Vějíř - tipy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
analfabet
50 příspěvků 18.06.12 22:41

Zrovna dneska jsem se ve vlaku musela ovívat cédéčkem, a tak jsem si zas uvědomila, že vlastně potřebuju ten vějíř. Tak děkuju všem za tipy.
Vějíře v praxi vídám, pravda, zřídka, ale zase je nepovažuju za nic výstředního. Myslím, že praktických věcí, které momentálně nejsou masově rozšířené, je víc.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.12 22:46

Výborně další věcička do seznamu věcí, které jednou chci :D ale mám důležitější věci v plánu koupit - boty a podprdu - takže to musím dát na lepší časy :D

hanabanana76
160 příspěvků 19.06.12 09:58

Mam peknou kolekci, od papirovych az po jeden prastary hedvabny, ktery jsem podedila po manzelove babicce a ten je jen pro specialni prilezitosti.

Jinak na ovivani vejirem nevidim nic divneho, je to o hodne ucinnejsi nez zminovane cedecko :-) nebo treba noviny.

Dobry zdroj vejiru je amazon a ebay - levne a v barvach duhy a vsemoznych vzoru, kazdy si prijde na sve.

Harriett
1 příspěvek 28.06.12 13:45

Taky když jsem začala s ovíváním se na veřejnosti, tak lidi koukali… ale víc než kdy jindy je jednoznačný, že to je ze závisti :D Já doufám, že se mi ten vějířovitej trend podaří rozdmýchat a my, co vějíře máme, se už nebudeme muset cítit mezi lidma divně :)

Lála_druhá
471 příspěvků 28.06.12 14:14

Myslím, že u nás se vějíře až tak nepoužívají, protože zas není tolik veder :-)
Mezi mé nej zážitky z návštěv Španělska patří ten, když člověk vejde do kostela (zejména nějakého modernějšího, nekamenného, kde je dost teplo), tam sedí postarší prvotřídně oděné seňory a všecky se ovívají vějířem… paráda.

Karin
3945 příspěvků 29.06.12 18:26

Jako dítě, v osmdesátých letech, jsem mívala čínský papírový vějíř s kovovým držátkem, z pouti, a potom takový krásný, bílý, s něžným obrázkem na látce a s jemnou bambusovou „kostrou“… dostala jsem ho od maminky, už ani nevím, kde ho tenkrát koupila. Ale ten už asi taky dávno odvál čas :( (Jen jsem napsala tuhle větu, tak jsem vstala, otočila jsem se a najednou ten vějíř vidím ležet v knihovně na knížkách… Zajímavé věci se dějí :)
A před osmi lety jsem dostala velký papírovo-bambusový vějíř, taky s obrázkem, taky čínský, od manžela, který mi ho přivezl z Číny :) Ale mně moc se nechce ho používat, je to památka… I když - když tak o tom uvažuju, tak takových památek mám na něj spoustu, tak proč bych se nemohla ovívat? :-) Jdu ho vytáhnout ze skříně a uvést do praxe, venku je 34 stupňů :D
Zkusila jsem se podívat na Fler, jestli nějaká šikulka nevyrábí vějíře, a hle - http://www.fler.cz/…enca-2622270 Škoda, že je oranžový, tuhle barvu já nemusím, ale jinak je krásný.

Karin
3945 příspěvků 29.06.12 18:37
slecnalucka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.12 11:09

V prodejně Pražského hradu mají vějíře (kvalitou si nejsem jista) mylsím něco kolem 12o,–. Dřevěná kostra a jsou zdobeny motivy A. Muchy (nepletu-li se…) mylsím e tam zajdu opět a koupím si ho :D V letních vedrech je pro mě existence bez vějíře nemožná!

noemi
1645 příspěvků 26.08.12 23:57

Při hledání vějířů jsem narazila na toto, tak jen tak pro pobavení:

http://www.quido.cz/…56fyzika.htm

Nex
4 příspěvky 28.08.13 14:48
Doporučuju již zmiňované Repliky a tento obchod

http://www.aq-atelier.cz/…,vejire.html

Název obchodu a zbytek nabídky je sice podivuhodný, ale vějíře jsou pěkné a vydrží dlouho, hlavně díky zesíleným krajním listům.

Počítejte s tím, že jak na Replikách, tak v AQ atelieru je lakovaný až vějíř jako celek, ne jednotlivé listy, takže při maximálním rozevření je místy možné vidět původní dřevo. U tohoto typu vějířů se to tak dělá standardně, není to výrobní vada. Lakovat jednotlivé listy před svázáním by hrozně zdražilo výsledek. Nicméně při normálním mávání to není nijak zvlášť vidět.

S ovíváním na veřejnosti a proč se neovívá víc lidí vějířem to hezky vystihla jedna paní v tramvaji: „Jé hele, vějíř! Že mě to nenapadlo samotnou, to je akorát to, co v těhle vedrech potřebuju místo těch blbejch papírů!“

Atlacoya
2658 příspěvků 28.08.13 16:18

@Nex Mám skoro stejný jako je ten černý, jen tam mám o kousek delší tu látkovou část. Koupila jsem ho před 2 lety a drží, jen občas leze nějaká ta nitka. S tím lakováním mi to ze začátku taky přišlo divné, ale při provozu to vidět není. Chtěla jsem si pak koupit další vějíře, ale ty se co mi líbily se špatně rozevíraly (musela jsem použít obě ruce a pomalu rozbalovat, hlavně u papírových, tady to zvládám jednoruč mávnutím).

noemi
1645 příspěvků 28.08.13 16:59

Náhodou jsem objevila v kauflandu bílý vějíř s černými puntíky, protože se blížilo léto, tak jsem si ho koupila a musím říct, že mi ve vlaku, kde vypadla klimatizace zcela jistě zachránil život.

Karin
3945 příspěvků 10.06.14 15:32

Oživuju staré téma, vytahuju vějíř! :-) Aktuálně je tu 32 ve stínu a já dnes nemůžu po práci k vodě, protože máme ve škole schůzku rodičů budoucích prvňáčků, chjo. Takže jdu s vějířem.
 http://teainateacup.files.wordpress.com/…res-fan1.jpg

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.14 15:43

@Karin Vejiru mam nekolik na tanec a ve vedru je pouzivam bezne. Jeste bych u toho chtela vypadat takhle :-).

http://media-cache-ec0.pinimg.com/…58f02717.jpg

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek