikdo z opravdických nevirtuálních známých tuto zkušenost nemá. Děkuji převelice.. :)

Příspěvek upraven 02.02.17 v 20:31

Pýthia
278 příspěvků 2.2.17 16:06

@Bara06 Co potřebujete vědět? Zkušenosti se hodně odvíjí od člověka, který vás ubytuje. Ve dvou bych šla asi raději do hotelu, s dětmi je možná lepší Airbnb. Nebo chcete znát zkušenosti ze strany pronajímatele?
Mám zkušenosti s kdejakým „sdílením“ Airbnb, Home exange, Couchsurfing…

Jordaan
8869 příspěvků 2.2.17 16:28

@Bara06

V lete jsem mela pres airbnb pujceny byt v Amsterdamu, bylo to uplne bezproblemove. Vybirala jsem podle hodnoceni a fotky pronajimatele (samozrejme i podle nab. ubytovani). Byt byl jen pro nas, majitelka bydlela jinde. Informujte se z jineho zdroje o ctvrti, ve ktere se ubytovani nachazi. Jako dulezite bych videla byt schopny s poskytovatelem komunikovat, tj. sms, emaily a prip. telefony v cizi reci. Celkove muzu jen doporucit.

Bara06
2039 příspěvků 2.2.17 17:38

@Pýthia @Jordaan Díky díky. Jedeme tři ženy na tři noci a na variantě celý dům/byt se mi líbí kromě všeho třeba přístup ke kuchyňské lince.
Po jazykové stránce by to mělo být dobré, díky za zmínku té čtvrti.
Tzn. dá se spoléhat na hodnocení? Pak je to ok.

No a co průkaz totožnosti, když je druhou stranou vyžadován? Osobně se dost zdráhám posílat mailem jakákoli citlivá data, natožpak scan OP!
Je lepší takovou žádost odmítnout a zkusit o dům dál? Je tohle ověřování časté?

Jordaan
8869 příspěvků 2.2.17 18:14

@Bara06

Po mne nikdo zadnou kopii nechtel a ani bych ji neposilala, to je koledovani si o prusvih. Hodnoceni mi prisla spolehliva, aspon v mem pripade vsechno bylo tak, jak ostatni popsali. Prohlednete si okoli pres Street View, i treba blizkost zastavek mhd nebo pesi cestu k Vasim cilum/centru atd. Platila jsem kreditkou, majitelku jsem vubec nevidela, domlouvaly jsme se pres mail, via airbnb. Nijak me neoverovala, mela jsem dojem, ze mi duveruje.

edit: do jakeho mesta/zeme jedete? To s tou kopii dokladu mi prijde skoro az podezrele, chapu, ze ten pas/op nekdo chce ukazat, ale kopirovani je prilis.

Pýthia
278 příspěvků 2.2.17 18:41

@Bara06 Scan bych taky neposílala, myslím, že by mělo stačit číslo pasu, nebo popř. OP. Myslím, že na hodnocení se dá docela spolehnout, jinak ta poznámka o Street View je dost dobrá, kdysi jsme takhle s kamarádkou souběžně objednávaly apartmány u moře-já se podívala, ona ne a bydlela přímo na rušné křižovatce :-(

Jordaan
8869 příspěvků 2.2.17 18:49

@Pýthia

Pripada mi divne i to cislo pasu/op. Vzdyt abych si mohla neco najmout, tak se musim registrovat se spoustou udaju. Nejsem si jista, jestli i cislem pasu, to si nepamatuju. Kazdopadne jsem za ten pobyt zaplatila predem kreditni kartou, tj. byla jsem jednoduse dohledatelna pres airbnb, to je vlastne cast te sluzby, kterou poskytujou. Takze nejake extra osobni udaje pro poskytovatele jsou uplne zbytecne.

Pýthia
278 příspěvků 2.2.17 19:06

@Jordaan Ano, to je vlastně pravda, neuvědomila jsem si, že je nutná registrace!!

Bara06
2039 příspěvků 2.2.17 20:01

Je to přímo v podmínkách airbnb, že mohou vyžadovat scan dokladu. Na jednu stranu chápu, že když si člověk pouští do domu cizí bandu, že je opatrnej, ale na druhou je to fakt - v dnešní době - o průser.
Nápad se Stree View skvělej :)

xSx
760 příspěvků 14.2.17 16:41

@pavla.ku : Byla jsem před 6 lety stopem a žádný problém s cestami tam nebyl… A bylo to naprosto skvělé :)

Jordaan
8869 příspěvků 14.2.17 18:37

@pavla.ku

lita se tam i primo z Prahy

Jordaan
8869 příspěvků 14.2.17 18:39

@pavla.ku

zpatky taky, asi byste se musela prizpusobit casum tech letu, nelita to moc casto.

Jordaan
8869 příspěvků 14.2.17 18:54

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:24

xSx
760 příspěvků 14.2.17 21:56

@pavla.ku : Mno jediný problém jsem měli klasicky s Chorvatskými pohraničníky :) asi uplně nerozumím otázce, po cestě bylo bezpečno :) ale pokud jedete jen za Sarajevem, tak asi ten let bude lepší, cesta je to celkem dlouhá, no…

dagino
812 příspěvků 15.2.17 08:54

Rozmýšľam, ako to formulovať, aby to neznelo ako vychvaľovanie, alebo urážka, ale musel som sa pousmiať nad skutočnosťou, že niekto dnes rieši dostupnosť nejakého miesta v našej malinkej Európe ( počítam po ruské hranice ).

Jordaan
8869 příspěvků 15.2.17 09:06

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:18

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.17 09:16

@dagino Jistě, neni nad den strávený v autě

dagino
812 příspěvků 15.2.17 09:38
@Jordaan píše:
@daginoA pripadate si ted lip? Chytrejsi? Lepsi? Uzivejte si ten pocit, myslim, ze ho moc casto v zivote nemate.

Nie ste dobrá psychologička, pocit že som dobrý a múdry mám permanentne a mám sa rád.

Jordaan
8869 příspěvků 15.2.17 09:47

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:17

dagino
812 příspěvků 15.2.17 10:04

@Jordaan Mne je divnejšie, že debatujem na skoro ženskom MP. Ale je to jedno z najdistingvovanejších fór čo som stretol a vždy ma zaujímali názory a postoje iných ľudí.

Boty zapríčinili vašu predpojatosť?

Jordaan
8869 příspěvků 15.2.17 10:05

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:17

dagino
812 příspěvků 15.2.17 10:06

@Jordaan O.K.

Sylvika
78 příspěvků 17.2.17 11:21

@pavla.ku Od brezna bude letat Wizzair z Bratislavy do Tuzly. Do Sarajeva se pak lze dostat autobusem, je to cca 130 km.

Stránka:  « Předchozí 1 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek