Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (162) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
7092 příspěvků 17.04.19 14:14

@chitrá alex No kaju se a sypu si popel na hlavu! :-) A můžu se zeptat, kolik to stálo?

Matmys
2147 příspěvků 17.04.19 15:23

@chitrá alex
No jo vlastně, vždyť jste to psala.
Tak to jsou šikovný, ty vaši profesionálové… „Voni“ právě taky mají profesionální vybavení.
Tak ať se vám dobře sedí, zvláště v pondělí bych si sedla a pevně se držela :)
To by se docela hodily ty vaše lepící židle, @benyka

Temperance
1403 příspěvků 17.04.19 16:11

@chitrá alex To šlo rychle!

MP blanka
1803 příspěvků 21.04.19 01:51

Včera bol taký krásny deň a my sme vyrazili na bicykloch do kopcov.Pri jednom prudšom klesaní po nespevnenom kamenistom povrchu ma jeden z tých kameňov „ vyhodil zo sedla “ - no, spadla som. On ten e-bike je o čosi väčší a hlavne ťažší, ako normálny, a ja som to rozkmitanie neudržala. Našťastie manžel, ktorý išiel predo mnou si to hneď nevšimol, a ja som mala trochu času sa spamätať a pozisťovať následky. A nebolo to nič hrozné, ani nohavice som neroztrhla, a tá troška oškretej kože… no fajn. Oklepala som zo seba prach a naskočila na bicykel práve včas, lebo znepokojený manžel sa už pre mňa vracal. Zdržanie som odôvodnila fotením tej krásnej prírody, lebo pád som priznať nechcela. Netúžim nechať sa ľutovať ale ani poúčať, ako si mám dávať pozor. Aj zvyšok sviatočného dňa bol super. Doma som dovarila ľahký obed, upiekla mazanec, posedeli sme s kamarátmi pri káve a so 6-ročným vnukom susedov, ktorý je tu na návšteve, som si dohodla, že pôjdeme zajtra do lesa, hľadať poklad. Lenže večer to prišlo. Už som počula, že dobrá narazenina bolí viac ako zlomenina, a teraz som si oprávnenosť toho tvrdenia overila. Svoj skorý odchod do postele som odôvodnila tým, že si idem čítať, boľavé koleno som si natrela nejakou masťou, a nakoniec som si dala aj tabletku proti bolesti. Zabralo to, akurát, že som sa teraz uprostred noci zobudila, a už hodinu neviem zaspať, lebo noha sa zasa ohlasuje. Ale zajtrajšie hľadanie pokladu nemienim zrušiť, to tomu chlapcovi, ale ani sebe, nemôžem urobiť.

vlm
4470 příspěvků 21.04.19 17:29

Velikonoce se povedly, počasí krásné, klid, pohoda,

JarkaJ
628 příspěvků 21.04.19 22:37

@MP blanka Co je na tom pro radost? A nedovedu si představit, proč bych po těch letech měla před manželem tajit pád z kola a ještě si vymýšlet výmluvy i večer.

Lizbeth
795 příspěvků 22.04.19 09:29

Ale vždyť vy jste po operaci..je rozumné mlžit? K čemu to bude?

MP blanka
1803 příspěvků 22.04.19 15:00

@JarkaJ : MP blanka Co je na tom pro radost?

Pre radosť bol predsa celý deň - krásne jarné počasie, to že sme išli spolu s mužom na bicykloch do prírody. To, že 70-tka síce ešte nie je nejaký kmeťovský vek, ale určité obmedzenia sa už nájdu, a mňa teší, že mám po návrate z jazdenia ešte energiu a chuť navariť, napiecť, nachystať pohostenie pre kamarátov. Že si viem užiť príjemné 2 hodinky v ich spoločnosti, a chystám si plány aj na druhý deň. V neposlednom rade, verte, že som mala skutočnú radosť z toho, že to bol pád vcelku neškodný, že som sa nedolámala. Všetko je to iba a len o radosti, preto toto vlákno

@JarkaJ : A nedovedu si představit, proč bych po těch letech měla před manželem tajit pád z kola a ještě si vymýšlet výmluvy i večer.

V prípade, že by som manželovu pomoc potrebovala, neváhala by som ani chvíľu, lebo viem, že sa naňho môžem spoľahnúť. Ale mala som šťastie - nič sa mi nestalo. Čo by sa zmenilo tým, že by som mu o páde povedala? Nestal by sa? Prinieslo by mi to niečo? Jemu? Tým, že som ho neinformovala som manželovi nejako ublížila? Sme manželia 48 rokov, vieme spolu dobre vychádzať a už sa trochu poznáme. Mám ho rada, ale viem, že by si neodpustil dobre myslený komentár na margo ako si treba dávať pozor - a to už vo svojom veku viem aj sama. A verte - povedala som si to, a to mi, myslím, bude stačiť.
A dúfam, že vás nepohorším. keď sa tu priznám, že keď som znovu vysadla na bicykel, z radosti, že sa mi nič nestalo, som si cestou z kopca spievala s Mládkom " Tentokrát to dobře dopadlo…

Příspěvek upraven 22.04.19 v 17:01

MP blanka
1803 příspěvků 22.04.19 15:15

@Lizbeth : Ale vždyť vy jste po operaci..je rozumné mlžit? K čemu to bude?

Ďakujem za starostlivosť, viem, že to myslíte dobre, a rozumiem vám.
Už som 4 mesiac po operácii, a postupne som sa dostala do stavu, že
nepociťujem žiadne obmedzenia pohybu. Dúfam, že práve aj preto, že
som trošku aktívna, S bicyklom som znovu začala asi pred 3 týždňami
a trasy boli spočiatku ľahšie a kratšie. Ale vidím, že naozaj je všetko OK
a chcem sa vrátiť do formy. A pretože viem, že nemusím mať vždy
také šťastie, ako teraz - budem si dávať pozor.
PS - dodatočné vysvetlenie. Spadla som na druhú stranu, nie na tú operovanú.

giuliettka
3509 příspěvků 07.05.19 16:55

Liberec včera. :-D

Temperance
1403 příspěvků 09.05.19 16:27

Je to malicherné, ale hezké:

giuliettka
3509 příspěvků 09.05.19 16:30

@Temperance Pozrela som sa na vlastné skóre a teda po zhliadnutí toho mojho ma k tomu vášmu napadlo, fííííha! Blahoželám! :-D

Temperance
1403 příspěvků 09.05.19 16:47

@giuliettka Díky :-) Už to neplatí…

Temperance
1403 příspěvků 16.05.19 15:07

Tohle je taky hezký :-)

benyka
7092 příspěvků 24.05.19 10:14

Dneska jsem se asi podruhé narodila. Představte si, že přecházíte: dvoje tramvajové koleje, na kterých se zrovna pracuje, metr chodníku a dva pruhy s auty standardně přijíždějícími zleva, kde zrovna přes oblak prachu a smradu a přes zaparkované provozní auto není nic vidět, pak stojíte na ostrůvku uprostřed a zbývají ještě dva pruhy s auty přijíždějícími standardně zprava, kde už vidět je, a zprava zrovna nic nejede. Vykročíte a před nosem vám prosviští auto zleva. Až se z toho otřepete, zjistíte, že první dva pruhy jsou kdesi sto metrů daleko pro auta uzavřené, ve zbývajících dvou je doprava v obou směrech, a semafory jsou vypnuté.

MP blanka
1803 příspěvků 26.05.19 19:04

To bol zasa raz krásny, vydarený víkend! Boli sme aj voliť, ale to teraz nemyslím. Včera aj dnes sme boli bicyklovať, včera sami, dnes vo štvorici s priateľmi. Možno, že taká oddychová dvojhodinovka v nákupnom centre má tiež svoj pôvab, ale tá až gýčovitá jarná príroda je proste úžasná. Vďaka za nedávne dažde, ešte stále je všetko ako vymaľované. Skutočne som sa kochala pohľadom na svieže zelené lístie stromov a na pestré bielo-ružovo-žlto kvitnúce lúky, ktorých tráva ešte nie je uvädnutá. Krásne počasie, spievajúce vtáky, to, že sa cyklisti pri stretávaní kývnutím prstov zdravia, v neposlednom rade aj potešenie z pohybu… Doma sprcha, káva, jablko a hodinka na gauči s knihou / muž pochopiteľne u TV, lebo hokej / - proste paráda!
PS.- zlatá pravidlo bicyklovania = nech sa vyberiete akýmkoľvek smerom, protivietor na vás čaká pri návrate.

benyka
7092 příspěvků 26.05.19 19:25

@MP blanka :-) Já to znám ve verzi „Ať jedete kamkoli, je to do kopce a proti větru.“ Kdyby mě někdo donutil, nedejbože, naučit se jezdit a někam jet na kole, tak asi dopadnu jako jedna nespokojená „manželka na kole“ ve videu (odkaz nějak nefunguje).

Ghost B.C.
3776 příspěvků 27.05.19 10:20

Je to taková blbost, ale poprvé jsem zkoušela kávu louhovanou za studena - cold brew coffee. Musím říct, že je fakt dobrá. I když jsem četla samou chválu, tak jsem stejně čekala, že bude mít turkovou příchuť a kupodivu ne. Stejně tak jsem si říkala, jak studená káva nahradí klasický teplý šálek a jo, nahradí. A jako bonus ani nevychladne.
A nejspíš je opravdu o něco jemnějí a tolik nedráždí žaludek. Stal se ze mne totiž typický závislák - ráno dvojité espresso na lačno a nějak mi to přestalo dělat dobře. Logické by asi bylo kávu na lačno nepít, ale po jídle mi nechutná a jaksi si zatím nedokážu vymluvit svůj zajetý mýtus, že „bez ranní kávy nefunguju“.

DanielaS
4884 příspěvků 27.05.19 12:12

Dvoulety syn se v noc velkolepe pozvracel. Rikate si, co je na tom pozitivniho? No to, ze jsem jeste od novorozeneckeho obdobi nezmenila system dvojiteho povleceni matrace, takze jsem o pul treti jen nonsalantne stahla postizenou vrstvu a nepromokave prosteradlo a spalo se dal.

pavka_l
902 příspěvků 27.05.19 13:21

@Ghost B.C. A jaké to je? Nikdy jsem kávu louhovanou za studena nezkoušela.

Porkpiehat
385 příspěvků 27.05.19 14:02

@DanielaS Doporučuji na tom nic neměnit :-D Já také pokračuji v dávání ochranného prostěradla jak na matrace synů, tak na naše. A když se jeden ze synů několikrát za noc pozvracel (a protože spí na palandě, tak jsem ho musela dát k nám do postele), tak jsem stahovala prostěradla několikrát a vzhledem k zásobě nepropustných prostěradel jsem se i relativně dostatečně vyspala.

Ghost B.C.
3776 příspěvků 27.05.19 17:10

@pavka_l Je to „řídké“, ale přesto chuťově dokonale kávové, jemné a bez hořkých nebo kyselých ocásků. Respektive je kava celkově méně kyselá (podle zdrojů) a chutná více sladce.
Ale louhovala jsem si jen cca 10 gramů kávy na asi 250 ml vody a kolem 13 hodin. Zahraniční recepty často uvadi použít všeho zhruba petnasobne větší množství, než jsem napsala a louhovat i 24 hodin, takže by to určitě chutnalo zase trochu jinak, ale nějak nemám důvěru v uchovávání - pry pak scezena vydrzi v lednici asi 10 dnů.
Pokud máte kávu ráda a nevadí vám studené, tak to zkuste, přípravu si můžete uzpůsobit podle sebe a výsledek vám určitě bude chutnat :-)

Temperance
1403 příspěvků 27.05.19 17:25

@Ghost B.C. @pavka_l Trochu jsem si zagůglila a našla například toto: https://www.vybornakava.cz/…tudene-vode/. Zkusím to podle nich.

pavka_l
902 příspěvků 28.05.19 09:19

@Ghost B.C. @Temperance děkuji za podrobný návod

Yaay
193 příspěvků 28.05.19 12:13

@DanielaS a co prikryvka, vankus a pyzamo?

Stránka:  « Předchozí 1 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek