Věříte na "kurví**tka"?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Kalanka
707 příspěvků 16.3.13 13:50

@Pirek Ale no tak, vy jste hrozná pesimistka. Pokud jsou pro lidi nové věci levné a dostupné, tak o ně přehnaně pečovat nebudou, to je zkrátka ekonomické chování.
Ale že by lidi nepečovali o sebe či děti, ten pocit tedy vůbec nesdílím. Naopak.

noemi
1645 příspěvků 16.3.13 14:18

S ohledem na to, že se mi na rychlovarné konvici čtrnáct dní po uplynutí záruky zespoda proškvařily nějaké drátky ven, tak ano, věřím a je to dost smutné. Taky bych si raději koupila něco pořádného drahého, ale když vím, že to s největší pravděpodobností vydrží opravdu jen krátce, tak se na to můžu vykašlat.

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.13 15:30

Přímo na kur*vítka nevěřím, ale věřím tomu, že se vyrábějí věci v takové kvalitě, aby jste je musely v pravidelných intervalech měnit za nový model. Což je podpořeno taky masivní reklamou, která lidi nutí vyměňovat i věci, které ještě fungují.

Jinak já mám ráda, když věci slouží dlouho a často mi dělá problém se jich zbavit, dokud fungují. Proto mám tak 7 let starý foťák (po otcovi - koupil si nový), 5,5 roku starý noťas (po bratrovi - taky, má nový), mobil z roku raz dva po otcovi atd. Vlastně co se týče elektroniky, téměř nic si nekupuji, protože „dorážím“ po rodině… :D a i když už jsem nucená něco koupit, vybírám spíš starší, prověřené modely (třeba na základě recenzí), od kterých očekávám dlouhou trvanlivost.

ilnyia
57 příspěvků 16.3.13 16:08

Já jsem měla 5 let ipod. Po5letech jsem ho podruhé připojila k itunes a poté mi odešel. Baterka je v pořádku, ale ipod se nenačítá v přehrávacím režimu. Možná to zní divně, ale podle mě mi to zničil ten program, protože byl ipod až moc starý a podle firmy bych měla vyhodit dalších x tisíc za nový.

Matmys
2448 příspěvků 16.3.13 16:10
@Salet to se nedivim.. Nas pes se takhle jednou schoval do susicky do nejtmavsiho rohu (na silvestra),ikdyz sam by si asi tezko otevrel

Mějte mně za hnidopicha, ale já se marně snažím vymyslet, kde má sušička roh :)

valery
1587 příspěvků 16.3.13 21:07

@Sibyla
Mobil samsung vajíčko - to je věc - to jste můj člověk! Před měsícem jsem ho cca po 5 letech vytáhla z " exilu" v šuplíku, jeho předchůdce iPod nepřežil pád na asfaltový povrch parkovišťě, zato tahle potvora mrňavá je naprosto nezničitelná, navíc tak pěkně sedne do ruky, ten se mnou asi dožije hádám až do „truhly“…

valery
1587 příspěvků 16.3.13 21:17
@pilotDodo píše:
@valery já chci mikinu na celý život! :-D respektive jsem velmi ráda, že mi mé věci vydrží dlouho (nepamatuji se, kdy jsem něco vyhazovala kvůli opotřebení), protože nejsem otrok módy - myslím, že spousta lidí také ne - vyberu si z trendů, co se mi líbí, a pak to nosím, dokud to na mně vypadá dobře (když mám ráda maxisukně, nebudu je nosit jen ten jeden rok, kdy jsou in, ale třeba celý život)… navíc mám spoustu věcí ještě po babičce, tak ty vydržely dokonce ještě dýl než jeden celý život a jak se nosí! :-D
A ubohých návrhářů by mi bylo opravdu líto…

sice nevím kolik vám je, a kolik jste toho stihla za svůj krátký? dlouhý? život nashromáždit, ale kde, kurňa, to všechno skladujete? Když nic nevyhodíte? Celý život, to není 20 let, to může být klidně i 80 let- už vás vidím jak pořad nosíte tu jednu dlouhou sukni, co je z tak kvalitního materiálu, že by byl hřích ji vyhodit, no, nezlobte se, to jsou tedy pěkné bláboly, sorry…

pilotDodo
718 příspěvků 16.3.13 21:36

@valery nevyhazuju věci, které se rozpadly (když se ještě nerozpadly), ale ty, které mi už nejsou nebo se můj vkus změnil a vím, že už je nehodlám nosit (ovšem většina věcí stejně putuje známým, protože nejsou viditelně obnošené), proto mám stále prostor na skladování ;-)
můj život zatím sice relativně krátký je, ale, jak jsem psala, nosím dost věcí ještě po babičce - např. jeden krásný krátký top s čínským motivem, který si pořídila v 50.letech jako mladá slečna a coby oblíbený kus jej často nosila po víc jak 10 let. Po ní ho nosila moje mamka též coby svůj milovaný kousek v šatníku (a protože má dar, že vypadá i teď v 50 jako třicítka, mohla ho nosit od gymnaziálních let po velmi dlouhou dobu, aniž by vypadala nepatřičně)… a teď ho nosím už několik let já. Myslím, že dohromady by vám to „aspoň“ na ten jeden život mohlo dát ;-)… nebo mé oblíbené letní šaty po babičce z kvalitního anglického plátna z 50.let… a vůbec, některý ty moje trika na doma po bratrovi, co přišli ještě od dalších příbuzných, kde se s nima tahalo taky pár děcek… já chápu, že se to zdá dneska neuvěřitelné, ale věci, pořízené ještě před deseti lety, téměř denně nošené, zkrátka stále drží - a ne jako ty hadry od pohledu v HM a Tally Weijl, který nevydrží pomalu ani můj pohled ;-)

Matmys
2448 příspěvků 17.3.13 08:51

@pilotDodo
U šuntů z HM a Tally Weijl mně to nepřekvapuje.
Ale politováníhodné je, že na dneska není kvalitní ani to oblečení, u kterého by člověk předpokládal kvalitu s ohledem na cenu, případně značku. Pokud bychom se měli držet úsloví „nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci“, tak, bohužel, ani to neplatí na sto procent…

valery
1587 příspěvků 17.3.13 21:09

@pilotDodo
Pár zachovalých nadčasových vintage kousků z kvalitního materiálu, které prostě nevyhodím jen proto, že momentálně nejsou trendy, má samozřejmě každá z nás, taky je mám a čekají se mnou trpělivě na svůj den znovuuvedení na „scénu“, až zas přijdou do módy, ale to je tak odhadem desetina mého, a myslím že nijak nadprůměrného a mohutného šatníku. Já se jen pozastavila nad vaší myšlenkou či přáním, aby oblečení bylo tak kvalitní, aby vydrželo ceĺý život. To by v praxi znamenalo, že: zítra vyberu úspory a nakoupím kvalitní, asi značkový jarní, letní, zimní oblečení včetně bot a kabelek s tím, že mám na příštích deset, dvacet, ťicet let vystaráno? To nemyslíte vážně a pokud ano, pak nechápu, proč chodíte na módní peklo, kde se právě převážně řeší něco tak proměnlivého a vrtkavého, což právě móda ve své podstatě je?
A věci deset let staré, téměř denně nošené a stále jsou k nošení- vlastně ne, vy jste říkala, že stále drží- to jako pohromadě? To vám stačí?

pilotDodo
718 příspěvků 17.3.13 22:36

@valery víte, my máme každá jiný přístup k oblékání - ani jeden není špatný - ale vaše vintage věci čekají, až zas přijdou do módy. Ty moje zkrátka ne.
Jinak samozřejmě, že si občas pořídím nějaký ten trendy kus - protože se mi zalíbí a s dovolením, neměním svůj vkus každý rok, takže když si to oblečení pořídím jeden rok, nosím ho i ty následující, dokud se mi nezmění vkus, nebo to není příliš obnošené (ačkoliv se mi to prakticky nestává, nevím proč, asi tu máme na vísce kvalitní vodu, nebo nenakupuju hadry - a ne, značkový oblečení prakticky nevlastním). Na módní peklo chodím, poněvadž mě baví články, Ada a vy, ostatní čtenáři. Už jsem odsud získala mnoho inspirace nebo se příjemně pobavila… ;-)
Nemusíte vybrat úspory a nakoupit značkové oblečení - já prakticky nemám značkové oblečení. Nakupuju u místních Vietnamců, kteří jsou sice lepší než jejich ostatní krajané a mnohem lepší než HM, Zara a jim podobné (vždyť to jsou jen předražené hadry na podlahu, stačí se na ně jednou podívat), ale rozhodně bych si je netroufala srovnávat se značkovým zbožím :-D Dále mám dost věcí od (často amatérských)švadlenek (nosím částečně lolita styl, ten se u nás skoro jinak nesežene) a z druhé ruky… A prostě „drží“ - a ne, nechytejte mne za slovíčko :-D… prostě mám jen ráda dlouhověké věci, no :-) svět se nezblázní, když mi vydrží jen dva roky, ale není to fajn nemuset to po chvíli zase vyhodit? ;-)

JedovatéHádě
350 příspěvků 18.3.13 07:52

Je fakt, že já a móda se celkem míjíme, v podstatě nemám v šatníku nic, co je teď bráno, nebo bylo v posledních 2 letech jako in(např. květované či vzorované kalhoty) a přesto mě baví chodit na MP. Tak se to asi nevylučuje.

Matmys
2448 příspěvků 18.3.13 09:09

@valery
Ale ne, to není míněno (alespoň od mne) tak, že bych chtěla nosit 10 let stejné věci. Ráda nakupuji. Ráda obměňuji. :)
Ale líbilo by se mi, kdybych měla svobodnou volby v tom, kdy si novou věc pořídím, protože chci a ne protože musím.
Nechci lítat po krámech a shánět svetr podobný mého oblíbenému, protože ten jedné zimě metamorfoval do velkého žmolkovitého chuchvalce (ačkoli mu byla věnována co nejkvalitnější prací péče).

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 10:33
@Eirean píše:
@GalianosjednimL Jasně, takže do frontálního úseku chrupu budete dávat lidem amalgámy, jo? Už vidím, jak bude hromada mladých (a nejen jich) holek štěstím bez sebe, že otevřou pusu a tam bude první na rána krásně svítit amg.

Že moc netěsní je hovadina, spíš naopak, drží v zubu mikroretencí, narozdíl od amg. Že by se pod nimi více kazily zuby taky ne - pod dáte hybridní kompozit nebo skloionomer, dochází naopak k eluce F- iontů do skloviny = prevence kazu.

To, že bílé plomby méně vydrží je fakt, ale tak každý si může vybrat, co se nechá do pusy dát. V současné době probíhá velmi čile výzkum stále nových materiálů, které by vyhovovaly požadavkům na estetiku i životnost, zatím se nedaří najít úplně ideální kombinaci. Můžete se zapojit do výzkumu podnětnými radami, pokud máte dojem, že je to celé jen reklamní trik.

Božínku to jsou mi problémy, mě je 33 a mám 1 - slovy jednu - plombu na zadní stoličce. Nechcete-li rešiti problém obludnosti amalgámových plob, račte si laskavě pečovati o chrup. Představa mladých holek s vykotlanými řezáky mi přijde absurdní. Fuj!!!

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 10:37
@chic-nešika píše:
hlásim sa mi máme starú veľkú „bedňu“, dovliekli sme z pivnice potom čo sa nám po 2 rokoch pokazila plazma, ani neviem či sa mi chce investovať do novej, obraz máme krásny, zvuk tiež asi len ten vzhľad ma trápi :-D

Přidávám se též, doufám, že náš 15 let starý přístroj bude sloužit ještě roky, protože obraz a zvuk má bezkonkurenční.

Pirek
7060 příspěvků 18.3.13 10:46

@Matka Vlčice
Dejte si pohov. Eirean má v plánu stát se zubařkou a už se těším, až si k ní přijdete pro plombu a ona Vám řekne: „Sorry, měla jste si čistit zuby.“

Sama mám jen jednu plombu, ale zato mi chybí trojka vlevo nahoře. Snad Vás to teď nebude strašit ve snech.

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 11:06

@Pirek Tak vidíte, byla jste v péči o zoubky vzorná jako já a nepletou si vás teď s piánem, měla byste na to být hrdá.

Alizon
1235 příspěvků 18.3.13 11:16
@Matka Vlčice píše:
Božínku to jsou mi problémy, mě je 33 a mám 1 - slovy jednu - plombu na zadní stoličce. Nechcete-li rešiti problém obludnosti amalgámových plob, račte si laskavě pečovati o chrup. Představa mladých holek s vykotlanými řezáky mi přijde absurdní. Fuj!!!

Svata prostoto!
Je mi 34, mam nekolik plomb (prvni v 11 letech), bile plomby na prednich zubech a dvojku vpravo nahore uz dokonce umelou.
Zuby si cistim cely zivot pravidelne, pouzivam mezizubni kartacky, kvalitni zubni pastu, Elmex zubni gel ale proste mam danou zvysenou kazivost zubu po tatinkovi. Kdyz vy mate stesti na zdrave zuby tak si toho vazte.
A i kdybych mela tu prvni plombu az v 60, do prednich zubu budu chtit bilou.

Příspěvek upraven 18.03.13 v 11:34

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 11:22

@Matka Vlčice No spíše se do své sbírky knih hluboce ponořila, tomu docela odpovídají direktivní nařízení :)

Alizon
1235 příspěvků 18.3.13 11:23

Jinak k tematu - na to ze by se veci schvalne delaly spatne moc neverim ALE vzhledem k tomu ze hodne spotrebitelu se dnes proste chova jinak nez se chovalo pred sto lety (kdyz se koupil zimni kabat pro otce, nemusel byt modni, ale hlavne kvalitni a pocitalo se s tim, ze ho bude nosit i jeho syn), chce mit hodne muziky za malo penez. I ta nejchudsi (ktera proste pred sto lety mela jendu sukni sitou doma) chce mit „modni hadriky“ a chce jich mit hodne. Takze existuje mnoho modnich retezcu kde si za relativne nizky peniz (plati v zahranici) koupite spoustu veci, ktere jsou letos IN, ovsem „pocita se s tim“ ze za 2 roky IN nebudou - takze je jedno kdyz toho moc nevydrzi. Aby byla cena co nejnizsi - vyrabi se hromadne a v nizke kvalite.
K elektronice - tam jde vyvoj tak rychle dopredu a spis to ze vam fotak nevydrzi se stane to ze za 3 roky bude ten vas zastaraly a budete mit sanci koupit si nejaky lepsi za jeste min penez - takze tam to snad ani schvalne sidit nemusi.

waw
336 příspěvků 18.3.13 11:29
@Matka Vlčice píše:
Božínku to jsou mi problémy, mě je 33 a mám 1 - slovy jednu - plombu na zadní stoličce. Nechcete-li rešiti problém obludnosti amalgámových plob, račte si laskavě pečovati o chrup. Představa mladých holek s vykotlanými řezáky mi přijde absurdní. Fuj!!!

Bohužel péče o chrup není přímo úměrná kazivosti zubů, takže smůla. Někdo se může třeba přetrhnout a stejně mu to bude k ničemu, protože genetický základ prostě neovlivníte.

Edit: A já nemám plombu žádnou. Heč! :-D

HertaDeOran
866 příspěvků 18.3.13 11:38

@Matka Vlčice
Nejsem nijak schizofrenní v těhle věcech. Moje mamka má doteď pračku, která je starší než můj bratr (28) takže uvidentně stará bílá technika byla kvalitnější.
Nerada bych tady ale vyvolala dojem „starého dobrého komunismu“, kvůli nedostatku kvalitních materiálů a neexistenci konkurenčního boje byla většina tehdejších výrobků dost pochybné kvality. Např. porcelán vyrobený v 70. letech je dost špatný, materiál byl plný „drobků“ a výrobky jsou viditelně nekvalitní. Určitě vzpomínáte na „reprezentativní“ vitríny, které byly součástí nábytkových stěn. Fejkovost z techle výrobků úplně sálá - hlasuju pro předválečnou kvalitu!

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 12:53
@Alizon píše:
Svata prostoto!
Je mi 34, mam nekolik plomb (prvni v 11 letech), bile plomby na prednich zubech a dvojku vpravo nahore uz dokonce umelou.
Zuby si cistim cely zivot pravidelne, pouzivam mezizubni kartacky, kvalitni zubni pastu, Elmex zubni gel ale proste mam danou zvysenou kazivost zubu po tatinkovi. Kdyz vy mate stesti na zdrave zuby tak si toho vazte.
A i kdybych mela tu prvni plombu az v 60, do prednich zubu budu chtit bilou.Příspěvek upraven 18.03.13 v 11:34

A víte proč to máte? - taky jste jako moji spolužáci ty malinký fluoridový tabletky v první třídě házela do záchodu? Vidíte, mě chutnaly…

modra_kocka
903 příspěvků 18.3.13 13:05

@Matka Vlčice no tak máte jen jednu plombu a umíte si čistit zuby - GRATULUJI! To je opravdu mimořádný životní úspěch, dobře vám tak. Ale vaše záchodová moudra nikoho moc nezajímají.

pani.zababova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 13:45

@Matka Vlčice Hmm. Je mi 23 let, plomby mám 3, na předním zubu korunku. Ty Vaše užasné fluoridové tabletky jsem jako dítě jedla, zuby si čistím minimálně 3× denně, používám kvalitní pastu, zubní nit, ústní vodu… a stejně se mi odhalují krčky a zuby se mi kazí. Moje maminka má umělou skoro polovinu pusy, přestože o svůj chrup celý život pečuje. Když jsem se na to ptala zubaře, řekl mi, že co se týče kvality zubů, je to hodně dáno geneticky. Příště si něco zjistěte, než začnete vypouštět podobná moudra, jen tím ze sebe děláte omezence.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek