Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (184) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlineTemperance
1923 příspěvků 24.8.19 01:13

@Oveeec Jo jo, to jsou krásný videa, celá série.

Vinca_minor
1029 příspěvků 25.8.19 21:38

Právě jsme se sborem zahajovali chrudimský festival Zlatá pecka a až na místě jsem zjistila, že na zahajovací mši bude zpívat i Dagmar Pecková a mimo jiné zazpívá Martě Kubišové v publiku Modlitbu pro Martu. Bylo to krásné.

1923 příspěvků 25.8.19 21:43

@Vinca_minor Tiše Vám závidím :-)

profesorka
103 příspěvků 29.8.19 08:57

Když mě včera manžel vezl domů z práce a překládal na invalidní vozík, piběhla k nám paní, že jsem asi omdlela a chtěla nám pomoci. Vozík přes zaparkované auto nemohla vidět. Potěšilo nás, že jsou lidé, kteří jsou ochotni pomoci v případné nouzi. Moc jsme jí poděkovali, mě to až dojalo.

Byljednoujedenživot
126 příspěvků 29.8.19 09:15

@profesorka Děj naopak: seděli jsme v restauraci, vidím pána, jak nese v náručí paní, vyběhnu a volám, jestli mám zavolat záchranku. Pán nesl paní do restaurace, protože nebyla bezbariérová. Strašně jsem se styděla, že jsem vyvolala takový rozruch. Jsou lidé, kteří jsou ochotni pomoci, ale někteří jako já reagují zběsile :).

AlesBerny
10 příspěvků 29.8.19 20:37
re

Ja radost mel do te doby nez mi manzelka poridila tandemovy seskok :D bud se me chtela zbavit nebo me nesnasi :D ale bylo to skvely a to nemam rad vysky.

Ophelie
700 příspěvků 30.8.19 11:34

@Byljednoujedenživot nedrásetejte se, vaše reakce byla pochopitelná.

Porkpiehat
1300 příspěvků 1.9.19 13:41

Včera jsme jeli na venkovní bazén (jsou často otevřené jen v červenci a srpnu, tudíž byl včera poslední den), aby si kluci ještě naposledy užili koupání (a potápění, protože jsem v pátek koupila kroužky na lovení, které si oblíbili na kurzu plavání). Na bazénu jsme zjistili, že je zavřený, protože páteční bouřka zničila transformátor (tudíž nefungovala pumpa) a v bazénu chybělo 30 cm vody. Ale poslali nás na jiný bazén, o kterém víme, ale nikdy jsme tam nebyli. Dětem se tam tak líbilo, že už plánují, že tam budeme příští léto jezdit (na „našem“ bazénu je max. hloubka 2m, na tom druhém je 2,8 m). Navíc je tam bufet, kde jsme se neplánovaně naobědvali - vyšťourala jsem v peněžence všechnu hotovost (karty neberou) a řekla jsem paní, že musíme nějak nakombinovat jídla, abychom se vešli do 34 euro. Klaplo to na euro přesně a měli jsme boule za ušima. Takže všechno zlé je pro něco dobré. Navíc jsme tak celá rodina hezky zakončili prázdniny.

A druhý příběh je z dnešního rána - při včerejší bouřce napršelo ještě víc než při páteční a já dnes ráno objevila v jednom ozdobném (prázdném) květináči plavat ve vodě mrtvého samečka kudlanky. Mrzelo mě to a říkala jsem si, že kdybych se šla na zahradu podívat třeba včera večer, že ještě mohl žít. Vylovila jsem ho a dala do misky, aby uschnul, a mohla jsem ho pak dát do naší sbírky hmyzu. Když jsem šla před polednem vařit do kuchyně, tak byl v misce otočený z břicha na záda. Myslela jsem, že jím pohnuli kluci, ale pohnul nožičkou. Zahýbala jsem miskou a on se začal mlít. Odnesla jsem ho na maliník, kde se hned přichytil. Vím, že by to bylo spíš do vlákna o hmyzu, ale měla jsem z toho takovou radost, že to musím dát sem :-) A pokud by někoho zajímalo, jak jsem poznala, že je to sameček, tak ten má daleko tenčí zadeček. Dlouhá léta jsem na zahradě vídávala jen samičky a letos to byli spíš samečkové.

bao-baba
411 příspěvků 1.9.19 14:36

@Porkpiehat
No jo, když dříve ty samičky samečky požraly.

Porkpiehat
1300 příspěvků 1.9.19 15:23

@bao-baba Já mám na zahradě tak pestrou faunu a floru, že už kudlanka nemusí požírat samečka, aby se najedla :-) (i když jsem někde četla, že je to snad kvůli tomu, že bez hlavy sameček kopuluje ještě intenzivněji…)

benyka
7521 příspěvků 2.9.19 11:00

Prší, hurá!

Oveeec
2125 příspěvků 4.9.19 00:01
@Porkpiehat píše:
Mrzelo mě to a říkala jsem si, že kdybych se šla na zahradu podívat třeba včera večer, že ještě mohl žít.

Nevím, jestli jsme se už o tom spolu nebavily, ale hrozně mě tohle potěšilo. Jak jsem čím dál tím větší citlivka, začíná mi být líto i toho hmyzu a kromě komárů a klíšťat nezabíjím vlastně nic. A když třeba někam přendavám brouka a on mi upadne a já si nejsem jistá, jestli to přežil, taky je mi líto, že před chvílí ještě žil a už nežije.

andano
799 příspěvků 4.9.19 07:16

@Oveeec
To mám taky.
Předevčírem mi večer do pokoje vlétla sršeň a přes všechen strach, co jsem měla z její přítomnosti, bzučení, jsem se ji střídavě snažila více než hodinu dostat ven - nakonec se mi to lstí podařilo…
Když se mi včera lepila na oko zase (tatáž nebo poslala kámošku?), tak jsem zavřela i větračku, ačkoli jsem se dusila - jen aby nevlétla omylem dovnitř a já nemusela řešit dilema zabití.
Můj otec vždycky říká, že jde o přirozený výběr a my jsme přirozeným nepřítelem vos… a taky něco o sebeobraně… ale čím jsem starší, tak mi nějak vadí, že cokoli, co bylo schopno samostatného života, je najednou jen mrtvou schránkou.

benyka
7521 příspěvků 5.9.19 07:56

Před týdnem jsem našla v šuplíku se starými odloženými hodinkami funkční Primky z šedesátých let po mojí babičce. Prvních pár dní se zpožďovaly o 7 minut za den, včera jsem jim pohrozila, že je dám spravit a zpozdily se jenom o minutu. :-)

LorelaiH.
3272 příspěvků 5.9.19 08:32

Mám radost ze sebe, protože jsem se dokopala k tomu, vyměnit zip na kapse u oblíbeného cyklobatohu a potlačila jsem nutkání batoh vyhodit a koupit nový.

1923 příspěvků 5.9.19 14:50

@benyka Jo, ty staré mechanické hodinky chvíli potřebujou, než roztuhnou.

MP blanka
1967 příspěvků 5.9.19 15:11

@Porkpiehat @andano @Oveeec - musím sa usmiať pri jednej spomienke na seba samú. Mala som tak 9- 10 rokov, keď ma pochytila trocha zvláštna potreba ochraňovať vtáčikov. Prešla som vždy na druhý chodník, ak na tom, po ktorom som práve išla, alebo na plotoch, či múrikoch záhrad sedeli, alebo poskakovali vrabce. Aby som ich nerušila! Nedržalo ma to ale dlho, lebo ma spolužiaci vysmiali.

isko
1518 příspěvků 5.9.19 15:21

@benyka
Každopádně jestli máte kam, tak je do nějakého servisu odneste, přeci jenom je to jemná mechanika, pročištění a promazání jim pomůže.

Oveeec
2125 příspěvků 5.9.19 18:32

@MP blanka Já čekala, že se mi tu všichni taky vysmějou :)

Kryptozoo
323 příspěvků 5.9.19 18:49
@LorelaiH. píše:
Mám radost ze sebe, protože jsem se dokopala k tomu, vyměnit zip na kapse u oblíbeného cyklobatohu a potlačila jsem nutkání batoh vyhodit a koupit nový.
Tuhle mi kamarádka líčila, jak musela utratit příšerné peníze za nové kozačky a jak jí to štve, protože těm starým vlastně nic nebylo, akorát se rozjel zip.
Koukala jsem na ní jak puk a po mojí otázce, proč nenechala vyměnit jen ten zip, koukala zase jak puk ona na mě s tím, že jí to ani nenapadlo.
Takže z vás mám radost vlastně taky :)
benyka
7521 příspěvků 13.9.19 09:35

Tak jsem přišla s hodinkami do opravny s tím, že dlouho nešly a zpožďují se o sedm minut, jestli s tím můžou něco udělat. Paní se tvářila znechuceně, jak je jejím zvykem, a odnesla hodiny do zákulisí k poradě. Za chvíli se vrátila a s týmž výrazem okořeněným dodatkem „to určitě nedáš“ je přisunula po pultu zpátky ke mně. „Chce to generálku, bude to stát pět set, polovinu bereme jako zálohu a trvat to bude měsíc.“ „Tak jo“, řekla jsem a odsunula je zpátky k ní. Tak jsem jsem zvědavá, jestli mi za měsíc vrátí hodinky v původním stavu jako „neopravitelné“, nebo jenom pytlík s hromádkou koleček.

isko
1518 příspěvků 13.9.19 09:52

@benyka
Jestli to udělají dobře, tak 500,– Kč je dobrá cena.
Držím palce. Pak napište.

Porkpiehat
1300 příspěvků 13.9.19 10:00

@benyka Připomněla jste mi, jak jsem před asi dvaceti lety přinesla do opravy obuvi kožené nízké boty s hrubou podrážkou, dřív se jim říkalo traktory, nevím, jestli se to ještě používá. Tehdy se nosívaly s černými nadkolenkami a kratší kolovou sukní (teď mi chybí zasněný smajlík). Měla jsem je relativně krátkou dobu, podrážky jsem už jednou v obchodě reklamovala, vyměnili je, ale praskly napříč znovu (byl to takový tuhý plast, takže se nebylo tomu co divit). V opravě obuvi jsem se zeptala, jestli je možné je vyměnit. Pán se na ně podíval, řekl, že by to šlo, ale že by ty podrážky musel objednat, že by to trvalo měsíc, a jedna podrážka by vyšla na 200 Kč. Řekla jsem mu, že s tím souhlasím (pohodlnější boty jsem do té doby neměla, jinak byly kvalitní a vypadaly, že vydrží do hrobu :-) ). Pozvedl obočí a řekl si o zálohu (tuším 200 Kč), hlavně kvůli ceně podrážek. Boty mi pak sloužily ještě několik let (on dal podrážku, která byla z pružné gumy) než se podrážka vzadu sešlapala a já usoudila, že už nejsou v módě a vyhodila jsem je.
Takže doufám, že budete mít nakonec stejný úspěch s hodinkami a budou po generálce fungovat.

mimi
166 příspěvků 13.9.19 10:05

@benyka
mne takto pred rokom v opravovni, ked som prisla so svojimi oblubenymi 18 rokov starymi hodinkami (z Avonu), pani doslova znechutene zastekala, ze co chcem aby reklamne suntove hodinky fungovali, to je tak na dva roky. Tak som jej povedala, ze ked fungovali 18 rokov, tak preco by nemohli dalej, tak jej odpoved bola „lebo“ a ze ich mozem vyhodit. Tak som ich vyhodila :(

mimi
166 příspěvků 13.9.19 10:13

@Porkpiehat
tak to nastastie mame v dome, kde byva mama skvelu opravovnu obuvi, kde je pani obuvnicka a je skvela, opravi, co sa da, aj do kebelky novy zips nasije. Obcas k nej chodim konzultovat, ked som si nie ista, ci topanky vyhodit, alebo sa este daju opravit. :) a uprimne mi povie, co s tym (tento rok som uz musela vyhodit svoje 20 - rocne kozene lodicky :-D )

Stránka:  « Předchozí 1 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek