Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (162) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP blanka
1803 příspěvků 08.03.19 14:21

@Matmys - a čo vám ponúkli - trafili sa ? Ja mám podobnú ťažšie dešifrovateľnú nástenku: „Tak toto nie“ venovanú zvlášť nepovedeným odevným výtvorom, a tiež sa niekedy musím usmievať, čo mi do nej ponúkajú .

Temperance
1403 příspěvků 08.03.19 17:07

@Matmys Ta formulace mi připomíná „tabule cti“.

Matmys
2147 příspěvků 09.03.19 09:55

@MP blanka @Temperance
No tak nejdřív jsem se chtěla urazit , ale pak mi došlo, že označení nástěnky má velké písmeno.
A ano, trefili se. Samý blbosti :) (ale pěkný)

andano
754 příspěvků 13.03.19 08:53

Nevím, kam s tím, tak asi sem:
https://fashionista.com/…le-fall-2019

Přímo na Modní nebe to není, na peklo taky, české ulice to nejsou, stížnosti taky… ale jsou tam outfity, které stojí za povšimnutí nebo diskuzi.
Mně osobně se asi nejvíc líbí hned 3. fotka prvního dne.

Josefka
534 příspěvků 13.03.19 12:22

Šiju. Někdy se to povede ale většinou mi dojde síla a výtvor odkládám na neurčito. Tento rok si dcery vymyslely na maškarní jít za Nastěnku a Marfušku z Mrazíka. S vervou jsem se do toho dala. A nemožné se stalo skutkem: Stihla jsem to a vůbec to nedopadlo špatně. Udělalo mi to radost a vůbec mi nevadilo, že nás nikdo nepochválil (vyjma mé maminky, která se jediná zeptala, kde jsem to koupila a pak doslova žasla, že je to má vlastní handmade).

sirena007
1126 příspěvků 13.03.19 12:36

@Josefka Foto by nebylo?

Porkpiehat
385 příspěvků 13.03.19 13:09

@Josefka Nic si z toho nedělejte, že vás nikdo nepochválil. Já šiji kostýmy pravidelně a myslím, že jsou povedené (mladší syn byl s kostýmem žirafy dokonce v příloze krajských novin), ale nepamatuji si, že by mi je někdo cizí pochválil. Pro mě je nejdůležitější, že splním přání dětí, že mě výroba bavila a že se výsledek líbí mně, dětem a manželovi.
Zkuste zapřemýšlet, kdy vám někdo pochválil nějaké oblečení, o kterém jste byla přesvědčena, že vám sluší. Lidé nejsou moc zvyklí chválit, nemyslí to zle, ale prostě je to nenapadne, i když se jim to líbí. A jestli si maminka myslela, že jste je koupila - pro mě je to jedna z největších pochval, když si někdo myslí, že mám danou věc koupenou :-)
A připojuji se k žádosti o fotku.

benyka
7092 příspěvků 13.03.19 13:57

@Porkpiehat Připomněla jste mi jednu scénku z práce, kde jsem se při nějaké debatě zmínila, že máme poměrně hluboko do kapsy (na začátku 80. let, oba začínající vrstevníci se dvěma malými dětmi, možnosti žádné), a kolega prohlásil „přece nemusíš mít zrovna tyto šaty“ (látka mě stála 45 korun za metr dvojité šíře a ušila jsem si je sama). :-)

Josefka
534 příspěvků 13.03.19 14:20

Ha há, já NEPOCHVÁLENÍ považuju za poctu, neboť jsem si vydedukovala, že šaty i čelenky asi vypadaly jako koupené a to tady na vsi nefrčí (koupené masky nevyhrávají a chuděry všechny princezničky Elsy vždy ostrouhají). Fotku mám jen z tvorby ale počítám, že je ještě v březnu vyneseme ;-)

Porkpiehat
385 příspěvků 13.03.19 16:52

@benyka Jo, já si také kolikrát říkám, jestli tady na vesnici nepůsobím nějaké utajené debaty o zdroji financí (manžel pracuje, já jsem ženou v domácnosti), protože mám opravdu hodně oblečení, ale to, že si je buď šiji, koupím v SH nebo se jedná o věci, které už mám třeba 20 let, to už nikdo nevidí. Třeba můj černý vlněný kabát 50% střižní vlna, 40% angora, 10% cashgora s králičím límcem, který jsem si koupila asi 20 minut před definitním zavřením jednoho sekáče a vše bylo zlevněné na 50% (původní cena 420 Kč, po slevě 210 Kč), také na to nevypadá. Mám totiž v živé paměti, jak mi při pikniku se sousedy ze všech domů v naší čtvrti jedna sousedka po příchodu řekla „Á, paní baronka“. Přitom jsem měla asi 10 let staré květované šaty z Orsay a slaměný klobouk (jsem náchylná na úpaly/úžehy a musím si v létě chránit hlavu).

Porkpiehat
385 příspěvků 13.03.19 17:00

@Josefka Bereme i fotky z tvorby, můžete je dát i do šicího vlákna. U nás na vesnici frčí kromě Elsy ještě beruška z Kouzelná beruška a černý kocour (navíc je to francouzská koprodukce, takže to běží v TV pořád). Nastěnka a Marfuša mi přijdou hodně originální, což já považuji za velké plus. Živě jsem si představila, jak vyhlašují nějaký ne zrovna povedený kostým ve stylu volba královny krásy v Hoří, má panenko.

benyka
7092 příspěvků 20.03.19 08:11

Dnešní zachycený překlep: „katasrální území Hnojice“. (Hnojice jsou správně.) :-)

VeronikK
1002 příspěvků 20.03.19 09:36

@Veronika P Kdysi se mi dostaly do ruky kuchařské knížky ještě po prababičce, takže z doby Rakouska-Uherska. Makronkám - tehdy MAKARONKÁM tam věnovali poměrně dost prostoru, netušila jsem tehdy před 30 lety, co to je. Pochopila jsem, že je to nějaké základní pečivo, které se dá uchovat a používat později, taky se z rozdrobených makaronek cosi dál peklo. Už si to přesně nepamatuju (teta kuchařku nechce půjčit z domu…). Ale kvůli tomu někdy říkám schválně makaronky, protože se tomu u nás více než před 100 lety takhle prostě říkalo :-)
A ty vaše vypadají lákavě :-)

Temperance
1403 příspěvků 22.03.19 14:59

@DanielaS Včera jsem si na Vás vzpomněla - vařila jsem k večeři penne rigate ;-)

DanielaS
4884 příspěvků 22.03.19 15:54
@Temperance píše:
@DanielaS Včera jsem si na Vás vzpomněla - vařila jsem k večeři penne rigate ;-)

To jsem poctena. A ja mam radost, ze jsem natolik integrovany imigrant, ze vejdu do galanterie a pan Damiano me vita a presne vi, ze jdu pro ten zip, co jsem pred dvema tydny objednala.

Temperance
1403 příspěvků 22.03.19 16:33

@DanielaS Kde jsou ty časy, kdy se obchodníci u nás takhle chovali… Občas se něco podobného dá potkat u soukromníka. Pozdravujte pana Damiana ;-)

benyka
7092 příspěvků 22.03.19 17:30

Dneska mě pobavila jedna zákaznice. Vzhledem k dlouhodobě zasukované dopravě na mnoha místech v Brně zvolila alternativní dopravní prostředek a přijela z druhého konce města na koloběžce. Prý to bylo ze všech možností nejefektivnější. Má můj obdiv. :-)

benyka
7092 příspěvků 26.03.19 09:02

Dnešní ranní pozdrav:

marikahr
877 příspěvků 31.03.19 00:23

Slovensko ma prezidentku :-)

Jordaan
8603 příspěvků 08.04.19 18:40

Dite mi ve skolce nakreslilo velikonocniho pavouka, ktery v pytli na zadech prinasi vejce.

chitrá alex
253 příspěvků 16.04.19 19:59

Ve vlákně Co jste vždycky chtěli vědět… jsem slíbila ukázat obrázek židle, pokud se podaří její restaurace. Výsledek daleko předčil moje očekávání, židle je hezčí, než mohla být nová, a to už nikdo nepamatuje. Mám z toho velikou radost

Matmys
2147 příspěvků 17.04.19 13:17

@chitrá alex
Paráda. A jakou metodu odstranění nátěru jste volila?

benyka
7092 příspěvků 17.04.19 13:24

@chitrá alex Krásná. A mě by zajímalo, kromě odstranění nátěru, jaký jste použila lak. (Mám podobná křesílka, která jsem před dvaceti lety natřela čímsi, co mi doporučili odborníci, a dodnes to lepí.)

benyka
7092 příspěvků 17.04.19 13:26

A jedna velikonoční:

chitrá alex
253 příspěvků 17.04.19 13:46

@benyka @Matmys
vy jste nedávaly pozor, ve vlákně Co jste vždycky chtěli vědět jsem psala, že dcera tu židli odvezla k profesionálovi. Takže já se jenom kochám výsledkem, o postupu prací mi není ničeho známo.

Stránka:  « Předchozí 1 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek