Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (146) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
profesorka
73 příspěvků 03.01.19 09:11
přežili jsme svátky

Na Štědrý večer jsme měli doma maminku, které je 91 let a má Alzheimerovu nemoc, ztrácí se jí paměť, žije v penziónu pro seniory, o Vánocích by měla být s rodinou. Byla u nás moc šťastná a odjížděla s dárky, které ji nadchly. Úžasný byl i pan taxikář, který ji dopravil k nám i zpět. Druhý den se sešla celárodina, zábava byla jako na Silvestra. Dcera přivedla nového partnera, který se nám líbil, prostě se to vyvedlo.
I Vám všem pohodový právě začínající rok. Předsevzetí si nedávám:„když chcete Boha rozesmát, seznamte ho se svými plány“.

rozmlsaná
424 příspěvků 03.01.19 13:13

Sestřenice přišla na konci léta o celý žaludek kvůli nádoru. Všechny kontroly a několikrát opakovaná MR ukázala že nádor byl pouze v žaludku. Tak jsme se utěšovali že ona je bojovník a bez žaludku se žít dá. Jenže vše se komplikovalo, živená byla do žíly nebo přímo do tenkého střeva, přijímat potravu ústy nemohla. Začátkem prosince jí převezli do Bánské Bystrice kde jí provedli zákrok a když se čekalo na výsledek zda bude moct jíst ústy, přišel těžký zánět plic, voda na plicích, další hadičky z těla :( A o Vánocích vánoční zázrak a včera se po 4 měsících vrátila z nemocnice domů. Mám radost, ne vlastně jsem šťastná. Přejí všem kdo stonají brzké uzdravení.

Matmys
2002 příspěvků 03.01.19 13:42

@rozmlsaná
To je až dojemné. Bezva :)

benyka
6720 příspěvků 03.01.19 14:09

Zdá se, že by víc odpovídalo realitě, kdybychom místo Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívali Nemoce, Nemoce přicházejí. :-) Takže všem přeji aby byli zdraví, lékařům, aby poznali, co jim je, když nebudou, a ministerstvu zdravotnictví, aby se přejmenovalo na ministerstvo zdraví, a konečně tak možná i pochopilo, co má být cílem jeho snažení.

Vinca_minor
447 příspěvků 03.01.19 14:41

Potřebovala jsem se objednat na neurologii do nemocnice kvůli přetrvávajícím potížím. Objednali mě na půlku února (což je samo o sobě úspěch, neurologie bývá dost plná), ale prý pokud bych to potřebovala opravdu urgentně, mám přijít v pondělí ráno, jen se mám obrnit velkou trpělivostí. Na mou reakci, že v pohodě, že si s sebou vezmu knížku, mi sestra řekla, ať si vezmu i kafíčko, svačinu a oběd :)
Asi tam strávím celý den, ale vezmou mě hned v pondělí, juchú!

MP blanka
1668 příspěvků 03.01.19 17:43

Vidím, že môj pokus so založením „ zdravotníckeho okienka “ zlyhal. Nevadí, to je jedno,pochválim sa teda tu, keď je to Vlákno pre radosť, a práve riešite choroby.
Niekoľko dní som - tak na čierno- skúšala, čo to urobí, keď cez deň nebudem brať lieky proti bolesti, nič zlé sa nestalo a včera mi to lekárka schválila. Cvičením som sa tiež posunula dosť dopredu, už sa môžem sama sprchovať,so spolubývajúcimi na izbe vychádzame dobre, jedlo je tiež OK, mám dosť času na čítanie ..... bude sa mi vôbec chcieť isť domov ?

kilgor
313 příspěvků 03.01.19 23:18

@MP blanka Držím Vám palce!!!Jste mi moc sympatická a přeju Vám vše nejlepší..Domů určitě budete chtít, až se na to budete cítit- pak to půjde " samospádem :)"

MP blanka
1668 příspěvků 04.01.19 08:57

@kilgor ďakujem, aj za hudobný darček a viete, že s tým odchodom domov to bol iba taký rádoby veselý povzdych.

Paris1789
3069 příspěvků 06.01.19 09:38

Tak to trochu odlehčíme, snad jsem konečně našla mejkap, který mi vyhovuje ve všech parametrech:

Lizbeth
616 příspěvků 06.01.19 16:08

@Paris1789
Také o něm už delší dobu uvažuji..jaký je ? Já mám dost suchou pleť.

Paris1789
3069 příspěvků 06.01.19 16:54

@Lizbeth tak bez podkladového nejlépe hydratačního krému se stejně neobejdete. Vyptejte si v obchodě vzorek a vyzkoušejte.

Paris1789
3069 příspěvků 06.01.19 16:58

Mám velmi suchou kůži, většina mejkapů mi za pár hodin začne stahovat kůži na tvářích. Nedělá mi to jen BB krém od La Roche-Posay a pak od Chanelu tónovací emulze Les Beiges. A teď tenhle mejkap.
Chanel dělá pro mne konkrétně dobrou dekorativní kosmetiku, ta řada Les Beiges je skvělá celá. Taky mají moc hezké a netradiční laky na nehty.
Stíny jsem ale nezkoušela.

Lizbeth
616 příspěvků 06.01.19 18:55

Pleť hodně hydratuji..krém, opunciový olej, podkladová báze..bez pořádné přípravy bych byla jak lišejník..jen mě prostě zatím vše, co se nazývá jako hydratační, vyživující, atni age a podobně make up vždy zklamaly tím, že jsem čekala víc - tedy respektive alespon to, že nebudou vysušovat.

Paris1789
3069 příspěvků 06.01.19 20:44

@Lizbeth
V Sephoře vám dají vzorek, vyzkoušejte to. Já jsem spokojená.

Vinca_minor
447 příspěvků 07.01.19 09:12
Asi tam strávím celý den, ale vezmou mě hned v pondělí, juchú!

Tak na neurologii jsem byla bez objednání hotová za hodinu! Dostala jsem doporučení na magnetickou rezonanci a v nemocnici měli volno nejdřív 26. ledna, ale na poliklinice mě vezmou hned zítra! Jásám tu radostí, jak ta vyšetření hezky odsýpají, takovej fofr jsem fakt nečekala :)

@MP blanka píše:
Vidím, že môj pokus so založením „ zdravotníckeho okienka “ zlyhal.

Ale neselhal, tam pak půjdu brečet nad diagnózou anebo nad tím, že nic nenašli.

rozmlsaná
424 příspěvků 07.01.19 10:37

@Vinca_minor píše:
Ale neselhal, tam pak půjdu brečet nad diagnózou anebo nad tím, že nic nenašli.

Tak to vám přejí tu druhou možnost. A sobě taky. Na MR jsem čekala od začátku října, vzali mně 28.12. Manžel chtěl ať si to někde zaplatím nebo přijedu a navštívíme soukromou nemocnici ale doktorka trvala na tom že to musí být v naší nemocnici protože ona má přístup do jejích systémů. Když jsem tam v 7 ráno přišla tak jsem se dozvěděla že mají problém s nastartováním a buď nás přeobjednají nebo musíme čekat. Jak se chodba plnila ztrácela jsem naděj. Asi v deset přišla paní s notýskem a nabízela mi konec února, nakonec to dobře dopadlo a MR mi udělali. Hned po ní jsem si dovolila odletět takže výsledky budu mít až poté co se vrátím. Teď se na to snažím nemyslet a užívat si Pravoslavné Vánoce. A ke všemu letos bílé.

Vinca_minor
447 příspěvků 07.01.19 10:55

@rozmlsaná Mně tu polikliniku doporučili přímo v pardubické nemocnici na rezonanci, že by mě tam mohli vzít dřív. Docela jsem překvapeně čuměla:) Držím vám palce, ať to dobře dopadne, já si nejsem jistá, jestli chci, aby mi něco našli a konečně se tím vyřešily mé potíže, anebo ať nic nenajdou.
Užijte si Vánoce!

rozmlsaná
424 příspěvků 07.01.19 12:00

@Vinca_minor Děkuji. Ideální je třetí možnost že to je nějaká banalita a léčbou se to spraví.

Paris1789
3069 příspěvků 07.01.19 12:57

prosímvás, nešlo by ty chorobopisy odstranit do příslušného vlákna? Tady to fakt nechci číst, pravda je, že to nechci číst vůbec.

Vinca_minor
447 příspěvků 07.01.19 13:27

@Paris1789 Pardon, já jen jásám nad rychlostí našeho zdravotnictví, jak to hezky šlape, mám z toho fakt radost :) S chorobopisem se uklidím, ten tady rozebírat nehodlám.

Oldyn
6072 příspěvků 08.01.19 15:49

Venku to nevypdá, ale někde už prodávají jaro, tohle je z Hornbachu. :D

pavka_l
775 příspěvků 09.01.19 10:34

@Oldyn Barevné je to hezky, ale já chci ještě bílou zimu, vždyť je leden, petrklíče až tak v březnu. :-)

Uživatel je onlinevlm
4361 příspěvků 09.01.19 14:01

Taky už vyhlížím jaro,

Lizbeth
616 příspěvků 09.01.19 17:03

Já už vyhlížím kalamitu.

Stránka:  « Předchozí 1 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Další »
Váš příspěvek

Začíná výstava šíleného hedvábníka

Zika a Lída Ascherovi jsou československými legendami ve světě... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Ponerovi: Značka, která obléká celebrity

Autor: Martina

Sourozenci Jakub a Nikol založili značku PONER, která obléká i... Celý článek