Věříte na "kurví**tka"?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 00:27

Slibuji, už tu NIKDY neřeknu nic o zubní plombě. :) :) :)

Matmys
2595 příspěvků 20.3.13 09:19

Věřím.
Kujvítka jsou podmínkou pro zachování Murphyho zákonů :)

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 09:28
@valery píše:
@rice
Já si od začátku myslím, že je to jen další přírůstek do dlouhé řady mystifikací a bludů, jejichž seznam najdete na webu pod heslem „HOAX“…

Na to se dá odpovědět jen otřepanou frází, že pokud jste paranoik, ještě to neznamená, že po vás nejdou.

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 09:29
@lioncity píše:
Tak jsem jen nakoukla a porad zuby, tahle diskuse dela cest svemu jmenu, je pekne dokur…

Jste tu od toho, abyste se zapojila a my tady nejsme od toho, abychom ji vedli dle vašich představ.

Alizon
1235 příspěvků 20.3.13 09:30
@rice píše:
Mno jo no…já třeba na kurvítka nevěřím. Pochybuju, že by se to ekonomicky vyplatilo. Protože celý úspěch stojí a padá na předpokladu, že spotřebitel znova nakoupí produkt u stejného výrobce. A to se dá asi těžko čekat. Na trhu je spousta značek, lidé nakupují podle momentálních slev v obchodech a navíc pokud se věc rozbije dřív, než byla očekávání, tak o to spíš dají vydělat jiné společnosti. Takže pro mě to je jen jedna z pomatených „marketingově-konspiračních“ teorií :-)

To me taky napadlo. Co z toho bude odevni spolecnost XY mit, kdyz se mi jejich svetry po dvou vypranich zezmolkuji… pouze to ze priste pujdu pro ty svetry a dalsi obleceni jinam. I pokud nebudu takto uvazovat, v oblasi odevu je tech znacek tolik, ze ta pravdepodobnost ze si koupim nahradu za zniceny vyrobek u te stejne znacky je i tak dost mala. Takze leda ze by existovalo tajne bratrstvo vsech vyrobcu odevu.

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 09:36
@Alizon píše:
To me taky napadlo. Co z toho bude odevni spolecnost XY mit, kdyz se mi jejich svetry po dvou vypranich zezmolkuji… pouze to ze priste pujdu pro ty svetry a dalsi obleceni jinam. I pokud nebudu takto uvazovat, v oblasi odevu je tech znacek tolik, ze ta pravdepodobnost ze si koupim nahradu za zniceny vyrobek u te stejne znacky je i tak dost mala. Takze leda ze by existovalo tajne bratrstvo vsech vyrobcu odevu.

A nebo existuje v asii jen pár velkých továren, kde to berou všichni ti výrobci, takže nemáte kam utéct..

Alizon
1235 příspěvků 20.3.13 09:54

@Matka Vlčice
Porad si spis myslim ze u tech „levnejsich“ znacek se s nejakymi kurxxxitky ani nemusi obtezovat. Cilem je co nejvic muziky za co nejmin penez - takze je to udelano z co nejlevnejsich materialu, pri co nejmensich nakladech - zamereno na spotrebitele co chteji trendy kousek, kterym se budou tento rok chlubit a u ktereho se nejaka trvanlivost ani neocakava.
Problem je kdyz tyto znacky, ktere jsou treba v Nemecku vnimany jako laciny sezonny smejd pro pubertacky, stoji v CR v pomeru k platum tolik, ze si je kupuje valna vetsina populace a uz by nejakou vydrz ocenila.

Karin
3948 příspěvků 20.3.13 09:55

@Majka22 : no tak to jste mohla udělat dobrý skutek a uvést ty moje laické teorie na pravou míru ;) Jsou to prosté úvahy. Hovoříme o infekčním onemocnění, a v takových případech se dědí „pouze“ dispozice, nikoli onemocnění samotné.
Omlouvám se za OT, ale když už se ta diskuse o zubním kazu rozpoutala, tak chci jen trochu hájit tu genetiku, protože to prostě není jediný „viník“… A dokud mi to genetička Majka nevyvrátí, tak trvám na tom, že v případě zubního kazu se dědí „pouze“ různé dispozice (například - tedy mimo jiné - tak, že ovlivní reakci imunitního systému na ty „kazové“ bakterie), a že kaz se může a nemusí rozvinout podle toho, jak ten konkrétní člověk o ty zuby pečuje (ano, někdo musí velmi pečlivě, jiný to zase může flákat, o tom je holt ten vliv dědičnosti). A stále nevidím možnost, jak by se mohl zubní kaz rozvinout na čistém zubu, tedy na zubu bez plaku plného kariogenních bakterií… Ale pokud mi někdo bude chtít tu etiologii objasnit, tak budu moc ráda.
Diskuse o kurvítkách se už stejně vyčerpala, tak proč nedat řeč o stomatologii, když se tu sešlo tolik zubařů? ;)

edit: překlep

Příspěvek upraven 20.03.13 v 15:49

JedovatéHádě
350 příspěvků 20.3.13 10:17

@Karin Tak já bych řekla, že se shodnete i s genetiky, ale to je právě to, ten zub nikdy nemůže být dokonale čistý, tedy možná může, ale myslím, že to není v lidských silách, obyčejném kartáčku, zubní niti a ústní vodě. Jsou prostě místa, kde ty bakterie vydrží, myslím, že to nedokáže ani savo se záchodovou mísou, vždycky to zaručuje jen 99% úspěšnost( a z toho, co přežije se zase namnoží další).

A pokud má někdo větší sklony ke kazivosti zubů, tak mu možná stačí i to málo. Ale je jasné, že tím, že o zuby pečuje dělá dobře. Je nesmysl říct si, že když mám prostě kazivější zuby, nemá cenu je čistit. Kdyby to nedělal, mohl by o zuby třeba pěkně rychle přijít.

Měla jsem teď taky nepěknou zkušenost de zubařem. Několik let jsem mu říkala, že mě píchá v zubu a že tam musím mít nějaký kaz. Když už jsem byla opravdu neodbytná, tak mi udělal rentgen, aby mě přesvědčil a když jsme tam nic neviděli, tak mi doporučil pastu pro citlivé zuby.

Pak pan doktor umřel a já se objednala na novou kliniku. Tam mi udělali vstupní rentgen a co se neukázalo? Ten kaz tam byl a pěkně velký. Ono to totiž na rentgenu vypadá jen jako stín, laik to nepozná a starý pan doktor to asi neviděl. Opravdu není zubař jako zubař!

A abych ten svůj román ukončila-jsem taky pro svobodně se vyvíjející diskuzi.

valery
1587 příspěvků 20.3.13 12:20

Vaše otázka zněla: Věříte na „kurvítka“?
Má odpověd zněla: Nevěřím.

Až mi někdo předloží hmatatelný důkaz, že úmyslná!!- to zdůrazňuji!! a dokonce snad načasovaná „kurvítka“ existují, pak můžu svůj názor přehodnotit, ale zatím se tu jen mluví o logických důsledcích nekvalitní práce s nekvalitními materiály - odjakživa se tomu říká šmejdy, nic nového pod sluncem, proč za tím hned hledat nějaká spiknutí?
@Matka Vlčice
@Matka Vlčice píše:
Na to se dá odpovědět jen otřepanou frází, že pokud jste paranoik, ještě to neznamená, že po vás nejdou.
lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 12:22
@Matka Vlčice píše:
Jste tu od toho, abyste se zapojila a my tady nejsme od toho, abychom ji vedli dle vašich představ.

Zapojim se, kdz uznam sama za vhodne. Treba tim, ze okomentuji, kam ji vedete.

Karin
3948 příspěvků 20.3.13 14:13

Ptala jsem se na to ráno našeho elektroinženýra, a ten taky ze svého pohledu nepotvrdil existenci konkrétních kurvítek, akorát říkal to, co už tu padlo… Že se zpravidla nevyplatí investovat do výroby superkvalitních věcí, protože by stály tolik, že by je většina spotřebitelů nekoupila - lidi převážně preferují cenově dostupnější věci, které vždycky po pár letech aktualizují. Kdo chce mít spotřebič čtyřicet let, když za dva roky bude na trhu něco lepšího (úspornějšího, výkonnějšího ap.)? A to, že spotřebič klekne pár dní po vypršení záruky, je asi jev, který podléhá nějakému Murphyho zákonu :D

rice
356 příspěvků 2.4.13 19:36
@JedovatéHádě píše:
@Karin Tak já bych řekla, že se shodnete i s genetiky, ale to je právě to, ten zub nikdy nemůže být dokonale čistý, tedy možná může, ale myslím, že to není v lidských silách, obyčejném kartáčku, zubní niti a ústní vodě. Jsou prostě místa, kde ty bakterie vydrží, myslím, že to nedokáže ani savo se záchodovou mísou, vždycky to zaručuje jen 99% úspěšnost( a z toho, co přežije se zase namnoží další).

Představujete si to jako moc velkou kovbojku. Nikdo po vás nechce mít sterilní zuby, bakterie jsou všudypřítomné, vždycky byly a vždycky budou. Čistým zubem se rozumí zub bez plaku. Plak je nutná podmínka rozvoje kazu a dá se zcela odstranit pravidelným čištěním zubů, nejlépe po každém jídle.

Len
490 příspěvků 2.4.13 20:29
@rice píše:
Představujete si to jako moc velkou kovbojku. Nikdo po vás nechce mít sterilní zuby, bakterie jsou všudypřítomné, vždycky byly a vždycky budou. Čistým zubem se rozumí zub bez plaku. Plak je nutná podmínka rozvoje kazu a dá se zcela odstranit pravidelným čištěním zubů, nejlépe po každém jídle.

To budete mít zase červených! :D

JedovatéHádě
350 příspěvků 3.4.13 08:45

@rice asi máme každá jiné požadavky na slovo zcela. :) Já bych to už ukončila. Ať nám tu diskuzi pak nezavřou.

Jinak věřím, že některé firmy něco jako kurvítka dělají. Kurvítko si nepředstavuju jako něco, co přímo vyrobeno k tomu, aby po určité době přestalo fungovat(něco jako šotek), ale jako něco, co je prostě záměrně šmejdské, je třeba ověřené, že to průměrně vydrží ty dva roky a zbytek je nezajímá. Jediná cesta jak se toho zbavit je nekupovat levné šmejdy.

Už jsem to tu psala jednou, ale některé výrobky bych chtěla mít třeba na 30 let, či déle(mixér, vysavač, počítač(který by šel postupně vylepšovat jak z hardwarové stránky, tak ze softwarové), televize, šicí stroj…)-nedělá mi to totiž problém. Rodiče mají například jeden výborný vysavač už 20 let a pořád je nejlepší, jaký jsem kdy měla v ruce a budu si ho kupovat taky, protože ta firma ho pořád vyrábí. Stejně tak mixér. Firma k němu nabízí servis a jednou za pár let přijede, nabrousí nože, naolejuje strojek a je to. Tak s představuju kvalitní věci.

Karin
3948 příspěvků 3.4.13 12:05

Právě jsem jinde v diskusi psala o kalhotkách, které nosím už spoustu let a ony navzdory velmi častému praní pořád drží tvar a vypadají zánovně… Říkám si, že takhle ten výrobce nemůže vydělat, když si u něj jednou za x let koupím jednu sadu kalhotek, ale na druhou stranu, pokud je tato kvalita u jeho výrobků stabilní, tak získá renomé výrobce kvalitního prádla, a to taky není k zahození. Navíc já se k němu rozhodně vrátím, a to bych neudělala, kdyby to prádlo nebylo kvalitní. Každý výrobce si musí srovnat, co se mu vyplatí víc nebo co má pro něho větší hodnotu. Já osobně si myslím, že se spíš vyplatí vsadit na tu kvalitu a dělat věci nejlépe, jak dovedu. Pokud se zákazník nevrací, někde je chyba.

Jovo
79 příspěvků 22.4.13 17:12

Nevěřím, vím. Říká se tomu „plánované zastarání“ a velcí výrobci mají celá projekční oddělení, jejichž úkolem je vnášet do fungujících výrobků konstrukční chyby tak, aby jen těsně přečkaly záruku.
To pak člověk opravuje třeba mlýnek a zjistí, že hnací osička je v jednom bodě z nějakého záhadného důvodu zúžená na čtvrtinu (a zrovna v tom bodě praskla).

Proti takovým kurvítkům je v podstatě jediná obrana: vytěžujte to na maximum, aby to odešlo ještě v záruce. :-)

Moir
2404 příspěvků 22.4.13 18:27
@Jovo píše: …
To pak člověk opravuje třeba mlýnek a zjistí, že hnací osička je v jednom bodě z nějakého záhadného důvodu zúžená na čtvrtinu (a zrovna v tom bodě praskla).

z toho důvodu, že když se mlýnek zasekne, je lepší, když praskne osička, než se spálí motor

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 22.4.13 22:52
Karin

Mně šije trenýrky manželka a opravdu, vždy se k ní vracím :).

Oveeec
2520 příspěvků 1 inzerát 29.4.13 21:44

Muhaha, to je legrace, nedávno jsem narazila na diskuzi o kurvítkách, a dneska jsem dozvěděla, že zkouškovej text u zejtřejší zkoušky z tlumočení bude - o kurvítkách!

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 26.1.14 21:03

Dnes ve Střepinách na Nově: kurvítka!

Ymber
98 příspěvků 26.1.14 21:56

Obávám se, že je zase někde něco vědecky nedoošetřeného, neboť když jsem se kdysi pokusila zařídit podle zubařských rad a začala si čistit zuby poctivě po každém jídle (tak jak je doporučováno), musela mě nakonec maminka asi po týdnu šetrně upozornit, že je mi už asi týden cítit z pusy. Zřejmě jsem si narušovala přirozené prostředí v dutině ústní tak často a tak urputně, že to mělo tento efekt. Každopádně když jsem se vrátila k obvyklému čištění (2× denně, večer s pastou, ráno bez pasty), bylo to zase ok. Od té doby mám takový nemilý pocit, že zubní lékaři z nás (sice s nejlepšími úmysly, zato ale z pozice vědců velmi přesvědčivě) dělají občas trochu blbce. Koneckonců, není to nic nového pod sluncem; mojí mamince taky ještě doktoři úpěnlivě vysvětlovali, že kojit mě tři měsíce je škodlivé a ať mě konečně nakrmí něčím pořádným, tj. sunarem…
Chci jen říct, že to s těmi „vědecky ověřenými fakty“ někdy není tak jednoduché. Samozřejmě sláva jim, že něco zjišťují a snaží se, ale nemusí ještě vědět všechno nebo to nemusí mít zjištěné správně, toť vše. Každopádně jakkoli si vědecké práce vážím, když jsou jejich zjištění v přímém rozporu se zkušeností nebo selským rozumem, tak jsem obezřetná.

volfish
945 příspěvků 27.1.14 14:23

@Ymber jakože pasta je zubařské kurvítko?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek