Věříte na "kurví**tka"?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Karin
3948 příspěvků 18.3.13 14:01

Miluju věčné věci! Obdivuji věci, které člověk používá celý život a pak je po něm ještě zdědí vnoučata… Mám doma pár věcí po babičce nebo po mámě, ale pochybuju, že moje vnoučata budou mít jednou něco po mně :D Nevím, jestli je to úmyslnýma kurvítkama nebo tím, že lidi dnes prostě už nechtějí festovní věci, takže se nevyplatí je vyrábět, ale je to škoda.

Karin
3948 příspěvků 18.3.13 14:05

Já bych se nepouštěla do debaty o zubním kazu a genetice, vždyť v tom nemají jasno ani sami zubaři, každý vám řekne něco jiného, mnohdy se ty názory úplně rozcházejí… Můj názor je ten, že současná věda není ještě na takové úrovni, aby na tuto otázku mohla dát jednoznačnou odpověď. Nám každopádně nezbývá než si čistit zuby :D

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 14:21
@modra_kocka píše:
@Matka Vlčice no tak máte jen jednu plombu a umíte si čistit zuby - GRATULUJI! To je opravdu mimořádný životní úspěch, dobře vám tak. Ale vaše záchodová moudra nikoho moc nezajímají.

HM :-) to je úsměvné, já se bavím o úsměvu a vy o záchodě, máte zvláštní asociace, ale to vy vždy. :-) To mi tu jednu plombu závidíte, že se vás to tak dotklo?

Jiná Realita
13791 příspěvků 18.3.13 14:22

@Eirean @GalianosjednimL
tohle téma je tedy úplně o něčem jiném, ale dovolím si přivést na pravou(?) míru tvrzení o nekvalitě bílých plomb.

toto přesně tvrdili všichni moji 4 zubaři, a proto mi všude dávali amalgán. krom první zubařky, která mi všude nahoru dala bílé. dole mám všude amalgán (zuby má strašné, ale to celkem jedno proč). všude jsem měla malinké kazíčky a následně malinké plombičky. amalgán vypadl do roka. následovala větší díra a větší plomba. do roka plomba pryč, ještě větší díra, ještě větší černý amalgán. některé zuby mám takto převrtané už popáté (!!) dokážete si jistě představit, jak moje zuby vypadají a jak tím děsně trpím. dokonce jsem po těchto zkušenostech bílé výslovně chtěla, byla jsem hezkými slovy označena lékařem za idiota, byla mi opět dána černá plomba a co myslíte? právě předevčírem po roce opustila můj zub.

a představte si, ty nejstarší, bílé plomby, drž bez vady už víc než 15 let…

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 14:24

@Karin Já jsem přesvědčená, že je to taky stravou, kromě dobré genetiky, spousty spapaných fluoridových tabletek, jím taky hodně mléčných výrobků a masa - tím to může být…Taky mě udivuje, jak se někom sypou zuby. Jen jsem si tady do zúčastněných trochu píchla a někteří z toho mají skoro trauma. Chápu zkažené zuby po dětech, ale když má mladá holka zuby jak piano - někde se stala chyba.

Uživatel je onlineMatmys
2419 příspěvků 18.3.13 14:26

@Matka Vlčice
Teda to sou fakt moudra.
A že mladá holka má třeba řídký vlasy, to se taky někde „stala chyba“?

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 14:29
@Matmys píše:
@Matka Vlčice
Teda to sou fakt moudra.
A že mladá holka má třeba řídký vlasy, to se taky někde „stala chyba“?

No tak jelikož není normální, že mladé ženy mají nápadně řídké vlasy, tak asi jo, nejspíš v hormonech..

Pra linka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 14:31

Nestačím zírat. O kurvítkách jsem do teď neslyšela, ale naprosto v ně věřím, protože během půl roku se mi doma dokurvilo (pardon - ale sem to prostě sedne) co mohlo. Počítač, bojler, televize, sušička, telefony atd atd - prostě samé ty „levné“ věci a skoro všechny hned po záruce. Jen nechápu jak se u nás doma ty kurvítka dohodly, že se podělaly skoro všechny v tu samou chvíli. Opravy a pořizování nových věcí stály přes 40 tis. Strašný. Takže ano, kurvítka existují a skvěle fungují.

Jiná Realita
13791 příspěvků 18.3.13 14:32

@Pra linka
měli jste doma nejspíš přepětí v síti.

u nás běžná věc, elektrárna samozřejmě tvrdí, že v žádném případě. při přepětí odejde nejdříve pc, sklokeramická varná deska a moderní tv, jsou na to nejcitlivější. pak lednice. telefon většinou vydrží nejvíc.

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 14:35
@waw píše:
Bohužel péče o chrup není přímo úměrná kazivosti zubů, takže smůla. Někdo se může třeba přetrhnout a stejně mu to bude k ničemu, protože genetický základ prostě neovlivníte.Edit: A já nemám plombu žádnou. Heč! :-D

A víte jak to bude príma až vám budou dělat v šedesáti můstek a budou ho mít za co chytit? To oceníte až na to přijde.

Pra linka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 14:37
@Jiná Realita píše:
@Pra linka
měli jste doma nejspíš přepětí v síti.u nás běžná věc, elektrárna samozřejmě tvrdí, že v žádném případě. při přepětí odejde nejdříve pc, sklokeramická varná deska a moderní tv, jsou na to nejcitlivější. pak lednice. telefon většinou vydrží nejvíc.

Hele za domem máme transformátor. Jasně že mě to napadlo, ale elekt. tvrdí samozřejmě to samé co Vám. Neodešlo to v jednu chvíli, ale hezky se to rozložilo. Telka šla, ale něco se v ní stalo a ukazovala špatně barvy. U pc mi odešel hard disk. U sušičky nevím co. Ale všechno šlo, ale chtělo to opravit - kromě telky, u té ne. U tlf mi odešel displej, svítil, fungoval - akorát nešel vůbec ovládat, takový malý detail :-). Jo i žehlička mi shořela v ruce. To byl černej dejm…

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 14:37
@Jiná Realita píše:
@Pra linka
měli jste doma nejspíš přepětí v síti.u nás běžná věc, elektrárna samozřejmě tvrdí, že v žádném případě. při přepětí odejde nejdříve pc, sklokeramická varná deska a moderní tv, jsou na to nejcitlivější. pak lednice. telefon většinou vydrží nejvíc.

To s tím přepětím je takové kurv-tko na entou. Prý se to tak skutečně děje - elektrárna si tím pomalinku navyšuje zisky za silovou energii - ale protože tomu rozumím jako koza petrželi, tak nevím, co je na to šprochtu pravdy, tedy na tom s tou silovou energií, to že přepětí působí často škody je fakt a elektrárna to nepřizná, těžko se to také dokazuje.

Pra linka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 14:52

Brzo k nám zamíří elektrikář známej, schválně se ho zeptám na názor. Taky tomu vůbec nerozumím, ale říkám si, že když by bylo přepětí, tak to jakoby někde něco „shoří“ - jako se to třeba stalo s tou žehličkou. Ale u pc odejde hard disk, u televize nějaká folie, která zaručuje hezké barvy. Bojler - ten začal kapat, tak tam to elektřinou taky nebylo. Prostě prodávaj šmejdy, abysme měli za co utrácet.

Karin
3948 příspěvků 18.3.13 15:15

@Matka Vlčice : zkažené zuby po dětech? Jakože vlivem progesteronu nebo prolaktinu? Nebo vlivem konzumace dětí? :D

modra_kocka
903 příspěvků 18.3.13 16:39

@Matka Vlčice jste zářným důkazem toho, že na pochopení smyslu věty je potřeba mít něco víc, než jen zuby… ;)

Eirean
244 příspěvků 18.3.13 17:55

@Matka Vlčice Teda nestačím zírat, co z vás padá za odborné rozumy. Jediné s čím můžu souhlasit je to, že čištění má na kazivosti lví podíl, ale rozhodně to není samospásné, je to ovlivněno celou řadou dalších faktorů a to i u mladých lidí nebo dětí…pokud Vás to zajímá, doporučuji pro začátek nějakou brožurku pojednávající o etiologii zubního kazu, ale prosím Vás, nemystifikujte veřejnost, kdo pak má všechny ty polopravdy v ordinaci vyvracet.

A vůbec, o bílých plombách a amalgámech nemá asi cenu rozvíjet podrobnější debatu, protože v podstatě neexistuje stoprocentní šablona, vždy je to případ od případu a řešení přísluší lidem ve stomatologii kompetentním. Já se jen chtěla vyjádřit k tvrzení, že bílé plomby spadají do kategorie kurvítek, což je pitomost.

rice
352 příspěvků 18.3.13 19:24

@Matka Vlčice nevím, jestli vůbec má cenu se snažit ty vaše bludy uvádět na pravou míru
Dovolím si jenom pár poznámek:

• to že máte jenom jednu plombu neznamená, že nemáte kazy - spolužačka a mnoho jiných mých přátel skončilo po běžné prevenci u svého zubaře s nádherným výsledkem na pohotovosti s pulpitidou a následně mnoha odhalenými minikazy v mezizubí i jinde. Oni totiž dost dlouho nebolí, víme? A bez rtg? Ani ránu.
  • fluoridové tablety jsou vykopávka - od tý doby, co se vyráběj po revoluci pasty s garantovaným obsahem fluoru jsou totiž zhola k ničemu.

A k ostatním?

• čistý zub, zdravý zub. Aneb jak říkával náš lektor - máte tu dispozici potvrzenou geneticky? ne? tak jděte…do koupelny a pořádně si vyčistěte zuby! Na „genetiku“ se s oblibou vymlouvá každej druhej a přitom má naprosto marginální podíl. A pochopitelně, že v případě blbýho návyku bude mít celá rodinka kazů jak máku. Když to rodiče neuměj sami, nenaučej to ani svoje děti.
MP Janka
431 příspěvků 18.3.13 19:26
Přepětí a podobné

Nám ve škole silnoproudaři říkali, že za různé výkyvy v síti můžou i „alternativní“ zdroje energie. Hodně velké šoky dává naší síti Německo (celá Evropa je propojená, když má jedna zem přebytek a nemá to kam dát, tak to šoupne sousedům, ČR například ročně exportuje 1/4 vyrobené energie)), mám dojem, že právě, když začnou pořádně vyrábět solární elektrárny. Síť není stavěná na tak velké výkyvy, tak se podle toho chová.
Já teda jsem slaboproud, takže s nadsázkou, co je pro mě nad 12V, tomu nerozumím, ale smysl mi to dává.

666mahu
1490 příspěvků 18.3.13 19:33

@Matka Vlčice, představte si, že znám lidi, kteří nikdy žádné tabletky neviděli, celý život jednou až 2× denně si přejedou chrup v rychlosti kartáčkem, je jim přes 60, a mají většinu zubů. Žádná zvláštní péče a celkem bezproblémový chrup. Překvápko, co. :D
Můj muž má 46 a chrup bez plomby. Pečlivě si o něj pečuje kvůli parodontóze teprve něco přes 10 let (předtím také 2× denně přejel v rychlosti jedním kartáčkem). - Asi nemá v puse žádná zubokazová kurvítka. :D :D

Jiná Realita
13791 příspěvků 18.3.13 19:38

@666mahu
znám i lidi, co si zuby nemyjí vůbec a přesto je mají bez kazu, resp. bez větších či bolestivých kazů už dvacet třicet let.

666mahu
1490 příspěvků 18.3.13 19:48

@Jiná Realita, myslím, že to je případ i těch, které jsem zmiňovala, čistí si chrup spíš pro pocit. Žádná hygienistka 4× do roka, 3 druhy kartáčků + nit. :-)

@Matka Vlčice, až budete jednou potřebovat můstek, měla byste mít v pořádku hlavně kosti a dobré předpoklady pro implantáty, můstky nefrčí už teď (pro ty, kdo na lepší péči mají), natož za 30 let. :D

valery
1580 příspěvků 18.3.13 20:20

@Jiná Realita
To je dost zajímavá informace, slyším to poprvé, dá se tomu věřit?

Jiná Realita
13791 příspěvků 18.3.13 20:25

@valery
rozhodně.

měla jsem slabší odvar těchto drsňáků přímo ve třídě jako spolužačku. ta si myla zuby jednou denně asi minutu, šmudly šmudly kartáčkem a bylo to. žádná nit, interdentální kartáček, ústní voda. pokud vím, tak první kaz měla někdy snad v 28 a to jen proto, že držela brutální dietu, která jí poškodila vše včetně zubů. kdyby to nedělala, věřím, že nebude mít kaz nikdy.

já šmudlám zuby nití, mezizubním kartáčkem, dvakrát denně, večer skoro 20 minut a stejně je mám příšerné. dietu jsem nikdy nedržela, sladkým se obdařuju zcela průměrně.

JedovatéHádě
350 příspěvků 18.3.13 21:36

Já té genetice vážně věřím, zuby mám po matce, přesněji po jejím otci-mém dědečkovi. Nikdo z nás nemá žádné větší problémy se zuby, zuby si sice čistím, ale přiznám se, že žádnou zvláštní péči jim nevěnuji. Otec měl odjakživa problémy se zuby, minimálně co si pamatuji já, věnoval zubům péči maximální, speciální pasty, speciální kartáčky, speciální techniky-po každém jídle důkladné čištění zubů a stejně mu dělají pěkné trable. Taky jsem to už kdesi četla, že prý to čištění je sice důležité, ale že když má někdo ve vínku kazivější zuby, musí se smířit s tím, že i přes velkou snahu tomu úplně nezabrání.

Sibyla
2646 příspěvků 18.3.13 22:02

Je to hlavně genetické. Známá má babičku koňařku. Když oznámila, koho si chce vzít (drobného, křehkého vědce s brýlemi a řídkými vlasy), babička dramaticky prohlásila: „Neber si toho K., zkazíš si rasu!“ No, manželství je velmi šťastné, i když děti jsou opravdu křehké postavy, slabšího zraku, a ani ty zuby nejsou valné.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek