Ta naše povaha česká - díl o módě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jituliina
99 příspěvků 14.6.12 09:56
Včerejší Ta naše povaha česká

Hezký den :) Viděli jste včera večer pořad na ČT2 Ta naše povaha česká? Bylo to o oblékání a byla tam i Ada, samozřejmě diskrétně :) Koukněte případně na archiv http://www.ceskatelevize.cz/…94340010003/ Bylo to zajímavé, doporučuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Baruschka
3 příspěvky 14.6.12 10:40
Dívali jsme se :)

Koukali jsme se s přítelem a docela se u toho bavili. Na druhou stranu mi je z toho docela smutno. Vkus a soudnost některým lidem prostě opravdu chybí.

Jituliina
99 příspěvků 14.6.12 10:44

To opravdu ano. Já jsem si všimla, jak často, když lidé mluví o svém stylu a oblečení, tak vlastně ani neví, proč to nosí. Hodně to bylo vidět u slečny s džínovou sukní, ta to zřejmě moc neřeší. A docela se mi naopak líbil styl mladého muže se skateboardem :)

top topic
967 příspěvků 14.6.12 10:54

Mě pobavil Michal David a úryvek z jeho věty: No a pásek mám proto, že mám stylistu XY… Jsem si jen řekla, co by asi dělal bez toho stylisty?!?

A líbily se mi Adiny šaty, ty puntíkaté.

Jituliina
99 příspěvků 14.6.12 11:00

Tu větu řekl Michal David jenom proto, aby uvedl, že má stylistu a všichni si sedli na zem :D Zajímalo by mě, co je to za stylistu a kde k němu přišel :D Jeho styl je fakt odporný. Teda aspoň pro mě.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 11:00
@Jituliina píše:
To opravdu ano. Já jsem si všimla, jak často, když lidé mluví o svém stylu a oblečení, tak vlastně ani neví, proč to nosí. Hodně to bylo vidět u slečny s džínovou sukní, ta to zřejmě moc neřeší. A docela se mi naopak líbil styl mladého muže se skateboardem :)

Ta slečna s minisukní mi přijde každý pes jiná ves:)

Baruschka
3 příspěvky 14.6.12 11:09

Ada měla obé šaty hezké. Jak ty puntíkované, tak i ty s modrou sukní.

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.6.12 11:10

Nezvládla jsem to dokoukat. Adě to sluší. :-)
Ani jsem nečekala, jak se mě to dotkne, ale je mi z toho prostě smutno a rozčiluje mě to. Hlavně pohoda a nelišit se…
Jsem moc ráda, že jsem tady v diskusi našla spřízněné duše, které to mají jako já.
PS: A odvolávám všechno, co jsem psala o oblékání mého muže. Podle mých vysokých nároků by samozřejmě mohl chodit oblékaný lépe. Ale oproti průměru je elegán!

MartinaMarie
123 příspěvků 14.6.12 11:15
pěkný pořed, ale celkem nic nového

Líbila se mi část s Radanou Ivančic. O tom stínu a že ženy jsou krásné, ale jdou často proti sobě. Napadá mne něco podobného, když jedu jednou za čas metrem. Tam mám čas si lidi prohlížet, hodně vyloženě krásných žen toho neumí vůbec využít, další neumí zvýraznit přednosti a potlačit nedostatky, a to je velká škoda. Spousta krásných žen chodí zakuklených do šedých myší, v horším případě vystojených za strašidla. Taky mi to hlava nebere, proč tomu tak je.:-)

Jituliina
99 příspěvků 14.6.12 11:23

Ono jako co si budeme povídat, nakupování v ČR je celkem tragédie. A z toho to také vyplývá, že se ženy umí obléknout jenom do toho, co se prodává. Ta slečna s minisukní je vyloženě uniformovaná českými klasickými obchody - New Yorker, Gate a já nevím co ještě podobného. My máme v Liberci jenom pár slušných obchodů bohužel, takže to není jednoduché a musí se hodně hledat a to nemluvím o studentských příjmech… A do Prahy se mi nakupovat jezdit nechce. Tam jedu tak jednou dvakrát do roka, když mám náhodou nějaké peníze navíc.

Pavlena
841 příspěvků 14.6.12 11:29

Dokument je výborný, ale je mi z něj smutno. Hlavně z některých našich „celebrit“. Vždyť ti by měli udávat styl! Kdo jiný má tolik času, prostoru, možností, peněz, aby vypadal dobře? (neříkám, že bez času a peněz nelze vypadat dobře! jen to může být složitější). Připomíná mi to zdůvodnění, proč oblékání v ČR let 80.a 90. bylo tak strašné. Protože styl udávají ti nejbohatší a to tehdy byli veksláci a šlapky…
A ještě mě dokument donutil se zastydět, protože dnes ráno jsem poněkud postrádala invenci a jsem typická šedá myš. Mám předsevzetí: zítra lépe!

BlueMoon
1 příspěvek 14.6.12 12:07

Dokument se mi moc líbil! Jsem ráda, že se o tom začíná víc mluvit. Líbil se mi i termín paní Ivančic - obrácená burka. Je fakt, že se mnoho lidí snaží splynout s davem a na někoho, kdo se obléká jinak (ať už jde jen o barevnost či módní výstřelky apod.) koukají jak na blázna. Vždycky si vzpomenu na jakýsi článek (5-6 let starý), kde redaktorka popisovala scénu v jedné pražské kavárně: vstoupila do ní slečna barevně a zajímavě oblečená a ostatní na ni koukali div ne s otevřenou pusou. Tak se dotyčná postavila na židli, párkrát se otočila dokola a řekla: „Stačilo vám to?“. Pak si sedla a objednala. Myslím, že i to mnohé lidi odrazuje od experimentování a hraní si s módou:(

Jituliina
99 příspěvků 14.6.12 12:13

@BlueMoon To mi připomíná nedávnou situaci, kdy jsem vyrazila ven v tyrkysových punčochách, černé sukni a bílém triku. Měla jsem k tomu úplně nenápadné černé lodičky. Jediný nápadný prvek byly ty punčochy. Koukali na mě snad všichni. Když proti mě šla skupina holek, sjížděly mě pohledem a div na mě neukazovaly prstem. Ale tohle se prostě musí překonat a neřešit. Já si říkám, že je mi to jedno. Já bych si měla ukazovat na jejich bundy Alpine a roztrhaný kalhoty. Faktem je, že jsem ty punčochy na sobě od té doby neměla.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 12:18

@Pavlena Stačí aspoň šáteček:)

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 12:20
@Jituliina píše:
@BlueMoon To mi připomíná nedávnou situaci, kdy jsem vyrazila ven v tyrkysových punčochách, černé sukni a bílém triku. Měla jsem k tomu úplně nenápadné černé lodičky. Jediný nápadný prvek byly ty punčochy. Koukali na mě snad všichni. Když proti mě šla skupina holek, sjížděly mě pohledem a div na mě neukazovaly prstem. Ale tohle se prostě musí překonat a neřešit. Já si říkám, že je mi to jedno. Já bych si měla ukazovat na jejich bundy Alpine a roztrhaný kalhoty. Faktem je, že jsem ty punčochy na sobě od té doby neměla.

Koukejte je začít nosit:D Na mě asi taky lidi zíraj (snažím se nenosit tucové oblečení a mám výrazný učes), vždycky mi mamka říká, jak si mě každj prohlíží. Ale já chodim po ulici casto se sluchátkama na uších a zamyšlená, občas i kamaradi maji problém abych si jich vůbec všimla, takž tohodle si nevsimnu vubec:D

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 12:22

Já bych to s dovolením otočila: není náhodou pro nás, co se obléknout umíme, požehnáním to, že naprostá většina Čechů a Češek se obléknout neumí? Není to náhodou velmi výhodné taky pro autorku tohoto fóra?
Jasně, že je!
Představte si tu situaci, kdyby na ulici byli jenom samí krásní a vystajlovaní lidé! Vždyť by si nás nikdo nevšimnul. Navíc by pak nebylo ani o čem diskutovat, že.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 12:24

@Jituliina Záslužné a chvályhodné. Večer budou děvčata psát na FB: „Dneska jsem viděla holku v šíleně barevných punčochách..“ A za pár dní si jedna z nich vezme něco podobného (protože ta holka v tom tehdy taky s klidem šla po ulici), a s dalším časovým odstupem se přidají kamarádky, a pak už se bude říkat: „Vždyť se to tak nosí…“
Nebo ne? :-)

Příspěvek upraven 14.06.12 v 12:28

Jituliina
99 příspěvků 14.6.12 12:26

@LadyPapajka Díky za podporu :D Já normálně taky nevidím lidi, co mě zdraví a tak :D ale tohle bylo tak markantní, že jsem si toho všimla. Punčochy tedy vytáhnu, možná ještě dneska :D

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 12:27

@LadyPapajka Jaký nosíte účes? Zajímá mě to.

Sibyla
2646 příspěvků 14.6.12 12:30

Tyrkysové punčochy: nedávno jsem si je vzala k černým šatům - s tyrkysovými šperky a tyrkysovým šátkem uvázaným na kabelce. Koukali po mně, ale já si to vyložila jako obdiv. Pokud nebyl, čelím tomu s drzým čelem: ovšem, že jsem dobře a vhodně oblečená! Víte, já se nenechám otravovat bandou drbanů! Jo, kdyby na mě s pohrdáním shlédla dokonale oblečená dáma, možná bych se zamyslela, ale tohle, co vidíme na ulici a v podobných dokumentech? Ostatně, tímto outfitem jsem si byla jistá.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 12:36

@Sibyl Možná si v duchu říkají: Ta je ňáká důležitá. A mají pravdu, ale důležití by mohli být klidně taky.
(Snad je jasné, že slovo důležitý tu užívám v pozitivním smyslu.)

Harmonika
244 příspěvků 14.6.12 12:43
@Jituliina píše:
To mi připomíná nedávnou situaci, kdy jsem vyrazila ven v tyrkysových punčochách, černé sukni a bílém triku. Měla jsem k tomu úplně nenápadné černé lodičky. Jediný nápadný prvek byly ty punčochy. Koukali na mě snad všichni. Když proti mě šla skupina holek, sjížděly mě pohledem a div na mě neukazovaly prstem. Ale tohle se prostě musí překonat a neřešit. Já si říkám, že je mi to jedno. Já bych si měla ukazovat na jejich bundy Alpine a roztrhaný kalhoty. Faktem je, že jsem ty punčochy na sobě od té doby neměla.

Mám naprosto stejný zážitek ve stejném outfitu jako vy, jen místo tyrkysových punčoch jsem měla námořnicky modré. V Praze, kde pracuju, bylo vše ok, ale jakmile jsem přijela domů do MB, nastaly ony pohledy ostaních lidí kolem. Přitom Boleslav není žádné maloměsto, a přesto zde lidi neumí přijmout jinakost… Bohužel i tu, která ještě spadá do normy. Chápala bych, pokud by na mě lidi koukali, kdybych měla např. sárí, ale mít na sobě jeden výraznější prvek (ať už barvou, střihem, materiálem) mě přeci nedělá divnou.

saryvary
681 příspěvků 14.6.12 13:31
@Jituliina píše:
@BlueMoon To mi připomíná nedávnou situaci, kdy jsem vyrazila ven v tyrkysových punčochách, černé sukni a bílém triku. Měla jsem k tomu úplně nenápadné černé lodičky. Jediný nápadný prvek byly ty punčochy. Koukali na mě snad všichni. Když proti mě šla skupina holek, sjížděly mě pohledem a div na mě neukazovaly prstem. Ale tohle se prostě musí překonat a neřešit. Já si říkám, že je mi to jedno. Já bych si měla ukazovat na jejich bundy Alpine a roztrhaný kalhoty. Faktem je, že jsem ty punčochy na sobě od té doby neměla.Však se někdy podívejte na diskuzi pod články o módě na „Pro ženy“. Když je tam něco hezkého, ženského, většina diskutérek napíše, že by v tomhle nevyšla, že nechce být za blázna, že by si na ně lidi ukazovali, manžel by se šel rovnou oběsit… Tam je mi z těch příspěvků vždycky smutno a mám vztek, nejraději bych je tam zašrtila.
Jituliina
99 příspěvků 14.6.12 13:46

@saryvary Jo, a tady máme ten paradox, s prominutím „demenci“ české ulice. Barevné a nápadité věci si na sebe nevezmou, to se stydí, ale vykukující podprsenka nebo průhledné legíny jim neva, za to se nestydí.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 14:17
@Šošana píše:
@LadyPapajka Jaký nosíte účes? Zajímá mě to.

Hodně to měním, měla nosím krátké, opravdu hodně krátké vlasy, tak max 3 až 4 cm, aktuálně světl hnědá se světljším melírem (od toho jdu pryc, aby to vypadalo, tak to musí na melír a pak ještě na barvu, stravim 2,5 hodiny v kadernictví a nebaví mě to). Jinak to mam td na sebe „dlouhé“, normálně jsem ostríhaná strojkem na 16mm a barva podle nálady, ono to za mesíc odroste:D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek