Vaše pracovní zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Gräfin
2642 příspěvků 6.4.14 10:14

@morticie hmm tak to máme my, všechny, co jsme se rozhodli žít v zahraničí, blbý, že nám vystaví stopku. Svět se globalizuje, je to znak dnešní doby, se s tim smiř, ciwe.

Aranel
935 příspěvků 6.4.14 13:09

@morticie Tak hlavně že všichni, když si v sobotu večer vzpomeneme, že došly pomeranče / šampón / cizrna v konzervě nebo cokoliv, jdeme k těm pakošům / číňákům / arabášům, kteří jsou ochotní dřít sedmnáct hodin denně v kšeftě, a nenapadne nás hrdě se zakousnout a říct si, že bez šampónu vydržíme do pondělí a pakošovi ani dvacku nepodáme.

Tohle fakt nemám ráda. Zvlášť pro to, co píše @Gräfin - jestli k tomu takhle přistoupí celý svět, všichni se zajímavou prací v Německu, Holandsku, Itálii, Francii, Kanadě (vybírám mezi uživatelkami MP) se můžou místo získávání zkušeností a rozhledu spakovat zpátky mezi naše kopečky a jít si stoupnout za pult do té večerky. Náš mezinárodně významný stát to rozhodně pozvedne.

(hm, nevím, proč si opatlávám klávesnici kvůli trollovi, ale co už)

zuzaroza
729 příspěvků 6.4.14 13:15

@Aranel Možná je to troll, možná ne, zvracet se mi z toho chce zcela určitě. Nicméně obdobné obskurní vyblitky jsou k vidění hned o diskusi vedle.

Mylady2
12413 příspěvků 6.4.14 16:57

Švýčaři to vyřešili nejlíp… :-D ti se moc neglobalizují…a světe se s tim smiř

sarinka.v
426 příspěvků 6.4.14 17:48

@Mylady2 To ano, mají takový svůj malý hornatý svět :) Ale taky tam není vše úplně růžové, ale nezažila jsem, že by si tam lidi na něco kdy stěžovali…

Mylady2
12413 příspěvků 6.4.14 17:55

@sarinka.v :-) to né…ale jsou přísní :-)

Xennie
187 příspěvků 6.4.14 18:01

@Aranel Případně zatoužíme po vlastním obchůdku, takže nakoupíme regály a do nich vyskládáme zboží s cedulkami Made in China, Made in Bangladesh, Made in Pakistan. Ovšem to nám ani v nejmenším nebrání nadávat na globalizaci :)

sarinka.v
426 příspěvků 6.4.14 18:03

@Mylady2 Jak kdo :D Jezdím tam leta letoucí a nikdo na mě přísný nebyl…až na pány na hranicích :D

Mylady2
12413 příspěvků 6.4.14 18:05

Já jsem za globalizaci ráda! Jen ať je tu pestrost… Zatím je tu málo cigánů ze Slovenska :-D a ty co vyhodili z Francie by mohli přijít k nám :-) místa je tu dost.
K vietnamcům chodím ráda nakupovat ovozel :-)

Mylady2
12413 příspěvků 6.4.14 18:07

@sarinka.v já tam mám pouze přátelé…od těch beru info. Oni jezdí k nám a my k nim :-p které město máte ráda?

sarinka.v
426 příspěvků 6.4.14 18:13

@Mylady2 Já tam mám část rodiny, ve škole jsem tam jezdila častěji - jaráky, letní prázdiny atd, teď méně, ale pobývám asi 80km jižně od Bern v krásném horském městečku kousek od Thun :)

Mylady2
12413 příspěvků 6.4.14 18:15

@sarinka.v tam to až tak neznám :-) my jsme v Curych, ZUG :-) Švýcarsko je moc hezké.
Nikdy jste tam tedy nezažila policisty jak velmi pečlivě legitimují jakéhokoliv neevropsky vypadajícího člověka? V Curychu je to časté

sarinka.v
426 příspěvků 6.4.14 18:43

@Mylady2 Ne to opravdu nikdy..to jste mne prekvapila :) V Zurich a Bern se taky pohybujeme obcas ale nikdy se mi to nestalo. Asi vypadame mistne :D

Mylady2
12413 příspěvků 6.4.14 19:11

@sarinka.v mi se to taky nestalo…jsem evropanka. Ale byla jsem několikrát svědkem…tak jsem se na tento jev ptala švýcarů.

Jordaan
9322 příspěvků 6.4.14 20:10

@Mylady2

v curychu je oblibenost cizincu, predevsim tech z byvale Jugoslavie, temer na bodu mrazu. Mimo jine kvuli ilegalnim autozavodum v ulicich mesta.

DanielaS
5244 příspěvků 7.4.14 10:30

Kdyz jsem jela do Svycarska vlakem, na hranicich prosli vagonem celnici a neomylne vybrali ke kontrole snad jedineho neevropana (byl to bily American, jak to poznali, vi buh). Asi jsou na to nejak skoleni.

Barbyl
1472 příspěvků 7.4.14 11:20

K tematu - do Baselu jezdime kazdy rok, policisty ci kontroly jsme tam nevidela, ale v Zurichu ano, mozna zalezi na kantonu?
ale mam dotaz - torchu OT - shanim au pair - uvitam jakykoli tip, webovku, tip na pribuzne, cokoli. Myslela jsem, ze pochodim u znamych, ale au pair nikdo nevyuzival. Kolik ji budu mit platit v Italii (student agency uvadi 280Euro? je to primerene @DanielaS?) - nabizim dve zdivocele deti a zivot na zamku. Potreba je cestina (hlavne) a anglictina komunikativni, italstina neni uplne nutna.
Diky!

Fuflík
251 příspěvků 7.4.14 12:33

Po škole jsem nastoupila do jisté pojišťovny, vydržela jsem tam asi dva měsíce. Neumím lhát lidem a peníze pro mě nejsou dostatečná motivace, kdo tam neoblbuje, nebo tam není už od minulého režimu a nedostal se tak ke kmeni, ten se tam imho neuživí.
Pak mě kamarádka ukecala do čokoládovny, já tušila, že to bude peklo. Vydržela jsem tam přesně tři směny. Jinak pro vás útlocitné :D, když jsem chtěla utřít stůl a formy a sháněla se po hadru, byl mi dán normální hadr, co se s ním předtím utírala podlaha (nepřezouvalo se), bylo mi to odporné, ale jiné hadry tam ani neměli a dělalo se to tak běžně, také byla povinná zdravotní prohlídka, tedy mít razítko o ní, ale závodní lékařka mě vůbec neviděla, daválo se to tak všem (pojišťovna jistě proplácela za prohlídky). Dělaly tam i dámy z východu, jedna měla asi zlomenou ruku, ale k doktoru s tím nemohla, neměla pojištění, pracovala s tou zafačovanou rukouuž asi měsíc, co říkala..dobrou chuť pokud právě obědváte. Nedělám si iluze, že je to v jiných podobných podnicích o moc lepší.
Pak jsem se dostala do firmy, kde se mimo jiné dělaly skleněné kameny. Byla jsem plánovačka výroby kamenů asi tři roky až do mateřské. Krom rozepisování zakázek jsem počítala základy pro výplaty ploškovny, sejmu a expedice. Když nebylo co dělat, tak jsem pomáhala v provozu, balila, prováděla expedici, třídila, rovnala na ploškovně i na similce, nebo byla prostě tam, kde zrovna bylo hodně práce a jednou i jela jako doprovod po mačkářích. Tahle práce mě bavila, jen mě dost deptalo vedení, co celou firmu tunelovalo. Nechali například vymalovat chodbu jak v mateřské školce za veliké peníze. Ta firma, co to prováděla, to byli nějací příbuzní někoho z vedení, přitom tam zatékalo a jinde prachy chyběly, prostě klasika. Není se co divit, že byla firma pořád v mínusu, se asi akcionáři divili, takových zakázek a prachy nikde..

KKristýna
473 příspěvků 7.4.14 14:10

@Barbyl http://navlastnikuzi. blogspot. cz/2013/04/byla-jsem-aupair-prvni-tydny-cast-3.html

pokud vím, tak tam slečna dávala i odkaz na nějakou internetovou adresu, kde si můžete au-pair najít sama, měly by být snad i hodnoceny. Ale nevím, jestli je to jen pro Anglii. A myslím, že psala něco o 50-200 librách týdně. Zkuste si ty články projít, třeba to tam najdete.

DanielaS
5244 příspěvků 7.4.14 14:23

Tak v Italii bude hodne zalezet na tom, jestli ji chcete legalne nebo ilegalne.

Barbyl
1472 příspěvků 7.4.14 14:48

@KKristýna dekuji, kouknu na to. Potrebuji cesku, aby se deti ucily cesky nejen ode me a studentagency to resi pres registraci ve spanelske agenture, popripade italske, ale ta je jiz podvetev te spanelske…vyhovovala by mi studentka z cech- vysokoskolacka, na zkouskky a uceni by mela cas, pojisteni v CR, my bychom ji doplatili cestovni a pak plat nanny dle tabulek, plus by mela vydelek navic, pokud by chtela pomahat i hostum- hodinovy plat, cimz odpovidam i @DanielaS ovsem ty peripetie kolem me fakt vysavaji:)
legalne bych to brala, ale vyhovovala by mi spoluprace s CR a ceska legislativa, stejne bych ja jako zamestnavatel byla ceska.

DanielaS
5244 příspěvků 7.4.14 15:12

Ja netusim, jak je to s fiskalnim domicilem v takovem pripade. Jestli to bude studentka, a tedy fiskalne prislusna do CR, tak snad by to slo obejit. A kdyby se nekdo vyptaval, je to proste vase neter/sestrenice/kmotrenka, co se jezdi ucit na zkousky do Italie, protoze ji lekar naridil klimaticke lazne.

Harare
427 příspěvků 19.4.14 03:59

Já dělala při škole všechno možný. Po státnicích jsem sháněla práci asi 4 měsíce, velké rozčarování, holt promovat v ekonomické krizi není ten nejoptimističtější start kariéry. Sehnala jsem místo v bance, naštěstí nic společného s prací za přepážkou, po roce dala výpověď a odjela na druhý konec světa na roční pracovní stáž ve velké auditorské firmě. Dost mi pomohlo, že jsem v posledních letech vždycky pracovala v cizím jazyce. Už jsem tu přes rok, šéf je se mnou spokojený, takže získat smlouvu na dobu neurčitou nebyl problém. Na to, co dělám a jak je tu draho, mě platí mizerně. V ČR jsem měla taky podprůměrný plat s ohledem na odbornost práce a pracovní výsledky, tady vydělávám na české poměry hodně slušně, ale moje kupní síla oproti ČR klesla závratně. Pracovní doba od 9 do 7, v dobách uzávěrky i mnohem dýl, poloviční dovolená a možnost dostat výpověď ze dne na den, jsou další stinné stránky.
Na druhou stranu, beru to jako velkou životní i pracovní zkušenost. Mnohem víc si vážím ČR a nemyslím si, že v zahraničí je vždycky tráva zelenější. Navíc, nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že např. budu ve španělštině vysvětlovat finančnímu řediteli, jak zlepšit kontrolu výběru pohledávek. :) Za tu srandu občas to stojí.

continuity
5853 příspěvků 3.8.16 19:06

Testovaci příspěvek, komu skace ocicko do pulky cervene, komu nakonec zelene. tato byla kdysi velice oblibena.

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek