Vážím 165 kilo a připadám si krásná!

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
JarkaJar
432 příspěvků 20.8.12 09:56

Je to čirá hrůza. Nejhorší mi připadá, že nikdo tu slečnu nenutí zhubnout a tím si zachránit život. Přece musí být někdo, komu záleží na tom, aby se dožila vyššího věku. I obyčejná nadváha nebo lehká obezita člověku občas ztrpčuje život. Natož tohle. Myslím, že nikdo nemůže říct, že takovou chorobnou obezitu získal kvůli nemoci - to by nepřibral víc než 10-20 kilo.
Pocházím z venkova, tam se vždycky rádo dobře a hodně jedlo. Znala jsem rodinu, kde matka a dcera byly tak nějak normálně tlusté, ale pánové - otec a asi 40letý syn, měli při výšce asi 170 cm kolem metráku a půl. Byli vážně jako koule, oni se k tomu projedli. Občas jsem jejich stravu a jejich porce viděla. Ten mladý se v té době oženil a od jeho nové nevlastní dcery, které bylo tenkrát asi 14, jsem se dozvěděla, že její nový otec se nevejde ani na sedadlo v autě, na výletě v Prachovských skalách musel zůstat u autobusu, protože do úzkých uliček mezi skalami by se nevešel. Já se nad tím nebavím, je mi z toho smutno. Taková extrémní obezita je vlastně pomalá sebevražda. Bohužel. Hlavně zdravotní rizika jsou obrovská, jiní přede mnou je už vypočítávali. Škoda takových lidí, jako je ta slečna na úvodní fotce.

Příspěvek upraven 20.08.12 v 10:00

Nitty
112 příspěvků 20.8.12 09:59
@Carrissa píše:
@Nitty to mi připomělo reality show Vítejte v novém těle, jak tlouštíci hubnou jídlem a cvičením - je to extrémní, americké a na cityhrající, ale je tam vidět, že ti účastníci byli psychicky uplně v troskách a určitě si nikdo z nich nepřipadal krásný.

Psychicky v troskách a s životem na kahánku. Myslím, že takhle dopadne i slečna z článku.
Pár dílů jsem toho pořadu viděla, dívám se celkem nepravidelně, když si vzpomenu… a líbí se mi, že jsou lidé, kteří se z toho kruhu morbidní obezity dokážou vymanit.

Nitty
112 příspěvků 20.8.12 10:03
@Milli píše:
Ten dokument jsem taky viděla a ještě víc, než to s tím telefonováním pro dovážku zboží, které úplně vymazal, mě šokovala scéna, kdy za ním do nemocnice přišla dcera s pětiměsíčním miminkem. Sama hodně silná, miminko si posadila na klín a dávala mu hamburger. Žádne užužlání té housky, ale poctivě ho s tím krmila. A při tom se na kameru bavila s filmaři o otcově nemoci a léčbě.

Jak může být oporou otci, když se nedokáže zdravě postarat o svoje dítě… Tohle je prostě pro mě něco nepředstavitelné a proto se vždycky strašně zlobím když to vidím v televizi. Nejspíš by v těch rodinách morbidně obézních měl zasahovat psycholog u všech členů rodiny, jinak to nevidím…

Ems
1482 příspěvků 20.8.12 10:05

@Nitty Další věc co nechápu z toho dokumentu, kde berou ti lidé peníze na jídlo, vždyť to musí být hrozné pálky…

Sekhmet
1918 příspěvků 20.8.12 10:12

Když už tu někdo zmiňoval Vítejte v novém těle, nemůžu nezmínit dokument Morgana Spurlocka Supersize me. Tam je pasáž, kde má zakladatel „sendvičárny“ Subway proslov o tom, jak byl morbidně obézní a jak zhubnul a následně se setkává s matkou a dcerou, která má nadváhu a snaží se to řešit. Dcera i matka pláčí, že nemají peníze na to jít každý den dvakrát do Subway a koupit dceři sendvič, protože je to drahé a tak dceři asi nezbyde, než být tlustá.
Ty lidi vůbec nenapadlo, že je i jiná cesta. Nemají nejmenší potuchy o zdravé stravě, nikdy jim nikdo neřekl, že to není o „démonických hamburgerech“ a „posvátných sendvičích ze Subway“, že jídlo není „špatné“ a „správné“. Nikdo je nenaučil, jak složit jídelníček, pod pojmem vaření si představují, že vyndají pizzu z mrazáku a hodí ji do mikrovlnky… Špatné je to s tímto světem, instinkty vymizely…

Curlygirl
1901 příspěvků 20.8.12 10:16

@Sekhmet Je to opravdu strašné, ale naštěstí je pořád ještě rozdíl mezi starým kontinentem a USA.. v USA opravdu není běžné vařit a jíst normálně a sehnat původní suroviny je leckde skutečně problém. Pár měsíců se to dalo přežít, ale dlouhodobě tam žít je fakt těžké (nemluvím o velkých městech, tam je vše, ale o těch klasických echt amerických lokalitách, kde je jen ten Walmart)

Sekhmet
1918 příspěvků 20.8.12 10:23

@Curlygirl Tohle mne právě děsí. Opravdu existují města, kde pro mouku a syrové neoškrábané brambory musíte do specializovaného obchodu, popřípadě neseženete vůbec? Obchody, kde nevedou koření, sůl, kypřící prášky, kvasnice? Nepřežila bych tam, byla bych nešťastná. Jsem z těch co vaří. Opravdu vaří, peču si i vlastní chleba. 95% toho, co sním, je vlastní výroby. Nedokážu si představit život na polotovarech…

Curlygirl
1901 příspěvků 20.8.12 10:28

@Sekhmet Jídlo vnímám podobně jako vy, pokud můžu mluvit za sebe, fakt jsem měla problém sehnat cokoliv (nebyla jsem ale v NY nýbrž v zapadákově na jihu), co by nebylo už nějakým způsobem předpřipravené. A mezi tisíci regálů s prefabrikáty bylo tu a tam něco normálního.. Hrůza, nutno říct, že jsem se ani nesnažila vařit - byla jsem v hotelu (ale jídlo tam byl v podstatě taky fastfood), snažila jsem se jíst zeleninu a ovoce, to ještě šlo najít, ale taky už rozkrájené v zatavených mističkách. Ale sýry, pečivo a mléčné výrobky v tom pojetí, jak je já známe tady nebyly… jsem asi jediný člověk, co v USA zhubl, fakt se to nedalo žrát s prominutím.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.12 10:31

@Curlygirl

ono i v NY jsou ctvrte, ve kterych se chodi nakupovat (jidlo) k benzince

Curlygirl
1901 příspěvků 20.8.12 10:34

@GreatSusan to věřím, ale tam by se aspoň nechalo někam dojet (kdyby člověk měl zájem) nebo jít do nějaké normální restaurace.. to tam dole vzhledem k vzdálenostem nešlo… No, takové výstavní tělo v bikinách jako to léto po USA jsem už nikdy neměla :-)

Acrobaleno
1018 příspěvků 20.8.12 10:36

@Curlygirl Ja som počula, že tá „zdravšia“ strava je tam drahšia. Je to pravda? Dokonca v jednom dokumente o aj rozprávali, že na zdravé stravovanie nemajú. Že je lacnejšie kupovať polotovary. Ich najmladšie dieťa už malo nábeh na obezitu.

Pirek
7062 příspěvků 20.8.12 10:38

@GreatSusan
Asi k Shellce, že? V rádiu teď slýchám reklamu na nějaké nové bistro právě u Shell, ve kterém propagují čerstvé bagety, muffiny a kávu a celé bistro jako místo, kam si máte zajít, pokud máte chuť na něco dobrého.
Já teda, když mě honí mlsná, rozhodně k benzínce nejezdím.

Curlygirl
1901 příspěvků 20.8.12 10:39

@Acrobaleno Ano je neporovnatelně dražší plus se těžko shání, takže pro průměrného obyvatele úplně mimo jeho obzor. Nikdo tam „nemrhá“ časem na vaření, jídlo dokonce i doma z plastu (!!!) a nálet na Walmart jednou za měsíc, tam se nakoupí vše trvanlivé a zmražené. Pak to nemá dopadat tak, jak to dopadá, že. Já byla za totálního exota v práci a to jsem normálně pracovala ve velké firmě a byla v kontaktu s vedením. Ač chytří lidé, v tomhle ohledu naprosto nedotčení a hloupí.

Sekhmet
1918 příspěvků 20.8.12 10:41

@Acrobaleno Ano, je to pravda a už i tady. Srovnejte jednu porci čerstvého lososa s párkem v rohlíku. Sníte oboje, zasyceni jste v danou chvíli stejně, jen cena je u toho lososa asi tak trojnásobná. že v konečném důsledku vyjde nezdravé jídlo „dráž“ (už jen proto, že po tom hotdogu budete mít do hodiny zas hlad), to hodně lidí netuší.
Na druhou stranu, průmyslově nezpracované základní potraviny jsou levnější. Kilo mrkve, kilo čočky, to stojí pár šupů, jen to bere práci. V USA tím, že „zdravé jídlo je drahé“, myslí to, že sendvič ze Subway stojí stovku, kdežto hamburger u McDoe je za dvacku.

Jetthro
1130 příspěvků 20.8.12 10:43

Kdyz uz tu zminujete ty porady, na Prime by ted meli davat Zhubni nebo priber, v originale Supersize vs superskinny (kdo umi anglicky najde na utube). Postavi se tam proti sobe dva extremy a prohodi se jim jidelnicek a je na tom krasne videt, jak tem lidem obema dochazi, ze takhle jist fakt nemuzou a ze je neco spatne. Vlastne je to pro oba takova lecba sokem, toho tlustyho vemou do USA a ukazou mu nekoho, kdo je na tom jeste hur, tomu hubenymu zase ukazou na obrazcich, co muze jeho jidelnicek zpusobit v tele..docela zajimavy a je na tom krasne videt, ze oba extremy jsou proste psychicka nemoc.

U tech spekatejch ale opravdu nechapu, proc si to ty lidi delaj, to se nemaj aspon trochu radi? Nejsem sice doktor, ale rekla bych, ze pri tom, jake zdravotni problemy takova morbidni nadvaha zpusobuje, to musi bejt podobny jako chodit s odjistenou pistoli u hlavy..

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.12 10:43

.

Příspěvek upraven 19.11.12 v 19:49

Acrobaleno
1018 příspěvků 20.8.12 10:46

@Curlygirl Ale ani vo Wallmarte nemajú čerstvé veci? Veď to je ako Tesco, nie? Ja som so stravou mala tiež problémy a to som bola iba v Londýne a na krátku dobu. Ale na druhej strane Londýn poskytuje viac možností v tejto oblasti. Podľa mňa je to iba o voľbe.
@Sekhmet Presne tak, kupovať tieto polotovary vyjde nakoniec drahšie. Neviem prečo si to ľudia neuvedomujú. A za sedvič by som stovku nedala, to je úplne nepraktické.

Curlygirl
1901 příspěvků 20.8.12 10:49

@Acrobaleno čerstvých věcí je minimum.. navíc naše představy o čerstvosti a jejich se liší. Když chci ananas, chci celý plod například. A oni mají jen plátky zatavené v ochranné atmosféře v chladícím boxu…

Curlygirl
1901 příspěvků 20.8.12 10:55

@GreatSusan závidím Vám, že jste byla na tolika místech a můžete takhle porovnávat a asi jste si odněkud odvezla i dobrý celkový dojem. Mě tohle tak formovalo, že jsem si řekla, že nikdy více, ani na dovolenou…

Karoleenah
2322 příspěvků 20.8.12 11:01

Hm, to je zvláštní, dost mých kamarádů bylo za prací v USA a zrovna jedna kamarádka, která ráda vaří a nemyslím si, že by měla o čerstvosti nějaké divné představy, mi s očima navrch hlavy popisovala, že tamní supermarkety byly oproti našim úplné nebe, i co se týká kvality a čerstvosti zeleniny a ovoce, že prý tam měli úplně všechno, na co si člověk vzpomene a přesně jak píše @GreatSusan - všecko jak z obrázku. Ale je fakt, že to nebylo v žádném zapadákově, ale ve městě ani ne 60 km od D. C… Jsem zvědavá, s jakými zkušenostmi přijede druhá kamarádka, která teď pracuje kdesi v Tennessee.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.12 11:12

.

Příspěvek upraven 19.11.12 v 19:49

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.12 11:21

@Curlygirl
mam tam rodinu, kterou obcas navstevuju a spojuju to s „vylety“. Uprimne receno, moc velky fanousek Ameriky nejsem - mam urcite vyhrady vuci pomerne hodne ruznym vecem a americky styl zivota mi je dost cizi. Samozrejme vidim i pozitivni veci a aspekty, Americani jsou vetsinou pratelsti, je tam nadherna priroda atd., ale zit bych tam nechtela, mozna na chvili v NYC.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.12 11:51

"@greatsusan, @Karoleenah: Ve West Lafayette, Indiana, jsem měla oči navrch hlavy, že family pack porcovaného kuřete (prsa a stehna, syrové, mražené), o váze asi pět kilo, stál 4 USD. Šlo koupit u čerstvé, jen asi o 50% dráž. Zelená fazolka, mladé kukuřičné palice a jiná vegetace za pakatel, půlkilové hovězí steaky po dolaru.
Nemyslím si, že by se v Americe nedalo levně a zdravě najíst, i když uznávám, že mohou existovat regionální rozdíly - mluvit o USA jako jednom celku je stejně zcestné jako mluvit o Evropě jako o jednom státě.

Co je ale jisté, že v domácnostech neumí vařit. Když jsme s jednou tamní rodinou připravovali BBQ, byli celí paf z mých steaků, jak to báječně voní a chutná… oni to maso totiž jen osolí (a někdy ani to ne), a na mnou použitou papriku a česnek hleděli jako na komodity původem z Marsu. Doma pečenou krůtu na Thanksgiving Day vysuší tak, že se člověku při jídle práší z huby, a prý to tak má vypadat, proto se k tomu podává jablečná nebo buráková omáčka - ověřeno hned v několika rodinách, ale ani ta omáčka nezakryje maso jako podešev.

Takže když jim pak nějaký milosrdný fast food nebo Číňan předloží štavnatou kořeněnou pizzu nebo přeglutamanovou čínu v krabičce, mají dojem, že to je jediná alternativa.

Mylady2
12413 příspěvků 20.8.12 12:11

Je to hnus velebnosti:-) ale každý svého štěstí strůjce:-)

Chany
928 příspěvků 20.8.12 12:21

Viděla jsem v televizi nějaký pořad o vaření a školním stravování. Mám zato, že to bylo v Americe. Smečka „kuchařek“ ve školní kuchyni denně vybalila a do trouby nasoukala kvanta polotovarů jako pizza, hamburgry, nějaké koblihy. K tomu cola a nebo nějaké, tuším, obarvené slazené mléko jako další variantu. Děti si to nosily na tácu ke stolům. Nutno dodat, že spousta těch dětí byla váhově problematických. Pak se tam zjevil takový mladý sympaťák, který pohovořil na kameru o šíleném způsobu stravování dětí a že by s tím rád něco udělal. Naběhl do té kuchyně, vysvětlil kuchařkám, oč kráčí a že zítra bude vařit on. Ženy na něj koukaly s despektem a trousily ironické poznámky. Nazítří pekl kuřecí stehna a k tomu se mělo podávat celozrnné pečivo. Kuchařky mu dělaly obstrukce a posmívaly se, že neuspěje, ŽE DĚTI JEJICH JÍDLO MAJÍ RÁDY A VYŽADUJÍ HO. A taky „vařily“. Když kuchtík reality show vytáhl plech s opravdovým jídlem, sliny se sbíhaly. A jak to dopadlo? Našlo se 4-5 odvážlivců z řad dětí, které si jeho oběd daly, ale dloubly do toho a šlo to do odpadu. Zbytek děcek si „chrochtal“ nad pizzou, koblihami, hamburgry… :-( Ohřívačky vítězoslavně a uštěpačně častovaly kuchaře řečmi o zbytečnosti a bláhovosti jeho počínání… bylo mi ho moc líto, ani neskrýval svoje zklamání. Tak moc chtěl začít, tak moc se snažil…Z toho mi plyne jediné- je to na rodině, jak děti povede. Jestli si doma dají práci s vařením, nebo to vezmou jako ztrátu času a naučí se na polotovary. O tom, jak je to v tamních rodinách, si myslím své…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek