Vážím 165 kilo a připadám si krásná!

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Bugatti
4086 příspěvků 3.9.12 21:29

@seznam.mih To katalogové zboží ve velkých velikostech je neštěstí… proto prostorově výraznější ženy u nás vypadají tak jak vypadají… Když někde maličko nesedí malá velikost, ještě se to snese, ale u velkých velikostí jsou v konfekci už víceméně možné právě jen ty stany z táhavé viskózy, aby se to alespoň trošku přizpůsobilo postavě. Sama dobře vím, jaký je rozdíl, když si na doma obléknu konfekční šaty ve velikosti 44 z tenkého úpletu a když vyrazím do divadla v na míru šitých šatech z kvalitní látky. Vizuálně by člověk řekl, že v těch konfekčních šatech jsem o jednu až dvě velikost větší.

Ems
1482 příspěvků 3.9.12 21:32

Mimo jiné, je nějaký důvod, že se pánské kalhoty dělají velikostně délkaXšířka a dámské ne?

Bugatti
4086 příspěvků 3.9.12 21:36

@Ems Dle výrobců, nebo spíš prodejců konfekce u nás má být žena štíhlá… když není, její problém, nechť se jde někam zahrabat… ;-)

Ems
1482 příspěvků 3.9.12 21:44

@Bugatti a chlap může být tlustý a mít pivní pupek, ale vždyť klasická konfekce je stejná všude -H&M, Orsay, Promod a tak…

zwedavka
1242 příspěvků 3.9.12 21:52

Pötvrzuji, se svou velikostí 46 se nechytám ani v běžných obchodech ani v nadměrných velikostech :-(

MP Janka
748 příspěvků 4.9.12 10:25

@zwedavka
Já vím, že C&A není bůhvíco, ale v jejich kolekci pro ženy (asi Ladies) mají i větší velikosti a dají se tam najít nositelné věci.

ArlenQueen
12 příspěvků 4.9.12 16:05

Byla jsem nedávno v Kappahlu a tam mají taky sekci pro plnoštíhlé. Z blízka jsem věci neviděla, takže nemůžu posoudit kvalitu. Ale některá trička a jedny kalhoty se mi tam velice líbily.

FoxInTheBox
278 příspěvků 5.9.12 09:26

Mě nejvíc štve tohle: dámské oblečení velikosti S má rukáv 60 cm (příklad), velikost XXL závratných 62 cm. Já mám od ramenního kloubu pod zápěstí (tam, kam by měl rukáv sahat) asi 75…

Sakra, to nikoho nenapadlo, že člověk s velkou velikostí může být prostě vysokej? Vím že tahle tabulka je jenom příklad a možná ty centimetry moc nesedí, ale mám s tím zkušenosti z praxe…v Tescu jsem si zkoušela kabát velikosti 50 nebo 52, abych zjistila, jak to s tím je - no, vešla bych se tam dvakrát a rukáv končil v půlce předloktí…vrrr.

JarkaJar
432 příspěvků 5.9.12 10:42

Existují sice taky krátké a superkrátké velikosti a taky velikosti pro vysokou postavu, ale na internetu se mi je nepodařilo najít. Vím, že nedávno v katalogu nějakého zásilkového obchodu s oděvy, který mi přišel domů, jsem tu tabulku viděla. Docela mě dopálilo, že „krátké velikosti“ jsou od 165 cm dolů a že jsou divně nelogické - 18, 20… - aby to nebylo tak jednoduché, vůbec to neodpovídá britskému číslování. Asi to je číslování jen zásilkových obchodů. Stejně se to často nedá brát vážně, ještě že už se sjednotilo číslování v rámci Evropy. Nedávno ještě byly francouzské velikosti vždy menší než německé a české oblečení mělo vůbec divné číslování. Nedávno jsem si koupila pěkné nové kalhoty v second handu a moc jsem je neprohlížela, řekla jsem si: prima, 54, to mi bude ještě velké. Jenže to byla asi tak současná 46, potřebovala bych 48. Když už něco kupuju v obchodě, skoro nekoukám na to, jaké to je číslo - nejčastěji se mi stává u dámských bavlněných triček třeba ve velikosti 48, že mají obvod 96 cm.

MP Janka
748 příspěvků 5.9.12 11:06

@FoxInTheBox
Já mám zase úplně opačná problém, všechny rukávy mi jsou dlouhé, mám nahoře velikost 42/44. Má to výhodu, rukavice vytahuji až když opravdu mrzne, jinak mám ruce v rukávech.

Goku
411 příspěvků 5.9.12 12:21

Moje zkušenost je, že když jsem se snažila držet různý diety nebo mi mamka vařila tukožroutskou polívku, nezhubla jsem nic. Protože jsem se sama sobě nelíbila. Halila jsem se do volných triček a připadal si tlustá. Ale jakmile jsem to přestala řešit, se svým tělem jsem se smířila a na dietu se vykašlala, šlo to dolů samo. Se slečnou je to podle mě podobně - píše, že byla nešťastná, že nedokázala zhubnout, že všechny problémy zajídala „Čím na mě byly děti zlejší, tím víc jsem jedla. Právě jídlo mi dávalo pocit jistoty a bezpečí…Jakmile jsem byla smutná, měla jsem za sebou špatný den, utíkala jsem k jídlu.“ Teď má přítele a cítí se šťastná. To je podle mě první krok k tomu, aby se sebou začala něco dělat. Protože nejdřív se musíte srovnat psychicky, jinak ani zhubnout nedokážete. S problémy se svěří příteli místo aby je zajedla, urážky si nebere, protože ví, že existuje někdo, komu se líbí. Když má špatný den, nevhrne se na jídlo, ale na přítele:-). Nejsem psycholog, takže možná plácám blbosti:-), ale smysl mi to dává.
Tímto rozhodně slečninu váhu „neobhajuji“, rozhodně není dobře, že došla tak daleko, někdo s tím určitě měl něco dělat, ani mi takto obézní lidé nepřipadají krásní, ale obhajuji její pocit, že se cítí dobře i se 165 kily. Podle mě je to dobře.

aailyyn
809 příspěvků 5.9.12 14:19

@FoxInTheBox

Já mám opačný problém. Když si se svými sto padesáti sedmi centimetry nakoupím konfekční velikosti L, tak v délce rukávů občas hrozím uplavat. Protože jaksi nejsem subtilní křehotinka, ale mám velká prsa a do menší konfekční velikosti se kvůli nim nenacpu. Kdybych byla a měla prsa áčka, tak nepochybuju, že S by mi po všech stránkách sedělo brilantně.

PaolkaH
83 příspěvků 5.9.12 14:26

Prostě a jednoduše příšerný. Mně osobně se ženy s plnějšími tvary líbí, ale plnější pro mě znamená, že má velká prsa, hezký zadek (respektive nějaký zadek) a třeba i menší bříško. Rozhodně neobdivuji někoho, kdo má přes metrák. Je to odpudivé a hnusné. A klidně si mě za to kamenujte, ale je rozdíl mezí tím mít pár kilo navíc, které většinou ženám sluší, a být tlustá jako prase, což nesluší vůbec nikomu a tím spíš, když se jedná o mladou holku.

FoxInTheBox
278 příspěvků 5.9.12 14:32

@PaolkaH
Jo, ještě prosím tě připiš, že je to zvrhlé a úchylné, ať máš tu shodu s padesáti jinými příspěvky stoprocentní.

Zííív.

aailyyn
809 příspěvků 5.9.12 14:36

@FoxInTheBox

Snad může napsat svůj názor, ne? Že se její názor shoduje s většinou, čímpak to asi bude… Je trochu přes čáru to označovat jako zvrhlé, úchylné, to se prostě o člověku v takové situaci neříká, disponuju elementárním slušným vychováním, ale upřímně řečeno, dotyčná slečna mému oko taky nikterak nelahodí a na morbidní obezitě neshledávám esteticky přitažlivé ani fň. A to je jádro pudla. Můžeme se tu klidně navzájem uramínkovat (není čeština krásná?) o to, jak to nazývat, ale podstata věci zůstává: není to na pohled nic hezkého, taková váha.

PaolkaH
83 příspěvků 5.9.12 14:37

Ještě jsem ty příspěvky nepřečetla všechny a není potřeba být hned útočná, nic tak strašného jsem neprovedla.

FoxInTheBox
278 příspěvků 5.9.12 14:38

@aailyyn A já taky, že jo?
Kdo disponuje elementárním slušným vychováním, nechá si od cesty i to „hnusné, odporné, příšerné“. Je to úplně na stejné úrovni jako ta zvrhost a úchylnost.

Ale to už se tady taky omlelo několikrát, asi bych měla tuhle diskusi přestat číst.

Mylady2
12413 příspěvků 5.9.12 14:40

@FoxInTheBox Ale ale…paní se podivuje nad tou obézní dámičkou… Co na tom? Přece každý máme právo se podivovat.

Mylady2
12413 příspěvků 5.9.12 14:42

Paní, která jde s kůži na trh musí počítat s reakcemi ať už jsou pochvalné či jsou lidé znechuceni;-).

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.12 14:42

Nektere diskutujici by si mozna mely pripomenout stare prislovi, ktere rika, ze krasa je v ocich toho, kdo se diva. Nevidim nic spatneho na tom, ze si nekdo pripada krasny, at uz v mych ocich vypada jak chce.

Příspěvek upraven 05.09.12 v 15:40

aailyyn
809 příspěvků 5.9.12 14:49

@FoxInTheBox

Jenže vy jste na slečnu či paní vyletěla v duchu „už to napsalo padesát lidí před tebou, už to nepiš“. Že jste si přečetla celou diskusi (já taky) a tady je to stále to samé dokola, nikdo nemůže. Asi se to většině skutečně nelíbí. Za to, že i negativní názor se dá napsat slušně, se klidně bijte. V tom vám fandím, protože si osobně nemám potřebu kopnout do někoho, kdo očividně něco nezvládl. Napsat, že to nezvládl, to ale hodlám. Ale už taky ne po padesáté, co mně je do toho, slečny boj… Jednou to tu někdo nahodil jako téma k diskusi, své jsem k tomu řekla. (Své k tomu chtějí říct i další, proto diskuse holt nabyla tak šílených rozměrů.) Já jí jedině přeju, aby zhubla. Ať už to bude proto, že se dostane psychicky do pohody nebo proto, že ji k tomu zkrátka dokopou podobné reakce ve stylu: „Není to hezké, je to škodlivé, dělej s tím něco.“

Mylady2
12413 příspěvků 5.9.12 14:54

@GreatSusan Ale to je samozřejmně pravda;-) tak jako to, co jsem napsala o kůži se kterou jdu na trh;-)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.12 15:01

@Mylady2

otazka je, jestli, kdyz jdu s cimkoliv (cimkoliv = jakykoliv vzhled) na trh, musim pocitat s tim, ze mi nekdo bude nadavat do odpornych prasat

aailyyn
809 příspěvků 5.9.12 15:04

Já bych mimochodem té slečně vážně přála, aby zhubla dík psychické pohodě. Ale nemyslím si, že se to stane. Člověk je od přírody tvor líný a ono je jednodušší se smířit a rezignovat. K nějaké změně je obvykle potřeba se takříkajíc zdravě nas*at… A ten její přítel? No, kéž by se díky němu začala cítit líp. Jenže on si ji našel na seznamce pro obézní. Až mu zhubne, tak co? A jak bude reagovat slečna, až zjistí, že příteli už se třeba nelíbí. Aby to nebyl jo jo efekt jak vyšitý. Zhubnout musí především kvůli sobě, kvůli tomu, že si uvědomí, co všechno jí takhle hrozí, kvůli tomu, že hubená se bude cítit líp fyzicky i psychicky. Tohle JÁ musí být motivace.

PaolkaH
83 příspěvků 5.9.12 15:04

Těch starých přísloví je k připomenutí mnohem víc např. Mluviti stříbro, mlčeti zlato.

Stránka:  « Předchozí 1 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek