Vernostné a zľavové karty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
chinin
2788 příspěvků 2.6.13 19:55

@real.blond
Jestli se ti to stalo při silniční kontrole, to mohli mít „orgáni“ Vánoce. ;-)

real.blond
6688 příspěvků 2.6.13 19:58

@chinin to nastesti ne:-D stalo se mi to v nemocnici, kde jsem byla poprve a chteli me „identifikovat“.. Ja bez obcanky, bez ridicaku, bez prukazky pojistovny.. Suverenne vytasila jakousi ruzovou vernostni karticku..

Barbuchaa
219 příspěvků 2.6.13 19:59

@Morže Mně se teda vyplatí míchat si žrádlo pro potkany doma sama, člověk na tom hafo ušetří, vyhne se nedojedeným zbytkům v misce (barvené granulky…) a ještě má přesně přehled, co to miláček žere. Ale je pravda, že pro potkany je na internetu plno receptů na domácí směsi, tak aby vyvážily živiny, které zvířata potřebují, u osmáků a jiných hlodavců nevím. Ale rozhodně je to po té finanční stránce výhodnější než všechny věrnostní kartičky dohromady ;)

chinin
2788 příspěvků 2.6.13 20:01

@real.blond
Teď jsi mě dostala!! :-) :-)

real.blond
6688 příspěvků 2.6.13 20:02

@chinin ano, nepopiram, ze na to mam talent!:-D

Dahllie
2222 příspěvků 2.6.13 21:46

@Morže No protože to je pravda. Když mám mazlíka, chci pro něj snad to nejlepší, ne. Jediný přijatelný důvod je „na dožití“, když už ten první umřel.
@real.blond Jsme v diskuzi, ne v peklo radí. Dá se předpokládat, že tu diskuze poplyne a třeba odbočí od hlavního tématu.

real.blond
6688 příspěvků 2.6.13 21:49

@Dahllie vsak jiste! Ja proti OT nic nemam.. Ale rict to snad muzu, stejne jako Vy, ne ;-) jinak ale myslim, ze vetsina zvirat je spolecenskych a je jim lepe v paru nebo ve vetsim poctu.. Ale stejne mame doma vse jen po jednom kusu

bestia
2300 příspěvků 2.6.13 21:50

.

Příspěvek upraven 31.10.16 v 22:48

AnoNe
884 příspěvků 2.6.13 22:26

Naposledy jsem se nechala nalákat na Orsay, protože mi slibovali slevu k narozeninám a žádnou jsem nedostala! :-(

Morže
1094 příspěvků 2.6.13 22:44

@Dahllie Jasně, že pro ně dělám to nejlepší co můžu. Holka už měla tři kamarádky, ale vztah měla jen k té první a ty ostatní tak nějak úplně ignorovala a radši tráví čas s námi lidmi. Já původně osmáka nechtěla, domů jí přitáhla ségra, protože její kamarád jí chtěl pustit do přírody a to se jí nelíbilo. Tak skončila doma a nakonec to dopadlo tak, že se o ní starám já. další osmáky nechci. Jsou na mě až moc hyperaktivní a Nelinka je prostě moje strašně přidrzlá prdelka, která se dokáže kámošit i se psem :D pouštím jí na zem společně s morčetem Bufinkou a věnuju se jim, jak jen můžu. A nemají se špatně - jejich klece pomalu zabírají víc prostoru, než mám sama pro sebe :)

Morže
1094 příspěvků 2.6.13 22:46

Hm tak zrovna Zvěrokruh mám v Plzni hoodně z ruky…

Alizon
1235 příspěvků 3.6.13 09:31

@chinin @uu @Gräfin
Yves Rocher ma system stejny i v zahranici. Tady v Belgii vernostni program funnguje uplne stejne jak popisuje chinin - tj. delaji z vas blbce ze mate slevu nebo ze maji akci, ale prakticky to maji v akci/sleve porad - za plnou cenu to koupite jen pri opravdu „velke snaze“:)
Taky mi chodily domu letacky s darkem za nakup a s darkem na narozeniny a podobne - vetsinou nejaka blbost - bizuterie nebo latkova taska, kterou potom mel kazdy.
Driv jsem tam kupovala treba sprchace, ted uz tam mam jen svoji stalici - odlicovac na oci, ktery je stejne porad ve sleve, takze mi je uplne jedno ze me opet ignoruji. Mam totiz i stejnou zkusenost s prestehovanim se - kdyz jsem se stehovala poprve, urgovala jsem je asi 4×, pokazde si u toho neco koupila, hodili to do systemu a nic, vyridili to az na popate. Kdyz jsem se stehovala podruhe, oznamila to jednou a uz na ne kaslu, zadne letaky uz mi neposilaji a je mi to jedno.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.13 10:01
@HertaDeOran píše:
@Vé-Vé
Když Vám nevadí, že znají Vaše osobní údaje a souhlasíte s posíláním spamu, proč ne. Celkově to ale vypadá, že tady kartičkujou všichni kromě mě, takže je to asi v pořádku, asi fenomén doby.

Nebojte, nejste sama :) Tipuju, že jsme už 4, protože obě máme za stejný názor stejný počet (=4) zelených ramínek :D

HertaDeOran
866 příspěvků 3.6.13 10:38

@Lola
To se mi ulevilo, že se taky někdo rozhoduje samostaným rozumem. Podle mě jsou to jen marketingové triky s cílem zotročit si zákazníka, získat jeho osobní údaje. Na základě informací z kartiček taky dělají spotřebitelské výzkumy, aby věděli, co do zákaznic mají hustit pod tlakem.

Zajímalo by mě, jestli někdo chodí nakupovat tam, kde má kartičku, i když se mu to nehodí, např. to má zrovna z ruky. Přesvědčí Vás sleva k zajížďce? A podléháte tlaku slevy? Máte tendenci si kupovat váíc, když Vám to přijde levnější?

PS: Každý ví, že aby se mohlo slevnit, musí se nedřív zdražit. Já třeba mám na všem (starožitnosti) nadsazených tak 10-20% nad mnou požadovanou cenu. Každý chce smlouvat a já bych přišla o zákazníky, kdybych neslevila anebo o peníze, kdybych na to nebyla připravená.
Myslím, že obchody to mají podobně zařízené a slevy si někde šikovně kompenzují a ve výsledu je zaplatí zákazníci.

Letefa
716 příspěvků 3.6.13 11:06

@Morže Nejraději objednávám přes zoohit.cz. Jsou spolehliví, často mívají akce a při objednávce nad určitou hodnotu samozřejmě doručují zdarma.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.13 11:13

Tescu nebo Bille bych své údaje neposkytla.
Ty ostatní řetězce chtěly jen email, což se dá snést. A nevadí mi, že mi posílají maily o tom, jaká je sleva. Sephoru hojně využívám a subjektivně se domnívám, že se mi ta jejich kartička vyplatí. Po svém otřesném zážitku s nákupem kosmetiky přes Alzu jsem rozhodnutá už chodit jen do Sephory.
Hodně taky využívám kartu do kina, protože tam chodím snad každý týden. Jsem filmová maniačka.

Alizon
1235 příspěvků 3.6.13 11:15
@HertaDeOran píše:
@Lola
Zajímalo by mě, jestli někdo chodí nakupovat tam, kde má kartičku, i když se mu to nehodí, např. to má zrovna z ruky. Přesvědčí Vás sleva k zajížďce? A podléháte tlaku slevy? Máte tendenci si kupovat váíc, když Vám to přijde levnější?

Na prvni otazku odpovidam ne. Jedu nakupovat tam kam bych jela i bez karticky. Na nejake jezdeni kam se mi to nehodi nemam cas a nervy. Kartu mam napr. do supermarketu kam bych jezdila nakupovat i tak.
Kupovani vic veci - nekdy ano, kdyz vim ze to opravdu vyuziju - ted treba meli akci na detske plinky - vim ze je dcera bude opravdu potrebovat - tak jich koupim ted 6 baliku za 20 euro a nemusim je kupovat pristi mesic po 30.
Stejne tak veci jako jar do kuchyne, praci prasek, zubni pasta co normalne kupuju, koupim v akci vic kusu atd. Ze stejneho duvodu kupuju i vetsi baleni, kdyz vim ze me vyjde vyhodneji. Priznam se ze obcas koupim sladkosti, ktere bych normalne nekoupila - tedy koupila bych treba cokoladu, ale od jine znacky. Ale na sladkostech ja ma zavislost tak jako tak a driv nebo pozdeji bych se k te cokolade stejne dostala - rozhodne tedy nekupuju nic JEN kvuli te sleve stylem tahle cokolada mi vubec nechutna, dala bych prednost znacce XY, ale vezmu ji proto ze je ve sleve.

Alizon
1235 příspěvků 3.6.13 11:18

@DonChichot
Muzu se zeptat proc ne Tescu? Vidim tu na Tesco uz vice negativnich nazoru. Tesco kartu neznam. Zneuzivali nejak udaje?

666mahu
1490 příspěvků 3.6.13 11:18

@Lola, @HertaDeOran, a na mě jste zapomněly?! :D
Spam je nejmenší problém, ten můžu zablokovat, jinak jsem většinu tzv. slevových karet vyhodila, nic jsem s nimi neušetřila. V Ikee a DM nakupuji minimálně, i když mám oboje nedaleko a při cestě. Nábytek v Ikee vůbec, doplňky zřídka, neodpovídají mé představě o kvalitě a mám silné pochybnosti o výrobě. Tesco na Zličíně jsem mívala docela ráda, ale postupem let šlo tak dolů, že jim žádné „klubové karty“ nepomůžou (nyní považuji Tesco mezi supermarkety za nejhorší - do Lidlu a Penny nechodím, nechala jsem se nalákat do Lidlu v jedné zdejší diskusi a stavila se v obchodě naproti jejich centrále, kde občas jezdím kolem - nevybrala jsem skoro nic, je to stejný propadák jako když k nám přišli). Co Tesco zavedlo svuj nový systém světoborných karet a následoval M&S, tak jejich karty s radostí ignoruji, kvůli směšné slevě se nebudu zabývat sledování tištěných kupónů zasílaných poštou (kolik ty asi stojí a také je zákazník musí zaplatit) a nenechám se do nakupování u nikoho nutit, že u něj musím utratit pravidelně tisíce, aby mi dal 20 kč. :-((

Slevové letáky nesleduji, nespatřovala jsem v nich nic zajímavého.
Význam mají pro mě skutečně jen výrazné slevy, např. permanentních 25% v mém oblíbeném zlatnictví, tam jsem si kartu ponechala (radost má tedy spíš můj muž, který platí :-) ).
Používám minimálně i platební kartu, žádné výhody pro mne nemá a jsem solidární s obchodníky (radost mi občas udělá, když mi obchodník řekne: vy platíte hotově, tak to je o 5% méně). :-)

@HertaDeOran, přesně tak to se slevami je, dobře je to vidět v Makru, při slevě je některé zboží dražší než normálně.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.13 11:24

@Alizon
S Tescem je to spíš osobní problém, nemám ten řetězec ráda a nechci jej jakkoli podporovat. Když už si od někoho tu kartu pořídím, sleva pro mne není argument, chci mít ráda jeho zboží. Proto asi mám zcela zbytečnou kartu Ecco a taky Clinique.

bestia
2300 příspěvků 3.6.13 11:24

.

Příspěvek upraven 31.10.16 v 22:47

Alizon
1235 příspěvků 3.6.13 11:28

@DonChichot Tak to samozrejme, kdyz nejaky obchod nemam rada, tak tam nechodim a karta je mi naprd. Ja jen jak tu zahledla vice negativnich reakci na karty Tesco, myslela jsem si ze tam byl nejaky problem primo s temi kartami.

chinin
2788 příspěvků 3.6.13 11:31

@HertaDeOran
Chovam se stejne racionalne jako @Alizon - tedy nakupuji tam, kde bezne, pokud k mam na nakup slevu, tak me to potesi; nekupuji vice obleceni, bot apod. nez bezne jen proto, ze jsou zrovna ve sleve, ale „veci bezne spotreby“ (cistici prostredky, drazsi trvanlive potraviny apod.), ktere bezne kupuji, ve sleve klidne koupim do zasoby…

Jedinou moji iracionalitou je vyuzivani slevoveho kuponu do Marionnould - zde mam vzdy tendenci, „udelat si radost“ a za slevovy kupon si koupit neco „navic“, namisto toho abych ho rozumne pouzila na bezny nakup… To je hloupy pristup jednak proto, ze si „delam radost“ bezne, jednak proto, ze si zpravidla koupim nejakou vyraznou rtenku, kterou pak stejne nenosim…

Edit: preklep

Příspěvek upraven 03.06.13 v 11:34

bestia
2300 příspěvků 3.6.13 11:33

.

Příspěvek upraven 31.10.16 v 22:46

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.13 11:37

Tak jsem hrdou majitelkou další nové karty, i když jsem si řekla, že mi už nikdo další nevnutí. Ale o tuhle jsem si sama řekla-u Paula. Chodím tam pořád pro chleba i na jídlo a po dosažení bodů si můžu tou kartou zaplatit.

Příspěvek upraven 03.06.13 v 12:31

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek