Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (123) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Reklama

andano
702 příspěvků 14.08.18 23:58

@MP blanka
Opravdu mám děti ráda, starám se o různé příbuzné a známé, vymýšlím pro ty, které hlídám i vlastní vnoučata různý program, hry, výlety s překvapením… ale vždycky když píšete, co a jak organizujete pro svá vnoučata Vy, tak si připadám naprosto neinvenční, líná a nudná… prostě vedle Vás jsem táákhle malinká.

Máte můj obdiv za neutuchající nadšení pro dělání radosti.

MP blanka
1347 příspěvků 15.08.18 01:22

@andano -Ale no tak, nepreháňajte! Mne je len ľúto, že s našimi deťmi som to až takto neprežívala - ale asi to tak má viacej starých rodičov. Babička má proste na vnúčatá viacej času ako mama a okrem snáď zdravotných problémov už iné väčšinou riešiť nemusí, a tak je viac energie na zábavu.

Temperance
881 příspěvků 15.08.18 08:29

@MP blanka Od toho přece jsou na světě babičky (a dědečkové, pokud se zadaří - to píšu proto, že jsem ani jednoho nepoznala, umřeli moc brzo) :-)

benyka
6304 příspěvků 15.08.18 09:18

@MP blanka U nás je nejlepší hračkou dědeček. :-) Ale bývá z toho dost unavený.

MP blanka
1347 příspěvků 15.08.18 09:54

@Temperance @benyka - áno od toho babičky a dědečkové jsou, a ku deťom patria.Ale s únavou sa musí počítať.Ja mám vždy vopred obavy ako to zvládnem, poznám predsa svoje obmedzenia,ale keď deti prídu,nejako sa to naštartuje samo.Chápem hercov, ktorí idú na javisko aj so zlomenou nohou,a pokiaľ hrajú predstavenie,na zranenie ani nepomyslia. S odchodom detí, alebo nás od detí, sa „ únava materiálu“ dostaví v plnej sile, ale to už ma zasa hrejú veselé spomienky.

Temperance
881 příspěvků 17.08.18 07:37

Poslední pracovní den před dovolenou B-)

Lakerol
108 příspěvků 17.08.18 11:20

Prolistovala jsem si českou Vogue.

Oldyn
5839 příspěvků 17.08.18 11:24

Moštujeme a je to strašně dobrý, absťák po loňské neúrodě asi.

Linie
2012 příspěvků 17.08.18 11:27

@Lakerol A dojmy?

Lakerol
108 příspěvků 17.08.18 11:34

@Linie Asi si koupím vlastní. Už jen pro ten pocit. Moc nemám srovnání s jinými zeměmi, držela jsem to v ruce úplně poprvé. Je zvláštní, jak český časopis může vypadat světově.

Lakerol
108 příspěvků 17.08.18 11:42

@Linie Jo a ještě v souvislosti se spíláním adminovi, že na MP nechtějí články ve slovenštině - tak jsem tam viděla minimálně tři články psané slovensky.

giuliettka
1880 příspěvků 24.08.18 12:20

Volal mi policajt na pevnú linku (manžel nie je doma), že našli manželov smartphone, ktorý mu pred mesiacom ukradli. Mám fakt radosť.

misionářka
247 příspěvků 31.08.18 10:04

Strašně se těším, mám ještě před sebou jeden týden dovolené na jižní Moravě, kolo, koně a víno. Pes už hlídá kufry v šatně, zítra ráno vyrážíme!

benyka
6304 příspěvků 07.09.18 19:29

Dneska jsem se zastavila na dopravním podniku a zakoupila roční jízdenku na MHD. Byla jsem připravená, že budu stát někde ve frontě kvůli začátku školního roku a kvůli začátku slev pro seniory a tak, ale celé to trvalo jenom asi pět minut. Úžasné.

Paris1789
2633 příspěvků 07.09.18 19:35

@benyka
ale víte, že se to dá koupit normálně přes web z pohodlí domova?

vlm
4103 příspěvků 07.09.18 19:46

@benyka vy jste byla taky jednou s něčím spokojená HURÁ :-)

benyka
6304 příspěvků 07.09.18 23:17

@Paris1789 Nevím a je mi to šumák. Pohodlí domova mě až tak nebere. Pokud máte odkaz, dejte. Zajímalo by mě, jak se to dělá s fotkou a tak, a jestli mi tu průkazku pošlou poštou nebo si ji stejně musím u nich vyzvednout.
@vlm Jsem spokojená se spoustou věcí, o kterých nevíte.

benyka
6304 příspěvků 08.09.18 10:22

Nákup roční jízdenky se slevou pro seniory:

Papírová verze:
Potřebuji: občanku, 1 fotku, zastavit se na dpmb. Na místě si vyzvednu lístek na pořadí a při čekání vyplním propiskou formulář, který si vezmu hned u dveří. U okénka pak řeknu, co chci, předložím formulář, fotku, občanku a peníze, a obratem dostanu papírovou průkazku v obalu a 4 čtvrtletní kupóny na rok, které si budu v obalu postupně vyměňovat (to jsem si myslela, že bude vyřízeno jednorázově na celý rok). Průkazka platí 4 roky, kupóny si mohu dokupovat, kdykoli půjdu kolem, vystaví je na čtvrt roku (pokud se to časem nezmění) od data, které určím.

Elektronická verze:

Viz https://www.salina-brno.cz/…-cestujicich

giuliettka
1880 příspěvků 08.09.18 10:30

@benyka No nazdar. Najprv • k ověření osobních údajů se dostaví ve lhůtě 21 dnů na kteroukoliv přepážku na všech prodejnách DPMB a potom idem domov, zaregistrujem sa na nete a • po registraci musí zákazník nárok na slevu prokázat (spolu s ověřením údajů na přepážkách DPMB). a potom čo? Pojdem zase na DPMB a donesiem úradníčkam kávu? :-D

benyka
6304 příspěvků 08.09.18 10:33

@giuliettka Prostě pohodlí domova. :-) Ještě tomu dost chybí. Papír a teplé lidské slovo to prostě nenahradí.

Vinca_minor
201 příspěvků 1 inzerát 08.09.18 10:41

@giuliettka Ne, zajdete se ověřit na DPMB a úřednice vám řekne, že vámi nahraná fotka je moc malá. Kontrujete, že na stránkách je uveden pouze maximální rozměr, který jste nepřekročili. Úřednice stále tvrdí, že ale ona vidí, že fotka je příliš malá a že revizor má ještě menší monitor než ona a tu fotku by neviděl vůbec. Tak se jí zeptáte, proč minimální rozměr není napsán u té elektronické žádosti a jaký teda je, když musíte zas domů a fotku nahrát znovu. Úřednice odvětí, že to ona neví, ona jen vidí, že je fotka příliš malá.

giuliettka
1880 příspěvků 08.09.18 10:47

@Vinca_minor Tak to je už vyšší level. :-)
Ale v Liberci keď som si chcela vložiť hotovosť na Opus Card a ona zistila, že mám tu kartičku neplatnú ma poslala do inej budovy, v inej časti mesta. Tak som si tam doklusala a vobec ma nenapadlo, že nejaká fotka je potrebná. A tá úradníčka sa ma spýtala, novú fotku máte? A ja na to, že nie, že teda prídem znova a ona na to s úsmevom, dáme tu povodnú čo máte na karte? Moc ste sa nezmenila. Tak som odvetila áno a skoro jej na oplátku doniesla fľašku Whisky. Tá fotka bola 10 rokov stará a ona ma strašne potešila. :-D

benyka
6304 příspěvků 08.09.18 10:56

@Vinca_minor Já jsem si vytiskla pro jistotu dvě verze - menší a větší a nechala jsem pána u okýnka vybrat. Vybral si tu menší (teda hlavu, fotky byly stejně velké, tj. klasicky průkazově 3,5×4,5 cm).

Vinca_minor
201 příspěvků 1 inzerát 08.09.18 11:38

@benyka No jo, jenze segra si to zadavala pres web z pohodli domova, takze nahravala fotku elektronicky, jen byla overit udaje na pobocce DPMB. Za tu elektronickou salinkartu pak dostane myslim slevu na nejake dalsi sluzby mesta Brna.

benyka
6304 příspěvků 08.09.18 12:42

@Vinca_minor Já to chápu. Pro mě je to zase jedna nevýhoda té elektroniky, že tam těch fotek asi nejde nahrát víc, aby si vybrali (to je ta horší varianta), ale dle mého názoru by měli mít prostředky k tomu, aby si velikost té fotky sami elektronicky upravili, když se někdo netrefí (to je ta lepší varianta). Ale to už jsem nejspíš někde ve sci-fi. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Barbara Nesvadbová vydává knihu o módě, stylu a trendech

Barbara Nesvadbová vydává novou knihu s názvem Síla stylu. V ní... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Dobročinné secondhandy: Dobrý skutek, nebo past?

Autor: Monika

Pomáhat oblečením – to zní jako spojení příjemného s užitečným. Tak... Celý článek

Reklama