Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (166) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
DanielaS
4901 příspěvků 31.05.19 10:00

Prikryvka a vankus to neschytaly, vrsek pyzama byl prevlecen vcukuletu.

MP blanka
1840 příspěvků 31.05.19 17:57

Dnes som znova našla na zemi peniaze. Nestáva sa mi to denne, ale často. Škoda len, že sú to iba drobáky - dnes to bol zasa iba jeden cent, to je najčastejšie, aj keď už som mala úlovok aj v podobe dvaceticentu, raz dokonca celé jedno €,a vo Švajčiarsku tvrdú menu, jeden rapen. Ludia, keď už sa tých peňazí zbavujete, nepúšťajte to po drobných, kto sa má pre to stále zohýňat!

mikrob
168 příspěvků 03.06.19 11:03

@MP blanka Já jsem našla v práci na zemi tisícovku, vrátila jsem ji a byla jsem chvíli slavná :-)

MP Janka
429 příspěvků 03.06.19 11:32

@MP blanka Já našla ve stanici metra 10 zlotých! Tahám je v peněžence už 3 roky a čekám až v Krkonoších zabloudím v husté mlze na polské straně hranice a budu si za ně moci koupit horký sladký čaj :D

MP blanka
1840 příspěvků 03.06.19 14:42

@mikrob a koľko ľudí sa o tú tisícovku prihlásilo? :-)

MP blanka
1840 příspěvků 03.06.19 14:54

Dnes som si pri bicyklovaní nemohla nevšimnúť, ako rýchlo sa jar prehupla do leta. Už nekvitnú iba lúky, už aj cesty. Nechcem tvrdiť, že všetky cesty 3 triedy sú takéto, ale tento, asi 3 km. úsek, kvitol všetkými farbami. Koľko námetov na patchwork, čo?

marikahr
905 příspěvků 03.06.19 16:25

@MP blanka vždy lepšie, ako keby tam boli diery
My máme po zime na hlavnej ceste takú, že čakám kedy tam nechám koleso :-(

MP blanka
1840 příspěvků 03.06.19 18:28

@marikahr -boli aj samostatné diery, alebo diery ako súčasť „ opraveného “ úseku, ale to ma tak nevzrušovalo, predsalen išlo o cestu 3. triedy, a oni ani tie „ vyššie “ cesty nie sú bez kazu, tak by človek nemal mať zbytočne veľké očakávania. Ale tu ma zaujalo, že je to niekoľkoročná práca, proste vždy, ak už tie diery bijú moc do očí, priplácne sa na staré nová záplata. Isto by bolo lepšie všetko to dať preč a urobiť poriadne nový povrch, ale na to proste nie sú peniaze - nič nové pod slnkom. Ale patchwork to bol pekný.

mikrob
168 příspěvků 04.06.19 08:52

@MP blanka Jenom jeden :-)

Dalmitka
1634 příspěvků 05.06.19 19:37

@MP blanka + @mikrob - najvyššia suma, ktorú som našla, bola zabudnutá 2-eurovka v nákupnom vozíku. Ale stratila som oveľa viac a keďže to bolo dávno, už ma to ani nemrzí. Bol to zlatý náramok - stratila som na 3× - prvý raz cestou z dovolenky; zistila som to v buse po prestávke; šofér bol taký zlatý, že otočil autobus a vrátil sa cca 10 km naspäť - bol tam! Druhý raz cestou domov - na chodníku už skoro pri byte som zistila, že ho nemám - vrátila som pár metrov - a zase - bol tam! Ale tretí krát - bohužiaľ - vychádzala som z budovy v bývalej práci; hneď po pár metroch som to zistila a vrátila sa - NIČ a to napriek tomu, že tesne za mnou vychádzali kolegovia. Vraj nič nenašli; viem, že ho pani vzala; pár dní som z toho bola nanič a to tak, že dosť; tak dúfam, že jej priniesol šťastie.

sirena007
1131 příspěvků 05.06.19 19:39

@Dalmitka Pokud ho vzala, tak bych jí žádné štěstí nepřála!

MP blanka
1840 příspěvků 05.06.19 22:36

@Dalmitka ak tá strata už prebolela, tak vás snáď nenahnevá, keď si dovolím rýpnuť že v tom musel byť nejaký astrálny úmysel. Náramok vám proste nebol určený, vyššia moc s ním mala iné zámery, a buďte rada, že vás nepotrestala za to, že ste až 2× prekazila jej plány.
Ale celkom vážne - väčšina z nás asi tiež viac stratila, ako našla. Ja som našla ten 1 rapen na želanie vnučky, neviem čo ju to popadlo, ale vraj - babi, nájdi mi nejaký peniaz. A ja ho naozaj o chvíľu zodvihla zo zeme - aké šťastie! A po návrate domov maminka zistila, že dievča stratilo zlatú náušničku. A výpočet toho, čo som doteraz stratila ja, by bol dosť dlhý.

Vinca_minor
742 příspěvků 06.06.19 06:26

Včera mi přišel koresponďák! Mé milované neteře mi napsaly ze školky v přírodě a na přední straně jsem měla nakreslený úžasný obrázek bazénu a lodě :)

pavka_l
908 příspěvků 06.06.19 09:32

@Vinca_minor to je krásný :-)dopisy a pohledy ze školy v přírodě nebo z táborů jsou úžasná věc.

Dalmitka
1634 příspěvků 06.06.19 18:47
@sirena007 píše:
@Dalmitka Pokud ho vzala, tak bych jí žádné štěstí nepřála!

To bolo len tak básnicky povedané :)

Dalmitka
1634 příspěvků 06.06.19 18:52
@MP blanka píše:
@Dalmitka ak tá strata už prebolela, tak vás snáď nenahnevá, keď si dovolím rýpnuť že v tom musel byť nejaký astrálny úmysel. Náramok vám proste nebol určený, vyššia moc s ním mala iné zámery, a buďte rada, že vás nepotrestala za to, že ste až 2× prekazila jej plány.
Vidíte, to ma nikdy nenapadlo, ale s tým astrálnym úmyslom - na tom môže niečo byť; náramok bol od človeka, ktorý mi do života veľa dobrého nepriniesol a asi bolo treba zbaviť sa aj tej veci od neho - ak som to neurobila ja sama, tak niekto iný :).
cerruti
555 příspěvků 10.06.19 12:35

Neviem kde to dať, ale mam radosť obrovskú. Dokázala som to.

DanielaS
4901 příspěvků 10.06.19 13:35

Samozrejme gratuluju, ale co jste dokazala?

cerruti
555 příspěvků 10.06.19 19:41

@DanielaS je to dobročinny vystup vo Švajčiarsku. Dokazala som tam vyliezť. Usporiaduva to slovak Michal Caletka, ktorý tam žije s rodinou. Ak zadate pilatus do google dočítate sa viac.

giuliettka
3656 příspěvků 10.06.19 20:05

@cerruti Ja tiež blahoželám. :-)

cerruti
555 příspěvků 10.06.19 20:46

@giuliettka pridáš sa o rok? :slight_smile:

giuliettka
3656 příspěvků 11.06.19 05:35

@cerruti A na tej hore potom nebude odpočívať len duša Píláta, ale aj moja. Veď ju tam vypustím, kým tam vyleziem. :-D

Temperance
1493 příspěvků 27.06.19 17:45
@MP blanka píše:
Dnes som znova našla na zemi peniaze. Nestáva sa mi to denne, ale často. Škoda len, že sú to iba drobáky - dnes to bol zasa iba jeden cent, to je najčastejšie, aj keď už som mala úlovok aj v podobe dvaceticentu, raz dokonca celé jedno €,a vo Švajčiarsku tvrdú menu, jeden rapen. Ludia, keď už sa tých peňazí zbavujete, nepúšťajte to po drobných, kto sa má pre to stále zohýňat!

Vaše přání dolétlo až k nám: dnes jsem na chodníku našla stovku. Rozhlížela jsem se, jestli ji někdo nehledá, ale všichni kolemjdoucí se tvářili netečně, tak jsem se jí ujala.

MP blanka
1840 příspěvků 27.06.19 18:02

@Temperance - gratuluju, ono sa oplatí občas sklopiť zrak, že?

bao-baba
228 příspěvků 27.06.19 18:51

Kdysi jsem jako mladá maminka v permanentní finanční tísni nalezla stovku, tenkrát to pro mě byla hromada peněz. Šla jsem s kočárkem a ona si jen tak plula na špinavé louži uprostřed liduprázdného chodníku. Po mnoha letech, vystresovaná z blázince v práci před koncem roku, jsem si vybírala z bankomatu, zadala PIN, vytrhla kartu a běžela. Nechala jsem tam 5000,–. Doufám, že ty peníze nalezl někdo, kdo je opravdu potřeboval.

Stránka:  « Předchozí 1 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek