Vaše pracovní zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Park
444 příspěvků 26.7.13 15:09
@Grine Kuzyne píše:
Volba Karla či velebení Kalouska rovná se pravičáctví? LOL!

No jestli myslíte, že jde vo levicovej postoj tak vás při tom klidně nechám, ale ruku na srdce, asi to tak fakt nebude :))

Grine Kuzyne
243 příspěvků 26.7.13 15:14

Schwarzenberga volila především liberální „pražská kavárna“, pak spousta mladých lidí, co nemá o politice ani šajn. Vlastně ani nevím, jaké pravicové postoje KS hájí (jo, aristokratičnost patří spíš k „pravici“, resp. konzervatismu, ale to je tak asi vše).
Pravice v této zemi bohužel nemá relevantního reprezentanta.

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.13 15:59
@Park píše:
Já se musim smát :)) V diskusi vo politice tu každá andulka je za největší pravičačku :)) (volím Karla, Zeman je komunista, Kalousek je nejlepší ekonom a další perly :))) ale, že někdo bere 200 a další 50, to už je problém. Tak se snažte, vzdělávejte se a hlavně nezáviďte.

Tak zrovna v příspěvku, který citujete, se píše o tom, že šéf má na výplatě 200 000,–, ale nezbyde na zaplacení elektřiny a o to snad v tom příspěvku šlo, ne? Žádné závisti jsem si nevšimla. Tak nechápu, co to tady melete.

Gräfin
2642 příspěvků 26.7.13 16:36

Že nezbude na zaplacení elektřiny je smutné, jedním dechem dodávám, že by si měl zaměstnavatel dávat pozor na to, jací lidé se k citlivým údajům dostanou. Tam plácnou na internetu kolik bere šéf, z jakého kraje jsou, kolik mají let a kolik dětí, kde byli na dovolené, časem pojmou důvěru v osazenstvo blogu a nahrají nějakou nevýznamnou fotku a průser je na světě, protože šéfa je možné identifikovat.

edit: předpokládám, že částka, kterou pobírá zmíněný šéf je ukotvena v nějaké smlouvě a je pravděpodobné, že nedodržení této smlouvy by mohlo vyjít dráž než zmíněná částka.

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.7.13 16:40

Příspěvek upraven 09.10.13 v 14:23

Isca
960 příspěvků 27.7.13 00:24
@Brunhilde píše:
@Gräfin
Přesně tak.
K tomu co píše Sicilská vdova jen tolik, že majitel si může s firmou dělat co chce, klidně ji i zlikvidovat. Komu se to nelíbí, může si taky založit firmu a pak ji zlikvidovat.

No, může si dělat, co chce..ale: 1)měl by by platit daně (daně by měl platit ze zisku, který se rovná výnosům z podnikání mínus nákladům na podnikání..náklady na podnikání přitom rozhodně nejsou mobily a počítače pro potomky, ani auto, které z půlky používá nasoukromo) 2)měl by dodržovat dohody s obchodními partnery, a to nejenom ty psané, právně vymahatelné, ale i ty nepsané.

Příspěvek upraven 27.07.13 v 00:48

katkarinka
1255 příspěvků 27.7.13 00:27
@Brunhilde píše:
@Gräfin
Přesně tak.
K tomu co píše Sicilská vdova jen tolik, že majitel si může s firmou dělat co chce, klidně ji i zlikvidovat. Komu se to nelíbí, může si taky založit firmu a pak ji zlikvidovat.

nj, potom tu máme také podnikateľské prostredie aké máme. bravo.

Isca
960 příspěvků 27.7.13 00:28
@Gräfin píše:
edit: předpokládám, že částka, kterou pobírá zmíněný šéf je ukotvena v nějaké smlouvě a je pravděpodobné, že nedodržení této smlouvy by mohlo vyjít dráž než zmíněná částka.

To nemyslíte vážně. Pokud je šéf zároveň společníkem a jednatelem, často jediným, to by sám sebe žaloval, že mu nebyla zaměstnavatelem (právnickou osobou, kterou vlastní i zastupuje on sám) vyplacena mzda v plné výši?

cameira
19 příspěvků 27.7.13 08:48

Druhý den po státnicích na vš jsem nastoupila do práce (mimo vystudovaný obor),tam jsem vydržela zhruba rok a půl a odešla kvůli pracovnímu prostředí. teď dělám v české pobočce nejmenované mezinárodní firmy, sice to nemá nic společného s tím, co jsem studovala, ale baví mě práce, mám fajn kolegy i nadřízenou. pracuji za lehce nadprůměrný plat, na druhou stranu rozhodně neodcházím z práce po osmi hodinách.

Gräfin
2642 příspěvků 27.7.13 09:54

@Isca jestli někde bylo zmíněno, že firma zmíněnému šéfovi patří, tak jsem to asi přehlédla. Oddělení managementu od vlastníků je v dnešní době poměrně obvyklá záležitost. Dokonce to považuji za prospěšné pro firmu, protože ten, kdo firmu vybuduje, obvykle po čase přehlíží některé problémy, které nezaujatá osoba rozezná na první pohled.

Stále si ale neumím představit, že jako zaměstnanec pomlouvám takto veřejně svého zaměstnavatele. Něco jiného je postěžovat si s kolegy, manželovi, nejbližším přátelům. Ale úplně cizím lidem? Kdokoliv z nich může být potenciální zákazník.

Nevím jak je to v ČR, tady se platí určitý daň, v přepočtu něco málo přes 40.000 Kč i v případě, že je firma ve ztrátě

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.13 11:57

Docela me prekvapuje, kolik z vas nastoupilo po skole do prace v jinem oboru. To by mi asi bylo lito.

Isca
960 příspěvků 27.7.13 15:27

@Gräfin Zmíněno nebylo, byla to moje extrapolace na základě několika osobních zkušeností. Pravdou je, že v ČR je dost malých s. r.o., vlastněných 100% jedním vlastníkem, který je zároveň i jednatelem firmy. Běžnou praxí je tam dávání části osobní spotřeby do nákladů firmy (mobily, počítače, fotoaparáty, provoz osobních aut, částečně používaných i pro osobní účely, „pracovní cesty“ ) - samozřejmě to není legální, ale „dělají to přece všichni“ a „Franta v hospodě říkal, že to vždycky bylo v pohodě“.
Co se týká daně, pokud je společnost - právnická osoba - ve ztrátě, neplatí nic, dokonce si tuto ztrátu eviduje v rámci daňového přiznání, a po dobu 5 dalších let si ji může odečíst od základu daně. Praktické vytvoření ztráty - faktura na „reklamní služby“, „poradenské služby“, výše zmíněné náklady..
Co se týká loajality zaměstnance k zaměstnavateli - každý vztah je vzájemný.

Gräfin
2642 příspěvků 27.7.13 15:40

@Isca v tom případě bychom se tady dohadovaly pouze na základě pár nepřesných informací, pindání o módě je lepší :)

Sicilianwidow
505 příspěvků 27.7.13 19:04

@Park Teď jste mě pobavil. Nijak svému šéfovi nezávidím. Když na to firma bude mít, tak ať si bere klidně milion. Jenže firma nemá ani na těch jeho 200 tisíc. Bylo to spíše vyjádření mého rozladění nad jeho schopnostmi vést firmu.

Sicilianwidow
505 příspěvků 27.7.13 19:16

@Gräfin @Isca Je to tak, jak psala Isca. Jinak je to pro malé české firmy poměrně běžné a právě pak to vede k takovému stavu podnikání, jaký v ČR je.
Jinak jediné, co jsem o firmě uvedla, je plat šéfa a počet zaměstnanců. A vlastně ještě to, že nám minulý měsíc vypnuli elektřinu. Podle toho se moc firma nedá rozlišit, na to je jich v MS příliš.

Já_a_Kačí
60 příspěvků 3.8.13 14:51

Přesně téma na mojí depresi :/

Studovala jsem učitelství NJ, rok jsem pracovala v oboru a zároveň dodělávala školu, ale nevydržela jsem. Utekla jsem ze školství jak jako učitelka, tak jako studentka VŠ (za což si dneska samozřejmě rvu vlasy, ten semestr jsem fakt už vydržet mohla, nu což) Tenkrát jsem pak v naivní mladické nerozvážnosti dala posledního června výpověď a šla naslepo hledat práci. Našla, začala jsem od třetího července ve stavební firmě na pozici…jak to říct slušně- holka pro všechno. Díky němčině, troufnu si říct i vlastní houževnatosti a taky totální časové flexibilitě (sama v cizím městě) jsem se postupně vypracovala až na projekt manažerku, bylo to v horizontu cca pěti let. Plat jsem měla velmi slušný, práce mě bavila a pak přišla krize. Tu jsem „vyřešila“ tím, že jsem otěhotněla a doma jsem již čtvrtý rok, dva měsíce do porodu druhé princezny. (A ne, necítím se méněcenná, ale to je na jinou diskuzi na jiném serveru) (ježiš, nemyslim mimibazar :D )

Stavebnictví se opravdu zmítá sem a tam. Kolegyně šly s platem o třetinu dolů, šéf mi narovinu řekl, že mám být ráda, že jsem ráda a mojí práci dnes zastává vysokoškolák. Po mateřské se samozřejmě nemám kam vrátit, rozhodně ne za starý plat. A tak pilně drtím siny a cosiny, abych příští září mohla nastoupit na dálkové na dopravku na ČVUT. To jsem na to zvědavá, s ročním miminem… No, ale nedá se nic dělat, stavařina mě bavila, tak uvidím, jak to dopadne. 30 let ještě snad není věk na odpis…

Jo a svoje holky zleju ledovou vodou, jestli se vykašlou na školu jako já.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.13 14:56

.

Příspěvek upraven 01.09.13 v 15:56

RenataRen
512 příspěvků 4.8.13 14:24

@Gräfin Společnost, která je ve ztrátě za sebe žádné daně neplatí - samozřejmě pokud má zaměstnance, odvádí daň z jejích platu (tu ale jen strhává, ne, že by jí musela odvádět „ze svého“).
Ty drobné náklady, to je pravda, a že se určití podnikavci snaží snížit hospodářský výsledek „náklady“ za reklamu, či poradenské služby, taky. Takové výrazně vyšší náklady ale zajímají finanční úřad, takže tam je to o štěstí, jestli ten dotyčný bude vybrán na kontrolu, nebo ne.
Pravda je, že v Praze a Brně, pokud nějak výrazně nevybočuje, má dost velkou pravděpodobnost, že vybrán nebude.

morticie
4 příspěvky 5.4.14 23:52

No padly tady názory v diskuzi, že je dobré někam odejít, já osobně jsem byla jako au-pair pryč rok a to před dvanácti lety, to ještě bohudík nebyla Evropa v takové krizi(chtěla jsem napsat v prdeli, ale nechci být sprostá) jako je ted, nebylo všude v cizině tak přemnoženo( poláky, čínany, pakistánci a tak bych mohla jmenovat do aleluja, kteří dělají za hubičku a to i ve špatných podmínkách),tak jsem si potom našla místo v baru, něco si ušetřila a v dobré víře se vrátila zpět, jak si tu otevřu něco svého a že když budu milá na lidi a snaživá, tak se mi bude dařit…Situace po dvanácti letech je taková, že obchod mám pořád, vystřídala jsem několik zaměstnankyn, protože kradly, ted naštěstí už mám dvě delší dobu. Pokud nepříjde čoika, tak příjde hygiena, nebo Osa, nebo Integram a pořád chcou všichni peníze. Coi jsem posledně zaplatila 5000 kč a zabavili mi zboží v hodnotě asi 6000 a to za to, že panenky ve výloze, které jsem měla vystavené a koupené od dealera hraček!!,nebyly údajně originál(prý bohužel, ale měla jsem si to zjistit).A jak asi, když vypadají úplně stejně a cena originálu odpovídala, to mám kontrolovat jako všechno???..Co to jako je pořád???Někdy toho mám už po krk a chut to vzdát, ale práci mám ráda a nechci dělat něco jiného. Mám ještě některé kamarády v zahraničí, ale není to bůhvíco, jako si spousta lidí myslí, možná jen pár štastnějších, kterým se to povedlo, ale myslím, že není oč stát, max. o hezčí prostředí(kupř. moře) :DD

morticie
4 příspěvky 6.4.14 00:08

Omlouvám se za chyby v textu…A ještě, nechci aby to vyznělo nějak rasisticky, ale taky mě pěkně štve, jak je Evropa zaplavená imigranty z asijských, afrických zemí atd..,myslím, že ve světě je už málo dobře fungujících ekonomik, tak by se to mělo nějak omezit, kdo to bude živit za chvilku…Když jsem byla naposledy v Anglii na dovolené a nepotkala sem na ulici skoro žádné brity, ale jen pakoše, indy, turky, arabáše, poláky, nesmím opomenout naše romy a další národnosti. Tak mi z toho bylo až smutno, nedokážu si představit, že by to bylo tak i v čechách…samozřejmě mi nato někdo, bude chtít napsat, že jsem tam taky byla, ale jen na chvíly, tady mluvím o lidech, co si tam zakládají své rodiny a zůstávají tam a těch je většina, myslím, že to tam není nafukovací a za chvíly to budou chtít nějak řešit a dát stopku a pak začnou ve velkém jezdit i k nám:D

zuzaroza
729 příspěvků 6.4.14 00:11

@morticie To je fakt humus.

morticie
4 příspěvky 6.4.14 00:14

Proč?

vashtie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.4.14 09:46

@morticie Bože vy jste hlupačka…

Kay_Adams
1614 příspěvků 6.4.14 09:58

@vashtie
To bude troll… žejo?

vashtie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.4.14 10:11

@Kay_Adams Spíš „pakoška“ :-)

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek