Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (184) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
1632 příspěvků 13.9.19 10:48

@mimi Já jsem na tuhle opravnu obuvi nedala dlouho dopustit, ale před několika lety manžel potřeboval udělat jednu speciální úpravu na botách a ten pán nám řekl, že to nejde. Manželova sestřenice nám řekla o „jejich“ opravně, kde prý dělají téměř zázraky. Přišli jsme tam, manžel ukázal boty, vysvětlil, co všechno s nimi potřebuje udělat. Paní (nejspíš manželka obuvníka) řekla, že by to neměl být problém, ještě k tomu zavolala manžela, ten řekl také ano, boty převzali, udělali vše požadované a za krásnou cenu. Řekla bych, že se v současnosti nechce obuvníkům nebo hodinářům crcat se složitými opravami nebo úpravami, tak rovnou řeknou, že to nejde, a získaný čas věnují něčemu snazšímu. A ti co to udělají jsou spíš z ranku lidí, kteří chtějí mít práci zajímavou a ne pořád dokola to samé, byť jednoduché.

Sousedka má Land rover, vyprávěla mi o jedné návštěvě u nich, kdy všichni byli v oblecích, i automechanici, sice dostala kávu zdarma, ale cena byla dvakrát tak vyšší než v normální autoopravně. Když si vyžádala podrobnou fakturu a šťourala v tom, tak zjistila, že ten autoservis dal její auto do opravy do nějaké jiné autoopravny (neznačkové), kde si naúčtovali daleko míň. A servis Land roveru pak shrábnul zbytek peněz za nic.
Máme kamaráda automechanika, který je na roztrhání, pracuje velmi dobře a za přijatelné ceny. Ten nám potvrdil, že ve značkových servisech se nesnaží opravovat nějakou drobnost, že vymění celý kus za jiný. Je to pro ně jednodušší a zákazník to zaplatí. Hrají na to, že jsou teď ve všech autech počítače, takže se oprava nemůže udělat jen tak někde. Měli jsme na autě problém, manžel jel na diagnostiku do značkového servisu, tam se to podobalo tomu Land roveru, nikdo neměl montérky, řekli mu, že mu to neudělají, pokud si to auto tam nenechá opravit. Manžel zajel do jiného servisu (který se specializuje na diagnostiku „dražších“ aut, třeba Porsche :-) ), tam byl velice ochotný technik, který za směšné peníze píchl auto na diagnostiku, řekl mu, co je tam za problém, manžel to opravil, zajel znovu do toho servisu, kde v počítači auta vynulovali tu chybu z hlášení a ušetřili jsme několik set euro (protože to samozřejmě byla relativně drobnost). On je totiž problém v tom, že ty přístroje (program) na diagnostiku jsou hodně drahé, každá značka aut má svůj vlastní, takže se menší garáži absolutně nevyplatí mít diagnostiku pro všechny značky.

mimi
181 příspěvků 13.9.19 10:59

@Porkpiehat
jasne, to je iná kapitola tie autoservisy, presne, vsetko sa uhrava na „pocitace“, a tam už nejde o desiatky, ale o stovky usetrenych/minutých eur.
Ale ten „Landak“ to ma teda pekne premyslene…to by ma pekne dvihlo.

Porkpiehat
1632 příspěvků 13.9.19 11:21

@mimi Stalo se to ve Francii, v jiných zemích to může být jinak. Přišla na to vlastně náhodou, protože s tou opravou byl nějaký problém, tak musel Land rover s pravdou ven. Jinak neměla šanci to zjistit. Pěkně jí to naštvalo - nejenže člověk platí ve značkových servisech víc, ale ještě ta vyčůranost v tom, že shrábnou peníze, aniž by na něco sáhli. Auto už nebylo v záruce, ale právě kvůli tomu počítači musela k nim.

bao-baba
457 příspěvků 13.9.19 12:01

@mimi Ono se vůbec leccos svádí na počítače. Věta „Je to tak, mám to v počítači.“, i když tam kdosi vložil zjevnou pitomost (např. jednou se mi podle počítače podařilo pracovat 15 měsíců během jednoho roku), mě dokáže nadzvihnout.

Příspěvek upraven 13.09.19 v 12:14

bao-baba
457 příspěvků 13.9.19 12:13
@Porkpiehat píše: Řekla bych, že se v současnosti nechce obuvníkům nebo hodinářům crcat se složitými opravami nebo úpravami, tak rovnou řeknou, že to nejde, a získaný čas věnují něčemu snazšímu.

Možná, že nejde o nechtění, ale že už prostě komplikovanější věci ani neumějí udělat. Vzpomněla jsem si na ševce ze svého dětství. Byl to jeden z velmi mála soukromníků, kteří nebyli znárodněni. Měl dílnu v suterénu, my děti jsme ho občas pozorovali oknem z chodníku. Sedával na verpánku a kladívkem s kulatou hlavou tvaroval kůži podle dřevěných kopyt, nebo zatloukal floky do podrážek drža dalších pět šest floků v ústech (tedy nevím, jestli je ten přechodník správně :-) )

Porkpiehat
1632 příspěvků 13.9.19 14:57

@bao-baba Švec, co to odmítl, byl ten, co mi před dvaceti lety opravil boty, vždy si ho lidé chválili. Myslím, že to bylo spíš tím, že při přetlaku zákazníku (široko daleko jediný švec v okresním městě) si po letech vybíral, co chce dělat. Což je samozřejmě jeho právo.

isko
1565 příspěvků 18.9.19 14:39

Taková blbost.
Kolik byste dostali velbloudů za svoji přítelkyni/přítele?

https://kamelrechner.eu/en

Pýthia
277 příspěvků 18.9.19 17:24

@isko :-D To je skandální! Za mého muže bych obdržela víc, než on za mě!! Cítím se podhodnocena!!

Porkpiehat
1632 příspěvků 18.9.19 17:44

@Pýthia Berte to tak, že jestli prodáte manžela, tak na tom vyděláte víc než on na vás. To není také špatný úhel pohledu.
Manžel za mě 62 (myslím, že to zachránila velikost prsou :-), já za něj 55.

Pýthia
277 příspěvků 18.9.19 17:54

@Porkpiehat Tak to vlastně nezní tak špatně!! Navíc zjevně umím investovat, to by mohlo moji cenu zvýšit! :-)

Veselka10
169 příspěvků 18.9.19 17:59

@isko Tak to mě pobavilo :D. U nás vyděláme oba stejně 55 velbloudů :D.

isko
1565 příspěvků 19.9.19 09:23

No já měla 66. Až mě to překvapilo. Mě asi zachránily modré oči a prsa, protože jinak, ve věku víc k padesátce než ke čtyřicítce, to není možné. :)

Lizbeth
1029 příspěvků 19.9.19 09:40

..myslím, že není moc spravedlivé, že ženy mají kriterium prsa a muži postavu..věděla bych o jiné záležitosti, která by zamávala s hodnocením.

MP blanka
2000 příspěvků 19.9.19 10:30

Ešte že v hodnotení neberú v úvahu vyšší vek ako 70 rokov, to by sme už my museli nejakú tu ťavu vrátiť!

isko
1565 příspěvků 19.9.19 11:06

@Lizbeth
Myslíte charakter?

Lizbeth
1029 příspěvků 19.9.19 11:28

@isko..lavírovala jsem mezi úrovní kvality vysávání a přesností hodu ponožek do koše s prádlem..pochopitelně.

andano
806 příspěvků 19.9.19 11:45

Zajímavé… jsem se tak naklikala a vyšlo mi 26 velbloudů, manžel si mě naklikal a vyšlo mu 32 velbloudů. Teď nevím, jaké z toho učinit závěry… vidím já se hůř nebo on mě vidí líp?
Uklidňuje mě jen to, že slíbil, že mě neprodá, protože můj chov je méně problematický (32 velbloudů sežere víc než já a taky by je v našem bytě asi neustájil).

isko
1565 příspěvků 19.9.19 11:53
Porkpiehat
1632 příspěvků 26.9.19 13:01

Konečně se mi podařilo vidět poslední sérii GoT a byla jsem velmi potěšená ze smrti jedné hlavních postav, štvala (volím šetrnější vyjádření) mě už od první série :-D. Nechci spoilovat, protože jsou tu možná lidi s ještě větším zpožděním než já :-) Manžel byl z konce zklamaný (ale to není úplně neobvyklé, vadil mu i konec Lost), mně se konec líbil. Ale celkově nám tahle série přišla zdlouhavá, přestože byla tak krátká. Možná proto, že to bylo jako by se člověk několik let chystal na úžasnou dovolenou, plánoval si, jaké to bude krásné, dovolená pak přijde, je opravdu hezké, ale to nadšení už za ty roky vyprchalo. K mému velkému překvapení jsem ani slzu neuronila! A to odešlo několik mých oblíbených postav. Přišlo mi to, že se jejich životní osud uzavřel, že to tak mělo být.
A u té noční bitvy jsme se shodli, že byla v noci, aby ušetřili asi 8 milionů dolarů za triky :-D Bylo to pro nás velké zklamání. Ovšem ozvučení/neozvučení bylo super. Zato ta bitva ve dne, ta se nám opravdu líbila.

Také se mi podařilo vidět (zatím) poslední díly Walking Dead a tam jsem si přišla na své. Každou sérii si říkám, že už nemůžou přijít s něčím ještě horším než bylo v té předchozí. Ale po kanibalech přišel Negan (když jsem zkousla, co udělal, tak jsem začala chápat proč je takový, jaký je a je to má oblíbená postava, a nebudu lhát, Jeffrey Dean Morgan má na tom svůj podíl). Mohlo by být ještě něco horšího než Negan? Těžko… A ono jo… Zajímalo by mě, jestli také někdo v té předposlední epizodě říkal jména postav. Opět nechci zacházet do detailů pro ty, co to třeba náhodou neviděli.

Pokud by někdo namítal, že na seriály je tu zvláštní vlákno, tak jsem je dala úmyslně sem, protože jsou to seriály, které mi přináší/přinášely opravdu velkou RADOST.

AlesBerny
13 příspěvků 26.9.19 21:08
dárek

Myslíte, že bude mít přítelkyně radost z tandemového seskoku jako vedlejšímu dárku k svátku? :D

Temperance
2027 příspěvků 26.9.19 22:04

@AlesBerny Neznám Vaši přítelkyni, ale já bych byla nadšená :-)

vlm
4718 příspěvků 27.9.19 06:50
@AlesBerny píše:
Ja radost mel do te doby nez mi manzelka poridila tandemovy seskok :D bud se me chtela zbavit nebo me nesnasi :D ale bylo to skvely a to nemam rad vysky.

Nevím jak se to bude líbit přítelkyni, ale manželka to jistě ocení

vlm
4718 příspěvků 27.9.19 06:52
@AlesBerny píše:
Myslíte, že bude mít přítelkyně radost z tandemového seskoku jako vedlejšímu dárku k svátku? :D

A hlavní dárek je jaký?? Rozvod :-:

Matmys
2422 příspěvků 27.9.19 15:35

@AlesBerny Šmarjá, tak už sem dejte ty stránky, kde ten seskok prodáváte, ať už to máme za sebou :(

cerruti
575 příspěvků 29.9.19 18:25
Ubersaxsen. Výhľad na Švajčiarsko.

.

Stránka:  « Předchozí 1 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek