Vlákno bez COVID-19

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
triga
121 příspěvků 21.3.20 10:08
Vlákno bez COVID-19

O všem možném kromě C…

Reakce:
giuliettka
9881 příspěvků 21.3.20 11:16

Trénujem kizombu, učím sa vrtieť takto riťkou a zaujímalo by ma prečo si ten chlapík nevybral mobil z prednej kapsy. :-D
https://www.youtube.com/watch?…

triga
121 příspěvků 21.3.20 11:33

@giuliettka
Sama nebo s tanečním partnerem? Přiznám se, že na tanec absolutně nemám talent a přitom bych tak ráda uměla.
On nejen ten mobil, ale i ty kalhoty s nízkým sedem vypadají divně a zdá se, že je to na tanec i nepraktické.

giuliettka
9881 příspěvků 21.3.20 11:43

@triga Sama, ale ja viem tancovať, takú tu klasiku, vlačík, waltz, polku, čardáš, tango a charleston. Čo ma naučila buď mamka, vynikajúca tanečníčka, alebo otec. Ale to vrtenie tým zadkom mi tak nejde, kroky som sa už naučila, ale asi mám starú kyčel na takéto vykrúcanie. A spomenula som si pritom na nejaký starý francúzky film, kde tanečníčke na javisku upadol na šatách honzík a ona cukla bokom, aby ho vrátila na povodne miesto a divákom sa ten pohyb páčil a ona tak tancovala potom furt. A volali na ňu vrtni. Ale nemožem si spomenut na názov. :-D

triga
121 příspěvků 21.3.20 14:03

Já jsem chodila do tanečních pro dospělé, ale muž se nou zkrátka neměl trpělivost, protože on chodil i na pokračovací taneční už zamlada. Takže jsem se s vypětím sil naučila valčík, polku, waltz, cha-cha a jive. Pak jsme nebyli minimálně 2 roky nikde tančit a já to všchno zapomněla. Nechápu, jak občas tanečník řekne ženě-začátečnici, ať se jen nechá vést a ono jim to jde. To je u mě katastrofa-šlapu na nohy a prostě reaguju pomalu. Musím mít zkrátka naučené kroky. Umíte tango i s takovýma těma figurama?
https://www.youtube.com/watch?…

Lizbeth
1424 příspěvků 21.3.20 15:46

..se mi akorát vybavilo z tanečních RÁÁÁÁZ DVÁÁÁÁ ČA ČA ČA.

MarryJu
664 příspěvků 21.3.20 20:42

Zrovna jsem se vrátila z mejdanu, kde jsem cca po šesti letech tančila se svým partnerem. Oba dva jsme naprosté dřeva, ale úžasně jsme se pobavili.
Mejdan pořádala naše dcera v dětském pokojíku. Občerstvení - muffiny z plastelíny a mandarinkova šťáva.

Temperance
3556 příspěvků 21.3.20 21:51

Já už několik let chodím hodinu týdně na Latin for Ladies - věčný začátečník, ale baví mě to. Jen mi moc nejde trénovat doma - jednak nemám k dispozici dost velký prostor a druhak tam, kde by to jakž takž šlo, pode mnou vrže podlaha a já nechci trýznit sousedy o patro níž :-(

triga
121 příspěvků 21.3.20 22:20

@Temperance
Díky za tip. Koukala jsem, že i u nás se pořádají kurzy i pro jednotlivce. Dokonce se tu vyučuje i tango. Přemýšlím že si dodám odvahy a přihlásím se.

Temperance
3556 příspěvků 21.3.20 22:33

@triga Neváhejte, je to fajn :-)

MP blanka
3107 příspěvků 21.3.20 22:41

Kedysi dávno som tanečné absolvovala, ale dosť skoro som si uvedomila, že v tomto smere som mnou niečo nie je v poriadku, príležitostiam som sa vyhýbala, a tanec mi nechýbal. Keď sa pred 17 rokmi vydávala naša dcéra, výborná tanečníčka, spoločenské tance sú jej veľkou vášňou, objednala na večer učiteľa tanca, ktorý mal svadobných hostí, v rámci pokračujúcej zábavy, naučiť tančiť salsu. Naprostá väčšina to uvítala, a ja som sa posadila medzi tých niekoľko netancujúcich a prizerala som sa. Vedľa sediaca 80-ročná dáma sa ma spýtala, prečo netancujem, načo som jej odpovedala, že proste netancujem, vlastne už ani neviem. Pani ma vľúdne pokarhala a povedala niečo v tom zmysle, že nie je hanba nevedieť, ale neskúsiť. To mi znelo vcelku rozumne, bola som aj v dobrej nálade, nuž som sa zodvihla, a pridala sa do radu ku ostatným. Učiteľ ukazoval kroky a figúry, dalo sa to spočiatku aj zapamätať, snažila som sa. Bože, ako len som sa snažila! Lenže súčasne som sa aj videla. Nie, nie, tanečníčka zo mňa nebude. Robila som všetko tak, ako ostatní. Všetci tancovali. Ja som cvičila spartakiádu.

Femur
718 příspěvků 21.3.20 23:05

@MP blanka Přesně tak jsem se cítila v tanečních pro dospělé. Jive - a otočka - já tohle nedávám. Když jsem asi podesáté šla blbě, začalo mi být trochu do breku. přitom rytmus cítím dobře a trefím. Asi mám špatnou pohybově prostorovou orientaci. Občas se mi stane, že si spletu levou a pravou. Přitom můj manžel tančí skvěle.
Ale zase třeba prostorovou představivost mám vynikající. Deskriptivu jsem milovala. Ale jak se mám pohybově projevit, hrůza. V tělocviku při basketbale jsem při dvoutaktu?? zašlápla učitele. Jsem se najednou objevila jinde, kde to nečekal. Vůbec ne pod košem. :-)

Lizbeth
1424 příspěvků 22.3.20 12:05

Ráda bych se zeptala někoho, kdo viděl film Irčan, zda mu také vadili následující věci, nebo jsem strašnej hnidopich, kterej hledá na všem chyby.

Digitální upravení věku herců - jako super, že to jde, super, že staré legendy ještě hrají, ale upřímně, mě to rušilo, protože to prostě bylo znát.
Paruky - ty asi digitální nebyly, takže ty helmy byly na mě fakt moc stabilní a do přirozených vlasů měly daleko.
Pohyby - staří lidé prostě nechodí jako mladí, nedělají stejné pohyby, jejich vitalita je jinde - takže i obličejově vylepšení a omlazení herci vypadali divně při rvačkách, popobíhání, rychlejších pohybech.
Když De Niro mlátil prodavače, tak to bylo k pláči, jak vetchý u toho působil a skoro mi přišlo, že u toho upadne sám..

Všiml si toho ještě někdo?

Temperance
3556 příspěvků 22.3.20 15:22

Když jsem dnes při přípravě oběda louskala česnek, najednou se mi ukrutně zastesklo po domácí zabíjačce, kterou jsem u moravských příbuzných absolvovala několikrát jako dítě a jednou (před 30+ lety) i jako dospělá. Už se tam vyměnily generace a prasátko nechovají :-( Ten kotel, ve kterém se vařily dobroty a ze kterého si člověk mohl vylovit, na co zrovna měl chuť, „zabíjačková máčka“ a tetiny knedlíky, pardon, „šišky“, z kynutého těsta veliosti grapefruitu, jaké po ní už nikdo nikdy neuvaří… chutnaly mi tak, že jsem je jedla i jen tak, místo buchet (nejsem na sladké).

Temperance
3556 příspěvků 22.3.20 15:23

Sněží!!!

tilitili
6 příspěvků 24.3.20 00:07

"@Temperance

Příspěvek upraven 24.03.20 v 00:36

tilitili
6 příspěvků 24.3.20 00:12

@Lizbeth Všimla, mladé tváře na starých tělech, toporné pohyby

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek