Vlákno jen tak pro radost

Fotoalbum tématu (193) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
1887 příspěvků 6.1.20 21:30

@bao-baba Také si myslím, že lidé v extrémní nouzi udělají věci, nad kterými by si za normálního stavu odplivli hnusem. O té Angole jsem četla knížku Dvě barvy pekla, takové podrobnosti tam samozřejmě nebyly, ale muselo to být hrozné.

Oldyn
6228 příspěvků 7.1.20 07:35

@bao-baba
Tak nemůžu tvrdit nic, jelikož jsem to neprožila a ani nechci, ale já bych nejspíš chcípla hlady a nebo se stala potravou pro ostatní.

andano
830 příspěvků 7.1.20 10:51

Před několika lety měl můj syn období fascinace japonskou literaturou a tak jsem v létě jen tak bokem přečetla kdeco, co se na chalupě válelo - a tolik depresivních věcí jsem nečetla - zejména knihy z války mimo jiné zpracovávající téma bezvýchodného hladu - ať už šlo o otevřené kanibalství nebo o vnitřně skryté, kdy zůstali zajatci na ostrově a lovili se mezi sebou jako „opice“.
Bohužel si nepamatuji autory, ale byly to starší překlady… a vlastně ani nedoporučuju.

Josefka
576 příspěvků 7.1.20 11:37

@Titia ano, to mi došlo :-D Seriál zkouknu až dočtu knihu ;-)
@andano ano. No a kde myslíte, že jsem přišla k tomu Metru? Synek doporučil resp. mě zajímalo, co to vlastně čte (a jestli je to OK) ;-)Dočetla jsem a pořád nevím.

Titia
49 příspěvků 7.1.20 15:19

@Josefka To nebylo ani tak na vás, jako pro ostatní, kteří to třeba neznají a hledají inspiraci, na co koukat :D Tak to jsem pak zvědavá, co na to budete říkat :)

Matmys
2565 příspěvků 7.1.20 15:36

Tak jsem váhala, kam toto dát…
No radosti je to nejlepší, i kdyby to měla být radost, že to nejsem já :)

MP blanka
2268 příspěvků 7.1.20 15:53

@Matmys - všetci vyzerajú na fotkách spokojne, a zdá sa že rodina netrpí núdzou, ale inak si to neviem predstaviť. Ani to, ako to zvládnu finančne, ani ten obrovský kolotoč kolem detí. Ak si to rodičia želali tak,,… no neviem. Prostým odpočtom veku najstaršieho syna dojdem k tomu, koľko mala matka pri prvom porodu. Iba sama za seba si hovorím, že by sa mi to nepáčilo. Ale trochu ich aj obdivujem, lebo sú rodičia, ktorí sa nevedia, alebo nie sú schopní poriadne sa postarať ani o jediné dieťa…

kobylkalucni
266 příspěvků 8.1.20 08:50

Bojím se, ze u tak velké rodiny se absolutně vytratil nějaký individuální kontakt rodičů s dětmi. Věřím, ze funguji, jsou šťastní, ale jsou víc jak nějaká skupina než jako rodina. Vsadim se, ze spousta z těch potomků si bude přát vlastní dítě jen jedno nebo dvě.

pavka_l
1088 příspěvků 8.1.20 09:25

@Matmys Mně připadá zajímavé, že je jí 44 a nejstaršímu synovi 30. Takže první dítě měla ve 14?
@MP blanka Přesně, při prvním porodu jí bylo 14, to byla podle mě sama ještě dítě.

marikahr
1031 příspěvků 8.1.20 11:03

@Matmys to je strašné! Pani síce vyzerá veľmi dobre, ale musí to byť riadna záťaž na organizmus 22 tehotenstiev a pôrodov

Dalmitka
1739 příspěvků 8.1.20 13:36
@Matmys píše:
Tak jsem váhala, kam toto dát…
No radosti je to nejlepší, i kdyby to měla být radost, že to nejsem já :)

Nechápem myšlienkové pochody a pohnútky tých ľudí; podľa mňa nemôžu byť kompletní; veď zabezpečiť základné potreby a práva pre všetky tie deti - a tým myslím viac ako materiálne skôr citové a psychické - nie je v ľudských silách. Aj keď… - niekedy veľmi dávno som pôsobila v jednej rázovitej zamagurskej obci, kde bolo nielen zvykom, ale aj nutnosťou mať tých detí viac. Ale aj tak - raz pri návšteve salaša nad obcou - bola tam bačovka /manželka baču/ - relatívne mladá žena, čakajúca svoje 21.!!! dieťa a vyjadrila sa v zmysle, že to nie je ešte posledné!!! Ale tam sa to tak nebralo…

Dalmitka
1739 příspěvků 8.1.20 13:57
@bao-baba píše:
Asi by Vás překvapilo, čeho je člověk schopný, má-li hlad. V osmdesátých letech unesli skupinu našich občanů v Angole. Kolegyně mi říkala, že tam byl její manžel, když je propustili a vyprávěl jí o tom, jak jeden muž navrhl své ženě, aby jídlo pro jejich dítě dala jemu, že jí pak udělá jiné (dítě).

To je niečo tak nepochopiteľne strašné, že dúfam, že ten debil tam chcípol a ona s tým dieťaťom sa dostala do bezpečia /neviem o tom veľa, priznávam/. Ale poviem vám iné - jeden môj známy /Chorvát/ v čase vojny v bývalej SFRJ pôsobil vďaka znalosti jazykov v Sarajeve u Nórov a mal šťastie - pri dodávkach potravín. Hovoril mi, že raz prišiel nejaký domáci chlap s dieťaťom - a rovno mu ponúkol svoju 10-ročnú dcéru za 1 liter oleja! Bol roztrasený, aj keď mi to po rokoch len rozprával… A teraz na odľahčenie - v detstve sme žili na gazdovstve starých rodičov a veľmi sme sa ako deti tešili na zabíjačku a špeciality s ňou spojené /nejdem špecifikovať, ale bolo to všetko strašne chutné/, ale dnes by som do seba už nedostala nič z toho; nie som zaprisahaný vegetarián - maximálne raz do roka si dám rezeň, ale inak mäso vo všetkých podobách nejem; takže naozaj si myslím, že v hypotetickej dobe extrémneho hladu by som asi neprežila.

MP blanka
2268 příspěvků 8.1.20 15:10

@Oldyn. já bych nejspíš chcípla hlady, nebo se stala potravou pro ostatní.

Ja hlavne dúfam, že sa nikdy nebudem musieť presvedčiť, čo všetko by som dokázala zjesť!!

Roxxanna
91 příspěvků 8.1.20 15:57
@Dalmitka píše:
To je niečo tak nepochopiteľne strašné, že dúfam, že ten debil tam chcípol a ona s tým dieťaťom sa dostala do bezpečia /neviem o tom veľa, priznávam/…

Může se Vám to zdát nepochopitelné a otřesné a nevímjak zavrženíhodné - ale mám známého, který musel při výběru povolání projít jakýmsi psychotestem a jedna z otázek byla: Koho byste si vzal s sebou do krytu: manželku nebo dítě? Oba najednou nelze, kryt je pro tři lidi malý… Správná odpověď byla: manželku. A to právě z toho důvodu, že až by pominuly okolnosti, kvůli kterým by byl v krytu, mohl by s manželkou zplodit další potomstvo.
Neobhajuji to, jen konstatuji…

giuliettka
5620 příspěvků 8.1.20 16:00

@Roxxanna A nemala by byť správna odpoveď, poslal by som tam manželku a dieťa a sám zostal vonku?

Roxxanna
91 příspěvků 8.1.20 16:00
@Dalmitka píše:
To je niečo tak nepochopiteľne strašné, že dúfam, že ten debil tam chcípol a ona s tým dieťaťom sa dostala do bezpečia /neviem o tom veľa, priznávam/. Ale poviem vám iné - jeden môj známy /Chorvát/ v čase vojny v bývalej SFRJ pôsobil vďaka znalosti jazykov v Sarajeve u Nórov a mal šťastie - pri dodávkach potravín. Hovoril mi, že raz prišiel nejaký domáci chlap s dieťaťom - a rovno mu ponúkol svoju 10-ročnú dcéru za 1 liter oleja! Bol roztrasený, aj keď mi to po rokoch len rozprával… A teraz na odľahčenie - v detstve sme žili na gazdovstve starých rodičov a veľmi sme sa ako deti tešili na zabíjačku a špeciality s ňou spojené /nejdem špecifikovať, ale bolo to všetko strašne chutné/, ale dnes by som do seba už nedostala nič z toho; nie som zaprisahaný vegetarián - maximálne raz do roka si dám rezeň, ale inak mäso vo všetkých podobách nejem; takže naozaj si myslím, že v hypotetickej dobe extrémneho hladu by som asi neprežila.

Může se Vám to zdát nepochopitelné a otřesné a nevímjak zavrženíhodné - ale mám známého, který musel při výběru povolání projít jakýmsi psychotestem a jedna z otázek byla: Koho byste si vzal s sebou do krytu: manželku nebo dítě? Oba najednou nelze, kryt je pro tři lidi malý… Správná odpověď byla: manželku. A to právě z toho důvodu, že až by pominuly okolnosti, kvůli kterým by byl v krytu, mohl by s manželkou zplodit další potomstvo.

Dear_me
190 příspěvků 8.1.20 16:33
@Oldyn píše:
@bao-baba
Tak nemůžu tvrdit nic, jelikož jsem to neprožila a ani nechci, ale já bych nejspíš chcípla hlady a nebo se stala potravou pro ostatní.

No nevím, taky jsem to naštěstí samozřejmě nezažila, ale myslím, že pud sebezáchovy je natolik silný, že nedovolí člověku zemřít hlady, když kolem něj pobíhá „maso“. Vzpomněla jsem si na povídku Nezmar od S. Kinga, kdy muž uvízne na opuštěném ostrově, kde jsou jen kameny a vůbec nic k jídlu, a po nějaké době si v extrémním zoufalství a hladu začne postupně odřezávat a konzumovat končetiny. Jasně, je to vymyšlené a extrém, známe Kinga, ale myslím, že v situaci, kdy člověk umírá hladem, sní kočku, psa nebo třeba krysu (i daleko horší věci) naprosto bez přemýšlení.

dagino
813 příspěvků 8.1.20 17:28

Porekadlo: Hlad je najlepší kuchár., sa tu ukazuje v plnej nahote.

Vinca_minor
1372 příspěvků 8.1.20 20:54

Asi znáte příběh letadla, které spadlo v Andách v roce 1972 s uruguayskými ragbisty… V extrémní nouzi člověk udělá cokoli.

Oveeec
2313 příspěvků 8.1.20 21:52

@Roxxanna Ono je to v podstatě jako v Sofiině volbě, jak obětuje dítě, které má tak jako tak menší šanci přežít (jestli se nepletu - nečetla jsem). A koneckonců asi jako v letadle, kdy si člověk nejdřív má nasadit tu masku sám, jakkoli zvláštní se nám to může zdát.
Jinak já si myslím, že bych byla v nouzi schopná přemoct vědomí, že pes nebo kočka se nejí, ale zabít to zvíře bych prostě nedokázala, ani kdyby mi hrozila smrt hlady. To si myslím, že bych fakt radši umřela (což zní ale dost absurdně vzhledem k tomu, že ačkoli bych zvíře nezabila a maso nekupuju, protože mám problém ho zpracovávat, chutná mi a čas od času si ho dám, když ho připraví někdo jiný).

Jordaan
8870 příspěvků 9.1.20 00:35

@Matmys

Ja o te rodine videla dokument v tv, to tech deti meli jen asi 18. Pusobili hrozne sympaticky a cele to tahnou ze sveho, maji pekarnu, kde oba pracuji. O ty deti se fakt staraji, meli to opravdu dobre organizovane a ty deti pusobily fajn. Neni to typ rodiny jak z Vymeny manzelek. Nerikam, ze je to muj sen, ale zrovna tahle familie byla fajn. Mam dojem, ze oba rodice vyrostli v detskem domove a chteli proste mit svou velkou rodinu. A pak se to trochu zvrtlo :-D.

vlm
4889 příspěvků 9.1.20 06:48

@Oveeec přesně proto jsem psala že nehodlám rozvíjet, coby kdyby, protože jsem naštěstí v situací kdy kde o holé přežití nebyla a doufám nebudu.taky jsem mimo hmyzu žádné zvíře nezabila, ale kdo ví, ono i tomu domácímu mazlíčkovi by slo o život a probudila by se v něm šelma..

isko
1665 příspěvků 9.1.20 09:06
@Roxxanna píše:

Než pominou okolnosti, tak z dítěte může být dospělý člověk, který zplodí další děti, zatímco z manželky může být zralá dáma po přechodu.

isko
1665 příspěvků 9.1.20 09:15

@Jordaan
Opravdu oba z děcáku? Pokud ano, tak to se jim podařil zázrak.
A co se týká toho počtu, tak ono se možná nic nevymklo z rukou, ale přiblížilo se to velikosti té jejich „rodiny“ v dětském domově:)

Já jsem četla jenom článek, strašně se mi líbily jejich Vánoce.

Jordaan
8870 příspěvků 9.1.20 09:41

@isko

„Z rukou“? :-D

Prave ty Vanoce a taky narozeniny meli presne naplanovany, i financne. Davaji mesicne penize na stranu a maji urcenou stejnou, pevnou sumu na kazde dite, aby se zadne necitilo ukrivdene.

Stránka:  « Předchozí 1 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek