Věříte na "kurví**tka"?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.13 07:30

@rice Milá rice - já jsem ve svých příspěvcích právě argumentovala tím, že zoubky je třeba čistit - vy říkáte to samé a snažíte se mi tím oponovat - nechápu. Můj názor jest takový, že za zkažený chrup v MLADÉM věku si povětšinou dotyčný může sám.

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.13 07:32
@666mahu píše:
@Matka Vlčice, představte si, že znám lidi, kteří nikdy žádné tabletky neviděli, celý život jednou až 2× denně si přejedou chrup v rychlosti kartáčkem, je jim přes 60, a mají většinu zubů. Žádná zvláštní péče a celkem bezproblémový chrup. Překvápko, co. :D
Můj muž má 46 a chrup bez plomby. Pečlivě si o něj pečuje kvůli parodontóze teprve něco přes 10 let (předtím také 2× denně přejel v rychlosti jedním kartáčkem). - Asi nemá v puse žádná zubokazová kurvítka. :D :D

No to jsem z toho v šoku, úplně jste mě položila, jako vždy!

Dammy
1672 příspěvků 19.3.13 09:43

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 15:31

Karin
3948 příspěvků 19.3.13 10:01

Ad amalgám (prosím, nepište „amalgán“) - mně bylo řečeno, že amalgám je mechanicky odolnější, proto jej zubní lékaři při plombování stoliček preferují před kompozitními výplněmi. Určitě se tedy nedá říct, že to či ono je jednoznačně lepší. Záleží na tom, k jakému účelu se ten materiál použije. A navíc také záleží na tom, jak se výplň udělá, jestli se materiál dobře namíchá (pokud si někdo ještě míchá amalgám v ordinaci) a jestli je plomba dobře udělaná… To, že někomu za pár měsíců vypadne, neznamená, že amalgám je kurvítko, ale že to prostě byla špatně udělaná výplň.

Jinak se kloním spíš k tomu názoru, že vliv dědičnosti je spíše marginální a že je-li zub čistý, tak je dost malá pravděpodobnost, že se zkazí (jak říká dr. Sedlmayer, čistý zub se nezkazí) Jistě že tam hraje roli více faktorů, ale hygiena hraje roli hlavní, na genetiku bych svedla podíl nanejvýš pětiprocentní… (laický názor) Zubní kaz je bakteriální onemocnění. Snad k němu někteří můžeme být náchylnější, ale s touto případnou predispozicí se dá pracovat prostřednictvím ústní hygieny, podobně jako se dá pracovat s jinými zátěžemi z rodinné anamnézy ;) Navíc ta genetická zátěž je mnohdy jen domnělá. A i kdyby nebyla, tak to, že rodiče měli zuby jak vyhořelý františky neznamená, že já musím mít taky ve třiceti protézu, ale jen to, že holt musím na tu ústní hygienu víc dbát, abych měla zuby zdravé.

Karin
3948 příspěvků 19.3.13 10:02

Jdu si vyčistit zuby.

Alizon
1235 příspěvků 19.3.13 10:31

Diky teto diskusi jsem si vcera vecer vzpomela ze jsem zapomnela na svoji nedelni aplikaci Elmex gelu, takze jsem to alespon vecer napravila. Vida k cemu je to Peklo nakonec dobre:)
Jeste k tem bilym vyplnim - ono je nakonec jedno jestli ma nekdo tech zuby zkazenych X nebo jestli ma tu plombu jen jednu. Jestli se mu ty zuby zkazi ve 20 nebo v 50. Pokud ten kaz budete mit na prednim zubu a tmavy amalgam by tam byl viditelny, chci videt toho nadsence, ktery si ho tam necha dat.

Caralina
916 příspěvků 19.3.13 12:07

Na co kurvítko. Nekvalitní materiál, mizerné zpracování nebo případně oboje ho spolehlivě nahradí

Karin
3948 příspěvků 19.3.13 12:18

Pokud jde o zubní kaz nebo třeba obezitu (další nemoc, kterou lidi s velikou oblibou svádějí na geny), dědí se nanejvýš dispozice, nikoli nemoc jako taková.
Jakým způsobem se může zkazit zub, když na něm nebudu mít plak s bakteriemi? (Jakým způsobem vznikne obezita u člověka a negativní energetickou bilancí?) ;)

Pirek
7060 příspěvků 19.3.13 13:22

Nějaký náš prof. přes drobné hlodavce výzkumuje vývoj zubů - je totiž zajímavé, že není nikde dané, jak má který zub narůst. Tedy většinou jsou řezáky vpředu a stoličky vzadu, ale nikde není určené (geneticky), jak má být zub široký, dlouhý, velký, rovný křivý, víc vlevo nebo vpravo a stejně ty zuby těm zvířátkům v naprosté většině případů narostou správně tak, aby do sebe při skusu dobře zapadly. Ona taky třeba veverka s křivýma zubama dlouho nepřežije, že jo. člověk už ale ano.

Dammy
1672 příspěvků 19.3.13 13:45

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 15:33

Karin
3948 příspěvků 19.3.13 14:02

@Dammy : já zase zánět močových cest nikdy neměla, i když mi bylo kolikrát vynadáno, že mám zase holý záda a že nastydnu od ledvin :D
Vždyť já vím, že to není tak jednoduché. Akorát se mi nelíbí, když se někdo o sebe vůbec nestará a svaluje problémy na genetiku. Ať je to člověk s prožranými zuby nebo kdokoliv jiný…
Já mám taky hodně kazů, ale je mi jasné, že za to nemůže máma ani táta, ale především moje záliba v mlsání a laxnost v hygieně ;)
A když už jsme u těch absurdních příkladů, tak znám člověka, který se taky chlubí, že si vůbec nečistí zuby a nemá jediný kaz. Jenže má zase chronický zánět dásní…
Péče není samospásná, genetika není viníkem. Já myslím, že k tomu, aby věda mohla dát jasnou odpověď, musí dojít ještě k několika důležitým zjištěním a odhalit dosud neznámé souvislosti. Za sto, dvě stě let třeba už budou lidé vědět, proč někdo ty kazy má a někdo ne, bez ohledu na péči nebo na to, co měli v hubě rodiče. Ale zatím nám holt nezbývá než si čistit zuby, no… :D

Len
490 příspěvků 19.3.13 14:08
@Dammy píše:
Každý je citlivý jinak a odolává bakteriím jinak a jí nevěřím, že po jakkoli dokonalém čištění zubů tam je sterilno - tzn. žádné bakterie, nula.

To je právě to - ústní dutina ale sterilní být nemá - fyziologicky je osídlená mnoha bakteriemi, které tam patří. Až po několika hodinách se vytvoří plak, ve kterém se namnoží ty špatné bakterie produkující kyseliny (potřebují k tomu cukr z potravy, který je opět v tom plaku), které škodí. Několik bakterií samo o sobě nezmůže nic, ale v zubním povlaku se množí a už to jede. Pokud není na zubech žádný plak, kaz prostě nemá jak vznikat, ať se vám to líbí nebo ne.

Sailorette
1594 příspěvků 19.3.13 14:16

K zubům, poslední roky mi taky vypadávaly plomby, pořád mě trnuly zuby, zubař mi říkal, že už neví, co s tím. U nás na maloměstě jsou všichni zubaři beznadějně obsazení, navíc ten můj měl skvělou pověst, takže mě nenapadlo ho měnit. Před rokem a něco jsem se přestěhovala do Prahy, našla si tu zubaře a ten zjistil, že mám nevyplněné kanálky, bílé plomby tam, kam nepatří, pod plombami kazy, zkrátka zuby na odpis (naštěstí ne ty, co jsou vidět, ale „jen“ stoličky). Na pohled jsem měla pěkné zuby s bílými plombami, uvnitř ovšem spoušť. Celá ta sranda mého minulého zubaře mě vyjde na cca 30 tis., protože je potřeba opravit prostě všechno, viděla jsem to na rentgenu, takže ho z nějakých nekalostí nepodezírám. Co tím chci říct, zuby mám špatné, v dětství hygiena nic moc, nějaké mezizubní kartáčky a nitě jsem neznala, ale péče špatného zubaře mi je dodělala. Lidi, co si zuby čistí třeba jen ráno znám a nikdo z nich nemá se zuby takové problémy jako já.

Alizon
1235 příspěvků 19.3.13 16:46

@Sailorette
No ja mam taky ten svuj implantat i diky „peci“ meho zubare v puberte. (A diky tomu ze mam rada sladke, nepolykala jsem ty fluoridove tabletky:) mne je nikdo nikdo nedaval, v Brne asi bylo fluoru ve vode dost, pripadne se moje maminka spatne stravovala v tehotensti nebo si ja jako dite ty zuby cistila uplne blbe, ale co uz, zpatky to nevezmu a ted at si je cistim jak se da, kazi se stale, ale snazim se, snazim… ).
Moje nova zubarka se zdesila, ale zub uz mi nezachranila, postupne mi tam odumrely nervy a zub byl proste mrtvy a neesteticky tmavnul. Potom jsem jednoho dne kousla do neceho tvrdeho a mohla jsem s dirou misto zubu strasit male deti.
Ted tam mam krasny implantat na sroubku, stalo me to nemale penize, tak doufam ze mi tam dlouho vydrzi a zadne ku***itko pouzito nebylo.

Příspěvek upraven 20.03.13 v 09:23

666mahu
1490 příspěvků 19.3.13 17:07

Já na dědičnost věřím. Nikoli jako na výmluvu, ale tam, kde nám nahrává, jsme ve velké výhodě oproti ostatním.

Péče o chrup je v první řadě, ale i při nejlepší péči (jak vlastní, tak dobrého zubaře) nemusíme mít krásný bezproblémový chrup. Mám zuby velmi dobré, z části to bude genetikou, z části péčí. A stejně nějaké plomby mám, asi 3 z dětství (a dnes už těžko říct, jestli to byla moje vina nebo péče mizerné zubařky, dalších 15 let se mi totiž žádný kaz neudělal, i když jsem se stravovala a o chrup pečovala stejně). Pak se mi udělal kaz i přes pečlivé čištění a pravidelné návštěvy v zubní ordinaci - mezi stoličkami tak, že to nebylo vidět. Ani zubař mi nechtěl věřit, že mě bolí zub a mám tam kaz, dokud si neověřil tím malým rentgenem, co se strká do pusy. Takže vím, že kaz se může udělat při sebepečlivějším čištění mezizubními i nití.

Podobné je to se skolny k tloustnutí, které zmínila @Karin. Věřím, že i zde má genetika velký vliv. Kamarádka má 3 dcery. Dvě jsou normální štíhlé děti, prostřední je váleček po mamince, která přesně tak vypadala jako dítě. Kamarádka celé rodině zdravě vyváří, dává si práci se svačinami. Jak kvůli dětem, tak kvůli své a manželově váze i své dispozici k vysokému cholesterolu. Ani pekáč nevymazává máslem, jako běžně já, vykládá pečícím papírem, nesmaží… Celá rodina jí stejně, kamarádka se musí hodně omezovat, její muž ani při sedavém zaměstnání problém s tloustnutím nemá. 3 holčičky jedí stejně, jedna je tlustá. Teď, na jarních prázdninách, po týdnu lyžování mi kamarádka hlásila, že manžel zhubl 5 kg, ona nic a ta silná dcerka, která nejvíc makala, 1 kg přibrala.
Když srovnám jak jí kamarádka, v porovnání se mnou, a jak se stravují její dcerky, tak je mi jasné, že někteří se udržováním své váhy hodně nadřou.

@Sailorette, to jste měla mizerného zubaře. Podobný příběh mi vyprávěla trenérka, která se přistěhovala z Ústí. Už předtím do Prahy dojížděla do práce, ale až po přestěhování vyměnila doktory. Divila se i tomu, že se jí lékař v nemocnici představí a celý přístup, že se tochu liší. Nemůžu posoudit, jestli je to pravda, jestli je opravdu rozdíl mezi Prahou a zbytkem.

Perpentach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.13 19:16

Take verim, ze v pripade zubnich kazu ma hlavni vliv genetika. Nikdy mi nevrtali ani netrhali zub, nemam jedinou plombu. K zubari chodim jednou do roka a zhruba kazde tri roky me zbavuje zubniho kamene na sedmickach, nikde jinde ho nemam. Zuby si cistim dvakrat denne obycejnym mekkym kartackem a lacinou pastou. Maso nejim pres 10 let a mlecne vyrobky jsem nejedla nikdy. Tata je na tom stejne a mam podezreni, ze si zuby cisti jen po ranu.

Eirean
244 příspěvků 19.3.13 20:28

Prosím, prosím, PROSÍM - neřešte už tu zubařinu, fakt tady z toho vznikají strašné mystifikační bludy - o genetice, o čištění zubů, o bakteriích a všemožné jiné.

rice
352 příspěvků 19.3.13 20:55

@Eirean jo no…vznikaj. A já to asi už taky vzdávám. Chápu, že propagace poctivého čištění zubů nepadne na úrodnou půdu. Nejde přece o to, kolik zbytků jídla a bakterií je v mezizubí, hlavní je genetika a taky samozřejmě Svatá Trojice - ústní voda Listerine, která je zdravému člověku naprosto k ničemu, pasta Elmex (co na tom, že je tam jenom od toho, aby nám to chutnalo) a kartáček Curaprox (jo, ten jedinej je fajn:) )
A ten poctivej blbeček, co si zuby pucuje po každým jídle si hlupák myslí, že to může nedejbože nějak ovlivnit! :D

valery
1580 příspěvků 19.3.13 21:02

@Eirean
Souhlas, člověk se chytne na slibnej titulek „kurvítka“ - čeká, že si snad užije trošky virtuálního sexu- a vy si tady už dva dny čistíte zuby- to je pěknej podraz! Administrátora na vás!

rice
352 příspěvků 19.3.13 21:06

Mno jo no…já třeba na kurvítka nevěřím. Pochybuju, že by se to ekonomicky vyplatilo. Protože celý úspěch stojí a padá na předpokladu, že spotřebitel znova nakoupí produkt u stejného výrobce. A to se dá asi těžko čekat. Na trhu je spousta značek, lidé nakupují podle momentálních slev v obchodech a navíc pokud se věc rozbije dřív, než byla očekávání, tak o to spíš dají vydělat jiné společnosti. Takže pro mě to je jen jedna z pomatených „marketingově-konspiračních“ teorií :-)

Perpentach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.13 21:08

@rice Mrzi me, ze z meho prispevku muze vyplyvat, ze nezalezi na cisteni zubu, to jsem nechtela. Ale myslim si, ze se zuby daji v prubehu dne cistit i jinak, nez kartackem a niti, podle me funguji i nektere potraviny, ktere zuby mechanicky cisti. Po cely rok jim denodenne dost mrkve, kedluben a jine tvrde zeleniny nebo ovoce, prijemne to masiruje dasne a cisti mezizubni prostory. Ale asi zalezi i na tvaru chrupu, nekomu to do tech zubu leze vic a nekomu min. Take konzumuji malo potravin, ktere by mely tendence zustavat v zubech, a sladkosti mi moc nechutnaji, jsou na me dusive, mam rada svezi sladke ovoce. Akorat dostat ze zubu orechy neni sranda:-), to pak nekdy stojim i 30 minut nad umyvadlem.

valery
1580 příspěvků 19.3.13 21:12

@rice
Já si od začátku myslím, že je to jen další přírůstek do dlouhé řady mystifikací a bludů, jejichž seznam najdete na webu pod heslem „HOAX“…

Majka22
332 příspěvků 19.3.13 23:22
@Karin píše:Jinak se kloním spíš k tomu názoru, že vliv dědičnosti je spíše marginální a že je-li zub čistý, tak je dost malá pravděpodobnost, že se zkazí (jak říká dr. Sedlmayer, čistý zub se nezkazí) Jistě že tam hraje roli více faktorů, ale hygiena hraje roli hlavní, na genetiku bych svedla podíl nanejvýš pětiprocentní… (laický názor) Zubní kaz je bakteriální onemocnění. Snad k němu někteří můžeme být náchylnější, ale s touto případnou predispozicí se dá pracovat prostřednictvím ústní hygieny, podobně jako se dá pracovat s jinými zátěžemi z rodinné anamnézy ;) Navíc ta genetická zátěž je mnohdy jen domnělá. A i kdyby nebyla, tak to, že rodiče měli zuby jak vyhořelý františky neznamená, že já musím mít taky ve třiceti protézu, ale jen to, že holt musím na tu ústní hygienu víc dbát, abych měla zuby zdravé.

Nad některými Vašimi příspěvky v této sekci často mohu jen zaúpět. Podobné laické teorie jsou opravdu fascinující, ale s realitou nemívají moc společného. Vím, že bych to neměla komentovat, ale nedalo mi to. Pokud by šlo o trolling, pak úspěšný :-) Ale za přirovnání chrupu k vyhořelým františkům máte u mne bod, pobavilo mě to :-)

volfish
938 příspěvků 19.3.13 23:47
@valery píše:
@Eirean
Souhlas, člověk se chytne na slibnej titulek „kurvítka“ - čeká, že si snad užije trošky virtuálního sexu- a vy si tady už dva dny čistíte zuby- to je pěknej podraz! Administrátora na vás!

Přesně tak!
Vraťme se ke kurvítkům, prosím!

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 00:07

Tak jsem jen nakoukla a porad zuby, tahle diskuse dela cest svemu jmenu, je pekne dokur…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek