Veganství a akné

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
mkiss
7 příspěvků 09.04.15 18:07

@pabylka
No, ja mam pocit, ze je to snad uz axioma. A je to prva vec, co vam nakze vysadit lekar/ alergolog, koziar, atd, ak mate problemy. A praktizujuci lekari, s ktorymi som v kontakte pozehnane, mi to len potvrdzuju.
V jedalnych listkoch a na obaloch potrevin su to presne tie zlozky, co su osobitne zvyraznene, kedze patria medzi hlavne alergeny: mlieko a mliecne vyrobky, lepok, orechy, zeler,…

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.04.15 19:03

@mkiss
k těm banánům a bůčku - jednak je to, co uvádíte, klasický případ argumentu extrémem (jako by mezi banánem a bůčkem nic jiného neexistovalo), druhak bychom my středoevropané měli jíst banány tak asi na vánoce a možná ještě někdy jednou za rok. protože pěstování banánů a jejich doprava v současném rozsahu, kdy jsou za pár kaček pro každého každý den v roce, je ekozlo, mor a hnus.

za mnohem větší zlo z přírodního a eko hlediska považuju osobně vegana/vegetariána středoevropského burana, který se láduje denně mangem, banány a jinými produkty dovezenými pro něj přes celý svět, vypěstovanými na plantáži, kvůli které se vykácel prales, vyhnojené tak, že ten banán naroste za týden, jedovaté tak, že už tam pak nic jiného snad ani neroste, než středoevropana, který se snaží kupovat lokální produkty, i když je to maso, vejce, med, nebo cokoli.

zajímalo by mě, jaké argumenty na toto vegani mají, myšleno ti, kteří mají veganství jako prapor správnosti a morálky. protože kdyby měli jíst jen to, co roste někde ve střední evropě, mám pocit, že značná jednotvárnost jídelníčku by je za chvíli přestala bavit.

pro jistotu předem dodávám, že sama se snažím o to druhé. tuňáky, sardinky, banány a jiné exotické vymmírající nebo intenzivně pěstované produkty si kupuju jako dárek výjimečně, i když je miluju, mléko, máslo, maso a podobné kupuju české, v zimě nekupuju zeleninu, ovoce a zeleninu si sháním českou, něco si vypěstuju. není to 100%, není to dokonalé, sama nic moc neovlivním, ale aspoň si nepřipadám blbě, když se pak dívám na dokument o pěstování a dopravě banánů.

jdisepřevlíct
492 příspěvků 09.04.15 19:36

@Jiná Realita V diskuzi o kosmetice i jinde porad pisete, co noveho na vyzkouseni jste si zase koupila. Co vase chemicka stopa? :)

pabylka
1028 příspěvků 09.04.15 21:30

@mkiss Ked ste tak často v styku s lekarmi, tak sa skuste popytat aky je rozdiel medzi alergiou na mliecnu bielkovinu (tvorba protilátok na imunologickom podklade) a intoleranciou laktozy (nedostatok enzymu stiepiaceho laktozu - neimunologický podklad). V pripade dokazanej alergie je nutná bezmliečna dieta, v pripade laktozovej intolerancie su často niektore mliečne výrobky tolerovane (tvrdé syry majú nizky obsah laktozy), dokonca niekto može tolerovat i mlieko v kombinacii s inou potravinou. Alergia sa može prejavovat aj kožnými/respiračnými priznakmi, laktozova intolerancia má priznáky iritácie gastrointestinalneho traktu.
Vyskyt alergie je udávan u kojencov cca 5%, v 90% mizne pri dosiahnuti 10 roku života dietata. U dospelých je to cca 0,5-1% populácie. Takže vaše tvrdenie je nepravdive - nie je to časté. Nie je to axioma. A neverim, že Vam lekár len tak vysadí mliečne výrobky s tým, že máte alergiu - táto sa dokazuje testami. V pripade intolerancie laktozy sa vyskytuju krce, bolenie brucha, hnačky. V pripade, že mate zhoršennie pleti po kysanych vyrobkoch, plesnivych syroch - može sa jednat o histaminovu intoleranciu, pri nej ale býva mlieko tolerovane dobre. Prosím, nezamenujte hrušky s jablkami, prispievate tým iba k (podla mna) zbytočnej demonizacii a odmietaniu mlieka a mliečnych vyrobkov.

Aranel
935 příspěvků 09.04.15 21:47
mkiss
7 příspěvků 13.04.15 20:46

@pabylka @Jiná Realita
hopa hopa, napisala som svoj nazora skusenosti:mrzi ma, ze to beriete ako utok. Napisala som osobnu skusenost o tom, ze na akne zaberie dobry koziar a ocista organizmu tak, aby sa zbavil zbytocnych nanosov a bezproblemovo fungoval dalej. Tiez som pridala postrehy o sportovani a strave, lebo nesportujem ani prvy rok, ani desiaty, je to vacsina mojho zivota a sama som videla ako sa meni vykonnostna aj regeneracna krivka vzhladom na stravu.
O lokalnost svojej stravy a jej ekologicku stopu sa tiez nemusim bat, mam to stastie, ze zijem v meste, kde trh nie je zalezitostou modnych potravinovych vln ale malopestovatelov z okolia, prajem kazdemu mestu, aby nieco tak funkcne a dolezite zazilo:)

pabylka
1028 příspěvků 13.04.15 20:53

Nikto na vas neutoči, takže klud. Snazila som sa iba objasnit, že alergia na mlieko nie je vobec časta zalezitost ako tvrdite. A axiomom nie je, že sa ma pri koznych problemoch mlieko vysadzovat. Ale to je jedno. Mna by zaujimalo iba - mate aspon elemntarnu predstavu ako funguje ludske telo? Aky nanosov sa chcete zbavovat? A kde su tie nanosy?

Eva1987
1 příspěvek 15.06.15 02:18

@Olinka Ja jen k tem mlecnym vyrobkum. Podle vseho je v mleku latka, podobna morfiu, ktera udrzuje potomka, tedy tady treba tele, aby se zdrzovalo v blizkosti matky. A proto mnoho lidi miluje syry, a vubec mlecne vyrobky, jsou v podstate zavisli na te latce. My, nase lidske matky, v mleku taky tvori podobnou latku. Je to tak zarizene chytre. Kockam na vesnicich se take davalo mleko hlavne proto, aby se zdrzovaly v blizkosti domova, ne kvuli vyzive.

Terik2
12 příspěvků 30.06.15 03:01
Po delší době

Po delší době jsem zjistila, že na moji pleť mléčné výrobky neměly. Maso
stále nejím, ale zjišťuji, že nabírám na váze a zkrátka mi jíst maso a menší
přílohu vyhovovalo a cítila jsem se lépe. Momentálně beru antibiotika, které mi
konečně zabraly, vím že není nad pletí vyhráno, protože antibiotika problém nevyřeší, ale jen potlačí. Kožní lékařka mě poslala na alergologii v domnění, že v mém těle někde řádí bakterie, které mi způsobují ty hrozné pupínky.

Lakshmi2811
1 příspěvek 08.10.16 14:29

Ahoj, tak já jsem byla vegetariánka 2 roky a pleť jsem měla celkem v pohodě, nic přepychovýho ale šlo to. Antikoncepci neberu už víc než 6 let. Před měsícem jsem přešla na veganství a najednou se mi pleť strašně zhoršila. Jím celkem dost předpisově, vitamíny si hlídám případně doplňuji B12, ale pleť mám teď vážně šílenou..tak nevím jestli se tělo nějakým způsobem „detoxikuje“..každopádně pro mě je veganství v první řadě etická a morální záležitost, takže vzdát se ho kvůli tomu nechystám..ale příjemné to opravdu není..nemáte někdo podobnou zkušenost?

kobylkalucni
220 příspěvků 10.10.16 10:33
@Lakshmi2811 píše:
Ahoj, tak já jsem byla vegetariánka 2 roky a pleť jsem měla celkem v pohodě, nic přepychovýho ale šlo to. Antikoncepci neberu už víc než 6 let. Před měsícem jsem přešla na veganství a najednou se mi pleť strašně zhoršila. Jím celkem dost předpisově, vitamíny si hlídám případně doplňuji B12, ale pleť mám teď vážně šílenou..tak nevím jestli se tělo nějakým způsobem „detoxikuje“..každopádně pro mě je veganství v první řadě etická a morální záležitost, takže vzdát se ho kvůli tomu nechystám..ale příjemné to opravdu není..nemáte někdo podobnou zkušenost?

Když je veganství spíš etická záležitost - není jednodušší si najít zdroj potravin, kde je člověk jistý, že je se zvířetem zacházeno s respektem? Třeba manželova babička, když ještě žila, měla asi 30 slepic. Ty pipky měly pro sebe celý obrovský sad, hnojiště na hrabání, každý den dostávaly čerstvou vodu a pšenici. Dokonce jsem ji podezřívala, že pro každou měla jméno a občas si s nimi chodívala popovídat. Nemyslím si, že by byla na celém světě jediná. Stejně tak jsou lidi, kteří mají svou jednu, dvě kravky, přes noc spí ve chlívku, přes den jsou na pastvě. Telata se jim neodebírají třetí den po narození jako ve velkochovech. „Detoxikace“ těla tímto způsobem je čirá hovadina, tělo se snaží křičet, že je něco v nepořádku.

arwenn
458 příspěvků 10.10.16 13:37

Věřím tomu, že výživa má vliv na pleť, ale podle sebe bych řekla, že každému sedne něco jiného a každému tělu chybí něco jiného. Chce to zkoušet. Já jsem byla vegetariánka, ale nesvědčilo mi to. Teď jím maso málo, ale jím, z biozdrojů, a je mi tak dobře. Pleť jsem měla po antikoncepci taky děsnou, ale cca do roka se to srovnalo, jedla jsem hodně ovesných vloček, pila čaje na čištění pleti (Křemíková bomba) a používala Effeclar od la roche posay.

Carne
44 příspěvků 10.10.16 17:55

Těžko říci, zda mi veganství na akné pomohlo - pravda je taková, že co veganím, tvoří se mi jej o poznání méně, ale to může stejně tak i tím, že se o sebe celkově starám více a především se snažím zbavit onoho zlozvyku neustále do sebe dloubat. Nicméně, kdesi jsem četla, že tvorba akné může být spojena i s vysokou konzumací kravského mléka, ale to je asi opět jeden z těch výzkumů, proti němuž najdete třicet dalších.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek