Věříte na "kurví**tka"?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7
Tebah
4257 příspěvků 27.1.14 17:32

@Ymber Dost by mě zajímala souvislost mezi zvýšenou frekvencí číštění zubů a zápachem z úst. I když třeba se bakteriím libí to šimrání kartáčkem, tak se začaly množit ostošest :-)
Jen ještě doplnění k tomu čištění zubů po jídle - čistit by se mělo až tak 10 minut po jídle, protože jinak je sklovina ještě narušená kyselinami vznikajícími při jídle a kartáčkem ji ještě dál narušuju. Možná to bylo tím?

Ymber
98 příspěvků 27.1.14 19:10

Myslím, že to nebylo samotným čištěním, ale pastou. Později mi i potvrdila jednak hygienistka a jednak kamarádka, která studuje zubní lékařství, že běžná zubní pasta by se neměla používat zbytečně často, protože opravdu narušuje přirozené prostředí v ústech (stejně jako kdyby si člověk například pětkrát denně myl obličej, pleť by nestíhala obnovit přirozený ochranný film a moc by nepoděkovala). Čím škodlivější věci jíme (sladké, kyselé), tím hůř se to přirozené prostředí obnovuje, takže samozřejmě není řešení nečistit si zuby VŮBEC; ale dobře si je vyčistit jde i úplně bez pasty, jen měkkým zubním kartáčkem. Většina lidí používá pastu proto, že je na to zvyklá, a někteří kvůli obsahu fluoridů (se kterýma se to ale taky nesmí přehnat, jinak způsobují skvrny na zubech). Takže ano, dalo by se říct, že klasická zubní pasta je… no, asi ne vyloženě kurvítko, ale výhodnej byznys (pro výrobce, nikoli pro nás).
Teď používám kartáček, sólo kartáček, mezizubní kartáčky a pastu jen čistě přírodní a jen jednou denně a se zuby mám výrazně míň problémů než dřív, ale je mi celkem jedno, jestli mi mou špatnou zkušenost někdo věří; každopádně bych jen doporučila, pokud se rozhodnete pečovat o svoje zuby zrovna používáním pasty 4-5× denně, abyste se ujistili, že máte nablízku někoho, kdo vám případně řekne, že to nebyl dobrý nápad, protože ohleduplné sdělení „smrdí ti z pusy“ není žádná legrace ani mezi nejbližšími.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek