Velmi kulatý obličej - jaký účes?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Osuška
109 příspěvků 1.9.13 13:52
Velmi kulatý obličej - jaký účes?

Jsem malá a drobná, ale mám velmi kulatý obličej. Jako když si vezmete to ruky globus a na obou pólech ho ještě víc sploštíte. Prostě se na mě příroda vyřádila. Druhý problém je kvalita vlasů. Mám je slabé, rovné jako hřebíky, rychle se mastící, rychle plyhnoucí, barva p…á sláma. Roky si vypomáhám trvalou, po ní se mi vlasy méně mastí a účes, pokud není venku vlhko, pár dní drží. Ale je s tím děsně práce, umýt, natužit, nechat volně uschnout, trochu pak profoukat, nakulmovat, nalakovat. Kulmovat musím každé ráno, protože přes noc se mi vlasy přeleží. Jak trvalá odrůstá, tak myju vlasy obden a účet splyhne 15 minut po nakulmování. Šampon, balzám, tužidlo a lak používám profi, objednávám na netu nebo kupuju v kadeřnictví Klier. Nosím vlasy dlouhé k ramenům, odshora sestříhané s ofinou, nahoře se to snažím načechrávat, abych prodloužila obličej, ale jak píšu, nedrží mi to. Co byste mi poradili vzhledem ke tvaru obličeje a kvalitě vlasů za účes? Jsem fakt zoufalá, protože ač vlasům věnuju spoustu času, tak to není vidět, jsem stále neupravená a k tomu úměrně blbě se i cítím. Nejraději bych něco bez tvrvalý, umýt vlasy a jít, ale to je pro mě scifi.

Reakce:
Go-lightly
3429 příspěvků 1.9.13 14:58

A nemohla byste postnout fotku, takhle vám nikdo poradit nedokáže. Jen si neodpustím: proč ofinu? ta vám obličej ještě zkrátí.

Osuška
109 příspěvků 1.9.13 15:03
Fotku raději ne. No a proč ofinu? Protože mi kamarádky, rodina, kadeřnice, prodavačka v obchodě s parukami atd… říkají, že mi vlasy z čela nesluší, ale ofina ano. Na netu nemůžu najít nikoho, kdo by mi byl trochu podobný, abych se alespoŇ přiblížila. V obchodě s parukama jsem si zkoušela, co by mi tak trochu sedělo za účes, právě jsem měla na mysli delší mikádo s pěšinkou bez ofiny, ale prý mi to nesluší.
@Go-lightly píše:
A nemohla byste postnout fotku, takhle vám nikdo poradit nedokáže. Jen si neodpustím: proč ofinu? ta vám obličej ještě zkrátí.
Go-lightly
3429 příspěvků 1.9.13 16:14

Nojo, tak to je těžké, stěží vám poradíme naslepo. I když chápu, že nechcete svou fotku posílat. Ale důležité je, že nikdo není vysloveně ošklivý, musíte se jen pousilovat, jak udělat ze své zvláštnosti přednost.

Nyxx
512 příspěvků 1.9.13 17:19

Zkuste šampony a kondicionéry bez silikonů. Mnoho žen říká, že od té doby, co se barví, se jim méně mastí vlasy. Navíc byste se zbavila té „počůrané slámy“. Co se účesu a nakonec i té barvy týče, spíš než na Peklo bych vsadila na nějakého dobrého kadeřníka. Já jsem třeba byla naposledy v Hair-Face-Body v Myslíkově v Praze a slečna kadeřnice mi na můj kulatý obličej vybrala moc pěkný účes.

Osuška
109 příspěvků 1.9.13 20:56
Na silikony si dávám pozor. A o barvě přemýšlím už hodně dlouho, ale kombinovat jí současně s trvalou se bojím, abych nepřišla o vlasy. Proto bych se ráda trvalý úplně vzdala.
@Nyxx píše:
Zkuste šampony a kondicionéry bez silikonů. Mnoho žen říká, že od té doby, co se barví, se jim méně mastí vlasy. Navíc byste se zbavila té „počůrané slámy“. Co se účesu a nakonec i té barvy týče, spíš než na Peklo bych vsadila na nějakého dobrého kadeřníka. Já jsem třeba byla naposledy v Hair-Face-Body v Myslíkově v Praze a slečna kadeřnice mi na můj kulatý obličej vybrala moc pěkný účes.
Karoleenah
2322 příspěvků 1.9.13 21:35

Mám hlavu kulatou jak kopačák a dost podobnou kvalitu vlasů řekla bych, takže můžu říct, co pomohlo mně a třeba vám to k něčemu bude:
Barvení vlasů chemickou barvou mi na cca jeden týden po obarvení prodloužilo interval mytí vlasů, ale vlasy se mi hrozně ničily, takže jsem nakonec přešla na hennu a ta byla nakonec o dost lepší, protože vlasy obalila a mírně zdrsnila, což jim přidalo i na objemu, o jejích regeneračních účincích nemluvě. Ale je fakt, že henna není pro každého a vůbec nevím, jak jde dohromady s trvalou, takže možná by nebylo od věci se zkusit v kadeřnictví poptat po nějakých šetrnějších barvách, už by snad mělo být z čeho vybírat… Nebo když už, tak prubnout nějaký blonďatý odstín henny.
Na dodání objemu u kořínků je super vlasový pudr, stačí nasypat a promnout, navíc je skladný a lehký, takže ho můžete všude nosit s sebou, jen jsou zapudrované vlasy nic moc na dotyk (ale to jsou i zalakované, koneckonců). Lak na vlasy mi kadeřník zatrhnul úplně, že prý to vlasy mé (ne)kvality akorát zbytečně zatěžuje a čím míň přípravků si na ně budu plácat, tím líp.
Jak už tu padlo, šampony určitě bez silikonů, mně teď ohromně prospívá Timotei Pure, za pár korun boží šampon, z těch trochu dražších mi hodně vyhovoval Klorane s ovesným mlékem.
A bez čeho už vůbec nemůžu žít je regenerační maska Gestil Wonder (též známá jako býčí koule), na pár minut do délek po umytí místo kondicionéru a jednou týdně jako intenzivní zábal. Před měsícem mi došla a ještě jsem si z lenosti nekoupila nové balení a už je to vidět… Moje vlasy po ní vypadají o dost zdravěji.
Pokud jde o účes, tak já měla vlasy téměř po pás i krátké mikádo po uši a byla jsem spokojenější s těmi delšími vlasy, protože splihlé a mastné krátké vlasy vypadají podle mě ještě hůř než splihlé a mastné dlouhé, ty se aspoň dají stáhnout do culíku nebo drdolu. A aby se mi v noci nepřeležely, spávala jsem s drdolem - takovým tím s drátěnkovou výztuhou, vlasy jsem na ni večer namotala a ráno jsem měla vlasy hezky vlnité a vydrželo mi to déle než nakulmované vlasy, možná jsem jen neuměla s kulmou zacházet, ale nakulmované vlny jsem měla pryč do dvou hodin nejpozději, kdežto vlasy zvlněné přes noc libovolným způsobem mi vydržely někdy i do odpoledne. :D

Nyxx
512 příspěvků 1.9.13 22:55

@Osuška No nevím, jestli Vám ta kulma úplně prospívá, pro kulatý obličej se kudrny většinou nedoporučují. Na druhou stranu moje občasné pátrání po nových účesech stejně vždycky končí zjištěním, že se nedá moc zobecňovat, neboť rozhoduje nejen tvar, ale i rysy obličeje. Právě proto bych vyhledala šikovného kadeřníka. Nebo můžete zkusit někoho zde na Pekle. Pokud vím, tak třeba Catherinne nebo Rea94 jsou kadeřnice.

Osuška
109 příspěvků 1.9.13 23:17

Účes na obrázku se mi líbí, moc, něco takovýho bych brala. Ale jak tu padla zmínka, mám jiný rysy obličeje, víc sploštělou hlavu nahoře a hranatější bradu, tak mě by takto ostříhané vlasy, asi tolik jako paní na fotce, neslušely. Nicméně za pokus by to stálo.
Balzám Wonder používám, je perfektní, používám ho už hodně let a nic lepšího jsem zatím neobjevila. Tužidlo mám od Klier a lak Schwarzkopf Profesional, obojí používám s mírou, vím, že se to nemá přehánět, že pak vlasy těžknou a nedrží tím spíš. Ať dělám, co dělám, nedrží mi pěšinka, stále mi jdou vlasy do čela už od té šešulky nahoře hlavy a tím, jak mám hlavu spolštělou, tak to vypadá děsně. Mě osobně se líbí, když mám ofinu seplou nahoru z čela, ale když slyším od ostatních názory, že mi to tak nesluší, tak fakt nevím, co s tím… S hennou nemám žádný zkušenosti, zkusím si najít nějaký info nebo se zeptat kadeřnice. Občas použiju vymývací barvu, je to spíš tónovací barva, vydrží asi 5 umytí.

modra_kocka
903 příspěvků 2.9.13 01:21

Poradila bych najít dobrého kadeřníka. Když tak napiš, možná bych měla tip.

materidouska84
195 příspěvků 2.9.13 12:19

Já mám také kulatý obličej a nosím dlouhé vlasy, zvlněné kónickou kulmou s pěšinkou ne uprostřed, ale na boku:-)A myslím, že to nevypadá zas tak špatně:-)

hejhulka111
2 příspěvky 14.9.14 14:04

Ahojík..40ti letá plnějších tvarů, kulatý obličej..odjakživa nosím krátké vlasy..momentálně blond, nosila jsem vystřihaný krk ted nechávám dorůst…ale vůbec netuším co dál? nějaký tip na účes..díky moc Jiřka :-)

hejhulka111
2 příspěvky 14.9.14 14:08

Fotku klidně přiložím

andyskr
9 příspěvků 24.4.19 09:16

Ráda bych obnovila tohle téma.. taky teď trochu řeším co s vlasy. Dost jsem se koukala po internetu na inspirace. Mám taky poměrně kulatý obličej. V tomto „článku“ *** jsem objevila tipy na účesy podle tipu obličeje. Ale podle fotek mi spíše sedí čtvercový než kulatý obličej. Mám teď vlasy tak na mikádo.. co byste mi doporučili, abych trochu „zamaskovala“ obličej? Buď mě napadla ofina nebo si je nechat narůst delší, jenže to mi neni uplně příjemné tak mám trochu dilema :/

Edit admin: smazán odkaz

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek