Vaše zkušenosti s funkčním prádlem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Modal

Stránka:  « Předchozí 1 2
Sekhmet
1918 příspěvků 26.11.13 15:38

Za mne jednoznačně Devold. Na běhání v zimě ideální

terkaOl
72 příspěvků 27.11.13 16:18

Devold a na podobné úrovni Icebreaker. Jaké merino dělá Ternua, Moira a Jitex (ano, už i tihle češi se do toho pustili) netuším, ale třeba Smartwool je sice funkčně super, ale méně toho vydrží, viz můj komentář o kousek výš. Na druhou stranu je cenově dostupnější, než úpávě ten Devold a IB.

Majka22
333 příspěvků 27.11.13 16:33

Já jsem hledání snesitelného funkčního prádla vzdala (je mi nepříjemné na těle bez ohledu na značky a vždy to končí stejně - rychle z něho pryč) Zimu řeším raději vrstvením a jsem spokojená, i když je minus dvacet :) A při sportu teplé oblečení zrovna nepotřebuji, pohyb situaci vyřeší sám :)

marca
450 příspěvků 27.11.13 20:11

Přimlouvala bych se na vyzkoušení věcí z Lídlu, mají různé akce a věci nejsou špatné.

Ten bambus zní zajímavě, asi zkusím. Mám Moiru, Sensor, Craft. Po nějaké době smrdí všechno, ale rozhodně ne hned. Třeba Craft 0ltou vrstvu a rolák mám 4 roky a začaly smrdět až tento. Jestli se ta vlákna „ucpou“… Od Moiry jsem měla podprsenku a ta smrděla příšerně už po roce, nyní mám Craft a je to výrazně lepší, ale možná více závisí na způsobu praní než na značce. Nesmrdí pouze smartwool (trička s panáčkem). Funkční prádlo používám hlavně na kolo jak chladící tak hřejivé a na běžky.

Petule.092
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.14 19:59

To také existuje? Já mám z bambusu spodní prádlo a nemůžu si ho vynachálit. Kde ho prosím kupuješ, nebo objednáváš přes internet?

Tebah
4257 příspěvků 24.2.14 16:10

@marca K tomu Lidl - koupila jsem si tam softshellku, byla tuším primárně určená na kolo. A je dost hrozná - po hodině na kole je totálně propocená pod pažemi a podél celých švů až k zápěstím. Pak jsem tam kupovala ještě funkční tričko, spodky a ponožky - ponožky a spodky v pohodě, tričko mi taky přijde, že ve srovnání třeba s Craftem pomalu schne. Takže ho nosím spíš na málo intenzivní aktivity, u kterých vím, že se moc nezpotím.

hanyketty
32 příspěvků 24.2.14 19:29

@marca kdo trochu vidí do materiálů, zpracování a složení funkčního prádla, kdo trochu intenzivněji sportuje nikdy by si nekoupil „funkční“ věci z Lídlu…co paropropustnost? co voděodolnost? co podlepené švy? Zátěr, membrána? Jaká? Atd atd…Kdo vás tam informuje? Pokladní?? Všechno js to „jako“ funkční…nic víc.

PeehaP
11 příspěvků 25.2.14 13:24

Funkčné prádlo nosím 10 mesiacov z 12 na bike, zásobu mám na všetky ročné obdobia. Keďže sa veľa potím a mám hneď na to problém s termoreguláciou, keď sa prestanem hýbať (trasiem sa ako osika, zuby klepocú, fialoviem od zimy), vyskúšala som všetko možné aj nemožné. Mám aj prádlo z lidla - tielko, v lete je fajn, nosím ho aj ako vrchné triko keď je horúco, ale v zime alebo na dlhšej túre by som sa len naň nespoliehala (vždy nosím veci na prezlečenie). Top u mňa ostáva merino (odskúšané mám od endura/y http://lnk.sk/bqs) a x-bionic. V lete pod dresom nosím už roky tenké tielka sensor.

Dagbog
29 příspěvků 25.2.14 15:25

Moiru mám rád, je jako jedno z mála fukčních vláken polypropylen a ten se mi nosí líp než obvyklejší polyester (asi díky elektrickému náboji). Brzo smrdí, ale to je v podstatě indikátor kvality - na povrchu vláken žijí baktérie a ty smrdí, čím víc smradu tím větší povrch a tím lepší odvod potu, některá vlákna smrad eliminují desinfekcí ale to je zas téma jestli mít na kůži permamentně chemii.

Na běžné nošení jsem ale funkční prádlo zrušil. Odvádí skvěle pot, ale kam? No, do horních vrstev oblečení a ty se pak tím víc špiní. A pokud vrchní vstvy nejsou sami funkční, zvlhnou potem a pak je člověku zima, když se zastaví. Pokud to není na sport, bavlna, viskóza nebo vlna poslouží líp. Vlna je sice nejlepší, ale jako spodní prádlo se hodí jen drahá (levná kouše nebo se odírá nebo obojí).

Bambus je vcelku obyčejná viskóza, původní bambusová tráva je sice antibakteriální, ale ta bambusová viskóza je už jen viskóza, pomáhá jen to že hodně saje jako každá viskóza, takže baktérie nemají na povrchu z čeho žít. Radši volím Německý patent Modal než Čínský patent Bamboo.

Edit: Nevím jak Lídl, ale takové Tesco má funkční věci od 1500 (lol, promoknete a zapaříte se) po 10k (velice solidní i pro lepší značky; viděl jsem i 20k, ale to už nebylo vlastní Tesco); takže je možné, že i Lídl má rozpětí od nepoužitelného po velmi dobré.

hanyketty
32 příspěvků 25.2.14 21:00

@Dagbog …joj, znalec! O bambusu si každý myslí, kdoví co to není přírodního…

continuity
5853 příspěvků 25.2.14 22:51

@Dagbog nesmradlave funkcni trika casto obsahuji stribrna vlakna, ktere maji definfekcni ucinky. stribro je asi takova chemie jako voda nebo treba zlato.

marca
450 příspěvků 11.4.14 11:32

@hanyketty cítíte se frustrovaná? Každý třeba peníze na „skutečné“ funkční prádlo nemá a spousta lidí kolem mě Lidl věci spokojeně nosí. Samozřejmě jak co. Za ty peníze je to pořád fajn.

hanyketty
32 příspěvků 11.4.14 15:07
@marca píše:
@hanyketty cítíte se frustrovaná? Každý třeba peníze na „skutečné“ funkční prádlo nemá a spousta lidí kolem mě Lidl věci spokojeně nosí. Samozřejmě jak co. Za ty peníze je to pořád fajn.

A proč bych měla? Já s tím celkem nemám problém, ať si lidé nosí co chtějí. Ale protože do tohodle odvětví trochu vidím a trochu jsem to musela studovat, navíc doma mám odborníka na plasty…už poznám většinou, co je jen reklamní nebo mediální masáž a co jsou dané a vědou podložené skutečnosti a realita. Zase nevidím do jiných věcí a tak si ráda nechám poradit…ale nechápu proč bych měla být frustrovaná?

vendulael
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.14 21:29

Já jsem velmi spokojená s funkčním prádlem „Brudra by Jitex“, používám ho na běhání a na lyžování. Sice po nějaké době malinko žmolkuje (nic strašného), ale zatím je to co do komfortu při nošení to nejlepší, co jsem kdy měla. Materiál je doopravdy velmi přijemný a hlavně díky obsahu nanočástic stříbra není cítit zápach potu. Moiru už nekupuji, sice možná vypadá trošku líp, ale komfort je u Brudry by Jitex podle mě lepší. Prádlo z Lidlu jsem ještě nezkoušela.

Jauke
1 příspěvek 14.8.14 07:51

Ahoj, chtěl jsem se zeptat na funkční prádlo od tru-spec . Řeším něco k nákupu pro akčnější sporty, zkoušel jsem to doporučené z Lidlu, bohužel dlouho nevydrželo. Máte někdo zkušenosti?

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.14 08:40

Mám hromadu funkčního prádla různých značek, ale nezdá se mi, že by po výkonu bylo cítit. A to mám teda dost vyvinutej čich a na pot obzvlášť. A když v lese potkám běžce nebo cyklistu, ve všech případech byl cítit jejich sprcháč nebo parfém. Tak to teda nechápu…

K tomu prádlu z Lidlu - kamarádka hodně sportuje a rozhodně na sobě nešetří. Jednou někde promokla a cestou domů si z nouze v Lidlu koupila triko a moc si ho pochvalovala, jako že za málo peněz hodně muziky. Já jsem si od nich nedávno koupila běžecký kalhoty a jsem taky spokojená.

terojanka
22 příspěvků 25.2.21 16:08

Také jsem tam kupovala prádlo a byla jsem spokojená. Máte nějaké odlišné prádlo na lyžování? https://www.horydoly.cz/…yzovani.html

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek