Vkusné svatební šaty

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
smajiska
6 příspěvků 13.7.18 10:02
Vkusné svatební šaty

Ahoj všem,

jsem trošku zoufalá z nabídky svatebních šatů. Bohužel si nemohu dovolit koupit šaty za 10+ tisíc Kč, ale nehledám žádný luxus, jen bych ráda vypadala vkusně, dle svého stylu a neměla to, co mají všechny.
Nabídka půjčoven mi přijde tristní, buď jsou to šaty z mého pohledu nenositelné (k čemu je proboha dobrá vlečka?) nebo se mi nelíbí.
Chtěla bych něco jednoduchého, 3/4 rukáv, sukně žádná šlehačka ale ani visící hadr, mám přeci jen postavu hrušky.
Rozhodla sem se tedy, že bych si něco nechala ušít, ale bojím se, kam až se vyšplhá cena.
Chci moc, když se chci cítit a vypadat dobře za cenu, kterou si mohu dovolit? Nebo se prostě musím spokojit s tím, co se nabízí? Přidám si děsně náročná nebo nevím…
Přikládám foto šatů, kde se mi líbí ten vršek, mohl by být i bez perliček, jen hladký. K tomu hladká sukně z šifonu nebo tak něco, rozhodně žádný tyl ani tvrdé trčavé materiály… Mám šanci se doplatit?
Moc děkuji.

Reakce:
finchomrd
8 příspěvků 14.7.18 12:29

Zdravím, u švadleny jsem si nechávala šít asi před čtyřma rokama šaty na maturitní ples. Byly úplně jednoduché, z jedné vrstvy látky a měla jsem je podle předlohy, takže švadlena nemusela vymýšlet střih od začátku a vyšly mě se vším všudy asi na sedm tisíc. Viděla jsem u ní jedny krásné jednoduché splývavé svatební šaty s krajkou a ptala jsem se na cenu, takové jsou prý kolem patnácti tisíc (beret to velice přibližně, mluvím jen o jedněch šatech, určitě seženete i levněji u švadleny). Chápu, že nechcete z půjčovny nebo z aliexpressu. Zkoušela jste se dívat na „lepší konfekci“? Pro inspiraci přidám pár fotek, když by vám neseděly přesně, tak tohle vám zabere už každá lepší krejčová za pár korun. Jen pro představu tyhle šaty jsou cca za 4-5 tisíc korun.

herminavons
119 příspěvků 14.7.18 13:32

@smajiska Při výběru svatebních šatů jsem měla podobné požadavky a názory. Rozhodně nejste náročná a máte pravdu v tom, že výběr v půjčovnách je tristní. Na žádost o co nejjednodušší šaty mi asistentky nosily věci, které byly všechno, jen ne jednoduché. Nakonec jsem pořídila šaty v konfekci. Byly teda krátké s krátkým rukávem. Jinak hladké, jednoduché, bez jakýchkoliv ozdob a bylo to nejlepší řešení. Stály 3000 Kč, před dvěma lety.

Luciana33
1 příspěvek 19.7.18 16:27

Kamarádka to vyřešila netradičně a objednala si je z Aliexpressu - to rozhodnutí bylo diskutabilní, každopádně jí přišly nádherné šaty jako ze salonu za 1200 Kč, což je docela směšná cena.
Nejvtipnější bylo, že úplně stejné šaty jsme později v jednom svatebním salonu skutečně objevily.
Kamarádky mamka je švadlena, takže jí je potom ještě upravovala (zkracovala a trochu zabírala v pase).
Ale samozřejmě ne vždycky se poštěstí.

vlm
4680 příspěvků 19.7.18 18:25

@Luciana33 to bych chtela videt,tu nadheru.

smajiska
6 příspěvků 23.7.18 13:51

Moc děkuji za tipy. Problém je i v tom, že nemám ideální postavu - trošku špek na bříšku, který přes hladké šaty bude vidět, taky široká stehna, takže i ta jedna vrstva látky nějaké obyč padá. Nechci, aby se na mě lepila nějaká teplákovina. Ty první z příspěvku finchomrd jsou docela pěkné, po nějakých úpravách asi i použitelné. Svatba bude na podzim, tak chci něco s rukávem nebo aby přes to šel vzít svetr…
Mě švadlena řekla, že za jednoduché dlouhé šaty jsou to cca 2tis za práci, tak jsem si říkala, že i kdyby to byly 4tis + 4tis materiál, tak mám své šaty za cenu, za kterou mi půjčovna sežene šlehačku :( Mít postavu modelky, asi na mě vypadá dobře všecko :D

misionářka
291 příspěvků 23.7.18 20:20

@smajiska Žádné svatební šaty nebudou vypadat vkusně,. vezmete-li si přes ně"svetr'.

Linie
2020 příspěvků 24.7.18 08:01

@smajiska Obávala bych se té ceny za práci švadleny - 2000 je velmi málo za jednoduché šaty. Světlé šaty VŽDY musí mít několik vrstev, protože i silné látky prosvítají. Navíc píšete, že nemáte ideální postavu - na to je podšívka, po které bude lépe klouzat vrchní látka. Podívejte se, jak švadlena šije, prohlédněte si její práci. I jednoduché dlouhé šaty se šijí nejméně 15-20 hodin plus dvě zkoušky a úpravy po nich, což za 2000 asi nebude. Jestliže zvolíte na šaty šifon, potřebujete pod ním mít podklad a podšívku, dohromady tři vrstvy. Obávám se, že pod 10000 se nedostanete.

Linie
2020 příspěvků 24.7.18 08:04

@misionářka Hladký, volně pletený svetřík z angorové nebo mohérové vlny se v Itálii běžně nabízí na svatby v kostelích. Je bez zapínání, většinou ve velmi světlé pastelové barvě a vypadá to daleko luxusněji, než zde nabízené „kožíšky“ a jiné doplňky.

smajiska
6 příspěvků 25.7.18 12:26

Děkuji za tipy a rady. Jelikož jsem na švadlenu nenašla žádné recenze, našla jsem si jinou, která je má. Nakonec si nechám ušít jen sukni, kterou pak budu moci vzít i na ples atd :)
Co se týče toho svetru, představuji si něco takového:
http://www.uniquewedding.cz/…imni-5-1.jpg 

https://img-ovh-cloud.zszywka.pl/…e-slubne.jpg

Viděla jsem i takový šedá s hodně hrubým vzorem a taky se mi to líbilo. Svatba bude na horské chalupě, takže to určitě bude vypadat lépe než jakýsi kožíšek. Navíc je to spíš můj styl :)

Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek