Věříte vietnamským cedulkám na oblečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.12 09:46

@Soňa3 Vy by ste politickú korektnosť mala velebiť až do nebies, ak by tu nebola, tak vo vetách adresovaných Vám od väčšiny diskutérok, by boli slušné len spojky a citoslovcia. :-D

MartinaMarie
123 příspěvků 20.9.12 09:56

@Soňa3 - sonicko zlaticko, prosim vas, vynechte politiku, intligenci a dalsi temata, protoze mnoho vasich mouder se proste ignorovat neda. Komentujte modu. Dekuji.

JarkaJar
432 příspěvků 20.9.12 10:01

Gulietta má bohužel pravdu - není slušné označovat jakoukoli národnost hanlivými přezdívkami. To není politická korektnost, ale normální slušnost. Když já nejsem ani Čehún, ani Pepik, tak si ani Vietnamec nezaslouží hanlivou degradující přezdívku. Já pán, ty pán.

Louise Brooks
5 příspěvků 20.9.12 12:40

Ceduľkám na tomto oblečení neverím. Popravde ich ani veľmi neriešim, pretože hneď všetky odstrihnem. Pre mňa je dôležité, aby bolo oblečenie príjemné na dotyk a neškriabalo. Potom tam už môže byť napísané čokoľvek. A tým ceduľkám sa celkovo nedá veľmi veriť.

Sibyla
2646 příspěvků 20.9.12 15:32

Já Vietnamka nejsem a politickou korektnost moc nemusím, ale ten příspěvek s ťongy - notabene opakovanými - na mě působil nepříjemně. Prosím, snažte se vyvarovat agresivního tónu, zapleveluje to diskusi! Za chvíli už tu nebude nic než vysvětlování jak kdo co myslel a kdo si začal. A takové to bylo příjemné fórum!

veveru
400 příspěvků 20.9.12 15:44

Můj příspěvek sice přímo nekoresponduje s názvem diskuze, ale lepší jsem nenašla :)
Na eBayi jsem narazila na tyhle šaty. Píšou tam, že jsou vlněné. Dá se tomu věřit, za tu cenu? ;)

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.12 18:00

@veveru No já tomu věřím asi stejně jako tomu, že tohle je pravá pašmína ;-)

veveru
400 příspěvků 20.9.12 19:29

@smrtonoška Chápu :-D;)

menhet
51 příspěvků 20.9.12 20:02

@gulietta Své vysvětlení jsem napsala už před vaší milou lží. Věřte si, čemu chcete, je to tak, jak jsem napsala.

rice
356 příspěvků 20.9.12 21:18

@MartinaMarie škoda, že jsem nemohla ignorovat tenhle příspěvek :D teda mě někdo oslovit „soninko, zlatíčko“, tak jde veškerá moje politická korektnost stranou!

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.9.12 22:32

@menhet
Chytrému napověz, hloupého je potřeba trknout. Tak vás gulietta trochu potrkala. Jestli nevíte, proč je špatně říkat ťongové v souvislosti s Vietnamci, vezměte to jako fakt. Argument, že máte na mysli pouze obchody je tedy dost chabý, ale i kdyby tak to na věci nic nemění.
Se Soňou jsme se pohádaly o pojmu white trash, zrovna tento přístup k národnostní menšině je jedním ze znaků, kterým se takto označovaná skupina lidí vyznačuje. Totální omezenost.

MaláMyš
201 příspěvků 20.9.12 23:36

Moje dítě navštěvuje školu blízko Sapy. Pokud opustím politickou korektnost, tak na třídní schůzce jsme se sešli čtyři ťongové, tři snobky, dvě socky, matrjoška(nauč se česky ty náno), intouška, lesana v mužském provedení, dva brejlouni, několik lůzrů, smradlavej ajťák a poďobaná tlustoprdka(já) :-)

Chanel-Diorová
27 příspěvků 21.9.12 07:44

Stejně se všechno oblečení šije v Číně, Indii a tady těchto zemích, kvůli výrobním nákladům…

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.12 08:25
@gulietta píše:
@Soňa3 Vy by ste politickú korektnosť mala velebiť až do nebies, ak by tu nebola, tak vo vetách adresovaných Vám od väčšiny diskutérok, by boli slušné len spojky a citoslovcia. :-D

Milá Guiletto, budete se divit, tři nebo čtyři osoby netvoří „většinu“ diskutérek. S většinou lidí se tady dá normálně hovořit a vyměňovat názory. Na rovinu, s lidmi, se kterými si nerozumím tady, bych si nerozuměla ani v běžném životě. Prosím, ignorujme se. Děkuji

Edit: Mimochodem, to jak jste se vydávala za Vietnamku a nachytala Menhetu na švestkách byla vážně ďábelská finta :-)

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.12 08:29
@rice píše:
@MartinaMarie škoda, že jsem nemohla ignorovat tenhle příspěvek :D teda mě někdo oslovit „soninko, zlatíčko“, tak jde veškerá moje politická korektnost stranou!

To je v pohodě.

MartinaMarie
123 příspěvků 21.9.12 09:32

@rice - je tam o neco zvukomalebnejsi SONICKO ZLATICKO. Na obsah to nema vliv.

;-)
Acrobaleno
1018 příspěvků 21.9.12 09:41

U Vietnamcov/Číňanov som naposledy kupovala pred 10 rokmi, takže neviem ako to teraz chodí. Ak však máte s týmto problémy, tak čo takto nakupovať v drahších obchodoch, kde si túto otázku nebude musieť odpovedať.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.12 10:43

Souhlasím s Menhet, udivuje mě, jak mají vietnamci nasazené ceny, ty dosahují většinou tak 70 % ceny normálního obchodu, ale kvalita většinou asi tak 40%. Naštěstí se u nich dají koupit některé „značky“, u kterých víte, že to sice není superkvalita, ale nebudete v tom po druhém praní úplně ožmolkovaná, maximálně se to lehce vytáhne/srazí - např. zn. Epister - sportovní oblečení, kupuji dětem, stejně to nakonec rozdrbají.

zzigi
2 příspěvky 25.10.12 00:34
Značka oblečení Epister

Dobrý den, četl jsem zde diskusi o oblečení. Mám teké nějakou zkušenost, tak se podělím.

Normálně preferuji oblečení sportovní a to opravdu kvalitní, tedy značek jako Hannah, Directaplpine atd. Je to o penězích, nadruhou stranu mi toto oblečení vydrží opravdu dlouho.

Občas také zajdu nakoupit k větnamcům, zde právě vždy na mě zapůsobí značka Epister. Dising oblečení a provedení se mi zdá být pěkné a dobré.

Mám od nich softshelovou bundu s vodním sloupcem 15000, je tedy otázka kolik to vodní sloupec má, ale fakt je, že nepromokne. Je pružná a odolná, ale na druhou stranu se v ní člověk spotí, což se mi u jiných kvalitních značek neděje. Asi má holt špatnou propustnost.

U bundy, co je odolná proti vodě, model - Epister Look se, ale nezpotím. Je tedy lépe prodišná. Tento model je dokonce hodně podobný oblečení, které se prodává v Rock Pointu. A tam je sakra draho.

Zajímavé je však porovnat tyto drahé věci. Softschel mi připadá stejný, česané podšívky taky, sloření materiálu je stejní, nebo obdobné.

Cena: Epister do 650,– značky jako Hannah, Mammut, Hard Weard atd. až několik tisíc za mikynu nebo bundu obdobného vzhledu a složení.

Kvalita - asi neumím úplně posoudit, ale prodyšnost je jeden ze základních parametru.

Ještě vlastním Epister Exploration - moc pěkně udělaná mikina - bunda na podzimní a jarní nošení, či chladnější letní dny a kvalita, vzhled pro mě super. Prodišnost bude dobrá. Je to taková pletená bunda s prvky ze softschelu a lepenými prvky.

http://moda-sport.pl/…-p-4641.html

Zajímá mě Váš názor na tuto značku?

Moc díky.

prusovka
117 příspěvků 27.10.12 01:38

@zzigi
mam takovy pocit, ze si tu nekdo prihriva „vlastni polivcicku“,jak se tomu jenom rika? - uz to mam - skryta reklama!

defilenaiguille
2824 příspěvků 27.10.12 08:43
@klubo píše:
@Pomněnka lesní Jen zapomněli dopsat, že hedvábí je umělé, z PES.

Manžel dostal (pro mě) šátek, který mu byl prezentován jako hedvábný a on z toho byl docela rozhořčen, protože podle něj hedvábný nebyl. Tak jsem mu vysvětlila, že existuje i umělé hedvábí. Ale pro obranu výrobce - šátek byl označen 100% polyester, Made in France.

U Vietnamců jsem si v minulosti párkrát něco koupila, většinou jsem byla spokojená, na cedulky jsem se nedívala, vybírala jsem očima a hmatem.
Zmínění C&A mi připomnělo jeden úsměvný zážitek z Německa, ve výloze tohoto obchodu bylo napsáno CundA :-)

K debatě na téma ťong - myslím, že do veřejného projevu vůbec nepatří, je podle mne stejně degradující jako buzerant.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.12 09:17

Na vietnamských tržnicích jsem kdysi kupovala hrací tepláky a mikiny pro děti. Šlo o to, že když jsem děti ve věku 3-5 let vypustila na zahradu nebo na hřiště, tak bylo kvůli následným dírám na kolenou a zeleným flekům od trávy na libovolných místech brzo zřejmé, že jde o oděv na maximálně trojí použití, proto jsem nechtěla investovat do něčeho kvalitnějšího. Zásadní problém byl v tom, že když jsem se tyto svršky pak pokusila vyprat, nekompromisně obarvily celou pračku.
Od toho mi žádná cedulka nemůže pomoci, a dnes už jsou děti odrostlé, takže na tržnice stejně nemám žádný důvod chodit.

continuity
5853 příspěvků 27.10.12 18:36

@zzigi to je opravdu tezky, kdyz mate jako meritko kvality pro sportovni obleceni Hannah. to je obleceni tak na houby nebo na prochazku do lesa. v horach se na nej spolehat tezce nedoporucuji. ze je na dvou softshelkach napsano 100% polyester, to jeste neznamena, ze je to ten samy material.

zzigi
2 příspěvky 27.10.12 21:23

No nevěděl jsem, že můj příspěvek bude tak špatný.

Ano, nosím drahé oblečení, na které vždy dlouho šetřím.

Občas si ale koupím i něco pěkného u větnamce. Tedy značku Epister, která odpovídá provedením mým požadavkům.

Nejsem odborníkem přes oblečení, proto jsem se ptal. Vlastně hlavně proto, že by mě zajímal názor na tuto značku oblečení. Nikde jsem nenašel žádné internetové stránky.

Pokud jsem někoho pohoršil, tak se omlouvám.

pavla.kub
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.12 21:46

S uvedením správného složení materiálu mají problém i Italové. Materiál obsahoval 5 druhů různých textilních vláken, ale po sečtení uvedených procent mi vyšlo 102%.
Ještě lepší bylo, když jsem se zeptala ve velké prodejně v zahraničí indického majitele na složení materiálu. Pohotově mi sdělil, že složení je 50%hedvábí50%satén.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek