Ta naše povaha česká - díl o módě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Zakajda
15 příspěvků 14.6.12 22:02
@vkusovod píše:
Mnoho dam tady si zřejmě neuvědomuje, že na oblékání dbá téměř každý, včetně těch, kterými tu s gustem pohrdáte. Akorát mají prostě jiná kriteria. Holčina na střední nechá vylízat kalhotky, protože to považuje za sexy. Holka z výšky si koupí Rejoicky, protože je ve svém okolí potkává často. Kluk si vezme mikinu s kapucí a otrhané rifle, protože to je přeci ležérní grunge.

Docela by mě zajímal výsledek, kdyby se mezi pekelnicemi udělal průzkum, kolik z vás by řeklo, že jim nikdy oblečení nebylo _úplně_ jedno, ale díky Peklu změnily úhel pohledu - místo stylu „ležérní kóča“(=dle pekla peklo) styl upravená dáma(=dle pekla ráj).

Příspěvek upraven 14.06.12 v 20:43

Když jsem četla o tom, jak nechá středoškolačka „vylízat kalhotky“, úplně mě zamrazilo…

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:04

@Jiná Realita - to je teda hodně ujetá dedukce :) Nevím, jakou relevanci má, jestli jsem přinesl nebo nepřinesl nějaký příklad oblečení, když kritizuju styl a atmosféru Pekla, nicméně teda příklady jsem jenom v téhle diskusi přinesl dva: světe div se, smrdící pankáči i rastaman se špinavíma nohama se mi hodně líbí - hlavně proto, že jsou svoji a nekopírují jakýsi suchoprdní dámičkový bonton jenom proto, že jim to někdo nakukal na netu.

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:08
@Zakajda píše:
Když jsem četla o tom, jak nechá středoškolačka „vylízat kalhotky“, úplně mě zamrazilo…

Mě zas zamrazí, když zjistím, že dospělá žena nejenže neví, co je to kuželosečka, ale neumí ani vykrátit zlomky. Nebo mě zamrazí, když si tady přečtu sousloví „Papinového hrnce“. A co jako?

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:09

Co se týče kouření.. kdybych mohla, naprosto bych to vyhladila ze Země od země do vesmíru. V tomhle jsem jak býk, před kterým se mává červeným praporem a těžko to toleruju. I když v poslední době jsem mnohem tolerantnější, než předtím. Jinak bych musela chodit s tenisovou pálkou, nebo nějakým klackem a mlátit každýho kuřáka přede mnou. Prostě nechápu, jak si může kuřát uprostřed hloučku zapálit. Fakt mě to mozek nepobírá. Ne nebudu se rozčilovat… sakra pozdě.

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:10

.

Příspěvek upraven 16.06.12 v 22:50

Lola Fluffy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:12

Hehe, bez stylisty by Michalu Davidovi asi spadly kalhoty ;-)

Zakajda
15 příspěvků 14.6.12 22:13
@vkusovod píše:
Mě zas zamrazí, když zjistím, že dospělá žena nejenže neví, co je to kuželosečka, ale neumí ani vykrátit zlomky. Nebo mě zamrazí, když si tady přečtu sousloví „Papinového hrnce“. A co jako?

No Papinový hrnec je taky povedený :-D

Nicméně, a budiž to připsáno zastydlé pubertě, která se u nás v rodině asi dědí, se přimlouvám za to, aby si slečna středoškolačka nechala kalhotky raději vylézat :-))))

Grignard
22 příspěvků 14.6.12 22:13

Me se treba zrovna ti pankaci taky libi.

volfish
945 příspěvků 14.6.12 22:14
@vkusovod píše:
@Jiná Realita - to je teda hodně ujetá dedukce :) Nevím, jakou relevanci má, jestli jsem přinesl nebo nepřinesl nějaký příklad oblečení, když kritizuju styl a atmosféru Pekla, nicméně teda příklady jsem jenom v téhle diskusi přinesl dva: světe div se, smrdící pankáči i rastaman se špinavíma nohama se mi hodně líbí - hlavně proto, že jsou svoji a nekopírují jakýsi suchoprdní dámičkový bonton jenom proto, že jim to někdo nakukal na netu.

Ano, jsou svoji. A o to tady kuwa jde! :-D

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:15

Pardon, Papinova hrnce. Jsem ráda, že jste mě s taktem Vám vlastním upozornil.

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:16

@volfish No já nevím. Viděla jste někdy stránky Prakulu? Já tam vidím kurzy, lektory, videa z vaření. Paní Michopulu vaření v Čechách taky kritizuje a chce pozvednout. Opět je to překvapující, ale místo pravidelného ublogávání si na www.kulinarskepeklo.cz raději napsala krásné kuchařky a systematicky pracuje na oživení české tradiční kuchyně.

Nesmíte hodnotit podle Jistě, šéfe, to má nejspíš z pochopitelných důvodů pod palcem režisér. Zmínění Reflexu už vůbec nechápu, to není kulinářský časopis, jenom se svezli na vlně bulvární kritiky přesně, kterou přesně tady Ada (bohužel ještě stále) provozuje.

any2
246 příspěvků 14.6.12 22:19

Viděla jsem, pobavilo. První paní, ta majitelka obchodu…to měl být vtip? Ostatní lidi oblékla slušně a sama v takovém pytli? Michal David je též kapitola sama pro sebe. Potřeboval nutně světu povědět, že oblek je Armani a že má stylistu, takový dojem na mě udělal.
Víc takových televizních „osvět“ a časem se na ulicích dočkáme alespoň malých pokroků, doufám…;)

volfish
945 příspěvků 14.6.12 22:19
@vkusovod píše:
@volfish No já nevím. Viděla jste někdy stránky Prakulu? Já tam vidím kurzy, lektory, videa z vaření. Paní Michopulu vaření v Čechách taky kritizuje a chce pozvednout. Opět je to překvapující, ale místo pravidelného ublogávání si na www.kulinarskepeklo.cz raději napsala krásné kuchařky a systematicky pracuje na oživení české tradiční kuchyně.Nesmíte hodnotit podle Jistě, šéfe, to má nejspíš z pochopitelných důvodů pod palcem režisér. Zmínění Reflexu už vůbec nechápu, to není kulinářský časopis, jenom se svezli na vlně bulvární kritiky přesně, kterou přesně tady Ada (bohužel ještě stále) provozuje.

Takže neznáte ani Vaňkovo Peklo na talíři, které už několik týdnů pravidelně provozuje na stream.cz. Ale do úst si ho jako vzor ctností brát budete :-D

Zakajda
15 příspěvků 14.6.12 22:22
@volfish píše:
Ano, jsou svoji. A o to tady kuwa jde! :-D

No i když i o tom by se dalo celkem s úspěchem polemizovat, zejména v rastadomovině, kde je rastamanů, že byste je mohli kosou sklízet :-)

Vkus je samozřejmě věc individuálního pohledu, ale jednoznačně bych se přimlouvala alespoň za to, aby lidé chodili oblečení čistě, přiměřeně příležitosti…a to, že se celkově oblékat jako „národ“ prostě neumíme, je fakt. Tečka

velkabota
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:24

@seznam.mih Částečně chápu. Mně dost vadí ten zápach. Prakticky kvůli tomu již nechodím do hospod, barů, kaváren, apod. Naposledy jsem si vyrazila a po příchodu jsem si musela mýt hlavu, naprosto čisté oblečení hodit do prádla a větrat kabát (mimochodem pomáhá teplý vzduch od topení). Jinak mně vyloženě iritují odpadky odhozené kdekoliv mimo popelnice, a to včetně nedopalků…
Koukám, že jsem sklouzla trochu mimo téma, ale to už je stejně zatrolené přispěvatelem vkusovodem. Snad se najde diskuze, která jej nebude inspirovat k neúnavné prezentaci sama sebe. Nebo ještě lépe, měla bych se přesunout já a jít dělat něco užitečného.

Příspěvek upraven 14.06.12 v 22:29

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:24

Ano, jsou svoji. A o to tady kuwa jde!

V to jsem doufal. Než jsem zjistil, že tady jde o upjatost, hygienu, míru sešmajdanosti sandálů a hlavně aby propánajána nebyly otřepené kalhoty!

Jsem ráda, že jste mě s taktem Vám vlastním upozornil.

Ne, já bych na to byl býval neupozornil, kdyby se tady zase neobjevilo to samé klišé. Kdybych na to měl čas, udělal bych dohodu, že za každé pruderní klišé o lidech, co se neumí oblíkat, tady vyprudím jednu dámu, co neumí česky. Materiálu je tady na to až až… Ale můžete být v klidu, tolik času fakt nemám, takže v klidu pokračujte v kritice něčího oblíkání příspěvky plnými gramatických chyb :)

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:29
@volfish píše:
Takže neznáte ani Vaňkovo Peklo na talíři, které už několik týdnů pravidelně provozuje na stream. cz. Ale do úst si ho jako vzor ctností brát budete :-D

Ale to víte, že znám :) Vaňkovo peklo od místního pekla dělí právě těch pět levelů, které jsem byl zmínil - například jsem si nevšiml, že by potajmu fotil, co lidi v rstauracích jí, a v teploučku a bezpečí svého peklíčka se jim anonymně šklebil za vydatné pomoci novotvarů.

volfish
945 příspěvků 14.6.12 22:30

@vkusovod Spát! A bude tady naprostý ticho! Ale naprostý. Až do rána. Tak šup pod deku. Jo, ruce na deku.
Vobě!

Zakajda
15 příspěvků 14.6.12 22:30

A zde srovnáváme s tou žaludeční stránkou- ano, analogii vidět zde, až na mě přijde záchvat grafomanie, budu komentovat nákupní vozíky. Zavítala jsem dneska do hypersuper a nahlížela letmo lidem do nákupů…
Vzpomněla jsem si na Módní peklo úplně bezděčně. Ano, obléct se „tak nějak“ nemusí být jen o penězích, stejně tak, jako se kvalitně stravovat…

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:31

@velkabota kdybych kvůli odporu ke smradu z cigaret měla přestat chodit do společnosti, byla bych věčně zavřená doma, protože lidi kouří naprosto VŠUDE i v přírodě!

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:32

Kdyz on to vkusovod pise vsechno tak hezky demagogicky, ze pokud bych nevedela, ze v podstate trolluje, tak bych s nim i souhlasila. Mne se taky libi pankaci, libi se mi i ten rastaman, libi se mi kdokoliv, kdo ma nejaky nazor nebo zivotni postoj a vyjadri ho svym oblecenim. Tim se dostavam opet k tematu diskuse, totiz k tomu tel. poradu, bylo to tam totiz docela hezky receno (myslim, ze tou Radanou nejakou) - to, co je videt na ulici povetsine zadny nazor nema, nema to vubec nic. Pusobi to v lepsim pripade nijace, v horsim hnusne, jakoby to vsichni vzdali a bylo jim uplne fuk, jak pusobi na sve okoli (a zamoruji verejny prostor, jak skoro pravila ta sympaticka pani z muzea).

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:34

@vkusovod : špinavýma nohama - vzor mladý. Jindy přehlížím, ale Vy si koledujete:-) Ale zase Vás musím pochválit, že umíte hezky použít duál.
(Zlomky krátím děsně ráda. A móda je jen jednou z mých mnoha zálib.)

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:34

Vkusovode, je-li Vaším cílem zničit každou diskusi, kam vlezete, tak Vám blahopřeji.

vkusovod
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:38

@Šošana ale tak to víte, překlep se vloudí komukoli :) Ale vážně: já vůbec na češtině nelpím, naopak česky moc neumím a jazykové puristy vyloženě nesnáším. Pointa je jinde.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 22:43

@vkusovod Najednou nelpíte a najednou purismus. Prosím, přečtěte si ještě jednou jediné rozumné řešení - příspěvek volfish.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek