Vizuální degenerace na rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (16) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.15 17:01

@stricc Taky bych nechtěla být na místě toho spodního.

shanimplavkynahrocha
4602 příspěvků 13.5.15 17:06

@RenaLange Nezdá se, že by mu to vadilo :). Vypadá většinou velmi spokojeně…
edit.: Mně zas většinou přijde hrozná nuda kočárek, který je na sezení, ale je otočený k matce :D. Přijde mi lepší koukat dopředu/do stran.

v2e2rka
477 příspěvků 13.5.15 17:30

@shanimplavkynahrocha ten jsem já zamítla, protože jak píše @stricc, nechtěla bych být ten dole, navíc mi připadá, že se tam musí i prášit. Do města je to určitě dobré řešení, ale u nás „na samotě u pole“, kde ideální by byl traktor, by bylo dolní dítě neustále jako čuník.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.15 17:54

@v2e2rka na chození pěšky bez MHD je ten kočárek určitě šikovné řešení.
@shanimplavkynahrocha to asi taky přijde na to. Já měla taky všechny kočárky otočené tak, že dítě kouká dopředu, výhoda je, že třeba hned poznáte, že mu svítí sluníčko do očí, ale zas se trochu hůř s dítětem povídá, zvlášť s tím menším, co ještě úplně nerozumí, pak se člověk musí pořád zastavovat a ukazovat, o čem mluví, a tak

Meow
189 příspěvků 13.5.15 18:04
@shanimplavkynahrocha píše:
Mně zas většinou přijde hrozná nuda kočárek, který je na sezení, ale je otočený k matce :D. Přijde mi lepší koukat dopředu/do stran.

No, většina malých dětí by si potřebovala spíš povídat s matkou a reagovat na to, co mu ukazuje, než jen tak bezcílně zírat do stran.

moninika
1964 příspěvků 13.5.15 18:22

@v2e2rka Tak v tom bude ten rozdíl - ona je z Prahy a po první cestě metrem na něj dala inzerát :-) Už při pohledu na něj, jak je těžší dítě vepředu si říkám, že nájezd na obrubnik musí byt náročný. Ale super, že jste vybrali pro vaše potřeby a jste spokojená :-)

Já měla jako jeden tento a byl naprosto úžasný. Ovladatelný jednou rukou, lehoučký, všude jsem se dostala a dost mi ulehčil život. Dítě dole si nikdy nestežovalo :-)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.15 21:00

@shanimplavkynahrocha děti do určitého věku ( počtu měsíců, už si nepamatuji kolik ) potřebují kontakt s maminkou. Pak až jsou větší a pozorují, člověka napadne tu sedačku otočit, ale zpočátku je zajímá jen jejich jistota, rodič.
Já si na dvě děti nemohu vynachválit to Bugaboo, holky sedí vedle sebe a je lehký.

Ustica
69 příspěvků 13.5.15 22:43

@v2e2rka - Souhlas, sourozenecký kočár je k nezaplacení. Já mám Jané Twin two, možná je to ještě větší „autobus“ než máte Vy, ale jsem s ním maximálně spokojená.
Já s ním běžně jezdím i po Praze, tramvaje, metro, bus, nemůžu si stěžovat. Vejde se do všech výtahů (ve Fotoškoda to tedy bylo o fous, ale vešla jsem se i tam). Mám tuto kombinaci s pořádnou bytelnou korbou (ne žádným vajíčkem, do kterého se dítě po měsíci nevejde) - skoro se tu nedá sehnat, jedině snad z druhé ruky (ten můj už vozí třetí pár dětí). Nemám vlastní fotku, kde by byl pěkně vidět z profilu, našla jsem aspoň pro představu na netu:

Omlouvám se za tak dlouhý odkaz, jinou fotku se mi nepodařilo najít. Já mám tedy celý kočár laděný do tmavě modré barvy včetně korbičky, oceňuju hlavně velký prostor pod kočárem na nákup, to byla moje priorita (sourozenecké kočárky nad sebou - jak to tady někdo už uváděl - nemají žádné místo pod kočárkem, protože to místo zabírá dítko ležící dole). A asi to dle fotky nezdá, ale kočárek se velmi dobře ovládá.
S prvním synem jsem měla zde také již zmiňovaný Roan Marita, byla jsem s ním moc spokojená.

Edit: Misto odkazu zde kopíruji jen fotku, došlo mi zpětně, že jsem dala odkaz na inzerát.

shanimplavkynahrocha
4602 příspěvků 13.5.15 23:13

@RenaLange Tak v tom věku ale asi nesedí ve vzpřímené poloze… Mluvím o věku, kdy se dítě rádo rozhlíží kolem, cca před jedním rokem.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.15 23:39

@shanimplavkynahrocha to je právě ten věk, kdy je lepší mít kočárek otočený k sobě. Jednak dítě se může rozhlížet i tak, to by ta matka musela být jak říš rakouská, aby mu zaclonila celý obzor, a druhak matka na něj může mluvit, ukazovat mu to neb ono, a taky hned vidí, jestli dítě něco nepotřebuje, protože to si ještě neumí říct. S větším dítětem už je to celkem jedno.

continuity
5853 příspěvků 14.5.15 09:09

@stricc ja bych rekla, že je to hodne individualni. Prvni kocar jsem mela takovy, že se nastavba dala prehazovat a kolikrat jsme prohazovali i behem prechazky. Maminka jako vyhled nestacila

v2e2rka
477 příspěvků 14.5.15 09:10
@stricc píše:
@shanimplavkynahrocha to je právě ten věk, kdy je lepší mít kočárek otočený k sobě. Jednak dítě se může rozhlížet i tak, to by ta matka musela být jak říš rakouská, aby mu zaclonila celý obzor, a druhak matka na něj může mluvit, ukazovat mu to neb ono, a taky hned vidí, jestli dítě něco nepotřebuje, protože to si ještě neumí říct. S větším dítětem už je to celkem jedno.

S tím můžu jen souhlasit, navíc našemu mladému pánovi se nechce moc mluvit, ještě do nedávna se vozil čelem ke mě a podával mi hračky. A když vidím, že chce spát, musím přehodit korbičky, aby byl čelem ke mě i teď, potřebuje před spaním oční kontakt

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.15 10:13

@continuity když je ta možnost, tak to je pak fajn

Bugatti
4086 příspěvků 14.5.15 10:21

@v2e2rka Taky přehazujeme korbičku, zajímavé je, že otec zásadně jezdí tak, aby dítě sedělo po směru a nevidělo na něj, matka obráceně. Dítěti je to zdá se úplně jedno.

Příspěvek upraven 14.05.15 v 11:10

MaeGandal
767 příspěvků 14.5.15 10:29

Do fáze „dítě jezdí po směru“ jsme se nikdy s normálním kočárem nedostali, jak kluci začali chodit, tak kočár začali znova bojkotovat, takže zásadně po směru a pak pěšo. Pak už byli dost velcí na golfky, takže na to krátké popojíždění v nich.

Grossularia
3204 příspěvků 14.5.15 22:22

Tahle diskuse mi natolik připomněla trekové sandály, že jsem si je včera do jednoho lesoparku vzala místo obvyklých městských. A to byla paráda! Ani si vlastně běžně neuvědomuju, že v městských botách na lesoparkových cestách podvědomě našlapuju opatrněji, aby mi to na nějakém kořeni či kameni nepodklouzlo a kočárek mi třeba nešťastně nevyklouzl z ruky… V trekových sandálech jsem měla mnohem jistější nohy, ani jsem neobcházela po zpevněné cestě (jako obvykle), když mi to starší vzal šupem přes louku, ale vzala jsem to šupem za ním po namoklé trávě… děkuji Módnímu peklu, že mě přivedlo zpět k trekovým sandálům, na které jsem skoro pozapomněla, budu je nosit podstatně častěji:)

LorelaiH.
3315 příspěvků 14.5.15 22:27

@Grossularia jj, taky jsem si včera na MP vzpomněla, když jsem v trekových sandálech lezla do řeky, což bych si v městských nelajzla :)

Dracunculus
11 příspěvků 12.2.16 20:54

Zdravím, mám otázku. Přebudovávám šatník a momentálně nejvíce ven chodím s dětmi (6m a 2 roky). Chtěla bych něco šik, co je fajn na pískoviště a procházku s prckama. Mladšího často nosím v šátkovém mei tai (jednak snáz doběhnu staršího, když se řítí kam nemá, jednak mladší v zastaveném kočárku řve a moc tam nespí).
Jsem typ hruška, 175cm/72kg, nosím velikost 38/40. Vlasy tmavě měděně červené (henna). Vidím to třeba na temně modré džíny, tričko s jemným proužkem černobílé a červené baleríny. Ale v létě? Jako žádné hrušce mi nesedí kraťasy, tak asi jednoduché sukně a trička.
Co nosíte vy, popřípadě co se vám líbí? Ocenila bych obrázky či odkazy pro inspiraci. Děkuji

bram
601 příspěvků 12.2.16 22:11

@Dracunculus mně se nejvíc osvědčily košilové šaty. Jsou pohodlné, vzdušné, šik a zároveň nejste na pískovišti overdressed :)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.2.16 22:31

@Dracunculus navrhuju širší sukně v délce pod kolena. Jste vysoká, takže to bude vypadat dobře, a je to velmi pohodlné oblečení, ve kterém můžete bez potíží běhat, předklánět se a kromě hvězdic a stojek dělat v podstatě všechno.

Dracunculus
11 příspěvků 12.2.16 23:41

Díky za tipy

DanielaS
5033 příspěvků 13.2.16 11:47

Saty radeji nez sukni, aspon mne se pod satkem tricko furt nejak vyhrnovalo.

DanielaS
5033 příspěvků 14.2.16 12:43

A po kocarkove debate jsem dvojnasob rada, ze jsem nemusela nic resit, kocarek mi dala kamaradka po sve dceri a bylo.
No, je fakt, ze kdyby byl ruzovy s kanyrkama, asi bych zavahala.

chev
187 příspěvků 25.2.16 13:24

Zmiňované košilové šaty jsou super, taky je nosím, jsou maximálně pohodlné a praktické - dceru už nekojím, ale když měla 6 měsíců, kojila jsem a košilové šaty byly ideální, žádné vyhrnování, vytahování, prostě jsem rozepnula pár knoflíků a bylo. Když si k tomu vezmete rozepínací svetr, máte řešení pro chladnější počasí, boty k tomu jdou taky různé, baleríny, boty na klínku nebo podpatek. Když vyberete nějaký rozumný vzor a materiál, přežijí pískoviště i průlezky.

chev
187 příspěvků 25.2.16 13:34

Obecně mi přijdou šaty jako ideální řešení oděvu pro matku malého i většího dítěte - obléknete šaty a jdete, neřešíte, jestli vám k sukni/kalhotám ladí tahle nebo jiná halenka/top. Mám několikery košilošaty a trikošaty a jsem maximálně spokojená. Nic se nevyhrnuje, nekrabatí, do volnějších schováte mnohem líp kila, co jste ještě nestihla shodit, nakojíte v nich, pomocí doplňků pozvednete na „slušnější“ model a pořád vypadáte tak nějak pěkně žensky… Nosím to klidně i do lesa, s dvouletým dítětem skutečně multifunkční softshelové oděvy nepotřebuji, na horské velikány nelezeme a žádné extrémní podmínky jsem v ČR zatím nezažila…

Stránka:  « Předchozí 1 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek