Vážím 165 kilo a připadám si krásná!

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Bugatti
4086 příspěvků 26.6.13 07:50

@Norielle To by ovšem stejně tak museli platit vyšší zdravotní pojištění ti, kteří jezdí autem, dokonce i ti, kteří jezdí na kole. A všichni, kteří provozují určité sporty.

Norielle
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.13 08:16

@Bugatti suhlasim, do istej miery sa takto argumentovat da. Len sa zamyslam. Obezita je bohuzial velmi nebezpecna civilizacna choroba a staci si trosku precitat o tom kam az zasahuje a clovek sa zdravo zdesi.

Bugatti
4086 příspěvků 26.6.13 09:16

@Norielle Máte naprostou pravdu. Ale když bude nějak finančně postihována kupříkladu zvýšeným zdravotním pojištěním, můžeme stejně tak postihovat ty, kteří „žijí zdravě“ a jezdí do práce na kole, protože se též vystavují vysokému riziku úrazu. A to nemluvím o alkoholicích, feťácích a mnoha dalších skupinách, které jsou též vysoce rizikové. Navíc BMI je pouze číslo, ne každý jde podle něj zařadit. Člověk v kategorii nadváhy může být jak svalovec, tak rozkydlý tlouštík. A konečně podváha je stejné zdravotní riziko jako nadváha, ne-li snad vyšší, přesto se do těchto lidí nikdo nestrefuje. Problematika je mnohem širší.

Norielle
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.13 09:50

@Bugatti ano, to je pravda. Holt mame taky system zdravotneho poistenia. S tym BMI detto suhlasim, Michael Jordan ho mal v case najvacsej slavy 25-27 co by sa dalo povazovat za nadvahu a bol pritom fit. Sama vazim omnoho viac nez by mi ludia tipli, je to detto kombinacia kostroveho typu a svalov. Naopak moja hmotnost kedy som zacala mat problemy suvisiace s podvyzivou moze byt pri niekoho vyske jeho idealna ci vysnivana vaha.

V kazdom pripade som bojovnikom za zdravu a zlatu strednu cestu. Tieto missky ma vytacaju lebo ako bolo predtym povedane, propaguju nieco co je uz v podstate choroba…

Coraline
1980 příspěvků 26.6.13 10:32

@Norielle Nojo, ale BMI (hodně) nad 25 mívaj například i kulturisti.

Coraline
1980 příspěvků 26.6.13 10:38
@Bugatti píše:
@Norielle To by ovšem stejně tak museli platit vyšší zdravotní pojištění ti, kteří jezdí autem, dokonce i ti, kteří jezdí na kole. A všichni, kteří provozují určité sporty.

Jojo, moje maminka sportuje celý život dost aktivně, ale za posledních pár let měla zlomenou ruku z bruslí, poničené vazy v koleni z lyží, zlomený nos a prst po pádu z kola a ještě ji na kole porazilo auto (to byla pomlácená celá a doma byla asi 2 měsíce). A určitě jsem ještě na něco zapomněla :D. Je holt i při zdravém životním stylu smolař, zato její maminka, která nikdy nesportovala a spíš si vždycky udržovala takovou pěknou obezitku, má zdravotní problémy (s kloubama) až teď, kdy je jí skoro 80, a pojišťovnu to stejně nic nestojí, protože už se s tím beztak nic moc dělat nedá (na operaci by musela zhubnout a to se nestane).

Tím vůbec nechci hájit obezitu, sama vyznávám zdravý životní styl, ale jde mi spíš o moje objektivní zdraví, než o to, na co padne moje pojištění. Ono to totiž v praxi není vždycky tak jednoduchý.

z_dediny
1114 příspěvků 26.6.13 11:16

@Coraline Naše heslo: „Sportem k trvalé invaliditě.“ Většina mých známých, kteří mají problémy s pohybovým aparátem, se rekrutuje z řad sportovců a tlusťochů. My, co se hýbeme přiměřeně a nejsme obézní ani hubení, nanejvýš s malou nadváhou, si na klouby nestěžujeme. Ne proto, že bychom to zapírali, ale protože nás jejich bolest netrápí. Tedy mě ne.

Coraline
1980 příspěvků 26.6.13 11:38

@z_dediny Je to tak. Nicméně na člověka, co má klouby zničené ze sportu, budu vždycky pohlížet jinak, než na toho, kdo si ty problémy vyžral doma na gauči. Hlavně má člověk alespoň na co vzpomínat a pocit, že něco dokázal. Ano, mluví ze mně má závodní minulost :D. Nicméně nejhůř jsou na tom většinou tací, co vrcholově sportovali a pak přestali a nedělají téměř nic. Já si svalstvo udržuju a klouby jsou ok, i když taky v minulosti dostaly na p**el. A taky hodně dělá strava. Vždycky je těch faktorů víc, což je další z důvodů, že prostě tohle vzhledem k pojištětí moc zohledňovat nejde. Možná bych jen uvítala větší možnosti příspěvků třeba na nějaké sportovní permanentky, nákupy sportovního náčiní apod.

Ledvedka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.13 11:47

@Coraline Jj svatá pravda, posílené svalstvo zabrání bolesti a loupání v kloubech. Oni taky dnes již starší sportovci neměli dřív takové vybavení jako může mít dneska každý amatér, stejně tak stravu a doplňky.

barami
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.13 12:10

Přijde mi, že když nějaký fotograf, který chce ukázat, že „Nejenom hubené ženy jsou krásné“, tak fotí jenom morbidně obézní ženy a nikdy takové, kdy je jejich váha pouze na dvojciferném čísle…Žijeme v extrémním světě, buď mají modelky váhu desetiletého dítěte anebo celé třídy desetiletých dohromady, mezi tím je vakuum.

Coraline
1980 příspěvků 26.6.13 12:47

@barami A mně zase přijde, že když jsou někde modelky plus size/nadměrných velikostí apod., tak se tak na ně dívám a říkám si, že doprčic takhle nějak vypadám taky a přijde mi to jako normální postava :D.

Bugatti
4086 příspěvků 26.6.13 13:01

Nabídka šatů plus size firmy Talbots: http://www.talbots.com/…leryview.jsp?…
Mně všechny ty plus size modelky připadají jako dobře stavěné dospělé ženy.
V mnoha obchodech mají už velikost 42 vedenou jako „nadměrnou“, což mi připadá pejorativní. O co líp zní anglické „generous“, tedy „štědrý, velkorysý“ hojný, pořádný, vydatný".

Zebra33
2038 příspěvků 26.6.13 13:13

@Coraline - myslim, ze se v tomhle nejde zavdecit nikomu. Ja si o sobe taky myslim, ze mam normalni postavu, akorat jsem tak o 20 cm mensi nez kterakoliv modelka :) (i ty plus size vypadaji, ze jsou celkem vysoke). Osobne se moc neztotoznuji s tim tlakem verejnosti, aby byly na mole a v casopisech ukazovany „normalni“ postavy. Daleko radsi potesim oko pohledem na andilky Victoria's Secret nez treba na takovou tu ceskou verzi teze prehlidky, kde chodi „modelky“ s celulitidou na zadku a klepajicimi se stehny (ackoliv tu celulitidu i klepajici se stehna sama vlastnim a mela bych byt tedy rada, ze se dozvim, jak by to pradlo vypadalo na mem „normalnim“ povolenem zadku).

Coraline
1980 příspěvků 26.6.13 13:17

@Zebra33 tak andilci z VS jsou ale krásný, vypracovaný těla… s nima bych řekla, že nikdo žádnej problém nemá. Horší jsou slečny ala Dachau většiny ostatních značek…

Zebra33
2038 příspěvků 26.6.13 13:20

@Coraline - to jo, ale kolik zen s postavou VS andilka potkate denne na ulici? Jinak samozrejme souhlasim s tim, ze propagovani takovych tech extremne hubenych modelek neni spravne a ani ty holky podle me nevypadaji nijak zvlast esteticky.

Coraline
1980 příspěvků 26.6.13 14:16

@Zebra33 jasně, tak mně nejde vyloženě o to, aby na molech byl nějakej průměr z ulice, to by fakt nebyl moc hezkej pohled :D. Ale myslím to tak, jak říkáte vy - propagování nezdravé vyhublosti fakt není ok. Propagování štíhlé a vysportované postavy (což holky z VS mají) ok je. Blbý je, že obezita a anorexie jsou dva extrémy a propagovat by se neměl ani jeden.

sixx
83 příspěvků 26.6.13 18:56

Doporučuji film Supersize me, je i na youtube. Zaujala mě tam především jedna myšlenka srovnání kouření a obezity. Když si kuřák zapálí, všichni v okolí mu začnou vykládat co mu všechno bude a jak je to škodlivé a kuřák souhlasí, stydí se za svoji závislost a vysvětluje proč to vlastně dělá. Naproti tomu když vidíte tlustého člověka, jak se cpe, je trapné mu říct ať toho nechá, že si škodí a ať se sebou začne něco dělat. Kritizovat obezitu je zatím bohužel společensky nepřijatelné, přestože všichni vědí že škodlivá opravdu je a to je asi i problém těch, co říkají jsem tlustá a připadám si krásná. Nenajde se nikdo, kdo by přišel a vyvrátil to, a přesto všichni vědí, že při morbidní obezitě už je fakt něco špatně…

Atlacoya
2790 příspěvků 26.6.13 19:26

@sixx V supersize me byl nejlepší ten chlapík, co jí už 10 let každý den 3 velké hamburgery a fyzické testy měl na jedničku. Až se divím, že ho nevystřhli, když nezapadal do scénáře.

sixx
83 příspěvků 26.6.13 19:27

@Atlacoya Jojo to byl ten s těma BigMacama že? Ten byl super, jak říkal že až nebude mít zuby, manželka mi rozmixuje BigMac a bude v pohodě :-D

Coraline
1980 příspěvků 26.6.13 20:01

@sixx Vidíte, já třeba do lidí reju, když jedí hnusy. Samozřejmě ne ke každému si to dovolím, spíše je to v rámci rodiny a kamarádů (ale to je stejné jako s kouřením). No a víte, s čím se setkávám? Ti lidi to většinou uznají, že to vědí, že by s tím měli něco dělat atd. Ona ta osvěta se teď začíná dost šířit díkybohu. Samozřejmě občas - u některých lidí, nebo s některými věcmi (cvičením s těžkými váhami, půstem o úplňku, nebo když se zrovna snažím dodržovat redukční jídelníček od výživové poradkyně, kde si jídlo vážím apod.) jsem za magora, ale to mi nevadí, protože svědomí mám čistý :D.

Coraline
1980 příspěvků 26.6.13 20:02

@Atlacoya Už si to moc nepamatuju, ale tomuhle burgermanovi tam dělali nějaké fyzické/zdravotní testy? To jsem nějak nezaznamenala… Sice byl štíhlej, ale právě jsem si říkala, jak musí bejt zevnitř zhuntovanej…

Carrissa
70 příspěvků 27.6.13 00:01

@Atlacoya známý pracuje na pitevně a nedávno tam měli paní, co celý život kouřila krabičku denně, její plíce se prý od nekuřáka vůbec nelišily, žádné černé svraštělé cosi jako z hrozivých reklam. Buď celou dobu o kouření/fasfoodu pěkně kecá, nebo prostě existujou nějaký odolní exoti a ti neodolní jima argumentují.

Norielle
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.13 07:54

@sixx, @Atlacoya hehe to by bolo, sadnut si k tucnemu cloveku co sa napchava a zacat mu vysvetlovat. Inac ale mam pocit ze ti vnimavejsi obeznejsi si uz musia vsimnut, ze ludia sa na nich pozeraju dost odsudzujuco, posuskavaju si, ukazuju prstom. Meni sa to. Na druhej strane je sranda, ze pohlad na stihlu babu napchavajucu sa hamburgerom je v poriadku, dokonca niektori na to hladia ako na zjavenie.

Supersize me sa mi pacil ale pacil sa mi aj follow up movie ktory natocil chlapik menom Tom Naughton, volal sa Fat Head a ten tvrdil, ze je mozne stravovat sa v McDonalde a predsa schudnut. Vyzivne hodnoty bokom, vsetko je o zlatej strednej ceste. Clovek nie je povinny pit sladke vody, moze si vybrat maly cheeseburger a zjest len ten. Je to o volbe a o znalosti zaklad zdravej vyzivy.

Inac v pripade tej tucnej baby co si pripada krasna, co na to jej rodicia? Preco s nou nic nerobili ked mala uz vo veku 14 rokov taku masivnu nadvahu? Kebyze ma toto moje dieta, utekam s nim k lekarovi/dietologovi riesit to. A dalsia vec je ze zdrave stravovacie navyky ma dieta naucit prave rodic. Kde zaspali ti? Juj vynadala by som im poriadne…

aailyyn
809 příspěvků 27.6.13 09:01

@Norielle

Tahle slečna to určitě o sobě ví. Závislost na alkoholu můžete poměrně dlouho a úspěšně tutlat před okolím a nepřipouštět si to ani sama před sebou. Závislost na jídle se na vás záhy začne projevovat a srovnání neutečete. Štíhlé a vysportované budete denně potkávat. Ta slečna má větší problém než je těžká obezita: závislost, se kterou si bez odborné léčby těžko poradí a dost podlomenou psychiku. Stresové situace zvládáme někteří hůř, někteří líp a někteří vůbec, no. Akorát, že v případě dítěte za něj musí mít zodpovědnost rodiče. Většina z nás v sobě má u jídla tu záklopku, když nás začnou škrtit oblíbené džíny, tak brzdíme. Natož abychom to nechali dojít do situace, že nemůžete jít do kina, protože se tam nevejdete do sedačky. Té slečně nezbývá, než se zatím utěšovat tím, že je krásná. V sedmnácti se jí to na zdraví nejspíš ještě podepsat nestihlo, tak to zatím neřeší. Až jí někdo položí nůž na krk, že jí ve čtyřiceti klidně vypoví srdce… Podle mě s tím bez odborné pomoci sama nic moc neudělá, to je jako chtít po drogově závislém, ať toho prostě nechá. Už to tu určitě někdo psal, alkohol nebo drogy, to je celoživotní svod a jednou nohou v tom stále jste, ale můžete bez nich žít, vyhýbat se jim, nepohybovat se v „rizikovém“ prostředí, mezi „rizikovými“ lidmi, najít si nějakou činnost k odvedení myšlenek. Jíst musíte, vídat někoho jíst budete, někdo si před vámi s klidem dá menu z MCDonald's a na někom se to nikdy nepodepíše, protože má prostě výborný spalování.

sixx
83 příspěvků 27.6.13 09:51

@Norielle mě by to právě strašně lákalo, někomu tlustýmu takhle něco hezkýho říct :-D ale nemám na to „koule“…

Stránka:  « Předchozí 1 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek