Veritas 8014/29 a dvojjehla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sietb
2 příspěvky 15.7.20 11:54
Veritas 8014/29 a dvojjehla

Ahoj všem,
prosím netušíte někdo jestli se dá na Veritas 8014/29 šít dvojjehlou? Mám ji chvíli a tak zjišťuji co všechno stroj umí. Mamka na ní sice léta šila, ale nové vymoženosti šicích strojů šli kolem ní :-)
Díky

Reakce:
Femur
434 příspěvků 15.7.20 23:26

Jestli tam máte dvě držátka na špulky, tak jde. Já mám 8014/40 a tam byla dvojjehla ve výbavě. Aspoň myslím, máma si ji extra určitě nekupovala a byla tam. Stejně jako spousta věcí, u kterých jsem až později zjistila, k čemu jsou. :-)

Moir
2406 příspěvků 16.7.20 08:11

@sietb veritaska dvoujehlu umí, stejně jako každý stroj, co šije entlem, bez ohledu na to, jestli má dva držáky na špulku nebo ne (to jde totiž vyřešit mnoha způsoby)

MP blanka
2594 příspěvků 17.7.20 15:02

@Moir - len si skontruolujte číslo. Ja som kedysi dávno začala namátkou s akýmsi číslom a ihly mi narážali, takže som usúdila, že to nepôjde. Až o veľa rokov neskôr mi ktosi vysvetlil, že tie čísla neznačia hrúbku ihiel, ale ich rozteč, kúpila som si tú užšiu - 4 - a odvtedy to funguje aj mne :-).

sietb
2 příspěvky 17.7.20 15:45

Děkuji, vyzkouším to. Mám ještě jeden dotaz - je k šití dvojjehlou potřeba nějaká speciální patka - omlouvám se neumím si to teď technicky představit :-)

MP blanka
2594 příspěvků 17.7.20 16:04

@sietb - Patku nechajte obyčajnú na cik-cak, a čo môžem z mojej iba občasnej praxe odporučiť je to, že sa oplatí šiť pomalšie, ako pri normálnom šití, aby sa nite nedomotali spolu. Ani ja už nemám na stroji dva úchyty na nite, ale vypomáham si tým, že si na zem postavím dva poháriky a nite postavím do nich, dostatočne ďaleko od seba, aby sa cestou ku ihle vzájomne nesplietli, a súčasne aby boli súmerne, teda rovanko od seba do každej strany od ihly. Pred štepovaním okraj látky obšijem overlockom - nie z nejakého praktického dôvodu, ten cik- cak by úplne stačil, ale viac sa mi to takto z rubnej strany páči.

Moir
2406 příspěvků 17.7.20 22:00

@sietb není třeba speciální stačí ta naprosto obyčejná
obvykle je pro úspěšné šití dvojjehlou třeba povolit i napětí spodní nitě, dělá se to šroubkem na cívkovém pouzdře, jinak to vespod nedělá ten správný cik cak

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek